Najnowsze

Najnowsze

Wiadomo, kiedy ruszy likwidacja "dżungli" w Calais

Ewakuacja zwanego "dżunglą" obozowiska migrantów w Calais na północy Francji rozpocznie się w poniedziałek rano i potrwa tydzień - ogłosiło francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Część migrantów już trafiła do ośrodków w innych częściach kraju.

Do bananów pająk "w gratisie". Jego jad powoduje bolesną erekcję

Kiedy mieszkaniec Krakowa wrócił z zakupów, w bananach znalazł nieproszonego gościa. "W gratisie" dostał jadowitego pająka. Zaalarmował straż miejską, a ta pracowników zoo. Okazało się, że mężczyzna miał sporo szczęścia, bo zwierzę jest jadowite, a jego ugryzienie może spowodować długą i bolesną erekcję.

Złodzieje okularów aresztowani. Zarobili na tym miliony

Sześciu pracowników fabryki okularów we Włoszech zostało aresztowanych pod zarzutem ich seryjnej kradzieży. Robotnicy kradli z taśmy produkcyjnej średnio 120 oprawek oraz okularów słonecznych tygodniowo i sprzedawali je w kraju i za granicą. Proceder trwał 2 lata.

Zgrzyt z honorową ambasadorką ONZ. "To biała kobieta z dużym biustem"

Organizacja Narodów Zjednoczonym ustanowiła Wonder Woman, fikcyjną bohaterkę komiksów, honorową ambasadorkę w walce o równouprawnienie kobiet i dziewcząt. Decyzja ta spotkała się jednak z krytyką samych pracowników organizacji, którzy twierdzą, że skąpo ubrana fikcyjna postać nie była właściwym wyborem.

Syryjski reżim użył broni chemicznej. Kolejny raport ONZ

Eksperci ONZ w raporcie przesłanym w piątek Radzie Bezpieczeństwa stwierdzili, że syryjska armia rządowa użyła w marcu 2015 r. broni chemicznej w rejonie miejscowości Qmenas, w prowincji Idlib (północno- zachodnia Syria) - poinformował Reuters.

Wilki w tym mieszkaniu wyją cały dzień. Albo leci disco-polo. O lokatorze, który "zabrał innym domy"

Głośniki zazwyczaj włączane są o 8 rano, cichną punktualnie o 22. - Jak leci zwykła muzyka, to już prawie jesteśmy zadowoleni. Gorzej, jak pan Adam włączy nam wycie wilków albo marsze żałobne - mówią smutno mieszkańcy jednego z bloków w Aleksandrowie Łódzkim. Od kilku lat są bezradni, bo prośby, groźby i telefony na policję w sprawie uciążliwego sąsiada nic nie dają.

Co zrobią zwolennicy Trumpa, jeżeli przegra?

Tylko połowa zwolenników Partii Republikańskiej i Donalda Trumpa zaakceptuje ewentualne zwycięstwo jego demokratycznej rywalki Hillary Clinton - wynika z opublikowanego w piątek sondażu Reuters/Ipsos. W przypadku Demokratów wskaźnik ten wynosi 70 proc.

MON: oczekujemy od Rosji jasnego stanowiska ws. mistrali

W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo-śmigłowcowych klasy Mistral - podkreśliła w sobotę czasowo pełniąca obowiązki rzecznika prasowego MON Katarzyna Jakubowska. O przekazaniu Rosji przez Egipt dwóch mistrali za jednego dolara informował w czwartek w Sejmie szef MON Antoni Macierewicz.

Ma 94 lata. To najprawdopodobniej najstarsza ekspedientka w Polsce

94-letnia Klara Wrona – w przeszłości nauczycielka – czerpie siłę i radość z kontaktów z klientami swojego sklepu. Codziennie wstaje przed szóstą rano i – jak podkreśla z dumą – porusza się bez pomocy kul czy laski. O starości nie myśli wcale. – Po co? – dziwi się pani Klara. Materiał programu "Uwaga!" TVN.

Siostry od marihuany. Zarabiają na tym krocie

"Siostry z Doliny" żyją jak zakonnice. Uprawiają marihuanę i zarabiają na tym krocie. Produkują na sporą skalę, mimo że w ich mieście jest zakaz handlu konopiami. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Francuzi porzucają swój symbol. Jedzą coraz mniej sera

Gdyby generał de Gaulle był prezydentem Francji teraz- a nie w latach 60. - to rządziłoby mu się bez porównania łatwiej. Słynne były niegdyś jego narzekania, że nie da się rządzić krajem, w którym jest 246 gatunków sera. Otóż okazuje się, że już wkrótce może ich być o wiele mniej. Nieoczekiwanie Francuzi przestali lubić ser. Coś, z czego byli od wieków słynni na cały świat. Camembert czy Roquefort były tak samo symbolami Francji jak Wersal, Luwr czy wieża Eiffla. Tymczasem 60 proc. Francuzów stwierdziło, że ser mógłby właściwie dla nich nie istnieć. Czy Francja na pewno może być Francją bez sera? Materiał programu "Fakty z zagranicy" TVN24 BiS.

