Najnowsze

Najnowsze

Nie żyje Michel Rocard

Były premier i historyczny lider francuskich socjalistów Michel Rocard zmarł w sobotę w paryskim szpitalu w wieku 85 lat - podała w sobotę wieczorem agencja AFP.

"Si,Si,Si złamaliśmy włoską klątwę"

Niemcy pokonali Włochów i cieszą się z awansu do półfinału mistrzostw Europy. Ich radość jest podwójna, a smak zwycięstwa wyjątkowy. Jak zauważa niemal każdy internetowy serwis wreszcie "zrzucona została włoska klątwa".

Rząd wycofuje się z in vitro. Samorządy biorą sprawy w swoje ręce

Dzięki rządowemu programowi refundacji in vitro na świat przyszło ponad 5 tys. dzieci. Wkrótce po objęciu urzędu minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zadecydował o unieważnieniu jego kolejnej edycji. Parom, które nie mogą już liczyć na wsparcie państwa, starają się pomóc samorządy - na razie w Częstochowie i Łodzi. Materiał "Faktów TVN".

Plan Loewa wypalił. "Włochów można pokonać ich najlepszą bronią"

- Włochów można pokonać ich najlepszą bronią - inteligencją. I bardzo dobrze nam to wyszło. Obrona spisywała się świetnie i rywale rzadko zagrażali naszej bramce - mówił po sobotnim ćwierćfinale Euro Joachim Loew, trener reprezentacji Niemiec. Rozczarowania porażką nie ukrywał Antonio Conte, opiekun Włochów, który żegna się z kadrą.

Dramatyczny mecz Niemców z Włochami. Dopiero 9. seria karnych przyniosła rozstrzygnięcie

W 1/8 finału Euro 2016 Włochy wyeliminowały Hiszpanię, ale już w następnej rundzie musieli grać kolejny mecz, który śmiało można nazwać przedwczesnym finałem. 120 minut pojedynku z Niemcami zakończyło się remisem i do wyłonienia półfinalisty konieczne były rzuty karne. Dopiero ich dziewiąta seria przyniosła rozstrzygnięcie - w półfinale zagra zespół Joachima Loewa.

Analiza

Analiza polityki europejskiej pis-u w wykonaniu Stefana Niesiołowskiego.

"Bruksela wiele lat lekceważyła każdą krytykę procesu integracji"

- Główną zaletą Unii Europejskiej jest jej skala. UE liczy się na świecie, bo reprezentuje 500 mln obywateli. Jeżeli będziemy tę skalę tracili, to znaczy, że tracimy znaczenie - podkreślił w programie "Horyzont" w TVN24 wiceszef MSZ Konrad Szymański. Tematem rozmowy były konsekwencje referendum w Wielkiej Brytanii.

PO: obywatele powinni móc odwołać prezydenta. PiS: zdecydujcie się

- Powinien być wentyl bezpieczeństwa, który pozwalałby obywatelom prezydenta w konkretnych sytuacjach odwołać. Jeśli będzie taka wola suwerena - ocenił pomysł PO wprowadzenia nowych rozwiązań konstytucyjnych Cezary Tomczyk, poseł PO. - To się zdecydujcie, czy jesteście obrońcami demokracji, czy nie jesteście jej obrońcami - ripostował Jacek Sasin (PiS).

Papież Franciszek: w Europie umacniają się mury i egoizm

- Oprócz niektórych widocznych murów, umacniają się te niewidoczne, które mają na celu podział tego kontynentu - powiedział w sobotę papież Franciszek. W orędziu do chrześcijan zebranych w Monachium zaapelował o "nowego europejskiego ducha" w odpowiedzi na obecne problemy.

"Prezes Kaczyński żyje w alternatywnej rzeczywistości"

- Tam nie ma żadnych propozycji, które mogłyby być traktowane na poważnie - skomentował wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego Borys Budka, poseł PO. Szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann ocenił, że swoim przemówieniem prezes PiS pokazał, ze "żyje trochę w alternatywnej rzeczywistości, albo tę alternatywną rzeczywistość buduje".

„Grać muzykę, nic innego się nie liczy”. Wywiad z wokalistą RHCP tylko dla „Faktów po Południu”

– Kiedy pierwszy raz graliśmy w Polsce, fani nas całkowicie zaskoczyli – powiedział Anthony Kiedis w wywiadzie z Maciejem Cnotą. – Byli niesamowici – wspominał. Założyciel i wokalista kultowego zespołu Red Hot Chilli Peppers, największej gwiazdy kończącego się w sobotę Open'er Festival, udzielił w czasie pobytu w Polsce tylko jednego wywiadu, właśnie dla „Faktów po Południu” TVN24. Mówił między innymi o tym, że tworzenie muzyki jest dla zespołu ważniejsze niż sława, pieniądze i pochlebstwa, a także wyjaśnił, dlaczego kiedyś na koncercie wystąpili ubrani tylko w sportowe skarpety. Z artystą rozmawiał Maciej Cnota.

Pożegnano "pierwszą damę polskiego dziennikarstwa"

Uroczystości pogrzebowe Janiny Paradowskiej, dziennikarki i publicystki, odbyły się w sobotę w Krakowie. Po mszy urna z jej prochami została złożona w grobowcu w Alei Zasłużonych Cmentarza Rakowickiego. Paradowska zmarła w nocy z wtorku na środę, miała 74 lata.

Zmarł "czarodziej słowa". Yves Bonnefoy miał 93 lata

Zmarł Yves Bonnefoy, uważany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli współczesnej poezji francuskiej, a także ceniony tłumacz i krytyk sztuki - poinformowała w sobotę uczelnia College de France, na której wykładał Bonnefoy.

Spotkanie NATO-Rosja zaraz po szczycie w Warszawie

Posiedzenie Rady Rosja-NATO na szczeblu stałych przedstawicieli zaplanowane jest na 13 lipca - poinformowało w sobotę rosyjskie ministerstwo obrony na stronie internetowej. Ze względu na konflikt na Ukrainie ostatnie posiedzenie Rady odbyło się w 2014 roku.

Cisza i spokój

Nad morzem rekordowy tłok, więc szukamy miejsca, gdzie można wypocząć w ciszy i spokoju. Brygida Grysiak trafiła tym tropem do dwóch gospodarstw agroturystycznych. Ich właściciele kiedyś też szukali odpoczynku od pracy i zgiełku. Znaleźli i już tam zostali. Teraz zapraszają do siebie na wakacje, z dala od cywilizacji i bez zasięgu.

Najazd nad morze

Boom na polskie morze, które stało się o wiele bardziej atrakcyjne niż to w Turcji, Egipcie czy Tunezji. I choć stało się też droższe, wolnych miejsc już praktycznie brakuje. Właściciele hoteli, pensjonatów i restauracji liczą na rekordowe zyski. Urlopowicze liczą natomiast, na co ich będzie w tym roku stać.

Szekspir "usmaży" się na plaży

Latem gdańska biblioteka przenosi się na plażę. Tym razem książki będzie można wypożyczyć w 9 nadmorskich punktach. Co znajdzie się na plażowych regałach? Nie zabraknie literatury pięknej, powieści obyczajowych czy mrożących krew w żyłach thrillerów.