Najnowsze

Najnowsze

Śmierć triathlonisty w Pile. Organizator apeluje: wykonujcie badania

Organizatorzy Tour de Tri w Pile, podczas którego zasłabł i zmarł 27-letni zawodnik z Poznania, nie chcą komentować tragicznego zdarzenia, do którego doszło w niedzielę. Na stronie internetowej zawodów zamieścili oświadczenie, w którym złożyli kondolencje rodzinie i bliskim oraz apelują o to, by triathloniści regularnie poddawali się badaniom.

Prawy Sektor wycofał ultimatum. Nie będzie marszu na Kijów

Prawy Sektor nie poprowadzi marszu na Kijów - oświadczył jego lider Dmytro Jarosz w wystąpieniu opublikowanym w internecie. Jarosz w niedzielę dał prezydentowi Petro Poroszence 48 godzin na uwolnienie członków radykalnej organizacji, którzy - mimo że, jak stwierdził, są żołnierzami walczącymi na froncie i chwilowo wrócili do domów - zostali "potraktowani jak kryminaliści" i zatrzymani na przesłuchania przez milicję.

Folkowy zespół zbiera na mundury dla ukraińskich żołnierzy

Zespół muzyki folkowej Widymo ogłosił, że przekaże pieniądze ze sprzedaży swoich płyt na zakup tkaniny, z której zostaną uszyte mundury dla ponad 100 żołnierzy walczących na wschodzie Ukrainy. - Młodzi ludzie oddają tam życie za niepodległość - mówi inicjatorka akcji.

Śmigłowiec ewakuował pasażerkę statku

Pechowo zakończyła się podróż dla jednej z kobiet, która popłynęła w rejs statkiem pasażerskim. W poniedziałek rano 73-letnia pasażerka potrzebowała pomocy lekarza. Objawy wskazywały na udar. Po kobietę przyleciał śmigłowiec z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego.

Fiasko spotkania w Berlinie. Rozejmu nie będzie

Po północy zakończyły się w Berlinie rozmowy na temat konfliktu na Ukrainie. Uczestniczyli w nich szefowie dyplomacji Ukrainy, Rosji, Francji i Niemiec. Spotkanie nie przyniosło konkretów. Tylko Berlin próbuje zachować urzędowy optymizm. Dużo bardziej krytyczni są najważniejsi uczestnicy spotkania: Ławrow i Klimkin.

Francja: napad "w stylu Hollywood" na konwój saudyjskiego księcia

Grupa uzbrojonych mężczyzn napadła pod Paryżem na konwój wiozący na lotnisko saudyjskiego księcia. Akcja miała zostać przeprowadzona w "stylu Hollywood" i sprawnością przypominać działanie sił specjalnych. Nikt nie ucierpiał, ale zniknęło 250 tysięcy euro i tajne dokumenty.

Rozkaz gubernatora. Gwardia Narodowa wjedzie do Ferguson

Znów starcia na ulicach miasteczka Ferguson w stanie Missouri. W niedzielę wieczorem czasu lokalnego policja wystrzeliła w tłum ok. 400 osób pociski dymne. Kilka godzin później gubernator wydał polecenie wprowadzenia na ulice Ferguson Gwardii Narodowej.

Gen. Pacek: Ukraińcy z każdym tygodniem i miesiącem będą słabli

Głos Unii Europejskiej ws. kryzysu na Ukrainie jest zbyt cichy. Potrzebna jest większa solidarność i większa determinacja - uważa gen. Bogusław Pacek, doradca ministra obrony narodowej. W jego ocenie Ukraińcy z każdym tygodniem i miesiącem będą słabli i nie będą w stanie zbyt długo prowadzić operacji wojskowej w Donbasie.

Rosjanie na dopingu wygrali czołgowy biathlon

Zakończył się "pierwszy międzynarodowy biathlon czołgowy" w Rosji. Wygrała drużyna gospodarzy, która jednak posługiwała się nowszym pojazdem niż większość konkurentów. Na pocieszenie drudzy na podium Ormianie dostali najnowszy rosyjski czołg T-90. Trzeci byli Chińczycy.

Fajerwerki rozświetliły niebo nad Gdynią

Romantycznie i zjawiskowo - tak było podczas tegorocznego pokazu fajerwerków w Gdyni, gdzie wciąż trwa popularny zlot żaglowców Operacja Żagle. - Fajerwerki, muzyka i piękna Gdynia. Było po prostu cudownie - mówiła pani Ania, uczestniczka imprezy.

Saryusz-Wolski: Pełzający rozbiór Ukrainy. Rosja nas wszystkich ogrywa

Rosjanie próbują powtórzyć we wschodniej Ukrainie wariant z inwazji na Krym, ale wariant zmodyfikowany - uważa Jacek Saryusz-Wolski. We "Wstajesz i wiesz" w TVN24 europoseł PO mówił, że tym razem Rosjanie "testują, czy można już to robić, nie odpruwając naszywek" z mundurów żołnierzy. - Wygląda na to, że świat się z tym godzi - dodał.

