Najnowsze

Najnowsze

Tak naprawdę wygląda superczołg Putina

Nowy rosyjski czołg T-14, nazywany też Armata, będzie gwoździem programu podczas wielkiej parady na Placu Czerwonym dziewiątego maja. Pojazd przez lata skutecznie utrzymywano w ścisłej tajemnicy i nie było wiadomo jak właściwie wygląda. Pod koniec marca szczelną zasłonę cenzury uchylono i najpewniej w sposób kontrolowany do sieci zaczęły trafiać zdjęcia oraz nagrania nowej dumy rosyjskiego wojska.

Polska będzie zmuszona przyjąć uchodźców z Afryki?

Do maja Komisja Europejska ma przedstawić kryteria dotyczące przyjmowania uchodźców z Afryki Północnej przez kraje członkowskie. Polska sceptycznie podchodzi do tych zamierzeń. Chce przekonać Unię do pozostawienia państwom więcej swobody w podejmowaniu decyzji. Materiał "Faktów" TVN.

Wciąż szukają zaginionych górników. Ratownicy zmienili trasę

Trwają poszukiwania dwóch górników kopalni "Wujek Śląsk" uwięzionych po silnym wstrząsie, do którego doszło w sobotę nad ranem. Ratownicy natrafiają nieustannie na kolejne przeszkody. W niedzielny poranek zdecydowano o powrocie do wyrobiska, z którego górnicy zaczynali. Pierwsze informacje w tej sprawie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Kary za brak szczepień. Nawet do 5 tys. zł

Wojewodowie w całym kraju wydają postanowienia o nałożeniu grzywny wobec rodziców uchylających się od obowiązku szczepienia dzieci. Tylko na Śląsku postawiono na edukację rodziców. W zależności od województwa, wysokość grzywny waha się od 100 zł do 5 tys. zł.

5 mld dla Grecji? Rosja dementuje

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zdementował w sobotę pogłoski o planowanym na wtorek podpisaniu umowy o współpracy energetycznej z Grecją w zamian za pomoc dla Aten w wysokości do 5 mld euro. Według niemieckiego "Spiegla" dzięki tym pieniądzom Ateny będą mogły przedłużyć negocjacje z wierzycielami.

"Obniżanie wynagrodzeń będziemy traktować jak przestępstwo"

Przywódca Partii Pracy Ed Miliband zapowiedział w sobotę, że w przypadku zwycięstwa laburzystów w majowych wyborach powoła rządową grupę roboczą do walki z wyzyskiem zagranicznych pracowników. Według sondaży notowania konserwatystów i laburzystów są praktycznie takie same.

Wzmocniona ochrona w Wiecznym Mieście. Zagrożenie terrorystyczne

500 włoskich żołnierzy ochrania w Rzymie budynki o strategicznym znaczeniu i zabytki w ramach rozpoczętej w weekend operacji „Bezpieczne ulice”. Decyzję o przysłaniu dodatkowych oddziałów, które wzmocnią już obecne, zapadła po zamachach we Francji i Danii.

70. rocznica wyzwolenia obozu Ravensbrueck

Dzisiaj odbędą się uroczystości 70. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego dla kobiet w Ravensbrueck. Wśród więzionych kobiet było 30-40 tys. Polek, z których 17 tys. zginęło. W obchodach weźmie udział prezydentowa Anna Komorowska.

Zamieszki w Seulu po protestach rodzin ofiar katastrofy Sewol

Południowokoreańska policja starła się w sobotę w Seulu z demonstrantami, którzy blokowali dojazd do pałacu prezydenckiego, protestując przeciw niedostatecznej i powolnej reakcji władz po zatonięciu promu Sewol w ub. r. W katastrofie zginęły 304 osoby.

Msza na Wawelu. Rocznica pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich

W Krakowie odbyły się w sobotę obchody piątej rocznicy pogrzebu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Brali w nich udział m.in. Marta Kaczyńska, Jarosław Kaczyński i kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda.

