Najnowsze

Najnowsze

Dżihadyści dokonali czterech publicznych egzekucji

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) dokonali w piątek publicznej egzekucji irackiego operatora kamery, jego brata oraz dwóch innych cywilów - poinformowała agencja AFP, powołując się na członka rodziny jednej z ofiar.

Obama zrobi wszystko, by spełnić wyborczą obietnicę?

Prezydent Barack Obama rozważa zamknięcie więzienia w Guantanamo poprzez uchylenie wprowadzonego przez Kongres w 2010 r. zakazu przenoszenia podejrzanych o terroryzm z bazy na Kubie do więzień w USA - informuje w piątek dziennik "Wall Street Journal".

Co będzie można zobaczyć w Muzeum Historii Żydów Polskich? Spacer z kamerą TVN24

28 października otwarta zostanie wystawa stała Muzeum Historii Żydów Polskich, która przypomni o wspólnych losach polsko-żydowskich. Zwiedzający będą mogli zajrzeć m.in. do typowego żydowskiego miasteczka, synagogi czy przespacerować się uliczką odtwarzającą codzienne życie w latach 20. Wystawa nie kończy się na Holokauście - powojenna wycieczka pokaże realia lat 50., przeprowadzi przez bolesny rok 1968, kończąc na przemianach demokratycznych 1989 r. "Polska i Świat".

Angelina Jolie u brytyjskiej królowej

Królowa Elżbieta II wyróżniła Angelinę Jolie za działalność na rzecz zwalczania przemocy seksualnej w strefach wojennych. Słynna aktorka i działaczka społeczna otrzymała od monarchini honorowy tytuł "damy".

Nowe kłopoty złotego dziecka od białych zębów. Prokuratura znów zajmuje się Piotrem Kaszubskim

Oszukani klienci na Wyspach Brytyjskich i nowe kłopoty dotyczące działalności w Polsce - prokuratura znów przygląda się interesom Piotra Kaszubskiego, okrzykniętego swojego czasu przez część mediów "najmłodszym polskim milionerem". Prokuratorzy wszczęli właśnie postępowanie w sprawie oszustwa, którego miał się dopuścić. Sam Kaszubski powtarza, że "nigdy nie postawiono mu zarzutów" w żadnej sprawie a wszystko, co robi "jest zgodne z literą prawa".

MSZ opublikowało archiwalia dot. jeńców radzieckich

MSZ upubliczniło dokumenty dot. jeńców radzieckich w Polsce w latach 1919–1921, które pochodzą z archiwum Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża w Genewie. Wynika z nich jednoznacznie, że w Polsce nie było celowej eksterminacji jeńców Armii Czerwonej.

"W każdym województwie są miejsca przystosowane do kwarantanny"

- W każdym województwie miejsc do kwarantanny jest kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt na kilka tysięcy osób - zapewnił w programie "Świat" Krzysztof Dąbrowski, dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Andrzej Wojtczak, przewodniczący Rady Sanitarno-Epidemiologicznej, przekonywał z kolei, że jeśli w Polsce rzeczywiście doszłoby do zagrożenia ebolą, decydującą rolę może odegrać czynnik ludzki.

Sztab obrony Kobane zdobyty przez  dżihadystów. Kurdowie walczą ostatkami sił

Wielokrotnie przeważające siły dżihadystów, które od 16 września oblegają kurdyjskie miasto Kobane w północnej Syrii, zdobyły w piątek siedzibę sztabu generalnego obrońców. Miasto wciąż walczy, ale kurdyjskim bojownikom brakuje już broni, amunicji, bandaży. Ci zostali w boju właściwie sami - opuszczeni przez Turcję, która zapowiadała, że pomoże obronić miasto.

Karambol na autostradzie A4. Siedem osób rannych

Pięć samochodów osobowych i jeden dostawczy zderzyły się na 161. kilometrze autostrady A4 w okolicy punktu poboru opłat w Karwianach (woj. dolnośląskie). Rannych zostało siedem osób. W akcji ratowniczej brał udział helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Falenta: od 10 lat kontaktowałem się ze służbami

- Nigdy nie byłem tajnym współpracownikiem - stwierdził w "Piaskiem po oczach" Marek Falenta, główny podejrzany o zlecanie nagrań w aferze podsłuchowej. Jak tłumaczył, oficerowie CBA i ABW dzwonili do niego "od czasu do czasu" i "zadawali mu różne pytania". Falenta rozmawiał z nimi, bo "czuł się w obowiązku". - Pytali o rynek służby zdrowia, o rynek węgla, telekomunikacji. To są proste pytania i traktowałem to w kategoriach szkolenia, pomocy im - mówił Falenta.

