Najnowsze

Najnowsze

Polak miał wypadek w Jacku Danielsie

Życie polskiego speleologa, który w nocy ze środy na czwartek uległ wypadkowi podczas wspinaczki w jaskini Jack Daniels w masywie Tennengebirge w Austrii, nie jest zagrożone. Z rannym można się porozumieć - poinformowano na konferencji prasowej w Abtenau.

Legia nie zagra w LM

Europejska Unia Piłkarska odrzuciła apelację Legii Warszawa ws. walkowera w meczu eliminacji Ligi Mistrzów. Ostatnią nadzieją Legii jest teraz Trybunał Arbitrażowy w Lozannie. Zdaniem Zdzisława Kręciny utrzyma on niekorzystną dla polskiej drużyny decyzję. Dla Adama Godlewskiego odwoływanie się od tej decyzji ma jednak jeszcze sens, gdyż jego zdaniem, przed Trybunałem Legia ma większe szanse niż przed UEFA.

Putin o Żyrinowskim: ma prawo mówić wszystko, porywający mówca

- Władimir Żyrinowski jest "porywającym mówcą", chociaż jego opinie nie zawsze są zbieżne z oficjalnym stanowiskiem Rosji - tak ostatnie wypowiedzi deputowanego podsumował w czwartek Władimir Putin. W ostatnich dniach Żyrinowski zdążył stwierdzić m.in., że decyzja rosyjskiego prezydenta o rozpoczęciu III wojny światowej już zapadła a Polska i inne kraje bałtyckie zostaną zmiecione z powierzchni ziemi.

Głód, tortury, ludzie z numerami zamiast nazwisk. Uciekinierzy: tysiące zginęły w więzieniach Asada

Byli więźniowie reżimu Baszara el-Asada, którym w ostatnich miesiącach udało się uciec z Syrii, w opublikowanym w czwartek raporcie organizacji Human Rights Watch opowiadają o tysiącach ludzi głodzonych, torturowanych i umierających z powodu chorób w więzieniach w całym kraju. To jak wyglądają sami uciekinierzy oraz to, o czym opowiadają, daje taki sam obraz tragedii, jaki został uwieczniony przez jednego z syryjskich wojskowych, który wykonał i przekazał zachodnim organizacjom tysiące zdjęć wiele miesięcy temu.

Separatyści w oblężonej twierdzy. Ukraińska armia odcięła Ługańsk

Ukraińscy żołnierze odbili z rąk rebeliantów miejscowość Nowoswietłowka w obwodzie ługańskim, co pozwoliło im na całkowite okrążenie Ługańska i odcięcie go od innych terenów kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów - poinformowała ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO).

"Bohater Noworosji" rezygnuje. Striełkow już nie jest szefem obrony Donbasu

Igor Striełkow, najbardziej znany dowódca prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy, zrezygnował z posady "ministra obrony Donieckiej Republiki Ludowej". Zostanie "szefem sztabu" wojsk Donbasu. Niewiele wcześniej do dymisji z powodu odniesionych ran podał się Walerij Bołotow, "prezydent" samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej.

Zablokowany pas i korek na kilka kilometrów. "Szeryfowi należy się mandat"

- Blokowanie ruchu jest wykroczeniem, i za takie zachowanie mógł zostać wystawiony mandat - tak policja komentuje nagranie z autostrady A2 w Poznaniu, które zostało przesłane do redakcji tvn24.pl. Widać na nim, jak jeden z kierowców blokuje lewy pas ruchu. - Uniemożliwia jazdę "na suwak" i zmniejsza płynność ruchu - tłumaczą funkcjonariusze drogówki.

Krym zbawi Rosję? Putin: może wyleczyć traumę zadaną narodowi

- Zasłużyliśmy na to, by spotkać się dziś na Krymie - od tych słów Władimir Putin rozpoczął swoje wystąpienie przed deputowanymi Dumy Państwowej, Rady Federacji i członkami rządu na Krymie. Prezydent Rosji dużo czasu poświęcił na omówienie problemów armii, zapowiedział jednocześnie, że jego kraj nie może odgradzać się od świata zewnętrznego, a polityka zagraniczna Rosji powinna być "pokojowa". Najwięcej mówił jednak o wielkiej roli, jaką Krym powinien odegrać w przyszłości Rosji i Rosjan.

