Najnowsze

Najnowsze

Rosja bierze odwet za Krym. Ukraińskim elektrowniom zabraknie węgla?

- Rosja wstrzymała dostawy węgla na Ukrainę - informuje portal lb.ua powołując się na przywódcę Tatarów krymskich Mustafę Dżemilewa, który spotkał się w niedzielę z prezydentem Petrem Poroszenką. W związku z całkowitym odcięciem dostaw prądu z Ukrainy na zaanektowany przez Rosję Krym poniedziałek będzie na półwyspie dniem wolnym od pracy – oświadczyły w niedzielę krymskie władze okupacyjne.

Na Dolnym Śląsku spadł śnieg

Na drodze łączącej Jelenią Górę z czeskim Trutnowem jest ślisko, leży błoto pośniegowe. Ale im wyżej tym więcej białego, świeżego puchu. Jeszcze lepsze warunki śniegowe są 100 metrów za granicą. W Czechach pracują już armatki śnieżne, a ludzie ślizgają się na sankach.

"To, co się wydarzyło z TK, można nazwać tragedią w dwóch aktach"

- W kurniku lis próbuje tłumaczyć kurom i kogutom, że ich prawa są zagrożone i będzie ich teraz bronił - skomentował w programie "Kawa na ławę" krytykę dotyczącą nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym Joachim Brudziński, poseł PiS. - Państwo Prawa i Sprawiedliwości, które tworzycie, zmierza prostą drogą, nawet nie kluczy, do państwa totalitarnego - kontrował europoseł PO, Adam Szejnfeld.

Coś spadło na pole w Iranie. Oficjalnie to dron, ale cyrylica nie kłamie

Irańskie władze zapewniają, że tajemniczy obiekt znaleziony na polu niedaleko miasta Susa, to ich dron, który „uległ awarii”. Na rzekomym bezzałogowcu widnieją jednak wyraźne rosyjskie napisy, a jego kształt i różne elementy nie pozostawiają wątpliwości, że to rakieta manewrująca Ch-101. Irańczycy wyraźnie „kryją” Rosjan, którzy od kilku dni masowo odpalają pociski na Syrię z ich przestrzeni powietrznej.

Przeszli ulicami Gdyni, by upamiętnić ofiary terrorystów

Najpierw msza, potem marsz milczenia ulicami miasta przed pomnik ofiar Grudnia 70. W ten sposób mieszkańcy Gdyni solidaryzowali się z Francuzami opłakującymi ofiary zamachów terrorystycznych. W tym samym czasie na ulicach Gdańska pojawili się przeciwnicy przyjmowania przez Polskę imigrantów z Bliskiego Wschodu. W obu przypadkach obyło się bez incydentów.

Mistrzowie armwrestlingu zmierzyli się w Rumi. "Siła nie jest najważniejsza"

W weekend Rumia zmieniła się w stolicę armwrestlingu. W zawodach Pucharu Świata wzięło udział ponad 100 zawodników z ponad 20 krajów. Walki trwały od kilku sekund do kilkudziesięciu minut. - Siła nie jest najważniejsza. O zwycięstwie decydują: technika, taktyka, specyficzna siła, szybkość i psychika - zapewnia Marlena Wawrzyniak, wicemistrzyni świata w tej dyscyplinie.

Nie tylko Państwo Islamskie. Oni też chcą zniszczyć cywilizację Zachodu

Do przeprowadzenia ataków terrorystycznych w Paryżu przyznało się tzw. Państwo Islamskie. Ta siejąca grozę organizacja jest obecnie najgroźniejszym na świecie ugrupowaniem dżihadystycznym. Ale od czasów arabskiej wiosny w całym świecie muzułmańskim pojawiają się kolejne organizacje terrorystyczne, które przez walkę zbrojną i ataki terrorystyczne dążą do ustanowienia kalifatu lub wprowadzenia prawa szariatu. To wynik wzrostu popularności salafizmu - nurtu, który odwołuje się do "czystego" islamu na wzór praktykowanego w pierwszych wiekach istnienia religii. Oto najważniejsze ze światowych organizacji dżihadystycznych.

Krym odcięty prądu. Stan wyjątkowy, odłączenia wody i ogrzewania

Zaanektowany przez Rosję Krym został w sobotę wieczorem pozbawiony prądu. Nieznani sprawcy wysadzili w powietrze wszystkie słupy energetyczne znajdujące się w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy - podała agencja TASS, na którą powołują się agencje Reuters i dpa.

