Najnowsze

Najnowsze

Szczeciński urzędnik z zarzutami. Kierował zorganizowaną grupą?

Prokuratura będzie dziś przekonywać sąd, że dyrektor zachodniopomorskiego zarządu melioracji i kanalizacji powinien trafić do aresztu jako kierujący zorganizowaną grupą przestępczą. Jej członkami miało być ośmiu przedsiębiorców, do których trafiały kontrakty o wartości nawet 200 milionów zł.

Dżihadyści z ISIL wzywają zwolenników: idźcie na Bagdad!

Dżihadyści z Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL), którzy od wtorku prowadzą ofensywę na północy Iraku, wezwali swych zwolenników, aby posuwali się w stronę Bagdadu - poinformował amerykański ośrodek monitorujący działalność islamistów w internecie SITE.

Złożyła przysięgę na tablet. Radni oburzeni

Burmistrz miasta Sesto Fiorentino w Toskanii, obejmując urząd po wyborach, złożyła przysięgę na tablet zapewniając, że jest w nim konstytucja. Pierwszy taki przypadek we Włoszech wywołał dyskusję, a burmistrz z centrolewicy spotkała się z krytyką.

Wciąż bezkarny

Policja nadal szuka tego, który ścigał się na ulicach Warszawy. Prokuratura ciągle ma wątpliwości, czy jest za co go ścigać. Przepisy łamał na potęgę, ale nikomu krzywdy nie zrobił. A że mógł zrobić - to w świetle prawa za mało. I pewnie dlatego szaleniec-rajdowiec ciągle jest bezkarny.

Rozliczenia po klęsce

Po zaskoczeniu są rozliczenia. Mariusz Kamiński z obronionym immunitetem i z apetytem na więcej chce odtajnienia swojego wczorajszego wystąpienia w Sejmie. Ci, którzy mimo partyjnych intencji mu pomogli, teraz mają kłopoty: nagany jak w SLD czy - jak w Platformie - niepewność, czy w najbliższych wyborach znajdą się na listach.

W zaparte...

Jedyny w Sejmie poseł Nowej Prawicy z zarzutami. Za pobicie i znieważenie policjantów prokuratura stawia zarzuty Przemysławowi Wiplerowi. On nie zmienia zdania i nie przyznaje się do winy. Winnych widzi bowiem po stronie funkcjonariuszy.

Aborcja upolityczniona

Debata aborcyjna . Dość niespodziewanie znów staliśmy się jej świadkami. Wszystko przez przypadek odmowy wykonania zabiegu w jednym z warszawskich szpitali. Debata trwa głównie w wykonaniu polityków. Pada wiele słów, jest dużo emocji, ale żadnych konkretnych rozwiązań. Piotr Świerczek

Szybcy i głupi

Przypadek warszawskiego przestępcy drogowego to czubek góry lodowej. Takie nielegalne "wyścigi" odbywają się w wielu miastach. A bezkarność tych ludzi tylko rozzuchwala. Reporter "Czarno na białym" rozmawiał z tymi, którzy ścigali się na ulicach i nawet jeśli mają poczucie, że igrają z życiem (swoim i przypadkowych ludzi), to chęć popisania się (co oni nazywają adrenaliną) jest dla nich ważniejsza. Pewnym zaskoczeniem może być to, że ścigają się nawet ci, których o taką skrajną nieodpowiedzialność, żeby nie powiedzieć głupotę, pewnie wcale byśmy nie podejrzewali.

Szybcy i martwi

Bezsilność wobec drogowych piratów, a z drugiej strony tryumfalnie ogłoszone przez rząd zero tolerancji dla tych, którzy na drogach łamią prawo. Trudno tej kuriozalnej sprzeczności nie zauważyć. Tak, jak trudno też oprzeć się wrażeniu, że rząd próbuje poprawiać bezpieczeństwo na drogach akcyjnie. Od tragedii do tragedii pojawiają się kolejne polityczne zapowiedzi różnego zaostrzania kar. Tylko, że takie zapowiedzi to jedno, a konsekwentne i bezwzględne egzekwowanie prawa, to drugie. Efekt? Na polskich drogach wciąż ginie prawie najwięcej ludzi w Europie.

Kpina i upokorzenie

Od kilku dni trwa festiwal niemocy i bezradności policji i prokuratury wobec człowieka, który tylko wyjątkowemu szczęściu zawdzięcza to, że jeszcze nikogo na drodze nie zabił. Ale to, co zrobił bulwersuje chyba nie więcej niż to, czego nie zrobiły organy ścigania. W całej Warszawie jest około 5 tysięcy kamer. Ponad 300 z nich non stop śledzi ulice. Roczne utrzymanie tego systemu kosztuje 13 milionów złotych. Ale to wszystko nadal nie wystarcza, by skutecznie wyeliminować z ruchu drogowego bandytę, który tuningowanym samochodem szaleje po ulicach stolicy.

Samochód elektryczny. Nowa moda polska?

Samochody na prąd kuszą nowością i oszczędnością. Dlatego urzędnicy w Gdańsku mają się do nich przesiąść na stałe. Na razie po polskich drogach takich aut jeździ 1700, ale być może to początek nowej mody.

Wypowiedział wojnę Amerykanom, teraz chce Brygad Pokoju, które zniszczą islamistów

Muktada as-Sadr, przywódca szyickiego ruchu sadrystów i duchowny, wezwał w środę do utworzenia w Iraku Brygad Pokoju, które miałyby chronić "świętych miejsc". Jego apel został ogłoszony niespełna dobę po zajęciu jednego z największych miast w kraju - Mosulu - przez radykałów próbujących stworzyć Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL). As-Sadr twierdzi, że na rząd w Bagdadzie nie można już liczyć, ale że trzeba mu pomóc.

Wszystko za mistrzostwo świata. Messi oddałby nawet Złotą Piłkę

Spośród wszystkich uczestników mundialu niewiele jest reprezentacji tak bardzo uzależnionych od jednego gracza. Dotyczy to między innymi Argentyny. Nikt nie ma wątpliwości, że losy Albicelestes ma w swoich nogach Lionel Messi. Gwiazdor Barcy - w ostatnim latach zewsząd obsypywany indywidualnymi nagrodami - przed startem turnieju ma jeden cel: zdobyć złoto. - Nie mam wątpliwości, że Złotą Piłkę zamieniłbym na zwycięstwo na mundialu - przyznał Messi.

Na chwilę przed mundialem strajk na lotniskach w Rio

Domagający się podwyżek pracownicy dwóch lotnisk w Rio de Janeiro ogłosili, że rozpoczynają 24-godzinny strajk. W czwartek w Sao Paulo ruszają piłkarskie mistrzostwa świata. W tym drugim mieście pracownicy metra, po zawieszeniu protestu na środę, nie wykluczają, że tuż przed meczem Brazylia-Chorwacja do niego powrócą. W ostatnim tygodniu z tego powodu w mieście tworzyły się 200-kilometrowe korki.

Tragedia, której łatwo uniknąć

Upał i auto jak śmiertelna pułapka. Ciągle trzeba o tym przypominać, zwłaszcza po tragedii w Rybniku, gdzie w zostawionym na słońcu samochodzie zmarła dziewczynka. Ojciec zapomniał o córce. Jak to możliwe? Tego pytania ciągle nie można mu zadać, bo jest w szoku, pod opieką psychiatrów. To historia ku przestrodze, bo takiego dramatu wbrew pozorom łatwo uniknąć. Wystarczy szybko reagować.