Amerykańskie czołgi w Polsce. Pancerne siły NATO w Żaganiu?

Do Polski i krajów bałtyckich przyjedzie część 1. Dywizji Kawalerii USA wraz ze swoim najcięższym sprzętem. Jak poinformował Pentagon, pojawią się nawet czołgi M1 Abrams. Żołnierze przyjadą jesienią na kilkumiesięczną turę ćwiczeń. W tym samym czasie mają do Polski zawitać brytyjskie siły zmechanizowane.

Konwój stanął na noc. W okolicy ożywione ruchy wojska

280 ciężarówek rosyjskiego "białego konwoju" stanęło obozem około 20 kilometrów od ukraińskiej granicy w pobliżu miasta Kamieńsk Szachtyński. Tam mają spędzić noc. Obecni na miejscu zachodni dziennikarze nieustannie donoszą o poruszających się w pobliżu kolumnach wojska i pojedyńczych pojazdach. Dobitnie świadczy to o wzmocnionej obecności rosyjskiego wojska u granic Ukrainy.

Niemiec odpowie za kradzież w Muzeum Auschwitz

Za kradzież dobra o szczególnym znaczeniu dla kultury odpowie przed sądem Niemiec, który w lipcu został zatrzymany w byłym obozie Auschwitz II-Birkenau, gdy zbierał do torby przedmioty należące do ofiar Zagłady – podała w czwartek oświęcimska prokuratura.

Nawet co druga książeczka sanepidowska może być podrobiona

Nikt nie jest w stanie policzyć, ile osób pracujących w gastronomii posługuje się podrobionymi książeczkami sanepidu. Co za tym idzie, nie wiadomo również, ilu nosicieli groźnych bakterii znajduje się wśród nich. Zdobycie sfałszowanej książeczki jest bardzo proste: wystarczy znaleźć w internecie ogłoszenie, umówić się na spotkanie i zapłacić kilkadziesiąt złotych. Proceder kwitnie od lat. Materiał "Blisko Ludzi" TTV.

Kijów: Bez kontroli kamazy nie wjadą

Konwój z pomocą humanitarną z Rosji dla wschodniej Ukrainy będzie zablokowany na granicy jeśli ładunek nie zostanie skontrolowany w obecności przedstawicieli Czerwonego Krzyża - oświadczył w czwartek sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko.

Bartłomiej Bonk: "Sprawiedliwość dosięgnie tych, którzy zabili mi dziecko"

Błąd lekarki doprowadził do tragedii: niedotlenienia mózgu i - w konsekwencji - śmierci jednej z bliźniaczek - to ustalenia biegłych opolskiej prokuratury. Ich opinia jest miażdżąca dla lekarki, która w listopadzie 2012 roku przyjmowała poród córeczek Bartłomieja Bonka, brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich. - Wszyscy myśleli, że tak tylko krzyczę, ale okazało się, że mam rację. To wszystko jest w akcie oskarżenia - mówi sztangista.

Skrajna nieodpowiedzialność czy rozsądna decyzja? Epidemia do Liberii dotarła już w marcu

Grupa uczniów przez niemal miesiąc pomagała potrzebującym w ogarniętej epidemią Eboli Liberii. Licealiści wrócili już do kraju, wszyscy czują się dobrze. Pojawiły się jednak pytania, czy taka wyprawa powinna w ogóle się odbyć. - Wysyłanie młodych ludzi w teren, który objęty jest epidemią to skrajna nieodpowiedzialność - ocenił w rozmowie z TVN24 dr Paweł Grzesiowski, lekarz epidemiolog. - Proponowałabym, żeby na razie nie siać paniki - stwierdziła z kolei prof. Lidia Brydak z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.