Girzyński: Kaczyński pełni rolę trenera w przerwie meczu

- Jarosław Kaczyński jako były premier jest liderem ugrupowania, silnym, z autorytetem. Troszkę pełni rolę trenera w przerwie meczu piłkarskiego - w ten sposób Zbigniew Girzyński słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że "partia się rozpełzła".

Krajowy konsultant o eboli: jesteśmy przygotowani na 8, a chcielibyśmy na 9

Jak w skali od jednego do dziesięciu jesteśmy dziś w Polsce przygotowani na pojawienie się pacjenta zarażonego ebolą? - Powiedziałbym, że jesteśmy przygotowani w skali na osiem, a chcemy być przygotowani w skali na dziewięć. Bo na dziesięć prawdopodobnie nigdy nie zdążymy - stwierdził w "Tak jest" prof. Andrzej Horban, konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych.

Buntownik z wyboru, czyli nowy bohater polskiego filmu. "Bogowie" od dziś w kinach

Pełen charyzmy bohater, niosący pozytywne przesłanie, pokazany głównie w działaniu - to rzadkość w polskim kinie, które przyzwyczaiło nas do bohaterów pomnikowych, cierpiących, naznaczonych i ograniczonych przez politykę. "Bogowie" Łukasza Palkowskiego to pełna ciepłego humoru opowieść o trzech przełomowych latach z życia Zbigniewa Religi, z wielką kreacją Tomasza Kota. Od dziś do zobaczenia w kinach.

Defilada, drony i przelot F-16. Wojskowe święto Wrocławia

W galowych mundurach żołnierze wymachiwali bronią, a nad ich głowami przelatywały samoloty F-16. W rytm muzyki granej przez wojskową orkiestrę, klaskali zachwyceni wrocławianie. Pokazem musztry, defiladą i wystawą sprzętu w czwartek uroczyście świętowali żołnierze z 3. Wrocławskiej Brygady Radiotechnicznej. Centrum miasta zamieniło się w żołnierską bazę z okazji 40. rocznicy powstania pododdziału.

PO tuż przed PiS, Twój Ruch poza Sejmem

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w październiku, to wygrałaby je Platforma z 28 proc. poparcia, przed PiS z 27 proc. głosów - wynika z sondażu TNS Polska. We wrześniu - w badaniu TNS - prowadziło PiS z 31 proc., a PO miała 27 proc.

Poruszająca mowa 18-letniej noblistki. "Tato, dziękuję, że pozwoliłeś mi odlecieć"

- Tato, dziękuję, że nie podciąłeś mi skrzydeł, że pozwoliłeś mi odlecieć i teraz mogę spełniać swoje marzenia - powiedziała w piątkowe popołudnie laureatka pokojowej Nagrody Nogla Malala Yousafzai, autorka bloga i przeciwniczka talibów. 18-letnia Pakistanka mówiła o tym, że "jest zaszczycona" wyróżnieniem, ale że na nie "nie zasługuje". - Wierzę, że Komitet Noblowski dał tę nagrodę wszystkim dzieciom, w których imieniu mówię. Łączę się z dziećmi w ich marzeniu, by zostać wysłuchanym - mówiła do tłumu dziennikarzy.

"Polska jest gotowa na ebolę tylko na szczeblu centralnym. Nie możemy wydawać na lekarzy wyroku śmierci"

- Czy pan może zmusić lekarza, czy pielęgniarkę do samobójstwa? - pytał w "Faktach po południu" dr Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń. - Kontakt z materiałem zakaźnym od pacjenta, typu krew, pot, łzy to jest zakażenie jeden do jednego. Jak można zachęcić lekarzy do pracy inaczej niż zabezpieczając ich? Nie możemy wydawać na nich wyroku śmierci - dodał lekarz.

Hiszpania wyśle 300 wojskowych do Iraku

Hiszpania postanowiła wysłać 300 swoich instruktorów wojskowych do Iraku. Będą szkolili irackich żołnierzy do walki z oddziałami terrorystów Państwa Islamskiego - zakomunikował w piątek hiszpański minister obrony Pedro Morenes.

Ebola w Brazylii? Pacjent w szpitalu, a 25 osób mających z nim kontakt puszczono do domu

Brazylijskie ministerstwo zdrowia poinformowało w piątek, że wieczór wcześniej do szpitala został przyjęty pacjent z wysoką gorączką twierdzący, że ma objawy eboli. Kilka tygodni wcześniej wrócił z Afryki Zachodniej, gdzie szaleje epidemia. 25 zidentyfikowanych osób, które miały z nim kontakt lekarze postanowili mimo to wypuścić do domów. Stwierdzili, że będą tych ludzi "monitorowali" przez 21 dni, a więc tyle, ile ebola może się maksymalnie rozwijać w ludzkim organizmie. Ale poza szpitalem.