Najnowsze

Najnowsze

Znany muzyk po pobycie w Aleppo: tam ludzie żyją tylko w piwnicach

- Dzieci, które grają w piłkę, znikają, jak tylko usłyszą niepokojące dźwięki. To jest taki szósty zmysł - mówi Darek Malejonek, muzyk, który jako wolontariusz pomagał w syryjskim Aleppo. W rozmowie we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 opowiedział, jak wygląda trauma mieszkańców oblężonego miasta. Wezwał do pomocy i modlitwy za Syrię.

Marzyła o pięknych zębach, był ból i cierpienie. Dostanie odszkodowanie, mniejsze niż chciała

Chciała mieć piękny uśmiech, więc poddała się leczeniu protetycznemu. Potem był ból, zmiany rysów twarzy, wizyty u kolejnych lekarzy, a w końcu proces sądowy. Mieszkanka Wrocławia chce odszkodowania od stomatolog, która ją leczyła. W pierwszej instancji wygrała, ale było odwołanie. Sąd Apelacyjny zmniejszył wysokość zadośćuczynienia ze 120 tys. złotych na 50 tys. złotych.

Szli i niszczyli samochody. W sumie 58

Spotkali się pod monopolowym, wypili piwo i postanowili imprezę kontynuować w domu. Szli i niszczyli zaparkowane auta. W sumie 58. Jeden z wandali już usłyszał zarzuty, drugi na nie czeka.

Piraci uwolnili marynarzy po ponad 4 latach

Uwolniono 26 marynarzy przetrzymywanych od ponad czterech przez somalijskich piratów. To jeden z przypadków najdłuższego przetrzymywania zakładników. Jak twierdzi jeden z piratów, do uwolnienia doszło po zapłaceniu okupu.

Rola Zeldy Fitzgerald obsadzona. Zagra ją najlepiej opłacana aktorka Hollywood

Jennifer Lawrence - najbardziej dochodowa aktorka w Hollywood - zagra legendarną Zeldę Fitzgerald, żonę i muzę twórcy "Wielkiego Gatsby'ego". Film wyreżyseruje Ron Howard, twórca nagrodzonego Oscarem "Pięknego umysłu". Obraz powstanie w oparciu o scenariusz Emmy Frost, a w jednej z drugoplanowych ról pojawi się także Scarlett Johansson. Lawrence ma być nie tylko gwiazdą, ale i producentką filmu.

Loża prasowa 23.10.2016

W studiu TVN24 gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli Mariusz Janicki („Polityka”), Seweryn Blumsztajn („Gazeta Wyborcza”), Agaton Koziński („Polska the Times”) i Tomasz Skory (RMF FM). Wydanie rozpoczęła dyskusja o Antonim Macierewiczu i jego ostatnich wypowiedziach sugerujących, że Rosja mogła kupić za 1 dolara okręty Mistrale od Egiptu, który wcześniej nabył je od Francji. Szef MON łączył te przypuszczenia z przetargiem na zakup francuskich śmigłowców, w sprawie którego śledztwo ma rozpocząć prokuratura. Następnie krótko poruszono wątek Bartłomieja Misiewicza, który w MON-ie objął kolejne stanowisko. Później komentatorzy odnieśli się do sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego, w tym m.in. do uroczystości jubileuszowych tego sądu, które zostały zbojkotowane przez obóz rządowy. Dziennikarze rozmawiali też o odsunięciu od prowadzenia obrad senatu marszałka Bogdana Borusewicza i planowanych kolejnych protestach kobiet.

W nocy starcia, nad ranem ewakuacja. To ma być koniec "dżungli"

Francuskie służby rozpoczęły w poniedziałek rano ewakuację obozowiska migrantów w Calais, zwanego "dżunglą" - poinformowały władze prefektury Pas-de-Calais. Przed ośrodkiem rejestracyjnym ustawiły się kilkusetosobowe kolejki. W nocy, kilka godzin przed początkiem operacji, doszło do starć części migrantów z policją.

Droga-widmo w gminie Bełchatów. "Fikcyjnie zlecono i odebrano roboty"

To droga istniejąca na papierze – ale nie chodzi o taką, która jest dopiero w planach. Takich są tysiące. Ta jest natomiast wyjątkowa, bo były plany, pieniądze i remont, który teoretycznie się odbył – ale praktycznie jest, jak było przed nim. Mieszkańcy dowiedzieli się o tym przypadkiem.

Wiele razy gwałcił córkę. Skazany na 1503 lata więzienia

41-letni Rene Lopez z Fresno w Kalifornii (USA) został skazany na 1503 lata więzienia za gwałcenie własnej nastoletniej córki. Robił to przez kilka lat, do 2013 roku. Ogłaszając wyrok, sędzia podkreślił, że mężczyzna stanowi zagrożenie dla społeczeństwa.