Najnowsze

Najnowsze

Odszedł mistrz drugiego planu, specjalista od czarnych charakterów. "Niepowtarzalny bas"

Zaledwie cztery dni po odejściu Davida Bowiego Wielka Brytania pożegnała kolejnego wybitnego artystę. W wieku 69 lat zmarł po przegranej walce z rakiem Alan Rickman. Przez niemalże cztery dekady był jednym z ulubieńców "Wyspiarzy". Podziwiały go pokolenia, szacunkiem darzyła branża, a współpracownicy i widzowie kochali. "Mistrz drugiego planu" - jak był często określany - zapisał się w historii teatru, kina i telewizji. Również jako twórca.

Neumann o debacie w PE: nie będziemy udawać, że wszystko gra

Głos Platformy Obywatelskiej będzie słyszany w Brukseli. Będziemy mówić prawdę - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 szef klubu PO Sławomir Neumann. Odniósł się w ten sposób do debaty poświęconej Polsce w Parlamencie Europejskim, która odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Spór o pochodzenie i nowojorskie wartości. Debatę republikanów zdominowali faworyci

Szóstą debatę kandydatów Partii Republikańskiej zdominował pojedynek Donalda Trumpa i ścigającego go w sondażach senatora Teda Cruza. Magnat rynku nieruchomości zakwestionował prawo Cruza do ubiegania się o prezydenturę z uwagi na to, że urodził się on w Kanadzie. Z drugiej strony padły zarzuty, że pochodzący z Nowego Jorku Trump nie może być "prawdziwym" konserwatystą. - Każdy wie, jakie są wartości Nowego Jorku: społecznie liberalne, za aborcją, za małżeństwami gejów, skoncentrowane na pieniądzach i mediach - twierdził Cruz.

Unia przygląda się Polsce. Jak oceniają to Polacy?

Ponad połowa ankietowanych źle ocenia wszczęcie wobec Polski procedury dotyczącej ochrony państwa prawa przez Komisję Europejską - wynika z sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Z kolei zdaniem 37 proc. badanych, sytuacja z punktu widzenia Polski jest dobra.

Egipt inwestuje w bezpieczeństwo w kurortach

Egipt wprowadza szereg nowych środków bezpieczeństwa w swoich kurortach - poinformowało w czwartek tamtejsze ministerstwo turystyki. To efekt ataku na zagranicznych turystów w Hurghadzie.

Szwedzki ambasador na dywaniku w MSZ Izraela

Izraelskie MSZ wezwało ambasadora Szwecji w tym kraju Karla-Gustava Nassera w związku z inicjatywą szefowej MSZ Szwecji Margot Wallstroem. Domaga się ona śledztwa w sprawie rzekomych egzekucji pozasądowych na Palestyńczykach.

"Musimy wiedzieć, kto wjeżdża jako uchodźca". Zmiana w Niemczech

Bundestag podjął w czwartek decyzję o wprowadzeniu jednolitego dowodu tożsamości dla imigrantów starających się o status azylanta bądź uchodźcy w Niemczech. Nowy dokument ma usprawnić pracę urzędów zajmujących się rejestracją uchodźców. - Musimy wiedzieć, kto wjeżdża jako uchodźca do naszego kraju - powiedział szef niemieckiego MSW Thomas de Maiziere.

Raport ws. kolekcji Gurlitta. Pięć obrazów na pewno zrabowano Żydom

Tylko co do pięciu obrazów z kolekcji Corneliusa Gurlitta ustalono na pewno, że zostały zrabowane prawowitym właścicielom przez reżim hitlerowski - głosi opublikowany w czwartek raport zespołu ekspertów, którzy przez dwa lata badali liczący około 1,5 tys. dzieł sztuki zbiór. Prace zespołu kosztowały rząd krajowy Bawarii i niemieckie władze federalne prawie 1.9 mln euro.

Nie tylko Komorowski. Timmermans został odznaczony także przez Lecha Kaczyńskiego

Premier Beata Szydło zasugerowała w programie "Jeden na jeden", że wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans może nie być obiektywny w swojej ocenie sytuacji w Polsce, bo "został odznaczony przez prezydenta Komorowskiego". Tymczasem holenderski polityk wysokie polskie odznaczenie państwowe otrzymał już wcześniej - w 2006 roku - z rąk ówczesnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Światowe zainteresowanie

Sytuacją w Polsce nie jest zainteresowana tylko Europa. Wydarzeniami w kraju interesują się także media na odległych kontynentach.

Inspektor Gadżet

Co miał w swoim gabinecie były komendant policji? Prezentacje przeprowadził nowy komendant.

Szybka reakcja

To, ,że politycy oglądają Szkło to wiemy, ale chyba żaden polityk jeszcze do nas nie zadzwonił, by odnieść się do tego co było na antenie.

Niebezpieczne przejścia

Pieszy na przejściu, ale kierowca nie zwalnia. Tym razem pieszemu się udało - kierowcy być może nie, bo szuka go teraz policja. Takich zachowań na drodze jest sporo dlatego pytamy jak to jest, że mimo licznych apeli zamiast zdjąć nogę z gazu przed pasami, przyśpieszamy.

Zawsze spóźniony

Miał być prestiżowy i szybki pociąg Łódź-Warszawa. Szybko się jednak okazało, że pociąg "Uszatek" z szybkościa nie ma nic wspólnego, bo ciągle spóźnia się. Pasażerowie są zawiedzeni, bo po 7 latach remontu linii liczyli na coś więcej.

Świat przygląda się Polsce

Po decyzji Komisji Europejskiej słowo "Polska" pojawia się we wszystkich ważnych zagranicznych gazetach. "Die Welt" jest zdziwiony "zaciętością i impetem" ataków na Polskę, "Sueddeutsche Zeitung" mówi o "pijanym władzą kierownictwie". Głos płynie też ze Stanów Zjednoczonych, które z przygnębieniem patrzą jak "prymus Europy Wschodniej nagle porzuca demokratyczne standardy".

Decyzja Komisji dzieli

W Brukseli nadal o Polsce, a w Polsce o Brukseli. Decyzja Komisji Europeskiej dzieli i polityków i obywateli. Komentarze nie cichną, a może być coraz głośniej, bo debata o Polsce w Parlamencie Europejskim w najbliższy wtorek.

Szef policji kontra poprzednik

Nowy szef policji oskarża poprzedników. Zarzuca niegospodarność i na dowód pokazuje gabinety mówiąc o Bizancjum we władzach Komendy Głównej Policji i o biedzie na komisariatach. Poprzednik zarzuty odpiera.