Najnowsze

Najnowsze

Atak na przedmieściach Damaszku. "42 ofiary, w tym dzieci"

W wyniku ostrzału syryjskiej armii przedmieść Damaszku kontrolowanych przez rebeliantów zginęło ponad 40 osób - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka w Londynie. Do ataku doszło w sąsiedztwie Hamoria, które znajduje się pod kontrolą sił walczących o obalenie rządu Baszara el-Asada.

Projektem ustawy o in vitro rząd zajmie się prawdopodobnie w lutym

- Prawdopodobnie w połowie lutego pod obrady rządu trafi przygotowany przez resort zdrowia projekt ustawy regulującej kwestie zapłodnienia in vitro - powiedział w piątek wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki. Projekt przewiduje m.in. że pary będą mogły stworzyć do ośmiu zarodków i dzielić się nimi z innymi.

Pentagon uruchomi nowy program. Drony mają "polować" w watahach

Amerykańska armia rozpoczyna przygotowania do stworzenia programu mającego doprowadzić do "rewolucji" w wykorzystaniu bezzałogowych samolotów na polu walki - pisze "The Washington Post", powołując się na rozmowy z wojskowymi. Drony mają w przyszłości "polować w watahach jak wilki".

Stoltenberg spotka się z Ławrowem? "Jesteśmy gotowi"

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oznajmił w stolicy Kosowa Prisztinie, że jest gotów spotkać się z szefem rosyjskiego MSZ Siergiejem Ławrowem w lutym na marginesie dorocznej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.

"Ludzkość najbliżej nuklearnej katastrofy od 1984 roku"

Naukowcy z Uniwersytetu w Chicago, którzy w 1947 r. powołali do życia zegar zagłady (ang. Doomsday clock) i za jego pomocą wskazują od prawie 70 lat zagrożenie dla ludzkości płynące z posiadania przez niektóre kraje broni jądrowej, biją na alarm - ludzkość znajduje się najbliżej zagłady nuklearnej od 1984 r. Ludzkość była bliżej końca tylko w 1953 r., gdy USA i Związek Radziecki przetestowały swoje potężne bomby wodorowe.

15-minutowy spacer, który wstrząsnął twardogłowymi

To była przechadzka polityków, jakich wiele - dwaj dyplomaci na krótkim spacerze omawiali nurtującą ich sprawę. Jeśli jednak jednym ze spacerowiczów jest szef MSZ Iranu a drugim szef dyplomacji amerykańskiej, niemal pewne jest, że komuś taki spacer może się nie spodobać.

W lutym zabraknie pieniędzy na walkę z ebolą

Mimo spadku liczby osób zarażonych wirusem ebola, sytuacja w trzech państwach najbardziej dotkniętych epidemią (Liberii, Sierra Leone, Gwinei) pozostaje "bardzo niepokojąca" - ostrzegła Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i zaapelowała o czujność.

Pigułka "dzień po" bez recepty od 15. roku życia

Pigułka "dzień po" będzie dostępna w Polsce bez recepty dla osób, które ukończyły 15. roku życia - poinformował w piątek wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki. Kwestia ta ma zostać uregulowana w rozporządzeniu MZ. Organizacje pozarządowe apelują, by stało się to jak najszybciej.

Sąd zajął się prawem do sikania na stojąco. Jest wyrok

Sąd w Duesseldorfie rozstrzygnął spór pomiędzy mężczyzną wynajmującym mieszkanie a właścicielem lokalu, który dotyczył tego, jak można korzystać z toalety. Powodem procesu była marmurowa podłoga w łazience, rzekomo „zrujnowana” przez sikanie na stojąco.

Pół wieku rządził stolicą, jest "szeryfem rodziny". Kim jest najstarszy z "siódemki Sudairi"?

Ma 79 lat, trzynastu synów i za sobą pół wieku rządzenia saudyjską stolicą, którą z pustynnego miasta zamienił w pełną zagranicznych inwestycji metropolię z wieżowcami. Nowy król Arabii Saudyjskiej, Salman, zapowiada kontynuację polityki poprzednika, ale podobno jest jeszcze bardziej postępowy od zmarłego monarchy. Choć wydaje się jedną z najbardziej przygotowanych do rządzenia osobą w państwie, to pojawiają się plotki o jego złym stanie zdrowia. Kim jest nowy król Saudyjczyków?

"Dla dzieci na windę". 6-letni Franek oddał wszystko, co miał

Wszystko co uzbierał, oddał na budowę windy dla niepełnosprawnych dzieci. 6-letni Franek, w kopercie z własnoręcznym napisem "Dla dzieci od Franka na windę" przyniósł okrągłe 20 złotych. - Wzruszył mnie ogromnie. Nie wiem czy nie bardziej niż telefon z Watykanu - przyznaje Maria Warda, dyrektor placówki.

Lider separatystów zapowiada ofensywę na Słowiańsk i Mariupol. "Żadnych rozejmów"

- Będziemy prowadzić ofensywę aż do granic administracyjnych obwodu donieckiego, ale jeśli będę widzieć zagrożenie z innych stron, będziemy je likwidować - powiedział lider separatystów z "Donieckiej Republiki Ludowej" Aleksandr Zacharczenko podczas spotkania ze studentami w Doniecku. - Nie będzie więcej żadnych negocjacji i rozejmów - oświadczył. Tymczasem skala walk w Donbasie gwałtownie narasta. Według ONZ liczba ofiar w ostatnich dniach jest podobna do okresu sprzed zawieszenia broni.

Kolejna amerykańska rakieta dostanie nowe silniki z Rosji

Pomimo ochłodzenia relacji USA z Rosją i silnej krytyki stosowania produkowanych przez Rosjan silników w amerykańskich rakietach kosmicznych, trafią one do napędu kolejnej. Prywatna firma Orbital Sciences podpisała umowę z rosyjską firmą Energia o wartości miliarda dolarów. Zakłada ona dostarczenie maksymalnie 60 nowych silników RD-181 dla rakiet Antares.

Nie pracujesz, to płać! Łukaszenka walczy z "darmozjadami"

Władze Białorusi będą nakładać podatek na bezrobotnych, którzy nie chcą pracować lub pracują na czarno. Propozycje w tej sprawie są zawarte w projekcie dekretu prezydenta Aleksandra Łukaszenki. Cel – stymulowanie zatrudnienia. – Rosja przestaje finansować Białoruś, pokazując nam figę. Stąd pomysł władz w Mińsku – komentuje białoruski socjolog.