Wierzą w trolle, elfy, krasnoludki. W XXI wieku

Czasem zdarza się, że politycy mówią rzeczy tak kuriozalne i obiecują rzeczy tak niestworzone, że nie spodziewamy się, że ktoś byłby w stanie w to uwierzyć. A jednak prawie każdy absurd może znaleźć swoich wyznawców. Duża grupa Islandczyków (8 proc. badanych) przekonana jest, że elfy istnieją naprawdę. Niemal 50 proc. uważa, że to prawdopodobne. Za to w Danii całkiem serio wierzy się w trolle. Jak to się dzieje, że w XXI wieku, otoczeni kosmiczną technologią, wierzymy w krasnoludki? Materiał programu "Fakty z zagranicy" w TVN24 BiS.

Cmentarne "faux pas". "Mamo, zobacz, co ci to przypomina?"

Krzewy w Woźniakowie pod Kutnem mogą kłuć w oczy. Aleja tui na tutejszym cmentarzu wzbudza dwuznaczne skojarzenia. U niektórych nawet zakłopotanie, gdyż widząc takie zestawienia trudno powstrzymać wyobraźnię. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Nietrafiony szpaler cmentarny

Krzewy w Woźniakowie pod Kutnem na pewno nie kłują, co poniektórych mogą tylko kłuć w oczy. Aleja tui na tutejszym cmentarzu wzbudza dwuznaczne skojarzenia. U niektórych nawet zakłopotanie, gdyż widząc takie zestawienia trudno powstrzymać wyobraźnię. Materiał z programu "Polska i Świat".

Marihuana od zakonnic

Siostry z Doliny żyją jak zakonnice. Uprawiają marihuanę i zarabiają na tym krocie. Produkują na sporą skalę, mimo że w ich mieście jest zakaz handlu konopiami. Materiał z programu "Polska i Świat".

Dramatyczna relacja z Syrii

Czują, że świat się od nich odwrócił, ale nie poddają się. Nie mają broni, czołgów, bomb. Mają za to aparat, telefon i oczy dookoła głowy. Fotografują wszystko co się da i ze swojej dziecięcej perspektywy z bliska relacjonują wojnę w Syrii. Tylko tak mogą nie dać o sobie całkowicie zapomnieć. Materiał z programu "Polska i Świat".

Znany-nieznany materiał ze Smoleńska

Kolejne zamieszanie, jakie wywołał minister Macierewicz - tym razem wokół katastrofy w Smoleńsku. Podkomisja prezentuje rzekomo nieznany dotąd film, z pobytu na miejscu katastrofy smoleńskiej premierów Polski i Rosji. Ma być na nim słychać przebieg katastrofy, który nie pokrywa się z oficjalnym raportem komisji Millera. Film nie tylko jest znany, jest w sieci. O faktach i o tym kto mija się z prawda. Materiał z programu "Polska i Świat".

Burza wokół Mistrali

Minister Macierewicz wywołał oburzenie słowami o sprzedaży okrętów Mistral. Potym jak zakupił je Egipt, to następnie miały one trafić w ręce Rosji za dolara. Ta sugestia wywołała wrzawę, gdyż jeśli tak by się stało, byłoby to złamanie międzynarodowego prawa regulującego handel bronią. Szef MON powołując się na swoje źródła najpierw zapewniał, że tak było, teraz mówi mniej dosadnie. W słowach nie przebierają za to inni: opozycja domaga się dymisji Macierewicza, a Rosja mówi o głupocie polskiego ministra. Materiał z programu "Polska i Świat".

Duterte: nie chodzi o zerwanie stosunków z USA

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte, który w ostatnim czasie kilkakrotnie nieprzychylnie wypowiadał się o relacjach ze Stanami Zjednoczonymi, oświadczył w piątek, że nie chce zerwania sojuszu Filipin z USA. Jak argumentował, nie leżałoby to w interesie jego kraju.

Szefowa MEN w ogniu pytań

Coraz więcej pytań pada w związku z planowaną reformą systemu oświaty. Minister Zalewska musi się tłumaczyć nie tylko opozycji, ale i swoim rządowym kolegom. Zastrzeżeń do reformy jest sporo, konkretów brak, dlatego cierpliwość wielu środowisk już się kończy. Materiał z programu "Polska i Świat".

Stary trik

Jest jeden stary jak świat sposób na uniknięcie dziennikarzy.

Kolejny sukces

Kolejny sukces, dzięki działaniom ministra obrony Antoniego Macierewicza Rosja nie kupi okrętów do Egiptu, których Egipt nie planował sprzedać.

Nobel

Przyznano nagrody nobla w dziedzinie spostrzegawczości, nauki i fantastyki naukowej.