Najnowsze

Najnowsze

Szeremietiew: Putin "przewiózł się" na Niemcach

Rosjanie "przewieźli się" na Niemcach, a Władimir Putin przeliczył się sądząc, że Europa nie będzie umiała się zjednoczyć i utrzymać wspólnego stanowiska wobec Rosji - stwierdził w programie "Świat" Romuald Szeremietiew z Akademii Obrony Narodowej. Gość TVN24 Biznes i Świat dodał, że Putina w ostatnim roku zaskoczyło bardzo wiele rzeczy i dzięki jedności Zachodu Polska "ma czas, by przygotować swój system obrony".

Leczy syna marihuaną. "Miał kilkaset napadów dziennie, teraz ma kilka w miesiącu"

Dorota Gudaniec, której syn choruje na epilepsję lekooporną, zapewnia, że dzięki marihuanie stan zdrowia jej dziecka znacznie się poprawił. Dla Macieja Hamankiewicza z Naczelnej Izby Lekarskiej nie jest to jednak decydujący argument za legalizacją marihuany leczniczej. Jego zdaniem dotychczasowe badania w tym zakresie nie są wystarczające. Oboje byli gośćmi programu "Tak jest" w TVN24.

"Kukiz idzie do polityki z jakąś zemstą"

- Ostrzegam, że ci, którzy liczą, że Kukiz jest wybawieniem dla Polski, się przeliczą. Za Kukizem nie stoi idea rozwoju naszego kraju, on idzie do polityki z jakąś zemstą - powiedział w "Kropce nad i" prezydent Słupska Robert Biedroń. Uważa on, że pierwszą ofiarą wprowadzenia w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych będzie właśnie Kukiz.

Kwaśniewski: Duda niezwykle zaangażowany religijnie

- Wszyscy zauważyli niezwykłą aktywność i zaangażowanie religijne Andrzeja Dudy - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Aleksander Kwaśniewski. Dodał że taka postawa nie będzie się podobała tym, którzy chcą, by państwo było neutralne światopoglądowo.

"Kukiz idzie do polityki z jakąś zemstą"

- Ostrzegam, że ci, którzy liczą, że Kukiz jest wybawieniem dla Polski, przeliczą się. Za Kukizem nie stoi idea rozwoju naszego kraju, on idzie do polityki z jakąś zemstą - powiedział w "Kropce nad i" prezydent Słupska. Robert Biedroń uważa, że pierwszą ofiarą wprowadzenia w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych będzie właśnie Kukiz.

Kwaśniewski: Duda niezwykle zaangażowany religijnie

- Wszyscy zauważyli niezwykłą aktywność i zaangażowanie religijne Andrzeja Dudy - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Aleksander Kwaśniewski. Dodał że taka postawa nie będzie się podobała tym, którzy chcą, by państwo było neutralne światopoglądowo.

W Egipcie także ułaskawiają. Ale nie islamistów

Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi ułaskawił w środę 165 osób, głównie młodych ludzi, skazanych za udział w nielegalnych protestach lub za inne przestępstwa - poinformowało w oświadczeniu biuro prezydenta.

Amerykanie chcą szkolić do walki z IS, ale brakuje Irakijczyków

Wysiłki zmierzające do wyszkolenia skutecznych sił irackich, które byłyby zdolne odbić i utrzymać obszary kontrolowane obecnie przez bojowników Państwa Islamskiego (IS), są utrudnione przez brak rekrutów - powiedział w środę minister obrony USA Ashton Carter.

Nocne Wilki w polskim sądzie skarżą się na Straż Graniczną

Rosyjski klub motocyklowy Nocne Wilki złożył w sądzie w Warszawie skargę na polską Straż Graniczną za niewpuszczenie do Polski w kwietniu uczestników zorganizowanego przez klub rajdu upamiętniającego 70. rocznicę zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. SG, jak dotąd, nie wie o skardze Rosjan.

Marihuana jako lek

Dorota Gudaniec, której syn choruje na epilepsję lekooporną, zapewnia, że dzięki marihuanie stan zdrowia jej dziecka znacznie się poprawił. Dla Macieja Hamankiewicza z Naczelnej Izby Lekarskiej, nie jest to jednak decydujący argument za legalizacją marihuany leczniczej. Jego zdaniem dotychczasowe badania w tym zakresie nie są wystarczające. Oboje byli gośćmi programiu Tak Jest.

Po wypiciu ogogoro zmarło 70 osób

Około 70 osób zmarło w ostatnich dniach na południu Nigerii po wypiciu lokalnego ginu zwanego ogogoro. Trunek został wyprodukowany metodą chałupniczą z soku z rafii, rodzaju palmy, i zawierał toksyczny metanol - poinformowały w środę lokalne władze.

"Królowa bez kraju". Charyzma, talent, seksapil i dramatyczny życiorys

W czasach jej największych sukcesów nazywano ją "polską Marilyn Monroe". Stała się najpopularniejszą aktorką filmową w PRL, pokoleniową idolką. Mężczyźni tracili dla niej głowę za sprawą "obłędnego biustu, szalenie zgrabnych nóg i najpiękniejszego uśmiechu". Miała charyzmę, talent, seksapil. I dramatyczny życiorys. Dziś mija 5. rocznica śmierci Elżbiety Czyżewskiej.

