Najnowsze

Najnowsze

W Krakowie trafili na ślad osady sprzed 3000 lat

Archeolodzy z krakowskiego Muzeum Archeologicznego, podczas sprawdzania terenu pod budowę sieci ciepłowniczej, dokonali niezwykłego odkrycia. Natrafili na pozostałości dwóch kultur z epoki brązu oraz dawnych fortyfikacji. Najstarsze ze znalezisk mają ponad 6,5 tysiąca lat.

Policja rozbija grupę "Króla Viagry"

24 osoby zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Wszyscy mają mieć związek z nielegalnym handlem lekami wpływającymi na popęd seksualny. Sprawcy rozprowadzili na terenie całego kraju co najmniej 300 tys. nielegalnych pigułek o wartości ponad 5 mln złotych. Wszystkim grozi nawet 15 lat więzienia.

Rzucali szynami w ścigający ich radiowóz. "Spory refleks kierowcy"

Policjanci z Obrzycka (woj. wielkopolskie) próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę dostawczego mercedesa. Ten jednak na widok radiowozu przyspieszył i zaczął uciekać. W trakcie pościgu w kierunku radiowozu poleciały... szyny kolejowe. Rozpaczliwa próba ucieczki okazała się nieskuteczna. Trójka mężczyzn została zatrzymana. Grozi im nawet 5 lat więzienia.

Nota protestacyjna po słowach o Schetynie. "Pewnych rzeczy dyplomatom mówić nie wypada"

W poniedziałek polskie MSZ przekazało notę protestacyjną rosyjskiemu ambasadorowi Siergiejowi Andriejewowi. To efekt wypowiedzi rosyjskiego wiceministra spraw zagranicznych Grigorija Karasina dotyczących szefa polskiej dyplomacji Grzegorza Schetyny. - Pewnych rzeczy dyplomatom nie wypada mówić. Staramy się na to zwrócić uwagę naszym rosyjskim kolegom - wyjaśnił rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.

Londyn bał się, że terroryści posłużą się ebolą

Brytyjskie ministerstwo obrony ujawniło raport z października zeszłego roku, w którym na zlecenie rządu eksperci przedstawili trzy scenariusze potencjalnego wykorzystania wirusa eboli przez terrorystów. Raport jest jednak bardzo mocno ocenzurowany.

TVN24: Seryjny gwałciciel i morderca przebadany przez psychologa i psychiatrę

Zakończyły się badania, na których w gdańskim szpitalu psychiatrycznym przebywał od rana Henryk Z. - dowiedziała się TVN24. Skazany wcześniej m.in. za gwałt i zabójstwo niemowlaka mężczyzna został przebadany przez psychologa i psychiatrę. To m.in. ich opinie weźmie pod uwagę sąd, który decydować będzie o ewentualnym izolowaniu mężczyzny od społeczeństwa.

Izrael zarzucał mu stronniczość. Zrezygnował

Kanadyjczyk William Schabas, krytykowany przez Izrael przewodniczący oenzetowskiej komisji śledczej do spraw ubiegłorocznej wojny w Strefie Gazy, ustąpił ze stanowiska - poinformował w Genewie rzecznik Rady Praw Człowieka ONZ.

Radiowóz jechał do wypadku, wylądował w rowie

Jechali do wypadku w Złotowie (woj. pomorskie) i sami ucierpieli. Radiowóz z policjantami wylądował w rowie tuż po tym jak auto wpadło w poślizg. Jeden z funkcjonariuszy trafił do szpitala, drugiemu nic się nie stało.

Wyrok trybunału w Hadze: Serbia i Chorwacja nie popełniły w czasie wojny zbrodni ludobójstwa

Serbia nie popełniła zbrodni ludobójstwa w Chorwacji w czasie wojny w 1991 roku, a Chorwacja nie popełniła takich czynów cztery lata później w trakcie trwania akcji "Burza", która doprowadziła do wypędzenia z jej terytorium 200 tys. Serbów - uznał Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze. W sprawie, w której Zagrzeb złożył pozew 15 lat temu, a Belgrad pięć lat temu, obie strony oczekiwały zwycięstwa.

"Mobilizacja" separatystów "przykrywką do nowej ofensywy wojsk rosyjskich"

W samozwańczej Donieckiej Republice Ludowej za kilka dni zostanie ogłoszona powszechna mobilizacja. Plany separatystów są ambitne - chcą wziąć pod broń 100 tys. "poborowych". Według ukraińskich ekspertów rebelianci zamierzają wykorzystać cywilów w charakterze żywej tarczy, a zmuszając mieszkańców do walki, próbują zrekompensować sobie straty w przegranej bitwie o Debalcewe. - Mimo antyukraińskich nastrojów mieszkańcy Donbasu nie chcą walczyć. Rebelianci spróbują zmobilizować siły obywatelskie przemocą i wykorzystać ludzi w charakterze tarczy przed oddziałami wojsk rosyjskich - mówił zastępca dowódcy ukraińskiego batalionu ochotniczego OUN Borys Humenyuk.

Została burmistrzem i chciała iść na bezpłatny urlop. Bank ją zwolnił, bo nie oddała laptopa

W odpowiedzi na swój wniosek o bezpłatny urlop na czas trwania kadencji burmistrza, Jolanta Fierek otrzymała wypowiedzenie z pracy. Jak się okazało burmistrz Czerska zapomniała oddać służbowego laptopa i telefonu komórkowego. Były pracodawca oskarżył ją o "przywłaszczenie mienia banku" i podkreślił, że w tym przypadku nie mógł poprzestać na upomnieniu. Teraz spotkają się w sądzie.

Pojawiła się w przerwie Superbowl, zawładnęła wyobraźnią widzów. Kim jest Charlotte McKinney?

Anglojęzyczne media rozpisują się na temat "nowej Kate Upton". O Charlotte McKinney zrobiło się głośno po tym, jak roznegliżowana 22-latka pojawiła się w reklamie fast foodu podczas tegorocznego Super Bowl. Seksbomba rzuciła szkołę jako 17-latka, z powodu dokuczających jej koleżanek i zamiast na nauce postanowiła skupić się na rozwoju kariery. Wygląda na to, że modelka właśnie dopięła swego.

Abp Hoser: Kościół zdradził Jana Pawła II

Kościół zdradził Jana Pawła II, bo praktyka duszpasterska dotycząca małżeństwa i rodziny nie poszła za głosem papieża, a nawet nie zapoznała się z jego nauczaniem - stwierdził abp Henryk Hoser w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną. Zdaniem hierarchy za kryzys rodzin współodpowiadają duchowni, którzy nie potrafią przygotować narzeczonych do małżeństwa w duchu polskiego papieża.

W rejonie Doniecka zginęło "co najmniej 341 cywilów, w tym 71 kobiet i sześcioro dzieci"

Dwa najbardziej krwawe ataki na cywilów w ostatnim okresie walk w Donbasie były najprawdopodobniej dziełem prorosyjskich separatystów - poinformowała organizacja Human Rights Watch, której specjaliści przeprowadzili śledztwa w Mariupolu i mieście Wołnowacha w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy. Z kolei ukraińskie wojska są zdaniem HRW najprawdopodobniej odpowiedzialne za śmierć dwóch cywilów w Doniecku 13 stycznia.