Najnowsze

Najnowsze

Na środku ulicy zabił psa kijem do zaganiania owiec

Najpierw okładał owczarka kijem i ciągnął w stronę rzeki. Kiedy pies padł na ziemię i nie miał już siły wstać, mężczyzna zaczął bić go linką, na której ciągnął zwierzę. Prokurator i policjanci zaproponowali za to wyrok w zawieszeniu, bo mężczyzna przyznał się do winy. Obrońcy praw zwierząt są oburzeni.

Zostały odratowane i wyleczone. Dwa bieliki odzyskały wolność

Pracownicy poznańskiego zoo, przy współpracy z weterynarzami z innych placówek, w maju wypuścili na wolność dwa bieliki. Wcześniej trafiły one do ptasiego azylu. Były w opłakanym stanie, dla obu rokowania były bardzo złe. Na szczęście, po długim i żmudnym leczeniu, samce wróciły do świetnej kondycji i mogły odzyskać wolność.

Ta historia elektryzuje Niemców. "Pogodny saksofonista" przez lata mordował prostytutki

Podana w czwartek informacja o ustaleniu tożsamości seryjnego zabójcy, który przez w bestialski sposób zabijał kobiety w okolicach Frankfurtu nad Menem, zelektryzowała niemiecką prasę. "Bild" donosi o ekshumacji ciała Manfreda S., a internetowe wydanie gazety "Rheinische Post" sugeruje, że "niemiecki Kuba Rozpruwacz" - jak ochrzciły mężczyznę media - mógł mieć wspólnika.

Cztery osoby z zarzutami za zatrucie Warty

Kilkanaście ton śniętych ryb, ponad pół roku śledztwa i wreszcie zarzuty. Zdaniem śledczych podejrzani mieli celowo wlać do Warty trujące substancje, w tym środki owadobójcze.

Manifestacje się połączyły

Zmniejszyła się liczba manifestacji, które odbędą się w sobotę w centrum Gdańska - z 14 zostało 9. Zaplanowano m.in. Trójmiejski Marsz Równości oraz demonstracje w obronie rodziny. W zgromadzeniach, według szacunków organizatorów, weźmie udział ok. 10 tys. osób.

Zanim papież przyjedzie do Polski, BOR pojechało do papieża

Funkcjonariusze BOR, którzy podczas ŚDM będą w osobistej ochronie Franciszka, gościli w Watykanie, gdzie starali się poznać zwyczaje papieża. Zabezpieczali przejazd Franciszka pomiędzy wiernymi zgromadzonymi na Placu Św. Piotra, brali też udział w ćwiczeniach z Żandarmerią Watykańską i włoską policją.

Para prezydencka z wizytą w Norwegii

Prezydent Andrzej Duda z małżonką udają się w niedzielę z oficjalną wizytą do Norwegii. Prezydent spotka się z królem Haraldem V i premier Erną Solberg. Odbędzie też rozmowy w bazie Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych i wygłosi wykład w Norweskim Instytucie Noblowskim.

Azyl na Litwie. "Jest zagrożona w swoim kraju"

Władze Litwy poinformowały w piątek wieczorem, że udzieliły azylu politycznego rosyjskiej dysydentce, znanej z krytyki prezydenta Rosji Władimira Putina, Irinie Kałmykowej. Udzielenie azylu uzasadniono grożącym dysydentce represjami za organizowanie antyrządowych demonstracji.

75 lat temu Beria wydał zarządzenie. Rozpoczęła się IV deportacja

21 maja 1941 r. szef NKWD Ławrientij Beria wydał zarządzanie o "wysiedleniu społecznie obcych elementów z republik bałtyckich, Zachodniej Ukrainy, Zachodniej Białorusi i Mołdawii". Dla Polaków zamieszkujących wschodnie ziemie II RP ta zbrodnicza dyrektywa oznaczała kolejny dramat wywózek.

Trump z poparciem strzeleckiego lobby. Ostro atakuje Clinton

Republikański kandydat do prezydentury Donald Trump ostro zaatakował w piątek swoją demokratyczną rywalkę Hillary Clinton, oskarżając ją o chęć pozbawienia Amerykanów gwarantowanego przez konstytucję prawa do posiadania i noszenia broni palnej. Trump ubiegał się w ten sposób o poparcie bardzo wpływowego lobby zwolenników utrzymania tego prawa zrzeszonych w National Rifle Association (NRA).

Awaryjne lądowanie w polu

W okolicach Milejowca (woj. łódzkie) doszło do wypadku z udziałem niewielkiego samolotu. Na pokładzie znajdowało się dwóch mężczyzn. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

"Nie przyjeżdżamy, żeby żerować na socjalu"

Kampania wchodzi dopiero w decydującą fazę, a sondaże nie są jednoznaczne. W najnowszych badaniach minimalnie prowadzą jednak zwolennicy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Co taki scenariusz oznaczałby dla tysięcy pracujących na Wyspach Polaków? ("Polska i świat").

Co się stało na pokładzie airbusa? Tropy mogą wieść na paryskie lotnisko

Trwa wyjaśnianie przyczyn katastrofy airbusa A320 linii EgyptAir. Samolot z niewyjaśnionych do tej pory powodów zniknął z radarów, a jego szczątki znaleziono ok. 290 km od Aleksandrii. Maszyna z 66 osobami na pokładzie leciała z Paryża do Kairu. Właśnie dlatego pod lupą śledczych znalazło się teraz paryskie lotnisko. Jeśli doszło do zamachu, być może właśnie tam należy szukać sprawców. ("Fakty z zagranicy")

Meksyk zgadza się na ekstradycję "El Chapo"

Ministerstwo spraw zagranicznych Meksyku wydało w piątek zgodę na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych jednego z najpotężniejszych meksykańskich baronów narkotykowych Joaquina "El Chapo" Guzmana. USA oskarżają go m.in. o zabójstwa, kierowanie gangiem i pranie pieniędzy.

Paweł Reszka z nagrodą im. Kapuścińskiego

Paweł Reszka, autor książki "Diabeł i tabliczka czekolady", został tegorocznym laureatem nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki - ogłoszono w piątek podczas gali wręczenia nagrody w Warszawie.

"PiS robi wszystko, żeby szczyt NATO zniweczyć"

Zakaz tzw. zgromadzeń spontanicznych, związany z lipcowym szczytem NATO, ma charakter epizodyczny – mówił w piątek w Sejmie wiceszef MON Bartłomiej Grabski. Głosowanie nad nowelizacją specustawy, wprowadzającej ten zakaz, zaplanowano na następne posiedzenie izby.

Szef NATO dla TVN24 BiS: nie chcemy nowej zimnej wojny

Od dawna obserwujemy, jak Rosja intensywnie inwestuje w swoje siły zbrojne, oraz pokazuje, że za ich pomocą może zmieniać granice w Europie - powiedział w rozmowie z TVN24 BiS sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg. Podkreślił, że NATO jedynie odpowiada na te działania. - Jednocześnie to nie konfrontacja, nie chcemy nowej zimnej wojny - stwierdził.