Najnowsze

Najnowsze

Biegli już przebadali podpalacza aut z Gdańska

Już przebadali, ale jeszcze nie wydali opinii - biegli, którzy mają ustalić, czy 33-latek, który podpalił 20 samochodów w Gdańsku, jest poczytalny, chcę przejrzeć jeszcze jego dokumentację medyczną.

"Znaleźli się na wielkiej przestrzeni, nie było gdzie się schować"

Turyści, którzy zginęli w Himalajach, nie spodziewali się takiego gwałtownego załamania pogody. Znaleźli się na wielkiej przestrzeni, gdzie nie było gdzie się schować - mówił w TVN24 himalaista Ryszard Pawłowski. Podkreślał, że wspinacze byli niedoinformowani, choć można było przewidzieć, że pogoda się pogorszy.

"Nie ma w tym nic dziwnego". Szef BBN o aferze szpiegowskiej

W Europie trwa wojna informacyjna i rutynowa walka wywiadów i kontrwywiadów - ocenił szef BBN Stanisław Koziej. Skomentował w ten sposób zatrzymanie przez ABW osób podejrzewanych o szpiegostwo. - Nie ma w tym nic dziwnego - podkreślił Koziej.

Rostowski bez ministerialnej teki. PSL powiedziało "nie"

Jacek Rostowski nie będzie szefem doradców premier Ewy Kopacz - to już w czwartek potwierdziła Ewa Kopacz. Teraz pewne jest też, że mianowaniu Jacka Rostowskiego na ministra bez teki sprzeciwiał się rządowy koalicjant. Według szefa ludowców Janusza Piechocińskiego, naruszyłoby to układ koalicyjny. W "Jeden na jeden" wicepremier zapewniał jednak, że nie stawiał sprawy na ostrzu noża.

"Mamy do czynienia ze szpiegostwem na rzecz kierunku wschodniego"

To smutne, że polski oficer zdradza ojczyznę dla niskich pobudek - powiedział w "Jeden na jeden" wicepremier Janusz Piechociński, komentując zarzut pracy na rzecz obcego wywiadu, jak usłyszał w czwartek oficer Wojska Polskiego. Taki zarzut postawiono także drugiej zatrzymanej osobie - prawnikowi jednej z warszawskich firm.

W Himalajach poprawiła się pogoda. Znów szukają turystów

Po kilkunastu godzinach przerwy w poszukiwaniach, wymuszonej pogorszeniem pogody i zmrokiem, w Himalajach wznowiono poszukiwania ofiar lawin. Według nepalskich mediów, dotychczas znaleziono 30 ciał. Według ostatniej informacji polskiego MSZ zginęło trzech Polaków.

Przegląd prasy: Szpitale tracą na leczeniu eboli

Dwa dni leczenia pacjenta z podejrzeniem zakażenia wirusem ebola kosztowały ponad 17 tys. zł. Szpital w Cieszynie nie dostał ani grosza, bo NFZ nie ma takiej procedury w swoim katalogu - pisze "Gazeta Wyborcza".

Policja rozbiera kolejne barykady. Protest w Hongkongu trwa

Policja rozebrała w piątek nad ranem barykady, wzniesione ponad dwa tygodnie temu przez uczestników prodemokratycznego protestu w biznesowej dzielnicy Mong Kok na półwyspie Kowloon (Koulun) w Hongkongu. Uczestnicy protestu - ok. 30 osób - nie stawiali oporu.

Polska i włoska policja łączą siły

Wyznaczenie punktów kontaktowych oraz współpracę w zwalczaniu i wymianę informacji dotyczących grup przestępczych – zakłada porozumienie podpisane w czwartek pomiędzy polską i włoską policją. Wejdzie ono w życie za 15 dni.

Rosjanie szpiegują jak za zimnej wojny. Nawet Niemcy narzekają

W tej wojnie nie wybuchają granaty, a znajomość programów komputerowych jest ważniejsza niż budowy kałasznikowa. Służby specjalne krajów NATO i UE biją na alarm: Rosjanie szpiegują jak za zimnej wojny. Ma to oczywiście związek z konfliktem ukraińskim i napięciem na linii Moskwa-Zachód. Ale ofensywa następców KGB rozpoczęła się dużo wcześniej – zachodni przywódcy to zlekceważyli i teraz ich służby muszą nadrabiać.

"Milicja ludowa" i nie tylko. Donbas ma już specjalny status

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał ustawę o specjalnym statusie tych rejonów w Donbasie, które są opanowane przez prorosyjskich separatystów - poinformował urząd prezydencki w czwartek wieczorem. Parlament uchwalił tę ustawę 16 września.

Po toaście, mocno spóźniony. Putin w Mediolanie rozmawiał z Merkel

Prezydent Rosji Władimir Putin przyleciał w czwartek wieczorem do Mediolanu na szczyt Azja- Europa (ASEM). Ze znacznym opóźnieniem rosyjski przywódca przybył do stolicy Lombardii z Belgradu. Jak informują niemieckie media późnym wieczorem doszło do spotkania Putina z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

46 profesorów wertuje doktorat Marka Goliszewskiego

46 pracowników naukowych Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zapoznaje się od kilku dni na polecenie rektora UW z doktoratem prezesa Business Centre Clubu, Marka Goliszewskiego. Środowisko uczelniane podzielił spór o jakość pracy i ewentualny konflikt interesów, zastrzeżenia ma minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Polska wyrzuci rosyjskich dyplomatów? "Na to się nie odpowiada bombą atomową"

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowało wnioski o wydalenie z Polski kilku rosyjskich dyplomatów, którzy mieli odpowiadać za prowadzenie dwójki zatrzymanych szpiegów - informuje "Rzeczpospolita". - To jest ostre działanie, ale w pewnych kategoriach. Na to się nie odpowiada bombą atomową - komentował te informacje w programie "Świat" na antenie TVN24 Biznes i Świat był wiceminister spraw zagranicznych Paweł Kowal.

Amerykanie rozmawiają z Kurdami i Turkami. Ale najważniejszy jest Irak

USA podjęły w ciągu ubiegłego weekendu pierwsze bezpośrednie rozmowy z główną partią polityczną syryjskich Kurdów w ramach budowania koalicji przeciwko dżihadystom z Państwa Islamskiego - poinformowała rzeczniczka Departamentu Stanu Jen Psaki, podczas gdy koordynator działań sojuszniczych przeciwko siłom IS, generał John R. Allen, oświadczył, że Amerykanów interesuje przede wszystkim sytuacja w Iraku.

Dębski: od Majdanu aktywność Rosjan u nas wzrosła nawet pięciokrotnie

- Musimy zdawać sobie sprawę, że jesteśmy w olbrzymim zainteresowaniu służb rosyjskich - powiedział w "Kropce nad i" przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych Artur Dębski. Razem z Markiem Opiołą, członkiem speckomisji, dyskutowali w TVN24 o zatrzymaniu w Polsce dwóch mężczyzn podejrzanych o szpiegowanie na rzecz obcego wywiadu. Opioła przekonywał, że dopiero po piątkowej informacji ABW będzie wiadomo, czy akcja była sukcesem, czy porażką.