Najnowsze

Najnowsze

Kłopotliwy przeciek zezłościł Ankarę. Berlin łagodzi

Władze Turcji odrzuciły w środę niemieckie zarzuty o wspieranie islamistów na Bliskim Wschodzie jako kolejną próbę "zdeptania" kraju. Niemcy starają się łagodzić konflikt podkreślając, że Ankara jest ważnym partnerem w walce w kryzysem uchodźczym i terroryzmem.

Terapia marihuaną? "Wielu lekarzy się boi"

- To jest kropla w morzu - stwierdził w "Faktach po Faktach" neurolog dr Marek Bachański, komentując fakt, że zaledwie 90 pacjentów w ciągu ostatnich 4 lat korzystało w Polsce z terapii medyczną marihuaną. Posłanka PO i onkolog prof. Alicja Chybicka przekonywała, że sprawę należy uregulować tak, by terapia była szerzej dostępna.

"Kiedy obronimy boisko, możemy zająć się grą"

Z całą pewnością KOD nie będzie wystawiał własnych list wyborczych - podkreślał w "Faktach po Faktach" Mateusz Kijowski. Lider Komitetu Obrony Demokracji był pytany m.in. o kondycję jego organizacji i jej plany na przyszłość.

Hollande na prywatnej audiencji u papieża

Francois Hollande został w środę przyjęty na prywatnej audiencji w Watykanie przez papieża Franciszka. Prezydent podziękował mu za solidarność z Francuzami po atakach terrorystycznych.

W niewoli dżihadystów zaszła w ciążę. Tęskni za mężem bojownikiem

Amina to pierwsza z ponad 200 porwanych przez dżihadystów uczennic z Chibok, którą udało się odnaleźć. O sukcesie nigeryjskiej armii pisały w maju media na całym świecie. Amina od trzech miesięcy mieszka w stolicy kraju Abudży, gdzie stara się wrócić do normalnego życia. W niewoli została wydana za mąż, zaszła w ciążę i urodziła dziecko. Teraz - jak przyznaje w pierwszych udzielonych wywiadach - tęskni za mężem i ojcem swojej czteromiesięcznej córeczki.

Dymisja wiceprezesa po aukcji Pride of Poland

Wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych Karol Tylenda złożył rezygnację w związku z organizacją Święta Konia Arabskiego oraz aukcją Pride of Poland w Janowie Podlaskim - dowiedziała się TVN24.

Polskie fajerwerki w domu zatrzymanego. Myśleli, że to terrorysta

Nie ma dowodów na to, że 27-letni mężczyzna zatrzymany w środę w Eisenhuettenstadt przy granicy z Polską planował atak terrorystyczny - podają niemieckie media, powołując się na źródła policyjne. Wcześniej przeszukano jego mieszkanie. Znaleziono tam jedynie - jak podaje "Berliner Morgenpost" - fajerwerki polskiej produkcji.

Polska Walcząca na kijach bejsbolowych. "Zwykłe, ordynarne świństwo"

Szczecińska firma sprzątająca sprzedaje kije bejsbolowe z... motywami patriotycznym. Na "bejsbolach" znajdują się m.in. symbol Polski Walczącej i wizerunek Małego Powstańca. Sami uczestnicy Powstania są oburzeni, bo dla nich te symbole to świętość. Tym bardziej że niektórym nabywcom kije służą nie tylko do sportu, ale też do bicia. Nie obchodzi to jednak firmy ze Szczecina, która skutecznie obchodzi polskie prawo. I dodaje, że z krytyki robi sobie "ubaw". Materiał "Faktów po południu" TVN24.

Były policjant oskarżony o zabicie żony. Kobiety nigdy nie odnaleziono

Marek G. był policjantem, gdy zgłosił zaginięcie żony. Anny G. nigdy nie odnaleziono. Cztery lata później jej mąż został zatrzymany pod zarzutem zabójstwa. Teraz do sądu trafił akt oskarżenia. Mężczyźnie grozi dożywocie. Nie przyznaje się do do winy i twierdzi, że nie wie, co się stało z jego żoną.

Opublikowano część wyroków. KE: problemy zostają

Komisja Europejska odnotowała w środę publikację 21 z 23 zaległych orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, wskazując, że rozwiązuje to część problemów, ale nie wszystkie, jakimi KE zajmuje się w ramach prowadzonej wobec Polski procedury praworządności.

Szczeniaki wyrzucone do śmieci

Kiedy z jednego z kontenerów na śmieci zaczęły dochodzić dziwne odgłosy, mieszkańcy powiadomili strażników miejskich. Ci z kontenera wyjęli pięć szczeniaków.

Korea odkrywa karty. Produkcja materiałów do bomb trwa

Korea Północna oficjalnie potwierdziła, że wznowiła produkcję plutonu i wytwarza wysoko wzbogacony uran. Oba są podstawowymi elementami do konstrukcji broni jądrowej. Pjongjang nie ma też zamiarów wstrzymywać prób nuklearnych, tak długo, jak "utrzymuje się zagrożenie ze strony USA".

Medyczna marihuana w Europie i niezwykły przykład z Kanady

Legalizacja marihuany wzbudza od lat wielkie emocje, również w liberalnych państwach Europy Zachodniej. Jej zażywanie i kupowanie w niewielkich ilościach zalegalizowano jedynie w Holandii. Inaczej wygląda kwestia medycznej marihuany - na jej użycie zezwala 13 krajów na kontynencie.