Najnowsze

Najnowsze

Budynki się walą. Tylko w tym miesiącu posypało się pięć, w tym słynna "Szuflandia" z "Kingsajz"

- W domu boję się, że coś spadnie mi na głowę; na klatce, że ktoś mnie napadnie – mówi pani Katarzyna z Łodzi. Jej budynek jest w tak złym stanie, że ma zostać wyłączony z użytkowania. Problem w tym, że pani Katarzyna i prawie tysiąc innych osób nie ma dokąd iść. Urzędnicy wzruszają ramionami: łódzkie centrum potrzebuje ratunku; dla nikogo nie jest to łatwe. Tylko w ciągu miesiąca w centrum miasta "posypało się" pięć budynków, w tym słynna "Szuflandia".

Wojna zamiast roweru publicznego. Firmy walczą, miasto przeprasza

Plany zakładały, że od maja łodzianie będą korzystać z systemu roweru miejskiego. Już wiadomo, że jest on nierealny, bo wybór firmy odpowiedzialnej za uruchomienie systemu zmienił się w prawdziwą wojnę pomiędzy dwoma przedsiębiorstwami. Jedna zarzuca drugiej oferowanie zbyt niskiej ceny, a ta się rewanżuje oskarżeniami o fałszowanie dokumentów. - To przykre, na sporze cierpią mieszkańcy - mówią urzędnicy.

TVN24 najbardziej angażująca na Twitterze. Nasze programy liderami swoich kategorii

Konto @tvn24 na Twitterze było jednym z dwóch największych, a przy tym najbardziej angażującym i najczęściej wspominanym profilem w marcu - wynika z najnowszego raportu firmy analitycznej Sotrender. Najpopularniejsze w swoich kategoriach były także konta programów "Fakty TVN" i "Kropka nad i". W ścisłej czołówce znalazła się też TVN Warszawa.

Rosjanie już tylko "rozważą" zwrot tupolewa. "Nowa jakość"

Rosja zmienia nieco ton ws. zwrotu Polsce wraku prezydenckiego tupolewa. Rosyjscy śledczy mówią, że rozważą taką możliwość po zakończeniu swojego śledztwa. - To nowa jakość i ja ją traktuję, jako pewnego rodzaju figurę stylistyczną - skomentował ppłk Janusz Wójcik z NPW. Zapewnił też, że Polska zrealizowała większość wniosków rosyjskich śledczych o pomoc prawną ws. katastrofy smoleńskiej.

Drugi zatrzymany w sprawie kobaltu. Złodzieje mogą być napromieniowani

Poznańska policja zatrzymała kolejną osobę podejrzaną o kradzież pojemników z radioaktywnym kobaltem. Złodzieje, którzy zniszczyli ołowiane kapsuły, będą musieli przejść badania, które wykażą czy dawka przyjętego przez nich promieniowania nie stanowi niebezpieczeństwa dla ich zdrowia. Według policji, z magazynu zniknęło mniej pojemników niż początkowo podawano. Trwają poszukiwania drugiego miejsca gdzie porzucono kobalt.

Pokazali zatopiony wrak w 3D

Na podstawie kilku tysięcy zdjęć Narodowe Muzeum Morskie wykonało trójwymiarową dokumentację wraku "Portowca", na której postępy prac archeologów. Na animacji modelu 3D wraku można zobaczyć jak obiekt wyglądał na początku badań w czerwcu 2014 oraz po odsłonięciu części jego konstrukcji w październiku ubiegłego roku. Widać ile mierzy stępka "Portowca", jaka część statku znajduje się pod wodą czy skąd wydobyto naczynia ceramiczne.

Dwie wersje opinii fonoskopijnej z tupolewa. Śledczy wyjaśniają, skąd różnice

Prokurator Generalny Andrzej Seremt poinformował, że powstały dwie wersje opinii fonoskopijnej z tupolewa. Jak wyjaśniają śledczy, pierwsza zawiera spisanie odsłuchanych treści, druga - to m.in. analiza i ocena poprawności transkrypcji MAK i CLKP. Rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej powiedział, że "możliwe, że będzie uzupełniająca opinia fonoskopijna, która pozwoli rozwiać wątpliwości co do rozpoznania głosu dowódcy sił powietrznych gen. Andrzeja Błasika w kokpicie tupolewa".

Paralizator używany co 40 godzin. Policja miasta, w którym zginął 50-latek, ma złą sławę

Zanim film pokazujący policjanta strzelającego osiem razy do bezbronnego, czarnoskórego mieszkańca North Charleston w Południowej Karolinie obiegł świat, miasto było już kiedyś temat tekstów w amerykańskiej prasie. Policjanci nad wyraz chętnie używają tam paralizatorów i wiele wskazuje na to, że bez uzasadnienia. Raz postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie wytoczono policjantowi, który w ubiegłym tygodniu zabił 50-letniego Waltera Scotta.