Gdańsk "wczoraj i dziś". Niezwykłe zdjęcia odradzającego się miasta

Z zamiłowania do historii i fotografii - tak powstała seria zdjęć pokazująca jak przez dziesięciolecia zmieniał się Gdańsk. - Stare zdjęcia, głównie z regionu Pomorza, udostępnia mi Archiwum Państwowe w Gdańsku. Potem odnajduję najbardziej zbliżony punkt, z którego były zrobione zdjęcia i staram się uchwycić ten sam kadr. Tak powstaje nakładka na stare zdjęcie, dzięki której możemy zobaczyć jakie zaszły zmiany - opowiada Paweł Tarełko.

15 lat temu napadł na taksówkarza. Teraz został skazany

15 lat temu Dariusz H. wspólnie z kolegą napadł na taksówkarza. Przeciął pokrzywdzonemu ścięgna prawej ręki i poranił dłoń oraz twarz. Wspólnik trafił do więzienia na pięć lat. Nie wydał jednak wtedy Dariusza H. Zrobił to dopiero, jak wyszedł na wolność i ustyszał, że H. przechwala się napadem na taksówkarza.

Ukradł samochód i uciekał przed policjantami

Poszedł na zakupy, a przed sklepem zostawił samochód z włączonym silnikiem. Gdy po chwili wrócił, pojazdu już nie było. Zawiadomił policjantów. Ci namierzyli auto na ulicach Kielc, a gdy próbowali zatrzymać kierującego, ten rzucił się do ucieczki.

"To, co się wydarzyło z TK, można nazwać tragedią w dwóch aktach"

- W kurniku lis próbuje tłumaczyć kurom i kogutom, że ich prawa są zagrożone i będzie ich teraz bronił - skomentował w programie "Kawa na ławę" krytykę dotyczącą nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym Joachim Brudziński, poseł PiS. - Państwo Prawa i Sprawiedliwości, które tworzycie, zmierza prostą drogą, nawet nie kluczy, do państwa totalitarnego - kontrował europoseł PO, Adam Szejnfeld.

Kukiz znów atakuje PSL. Sawicki: może sam stoi na czele grupy przestępczej

"Mnie przez myśl by nie przeszło, by skarżyć się Niemcom na polską władzę" - napisał w nocy z soboty na niedzielę Paweł Kukiz, po raz kolejny w ostatnich dniach atakując Polskie Stronnictwo Ludowe. Tym razem swój komentarz w mediach społecznościowych odniódł do zapowiedzi władz PSL dot. poddania kwestii zawirowań wokół Trybunału Konstytucyjnego pod debatę w Parlamencie Europejskim. W programie "Kawa na ławę" w TVN24 Marek Sawicki z PSL i Stanisław Tyszka z Kukiz'15 komentowali m.in. to oświadczenie.

Ukradli maszynę z placu budowy. Wpadli po roku, przez ogłoszenie w sieci

Policjanci z Elbląga po roku rozwikłali zagadkę kradzieży maszyny ze strzeżonej budowy centrum handlowego. Okazało się, że za zniknięciem 300-kilogramowej gwintownicy stoi trzech mężczyzn, którzy pracowali przy budowie galerii. Wpadli, bo swój łup chcieli sprzedać i dali ogłoszenie. Teraz grozi im nawet do 5 lat więzienia.

Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach

Ratownicy TOPR ogłosili w niedzielę pierwszy stopień zagrożenia lawinowego - po raz pierwszy w bieżącym sezonie. Turyści muszą być szczególnie ostrożni w rejonach grani i górskich ścian. Dotyczy to obszarów na wysokości powyżej 1800 m.

44 lata temu do sklepów trafiły kolorowe telewizory. "Marzeniem wszystkich był wtedy radziecki Rubin"

"Od kilku tygodni już jest czynny we Wrocławiu pierwszy telewizor odbierający program kolorowy. (…) Co czwartek od godz. 18, a czasem i po godz. 20 nadawane są programy kolorowe" - czytamy w archiwalnym numerze "Słowa Polskiego" z listopada 1971 roku. Szczęśliwcem był pan Kazimierz, mieszkający przy ul. Zielińskiego. Jego nowoczesny odbiornik powstał w ZSRR i nazywał się Raduga. W sklepach kolorowe telwizory pojawiły się dopiero kilka dni później. To było wtedy wielkie wydarzenie. O dostawach informowała prasa.