Najnowsze

Najnowsze

Wystawili cmentarz na sprzedaż, ale nikt nie chce go kupić

Lasy Państwowe wystawiły na sprzedaż wciąż użytkowany cmentarz w Płotnie (woj. zachodniopomorskie). Mieszkańcy gminy Pełczyce obawiają się, że nowy właściciel może wprowadzić opłaty za pochówki, choć władze gminy i nadleśnictwo uspokajają, że osoba prywatna nie może przejąć nekropolii.

Szkodliwe chemikalia w beczkach zakopanych na wysypisku w Choczni

Podczas wykopów prowadzonych na wniosek prokuratury na wysypisku w Choczni (woj. małopolskie) odkryto beczki z nieznaną substancją. Jak wynika z ekspertyz wydanych przez biegłych chemików, w pojemnikach znajdują się szkodliwe dla zdrowia chemikalia. Śledczy pracują nad ustaleniem, do kogo należały odpady, które powinny zostać odpowiednio zutylizowane.

"Fałszerze wyborów z prędkością zielonych ludzików zajęli urząd"

Gubernator obwodu odeskiego Micheil Saakaszwili nie zgadza się wynikami wyborów samorządowych. Twierdzi, że głosowanie w Odessie zostało sfałszowane i nawołuje do protestów. W pierwszej turze wyborów w tym mieście doradca Saakaszwilego przegrał starcie z urzędującym merem, który ubieał się o reelekcję.

Dziennikarze TVN24 i tvn24.pl nominowani do Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego

Dziennikarze śledczy tvn24.pl Maciej Duda i Robert Zieliński, prowadzący program "Piaskiem po oczach" w TVN24 Konrad Piasecki i gospodarz "Jeden na jeden" oraz "Kawy na ławę" Bogdan Rymanowski znaleźli się wsród 19 dziennikarzy nominowanych do tegorocznej edycji Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jak podało Radio Zet, zwycięzcę poznamy w listopadzie.

Teczki ponad dwóch tysięcy funkcjonariuszy i TW jawne. ABW odtajniła akta

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego odtajniła ponad dwa tysiące teczek tajnych współpracowników PRL-owskiej Służby Bezpieczeństwa i funkcjonariuszy SB. Do tej pory znajdowały się one w tzw. zbiorze zastrzeżonym Instytutu Pamięci Narodowej. – To moja odpowiedzialność – mówi Marek Biernacki, koordynator służb specjalnych.

Polak nie może wziąć ślubu z partnerem w Hiszpanii. Sąd: słuszna decyzja urzędnika

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał w środę, że Urząd Stanu Cywilnego zasadnie nie wydał zaświadczenia potrzebnego do zawarcia małżeństwa jednopłciowego Polaka z Hiszpanem. Mężczyzna zaskarżył decyzję USC; uznał ją za dyskryminującą wobec osób homoseksualnych i ignorującą prawo europejskie. Decyzję USC podtrzymał najpierw sąd pierwszej instancji, a teraz, po apelacji - drugiej.

W nowym Sejmie 58 nauczycieli, prawnicy, dwóch weterynarzy i stomatolog

W nowo wybranym Sejmie najliczniejszą grupę zawodową stanowią, według danych PKW, "zawodowi parlamentarzyści" - jest ich 67. Ze statystyk wynika też, że w izbie zasiądzie 119 kobiet - o siedem więcej niż w poprzedniej kadencji. Ponadto, w ławach poselskich znajdzie się trzech Wilków i trzech Dudów. Zmniejszy się za to liczba Kamińskich - z trzech do dwóch.

Pierwszy pociąg (prawie) wjechał na dworzec Fabryczny

Powstawał w bólach i już ma niemal rok opóźnienia, ale wreszcie jest! Do tunelu przy nowym dworcu Łódź Fabryczna wjechał pierwszy pociąg. Na razie zamiast "normalnych" pasażerów był wypełniony przedstawicielami inwestora i dziennikarzami. Skład dojechał niemal do nowych peronów - ze względu na trwające prace ostatnie metry osoby zaproszone na wydarzenie musiały pokonać pieszo. Wystrój nowego dworca wciąż jeszcze bardziej przypomina plac budowy niż wnętrze supernowoczesnego węzła kolejowego. - Zaczynamy wykończeniówkę, za rok taka przejażdżka będzie dostępna dla każdego - mówią przedstawiciele PKP PLK.