Loża prasowa 17.08.2014

Gośćmi Macieja Knapika byli publicyści: Janusz Rolicki (Fakt), Dominik Zdort (Rzeczpospolita), Paweł Lisicki (Do Rzeczy) i Wiesław Dębski (Wirtualna Polska). Komentatorzy rozmawiali o sytuacji na granicy ukraińsko-rosyjskiej i wjeżdżającym na Ukrainę "białym konwoju" z pomocą humanitarną; zamieszaniu wokół zjednoczenia lewicy; defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego i mocnym przemówieniu prezydenta oraz o propozycji połączenia przyszłorocznych wyborów prezydenckich i parlamentarnych, o której mówił Roman Giertych.

Tysiące Pakistańczyków na ulicach. Chcą dymisji premiera

Dziesiątki tysięcy antyrządowych demonstrantów wyszły w niedzielę na ulice Islamabadu, domagając się ustąpienia premiera Nawaza Sharifa. Na czele protestu stanęli suficki duchowny Tahirul Qadri i wpływowy polityk Pakistańskiego Ruchu na rzecz Sprawiedliwości Imran Khan.

Izrael i Palestyńczycy znów próbują się porozumieć

Delegacje izraelska i palestyńska wznowiły w niedzielę pośrednie negocjacje w Kairze, których celem jest doprowadzenie do stałego zawieszenia broni między Izraelem a palestyńskim ruchem islamistycznym Hamas w Strefie Gazy.

Pokazywał, jak walczyć z chorobą. Teraz nawet nie mówi

Jerzy Łukasiewicz, cierpiący na chorobę Parkinsona, przez lata pokazywał, jak walczyć z chorobą i pomagał innym. Cztery lata temu rozmawiał z nim reporter "Faktów" TVN Marek Nowicki. Założyciel fundacji Żyć z chorobą Parkinsona miał świadomość, że nieuleczalna choroba postępuje. Dziś wciąż wie, co dzieje się wokół niego, jednak nie jest już w stanie funkcjonować samodzielnie.

"Całkowicie odcięta" woda w kranach w Doniecku

W niedzielę wieczorem woda bieżąca w Doniecku została "całkowicie odcięta", ponieważ uszkodzona została linia energetyczna zasilająca główne zakłady uzdatniania wody. Kilka godzin wcześniej władze miejskie wezwały mieszkańców do natychmiastowego zrobienia zapasów wody.

Dwaj nudziarze?

Podobno są również nagrania rozmów Leszka Millera i Aleksandra Kwaśniewskiego. Jak zapewnia przewodniczący SLD, na tych nagraniach są zwyczajne, nudne rozmowy o polityce.

Praca marzeń?

Marek Siwiec zniecierpliwiony czekaniem na zadanie pytania, zauważył plusy w pracy naszego operatora.

Miller: można powiedzieć, że nie ma porozumienia z Palikotem

- Wszystko wskazuje na to, że Janusz Palikot nie przyjmie naszej oferty. Szkoda - powiedział Leszek Miller, szef SLD. Gość "Faktów po Faktach" wyjaśnił, dlaczego - jego zdaniem - to Sojusz powinien dyktować warunki jednoczenia. - My jesteśmy potęgą samorządową. Wszystko oprócz SLD jest mizerne i mało znane - powiedział. Marek Siwiec z Twojego Ruchu (partii Palikota) skomentował, że nie można było zawrzeć porozumienia na zasadach "nawet życzliwego dyktatu jednej strony".

NATO odpowie militarnie, jeśli "małe zielone ludziki" pojawią się w kraju członkowskim

- Jeśli Rosja spróbuje wysłać żołnierzy do któregoś z krajów członkowskich NATO, nawet w nieoznakowanych mundurach - jak to miało miejsce przed aneksją Krymu - wówczas NATO odpowie militarnie - podkreślił naczelny dowódca sił NATO w Europie gen. Philip Breedlove w wywiadzie opublikowanym w niedzielę przez dziennik "Die Welt". Według generała trzeba być przygotowanym na działania "małych zielonych ludzików".

Miller: można powiedzieć, że nie ma porozumienia z Palikotem

- Wszystko wskazuje na to, że Janusz Palikot nie przyjmie naszej oferty. Szkoda - powiedział Leszek Miller, szef SLD. Gość "Faktów po Faktach" wyjaśnił, dlaczego - jego zdaniem - to Sojusz powinien dyktować warunki jednoczenia. - My jesteśmy potęgą samorządową. Wszytko oprócz SLD jest mizerne i mało znane - powiedział. Marek Siwiec z Twojego Ruchu (partii Palikota) skomentował, że nie można było zawrzeć porozumienia na zasadach "nawet życzliwego dyktatu jednej strony".