Najnowsze

Najnowsze

Pysia urosła za duża, więc musiała poszukać nowego domu

Pysia ma 14 lat i ponad 2 metry długości. Jej długość sprawiła, że właściciel musiał poszukać dla niej nowego domu. Dlatego z Olesna (woj. opolskie) wąż boa przyjechał na Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Tu przejdzie kwarantannę i będzie pomagać studentom w nauce.

Najpierw uwodził, później szantażował. Chciał pieniędzy i seksu

Poznali się przez internet, zaczęli ze sobą pisać. Później dzwonili i SMS-owali. 30-latka wysłała nowemu znajomemu intymne zdjęcia. Jednak po jednej randce sielanka się skończyła: 36-latek zażądał od swojej ofiary przelania znacznej kwoty pieniędzy oraz świadczenia usług seksualnych, bo inaczej upubliczni fotografie, które mu wysłała.

Miał być jeden strzał i rykoszet, była cała seria. Nowe ustalenia w sprawie śmierci rowerzysty

Rowerzysta został zastrzelony przez myśliwego - co do tego wągrowiecka prokuratura nie ma żadnych wątpliwości. Dotychczas śledczy przyjmowali jednak karkołomną teorię, że mężczyzna zginął od strzału oddanego z 300 metrów, który przebił sarnę, przeleciał między drzewami, a później nad polem, aby na końcu trafić go w głowę. W świetle nowych ustaleń strzałów było kilka, a śmiertelny strzał wcale nie był rykoszetem.

Prezydent chce więcej władzy. "Zagrożenie dla przyszłości"

Lider tureckiej opozycyjnej centrolewicowej partii CHP Kemal Kilicdaroglu ma nadzieję, że Turcy odrzucą w referendum konstytucyjnym 16 kwietnia zmiany rozszerzające uprawnienia prezydenta. Według niego zagrożą one trójpodziałowi władzy i demokracji.

Zatrzymują nawet uczniów. "Temat syryjski aktualny"

W Czeczenii, z powodu podejrzeń o związki z tak zwanym Państwem Islamskim (IS), zatrzymywani są nawet uczniowie. Liczba zatrzymań dowodzi, że "zaraza" rozprzestrzenia się, a metody siłowe okazują się mało skuteczne - pisze niezależna "Nowaja Gazieta".

Loża prasowa 12.03.2017

W niedzielę po gorącym politycznym tygodniu gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Paweł Lisicki („Do rzeczy”), Jędrzej Bielecki („Rzeczpospolita”), Mariusz Janicki („Polityka”) i Maciej Stasiński („Gazeta Wyborcza”). Tematem wydania był szczyt Unii Europejskiej, podczas którego przy poparciu 27 państw i sprzeciwie jedynie Polski, liderzy państw Wspólnoty wybrali Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. W programie rozmawiano o klęsce dyplomatycznej ofensywy rządu PiS, o wizji współpracy z Unią ministra Waszczykowskiego, o przyszłości relacji Warszawy z Brukselą oraz o wniosku o wotum nieufności wobec rządu, który planuje złożyć Platforma Obywatelska.

Saryusz-Wolski z biało-czerwonym bukietem. Wybraliście najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Jacek Saryusz-Wolski, który z kwiatami pojawił się w siedzibie europejskich chadeków, zdobył 29 procent głosów i pierwsze miejsce w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl. Na drugim miejscu znalazły się wybory miss bikini w rumuńskim kurorcie - z 25 procentami głosów. Trzecie miejsce zajął wycieczkowiec, który podpłynął pod taras domu w Port Everglades na Florydzie (13 procent głosów).

Zaatakował nożem strażników granicznych

Palestyńczyk zaatakował nożem rano dwóch izraelskich strażników granicznych niedaleko jednego z wejść do starej części Jerozolimy. Napastnik został zastrzelony przez policję - poinformowała rzeczniczka policji. Jeden ze strażników został ciężko ranny.

Dżihadyści "są w pułapce". Wysłannik USA: wszyscy zginą

Dżihadyści, z tak zwanego Państwa Islamskiego broniący się w Mosulu, znaleźli się w pułapce, bowiem wspierane przez USA irackie wojska całkiem odcięły dostęp do miasta z zewnątrz. Wszyscy bojownicy zginą - powiedział w niedzielę specjalny wysłannik USA do walki z IS.

Przeprosin nie będzie. "Oni powinni przeprosić"

Premier Holandii Mark Rutte wykluczył możliwość wystosowania przeprosin wobec Turcji za odesłanie z Holandii tureckiej minister Fatmy Betul Sayan. Wyraził jednak nadzieję na deeskalację sporu dyplomatycznego między dwoma krajami.

"Turcja niszczy fundamenty dalszej współpracy"

Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble powiedział w niedzielę, że spór o wystąpienia wyborcze tureckich polityków w Europie i aresztowanie dziennikarza mającego także paszport niemiecki, Deniza Yucela, bardzo utrudni rozmowy o pomocy gospodarczej dla Turcji.

Skutki wyboru Trumpa. "Zwrot na prawo amerykańskiej młodzieży"

Coraz więcej amerykańskich studentów, przedstawicieli pokolenia milenialsów, czyli osób urodzonych na przełomie XX i XXI wieku, zaczyna się identyfikować z Partią Republikańską. Zjawisko to można zauważyć nawet na tradycyjnie najbardziej lewicowych uczelniach.

Autobus wjechał w tłum na paradzie. Zginęło 38 osób

W haitańskim mieście Gonaives, leżącym 150 km na północ od stolicy Port-au-Prince, szybko jadący autobus wjechał w niedzielę rano w tłum, zabijając co najmniej 38 osób - informują służby ochrony miasta. Kilkadziesiąt osób odniosło bardzo poważne rany.

"Najpoważniejszy kryzys od lat". O co chodzi w sporze Turcji i Holandii

Relacje Holandii i Turcji są w "najpoważniejszym kryzysie od lat" - tak twierdzi premier tego pierwszego kraju Mark Rutte. Ankara grozi sankcjami, zamyka zlokalizowane na swoim terytorium placówki dyplomatyczne Królestwa Niderlandów i chce uczyć Europejczyków dyplomacji. Haga odpowiada, że nie będzie tolerować wieców politycznych innych państw na swoim terytorium. Sytuację komplikuje holenderska kampania wyborcza, w której istotną rolę odgrywają antyimigracyjne nastroje.

"To co uczyniono z osobą Tuska skłoniło kraje europejskie do jego wyboru"

Myślę, że jeszcze kilka tygodni temu nie było tak, że Donald Tusk był w stu procentach popierany - stwierdził w "Faktach po Faktach" Marek Grela, były ambasador RP przy Unii Europejskiej. Jego zdaniem to działanie polskich władz i brak skłonności do kompromisu sprawiły, że przywódcy 27 z 28 krajów członkowskich - poza Polską - zagłosowało za Tuskiem, dzięki czemu został on wybrany na stanowisku szefa Rady Europejskiej.

"Co będzie mówił obóz władzy? Tuska wina. Robią to pod wybory w 2020 roku"

- Trudno abstrahować od tego wszystkiego, co się stało i co się dzieje wokół wyboru Tuska. Niewątpliwie to jest dla Polski niefortunna sytuacja. Zajęliśmy stanowisko odosobnione, nie znaleźliśmy żadnego partnera - powiedział w "Faktach po Faktach" były marszałek Sejmu Marek Jurek. Ludwik Dorn komentował, że celem sprzeciwu Polski wobec wyboru Donalda Tuska, na przewodniczącego Rady Europejskiej, jest przygotowywanie się do wyborów prezydenckich w 2020 roku.