Niedźwiedzia rodzina na ulicach Zakopanego

Zakopane odwiedziła w nocy rodzina niedźwiedzi. Niecodziennych gości zarejestrowała kamera monitoringu Pensjonatu Biały Potok – na nagraniu widać, jak niedźwiedzica spaceruje po ulicy, a młode biegają dookoła niej. Budynek odwiedzony przez niedźwiedzie znajduje się zaledwie 10 minut piechotą od Krupówek. Jesienią drapieżniki przychodzą coraz bliżej ludzkich siedzib – szukają przede wszystkim pożywienia.

Nauczycielka trzymała ucznia za gardło. "Kontrola wykazała niedociągnięcia"

Najpierw w internecie pojawił się film na którym widać jak nauczycielka przytrzymuje za gardło swojego 10-letniego ucznia, później do szkoły wkroczyli wizytatorzy z kuratorium oświaty. Wyniki? - Kontrola wykazała niedociągnięcia - przyznaje przedstawicielka kuratorium. I dodaje, że mówienie o tym, że szkoła w stu procentach ponosi odpowiedzialność za to co się stało to zbyt daleko idące wnioski.

Putin: zagrożenie z Bliskiego Wschodu wymaga lepszej współpracy specsłużb

"Terroryści próbują wykorzystać region Bliskiego Wschodu w charakterze przyczółku, gdzie rekrutują i szkolą bojowników, którzy mogą być wykorzystani do destabilizacji innych krajów" – głosi przesłanie Władimira Putina. Prezydent Rosji skierował je do szefów organów bezpieczeństwa i służb specjalnych krajów członkowskich Wspólnoty Niepodległych Państw, którzy spotkali się w Moskwie.

"Ośmiorniczki symbolem złego stylu". Tomczyk atakuje Sikorskiego, ten odpowiada

- Radosław Sikorski w tej chwili nie ma legitymacji, by zasiadać w zarządzie krajowym. To m.in. Sikorski jest przyczyną trochę złego stylu w PO. Kwestia ośmiorniczek, nagrań, kwestia stylu, który tam był spowodował, że nie mogliśmy bić się o zwycięstwo - mówił w środę rzecznik rządu Cezary Tomczyk. Sikorski szybko odpowiedział na krytykę.

Wyjątkowe negocjacje w Wiedniu. Iran oficjalnie wkracza do gry o Syrię

W Wiedniu odbędą się rozmowy w sprawie znalezienia rozwiązania syryjskiej wojny domowej. Po raz pierwszy weźmie w nich udział Iran, co jest dużą zmianą w dotychczasowej postawie dyplomacji USA. Lata konsekwentnego wspierania syryjskiego reżimu Baszara Asada zaowocowały awansem dyplomatycznym dla Teheranu.

Władze Wałbrzycha spotkały się z odkrywcami "złotego pociągu"

- Znalazcy zaprezentowali wyniki badań georadarowych, przedstawili metodologię i proces jak dochodzili do tego, że pociąg może znajdować się w miejscu o którym mówią - zdradza rzecznik wałbrzyskiego magistratu. I dodaje, że urzędnicy nie wykluczają współpracy z odkrywcami "złotego pociągu". Do połowy listopada powinno się okazać, kto będzie prowadził badanie weryfikacyjne, które ma potwierdzić, bądź wykluczyć, istnienie legendarnego już składu.

Duda w Pałacu Elizejskim. Rozmowy na najwyższym szczeblu w Paryżu

Prezydent Andrzej Duda przybył do Pałacu Elizejskiego, gdzie rozmawia w cztery oczy ze swoim francuskim odpowiednikiem, Francois Hollandem. Wcześniej spotkał się z przewodniczącymi Zgromadzenia Narodowego Francji i Senatu. Rozmowy mają dotyczyć relacji polsko-francuskich, w tym w ramach Trójkąta Weimarskiego, oraz zbliżającego się szczytu klimatycznego. Po rozmowach oficjalnych prezydent ma się też spotkać z Polonią. Więcej o wizycie prezydenta we Francji w "Faktach z zagranicy" w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.

Błaszczak do rządu? "Moje ambicje nie są najważniejsze"

Platforma to bezideowa partia władzy. Kiedy partia traci władzę, nie ma programu, idei, to pojawiają się problemy - mówił w środę o PO Mariusz Błaszczak z PiS. Unikał natomiast odpowiedzi na pytania dziennikarzy o rządowe plany swojej partii oraz o to, czy sam znajdzie się wśród ministrów. - Moje ambicje nie są najważniejsze - podkreślał.