Jak zareagować na słowa szefa FBI? "Ostra nota i wezwanie ambasadora"

- To była wypowiedź przekraczająca granice jakiegokolwiek taktu i przyzwoitości - ocenił w "Faktach po Faktach" słowa szefa FBI o roli Polaków w Holokauście Dariusz Rosati. Adam Hofman przekonywał, że polskie MSZ powinno w tej sytuacji wystosować "ostrą notę protestacyjną" i wezwać ambasadora Stanów Zjednoczonych. - Myślę, że tego typu wezwanie zostało skierowane - stwierdził Rosati.

Zwłoki mężczyzny na klatce schodowej

Zwłoki mężczyzny znalazł na klatce schodowej bloku w Ostrowcu Świętokrzyskim jeden z mieszkańców. Wezwał policję. Funkcjonariusze zatrzymali już mężczyznę, który mógł przyczynić się do śmierci 64-latka.

Masowo przebadają krakowian. Sprawdzą, jak szkodzi im smog

Nie jest tajemnicą, że krakowskie powietrze należy do jednego z najbardziej zanieczyszczonych w całej Polsce. - Małopolska ze względu na swoje położenie geograficzne kumuluje bardzo dużo pyłów zawieszonych w powietrzu, a także benzoalfapirenu – tłumaczył na piątkowej konferencji Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Paweł Ciećko. W związku z tym na początku przyszłego roku ma ruszyć akcja masowego badania mieszkańców Małopolski.

Dyrektor FBI o polskich "wspólnikach nazistów". Ambasador RP w USA żąda sprostowania

James B. Comey - dyrektor FBI - właśnie zadebiutował w dzienniku „The Washington Post”. Gazeta wydrukowała jego przemówienie ze spotkania w Muzeum Holokaustu z przedstawicielami środowisk żydowskich. Comey mówi m.in. o tym, że każdemu nowemu pracownikowi biura nakazuje wizytę w muzeum. Po co? By wyciągnął on naukę z historii i zobaczył, że „nawet dobrzy ludzie pomagali w mordowaniu milionów”, poddając się woli nazistów. W pierwszej linii wymienił w tym kontekście m.in. Polaków.

Papież dziękuje Włochom za przyjmowanie imigrantów

Papież Franciszek podziękował Włochom za pomoc imigrantom, którzy przypływają do kraju z wybrzeży Afryki. Podczas sobotniego spotkania z prezydentem kraju Sergio Mattarellą papież wezwał państwa Europy, aby i one się zaangażowały.

Sikorski: Niemcy są zamożniejsze, powinny wydawać więcej na nauczanie języka polskiego

Sejm i Bundestag chcą wykorzystać 25. rocznicę traktatu o dobrym sąsiedztwie do "demonstracyjnego zaakcentowania" wagi relacji polsko-niemieckich – zadeklarowali w sobotę w Dreźnie szefowie obu parlamentów Radosław Sikorski i Norbert Lammert. Zauważyli przy tym, że problemy w stosunkach polsko-niemieckich dotyczą spraw praktycznych, np. nauki języka w Polsce i Niemczech.

Wielka parada w Poznaniu. Motocykliści otworzyli sezon

Gdyby jakiś poznaniak miał wątpliwości do kogo w sobotę należą ulice miasta, głośny ryk motocyklowych silników z pewnością je rozwiał. Około trzech tysięcy potężnych maszyn wyruszyło w paradę otwierającą sezon. Kierowcy z dumą przemierzali trasę swoimi wyciągniętymi po zimowej przerwie cudeńkami. Z ludźmi, którzy bez jednośladów nie wyobrażają sobie życia rozmawiał reporter TVN 24 Łukasz Wójcik.

Chińscy osadnicy i nowe lądy. "Dla wspólnego dobra"

Na Morzu Południowochińskim dokonuje się bezkrwawa aneksja olbrzymiego obszaru, o powierzchni dwukrotnie większej od Bałtyku. Tak jak na wschodzie Ukrainy pojawiły się „zielone ludziki” i wykorzystały słabość rządu w Kijowie do ogłoszenia samozwańczej władzy - tak na azjatyckim morzu pojawiły się szare chińskie statki, które na strategicznie położonych płyciznach zaczęły usypywać nowe wyspy, wykorzystując słabość innych państw.