"Najgorsza rzecz, jaka mogła się przytrafić ONZ"

Państwa, których siły pokojowe dopuszczają się przestępstw seksualnych wobec dzieci, powinny być publicznie ujawniane i mogłyby być wykluczane z misji pokojowych ONZ - proponują autorzy przeglądu operacji pokojowych tej organizacji.

Cztery tony kokainy płynęły z Kolumbii do Włoch

Włoska żandarmeria poinformowała w środę o zatrzymaniu 34 osób związanych z przemytem kokainy z Kolumbii do Włoch. W sumie w ręce funkcjonariuszy w operacji trwającej półtora roku wpadły cztery tony narkotyków.

Prokuratorzy kontra premier Kopacz. Nie czują się winni ujawnienia zdjęć akt w internecie

"Poważne zastrzeżenia" budzi wykorzystanie publikacji w sieci akt afery podsłuchowej jako pretekstu do odwołania Andrzeja Seremeta - stwierdzili prokuratorzy w przyjętej w środę uchwale. Podkreślili, że to nie oni są winni przecieku. - W tym przypadku nie było żadnego przecieku z prokuratury - zgadza się profesor Zbigniew Ćwiąkalski, były minister sprawiedliwości, współtwórca reformy prokuratury.

Robert Biedroń zdania w sprawie cyrku nie zmieni. "Na szali położyłem zarobek miasta i cierpienie zwierząt"

Robert Biedroń powiedział stanowcze "nie" dla cyrku w Słupsku. Prezydent miasta zaprasza akrobatów, ale bez zwierząt, którym chce ulżyć w cierpieniu. - Taką decyzję podjąłem. Na szali położyłem 1500 zł, które mogło zarobić miasto, i cierpienie zwierząt. To drugie wygrywa w tym przypadku - zaznacza. Dyrektor cyrku zapewnia z kolei, że zwierzęta są traktowane dobrze, a od decyzji prezydenta Słupska się odwoła.

Najsłynniejsi aferzyści III RP i byli oficerowie wywiadu. Organizują konferencję o exodusie Żydów

Bohaterowie afery Art-B Andrzej Gąsiorowski i Bogusław Bagsik organizują w Warszawie konferencję poświęconą tajnej operacji polskiego i izraelskiego wywiadu z początku lat 90. - dowiedział się portal tvn24.pl. Ma im pomagać m.in. prezydencki doradca prof. Roman Kuźniar. Problem w tym, że nic nie wie o swoim udziale. Nowy koordynator ds. służb specjalnych Marek Biernacki mówi krótko: poleciłem służbom, aby to dokładnie sprawdzić.

Rosja potwierdza: będzie spotkanie "normandzkie" ws. Ukrainy

Szefowie dyplomacji Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy (tzw. format normandzki) spotkają się 23 czerwca w Paryżu, by omówić sytuację na wschodzie Ukrainy - poinformowały w czwartek służby prasowe MSZ Francji. Krótko pote potwierdziło to MSZ Rosji.

"Instrukcje z Kremla" i człowiek Putina. Szef SBU: jest na mnie zlecenie

- Władze Kremla wydały instrukcję, że powinienem zostać usunięty - powiedział szef ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa Wałentyn Naływajczenko. Po sporach wokół jego osoby i żądaniach prezydenta Petra Poroszenki, by podał się do dymisji, ukraińscy eksperci typują jego następców. Zdaniem doradcy byłego prezydenta Leonida Kuczmy Ołeha Soskina, Poroszenko przygotowuje ten urząd dla Wiktora Medwedczuka, który negocjował z rebeliantami w Donbasie sprawę uwolnienia jeńców. Problem w tym, że to polityk uważany za lobbystę Kremla na Ukrainie.

Jan Pakulski

prof. Jan Pakulski - socjolog, wykładowca Uniwersytetu Tasmańskiego i Collegium Civitas w Warszawie, autor wielu publikacji o nierównościach społecznych i socjologii elit, ruchach społecznych i postkomunizmie w Europie Centralnej i Wschodniej.

Kupił na targu staroci aparat z niewywołaną kliszą. Teraz szuka osób, które są na zdjęciach

Aparat znalazł na giełdzie staroci. Zapłacił 15 złotych, wrócił do domu i wywołał zdjęcia ze znajdującej się w nim kliszy. W ten sposób fotograf z Częstochowy odkrywa niezwykłą historię sprzed kilkudziesięciu lat. Choć zdjęcia zostały zrobione kilkadziesiąt lat temu, są bardzo wyraźne. Przedstawiają kobietę i mężczyznę w średnim wieku oraz nastolatka, pozujących m.in. przed latarnią morską. Fotograf szuka teraz tych osób.

Na Ławeczce Oskarka "usiądzie" Guenter Grass

W Gdańsku stanie pomnik Guentera Grassa, laureata literackiej Nagrody Nobla. Jego podobizna zostanie odsłonięta w 16 października, w 88. rocznicę jego urodzin. Figura pisarza będzie siedzieć na istniejącej od 2002 r. Ławeczce Oskarka - bohatera powieści "Blaszany bębenek".