CIA przypomina o Enigmie i polskich kryptologach

"1932: polscy kryptoanalitycy dekodują niemieckie szyfry" - napisała na Twitterze CIA w jednym z wpisów z serii opisującej pokrótce historię rozszyfrowania niemieckiej Enigmy. Amerykanie podkreślili znaczący udział Polaków w przedsięwzięciu.

Dziennikarka przesłuchana ws. "publicznego nawoływania do naruszenia jedności Rosji"

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa przesłuchała kolejną dziennikarkę z Krymu w sprawie rzekomego "nawoływania do separatyzmu" - informuje Centrum Śledztw Dziennikarskich. Chodzi o byłą dziennikarkę tej agencji Annę Szajdurową. W marcu dwie inne dziennikarki CŚD były przez wiele godzin przesłuchiwane w związku ze swoimi tekstami na temat aneksji Krymu przez Moskwę.

Napad na bank w masce z "Krzyku". 3,5 roku więzienia dla byłego prokuratora

W czwartek poznański sąd skazał na 3,5 roku więzienia byłego prokuratora, który napadł na bank na poznańskich Naramowicach. Mężczyzna wpadł do placówki w masce z filmu "Krzyk" i grożąc atrapą pistoletu, domagał się pieniędzy. Gdy okazało się, że oddział prowadzi jedynie transakcje bezgotówkowe, mężczyzna wybiegł z banku. Tam dwóch przechodniów go obezwładniło i oddało w ręce policji.

"Nie mam bruzdy, nie jestem produktem, nie zamordowałam swojego rodzeństwa"

- Rządowy projekt dotyczący zapłodnienia in vitro jest konsensusem. Tam nie da się nic okroić, z niczego nie można zejść, żeby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów - mówiła we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Agnieszka Ziółkowska, pierwsza Polka urodzona dzięki metodzie in vitro. Zwróciła uwagę, że kontrowersje związane z pozaustrojowym zapłodnieniem są "wynikiem politycznych walk i przepychanek". Jak mówiła, do niej samej przylgnęła łatka "bruzdy, dziecka Frankensteina, produktu".

Komorowski w ukraińskim parlamencie o "wyciągniętej polskiej ręce"

Polska podaje rękę Ukrainie i robi wszystko, by to samo zrobiły inne państwa Zachodu - zapewniał prezydent Bronisław Komorowski w Radzie Najwyższej Ukrainy. Wyraził też nadzieję, że współczesnych relacji polsko-ukraińskich nie zakłócą trudne doświadczenia historyczne. - Kraje UE i NATO uznają integralność terytorialną Ukrainy w granicach ustanowionych w 1991 roku. Zmiany tych granic siłą, wbrew woli ukraińskiego narodu, nigdy nie znajdą naszej akceptacji i zawsze będą przez nas potępiane - podkreślił prezydent.

Bary mleczne w Poznaniu zagrożone. Społem ma zapłacić 2 mln zł kary

2 mln złotych dotacji ma zwrócić Ministerstwu Finansów poznańskie Społem, właściciel sieci barów mlecznych. Wszystko przez stosowanie przypraw i składników do potraw, które nie znajdowały się na ministerialnej liście. Poznańska spółdzielnia gastronomiczna zamknęła już jeden z barów i rozważa zamknięcie kolejnych.

Czyje interesy finansują SKOK-i?

Finansowanie prawicowych mediów i inicjatyw - m.in. tym zajmują się SKOK-i, które stworzył senator Grzegorz Bierecki. Reporter "Czarno na Białym" sprawdził, kto korzysta na inwestycjach Kas.

"Obraził" Mao śpiewem. "Poważne skutki społeczne"

Chińska telewizja państwowa CCTV przeprowadzi dochodzenie w sprawie zachowania jednego ze swych prezenterów, który na krążącym w internecie nagraniu wideo "obraził" założyciela komunistycznych Chin, Mao Zedonga.

Duma Putina szwankuje? Armata odmówiła posłuszeństwa

Najnowszy czołg T-14, który miał być dumą parady zwycięstwa na Placu Czerwonym 9 maja, dwukrotnie odmówił współpracy podczas próby defilady, która odbywa się na poligonie Alabino pod Moskwą - podaje rosyjski portal gazeta.ru. Według wojskowych raportów, do których dotarli dziennikarze portalu, w czołgu zaczął szwankować układ kierowniczy. Tymczasem producent maszyny twierdzi, że to posadzeni za sterami poborowi nie potrafili uruchomić Armaty.

150 lat temu zakończyła się wojna secesyjna

Zwycięstwo wojsk Unii (Północy) uratowało USA przed rozpadem i doprowadziło do zniesienia niewolnictwa w całym kraju, ale 150 lat później między północnymi a południowymi stanami wciąż utrzymują się duże różnice. 9 kwietnia 1865 r. zakończyła się wojna secesyjna.