Najnowsze

Najnowsze

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy: Mariupol został ostrzelany na rozkaz oficera rosyjskiego

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) ujawnia szczegóły ostrzału artyleryjskiego Mariupola. - Miasto zostało ostrzelane z systemów rakietowych Grad i moździerzy Tulipan, a rozkaz w tej sprawie wydał oficer rosyjski, który dowodził specjalnie utworzonym batalionem - mówił szef SBU Wałentyn Naływajczenko. W ostrzale Mariupola zginęło 30 cywilów, a ponad sto zostało rannych.

Zatrzymany za sutenerstwo i gwałt w areszcie

Od kilku lat miał zarabiać na prostytucji. Kobiety były zmuszane do świadczenia usług seskualnych. Jedna została zgwałcona. 47-letni mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

"Podmuch tak silny był, że zmiotło wszystko, co było na przystanku"

- Słysząc wołanie o pomoc rzuciłam torebkę, wbiegłam w krzaki, wdrapałam się (pod okno - red.) i zobaczyłam przygniecioną kobietę. W kilka sekund czterech mężczyzn wyciągnęło starszą kobietę, która całkowicie była przygnieciona - relacjonowała w rozmowie z TVN24 kobieta, która była świadkiem wybuchu w kamienicy w centrum Warszawy. W wypadku poszkodowanych zostało kilka osób.

Kijów wprowadza stan sytuacji nadzwyczajnej w Donbasie

Rząd Ukrainy podjął decyzję o wprowadzeniu stanu sytuacji nadzwyczajnej w obwodach ługańskim i donieckim na wschodzie kraju, gdzie trwa operacja zbrojna przeciwko wspieranym przez Rosję separatystom. Premier ogłosił też stan podwyższonej gotowości w całym kraju.

"Collegium Historicum do wynajęcia". Studenci znów walczą o dawny Dom Partii

25 lat temu studenci zajęli budynek Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Poznaniu. Pokojowa okupacja zakończyła się przekazaniem Domu Partii Uniwersytetowi im. Adama Mickiewicza. Dziś uczelnia zastanawia się nad sprzedażą budynku. Po ćwierć wieku historia zatoczyła koło - w niedzielę studenci rozpoczęli protest. Od tej akcji odcina się jednak Parlament Samorządu Studentów UAM.

Demis Roussos nie żyje

Demis Roussos, grecki piosenkarz o charakterystycznym głosie, zmarł w Atenach. Artysta chorował na raka. Miał 69 lat. Największą popularnością cieszył się w latach 70. i 80. Kilkakrotnie koncertował w Polsce, gdzie miał licznych fanów.

Radni zablokują przebudowę torowiska? "Możemy stracić 80 mln zł"

W środę krakowscy radni podejmą decyzję, czy zgadzają się na finansowanie z miejskiego budżetu wprowadzenia ruchu jednokierunkowego wokół Plant. Ponieważ rajcy są w większości przeciwni, inicjatywa Kraków Przeciw Igrzyskom wystosowała do nich apel, w którym prosi o poparcie dla tych zmian.

O co walczą związkowcy JSW? Zarząd spółki: o posiłki regeneracyjne

To w obronie posiłków regeneracyjnych, a nie przeciwko wypowiedzeniu porozumień zbiorowych zorganizowano referendum strajkowe - uważają władze JSW. W przesłanym komunikacie twierdzą, że pracownicy JSW mają opowiedzieć się za "potencjalnym strajkiem w sporze dotyczącym przywrócenia tzw. flapsów dla pracowników powierzchni".

Prezes TK z papieskim odznaczeniem. "To stawia znak zapytania nad jego bezstronnością"

- To szokujące. Dziwię się, że prezes przyjął to odznaczenie, a szczególnie, że przyjął je jako urzędujący prezes - tak odznaczenie dla profesora Andrzeja Rzeplińskiego skomentował w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" dr Paweł Borecki z Katedry Prawa Wyznaniowego na UW. Prezes Trybunału Konstytucyjnego otrzymał papieskie odznaczenie Pro Ecclesia et Pontifice za zasługi dla Kościoła i systemu prawnego w Polsce.

Ławrow: winny śmierci cywilów jest tylko i wyłącznie Kijów

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow obarczył winą za śmierć cywilów w Donbasie Kijów i ostrzegł Zachód, by ten nie podejmował działań, które "pozwolą uwierzyć ukraińskim władzom" w to, że ich działania spotkają się z natychmiastową reakcją europejskich i amerykańskich polityków.