Najnowsze

Najnowsze

Schwarzenegger do Senatu? Niewykluczone

W Partii Republikańskiej coraz częściej mówi się, że Arnold Schwarzenegger, gwiazda kina i były republikański gubernator Kalifornii, mógłby startować w wyborach do Senatu USA w 2018 roku - pisze magazyn "Politico". Rzecznik Schwarzeneggera tego nie wyklucza.

"Najmłodszy polski milioner" jest już w Polsce

Piotr K., poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i zatrzymany w Wigilię w Austrii został już przetransportowany na teren Polski. Zwany "najmłodszym polskim milionerem" mężczyzna był ścigany w związku z oszustwami i nielegalną sprzedażą leków. Warszawska prokuratura otrzymała w sumie kilkaset zawiadomień od osób, które miały zostać przez K. oszukane.

Juncker: nie chcemy nowej żelaznej kurtyny w Europie

Idea Unii Europejskiej o wielu prędkościach nie zmierza do podzielenia kontynentu nową żelazną kurtyną - zapewnił na konferencji prasowej w Brukseli po unijnym szczycie przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk wzywał do jedności UE w obliczu Brexitu.

Węgry chwalą Tuska, Orban zapewnia o "przyjacielskich uczuciach" do Kaczyńskiego

Dla Węgier reelekcja Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej dotyczyła zdolności UE do działania, nie zaś tego czy innego państwa członkowskiego - oświadczył premier tego kraju Victor Orban. Z kolei szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto stwierdził, że Tusk dobrze wykonywał swoje zadanie i że sprawa jego reelekcji nie utrudni współpracy w Grupie Wyszehradzkiej.

Mieszkańcy osiedla słyszą strzały i znajdują szczątki zwierząt. Myśliwi: my tam nie polujemy

Plama krwi na trawie, obok wnętrzności zwierząt - taki widok kilka dni temu zastali mieszkańcy wrocławskiego osiedla Osobowice-Rędzin. - To totalna rzeź. W dodatku bardzo blisko domów, obok drogi publicznej. To paranoja - mówi przedstawicielka mieszkańców. Sytuacja jest groźna. Jednak nie wiadomo, kto za nią odpowiada. Sprawę badają policja i straż miejska. Teren patrolować chcą członkowie grupy "Wrocławianie Przeciw Myśliwym".

Kolejni trzej policjanci aresztowani w sprawie śmierci 17-letniej Iwony Cygan

Krakowski Sąd Rejonowy aresztował w piątek kolejnych trzech funkcjonariuszy policji podejrzanych m.in. o niedopełnienie obowiązków i utrudnianie śledztwa w sprawie zabójstwa 17-letniej Iwony Cygan ze Szczucina sprzed blisko 19 laty – poinformował w piątek prokurator Piotr Krupiński. Już wcześniej aresztowano trzech innych policjantów. W sumie zarzuty w tej sprawie usłyszało dziewięć osób. Ten najcięższy - zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - usłyszał zatrzymany w Wiedniu Paweł K.

"Skoro rozmawiamy już na pewnym poziomie plotek...". Premier o samopoczuciu innych

- Skoro rozmawiamy już na pewnym poziomie plotek, bo skoro plotki dotyczyły wczorajszego wieczoru, końcówki wczorajszego dnia, i rozmowy, to powiem państwu też, że miałam dzisiaj wrażenie, że wielu szefom państw jest po prostu, tak po ludzku… no, czują się bardzo niekomfortowo - powiedziała w trakcie konferencji prasowej po szczycie Unii Europejskiej w Brukseli premier Beata Szydło.

Merkel pytana o Polskę: nie chcę formułować gróźb finansowych

Wczoraj 27 państw członkowskich opowiedziało się za kadencją Donalda Tuska. Tylko jednym z nich były Niemcy - powiedziała w piątek Angela Merkel. Kanclerz Niemiec proszona była przez dziennikarzy o ustosunkowanie się do wysuwanych w Polsce zarzutów, że wybór Donalda Tuska był wynikiem "dyktatu Berlina".

"Niech pan spier****". Lokalna władza kontra dziennikarze

Utrudniony dostęp do informacji, represje, konflikty z policją, a nawet groźby - to cena, jaką wielu lokalnych dziennikarzy płaci za niezależność, która miejscowym władzom często jest nie na rękę. Reporter "Superwizjera" Rafał Stangreciak rozmawiał z dziennikarzami z małych miejscowości, którzy starają się rzetelnie wykonywać swój zawód w świecie lokalnych układów i pomimo wyraźnych nacisków ze strony władz. Reportaż "Zastraszyć dziennikarza" w programie "Superwizjer" w sobotę o godz. 20 na antenie TVN24.

Izolacja Polski? Tusk: szczerze powiedziawszy karty są w rękach polskiego rządu

- Dzisiaj naprawdę czuję, że ten taki dość krytyczny moment z wczorajszego wieczora, kiedy pani premier (Beata) Szydło blokowała konkluzję Rady Europejskiej, że dzisiaj te emocje chyba opadły, że rzeczywiście podejście wszystkich - łącznie z polską delegacją - było dużo bardziej pozytywne i mogliśmy wszyscy zrozumieć, że także polski rząd będzie pozytywnie pracował nad deklaracją rzymską - powiedział w piątek dziennikarzom Donald Tusk.

Wezwał policję do "agresywnej" koleżanki, zapomniał, że sam był poszukiwany

Zirytowany zadzwonił na policję, żeby czym prędzej zgarnęła jego agresywną koleżankę. Tyle że... żadnej awantury nie było. Pół godziny później to jego partnerka zadzwoniła po pomoc: zatrzasnął się w aucie kobiety i nie chciał z niego wyjść. 25-latek z Jarocina zapomniał przekazać jeszcze funkcjonariuszom, że jest poszukiwany.

"Każdy zna mit walczących szablami z czołgami Wehrmachtu Polaków"

Czeski liberalny dziennik "Lidove Noviny" skrytykował w piątkowej publikacji jako "fanatyczny" sprzeciw polskiego rządu wobec wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. "W szantażujący sposób upierał się przy swym własnym przegranym z góry kandydacie przeciwko szeroko uznanemu Tuskowi" - podkreśliła gazeta.

Wielki sukces Macierewicza zawisł na włosku

Antoni Macierewicz deklarował, że pod jego rządami w MON zostanie wydanych 99,9 procent pieniędzy przeznaczonych na modernizację wojska w 2016 roku. Chwalił się tym w połowie stycznia, podkreślając, że jego poprzednicy z PO nie byli w stanie osiągnąć takiego wyniku. Jednak jest bardzo prawdopodobne, że on też go nie osiągnie. Co więcej, jego wynik może być gorszy od rekordu z 2014 roku.

Amerykanie przestali się kryć. Strykery i tajemnicze "duże pojazdy" na froncie

Tam, gdzie do walki z dżihadystami do tej pory Amerykanie wysyłali jedynie trzymających się cienia komandosów, pojawili się teraz żołnierze z ciężkim sprzętem i łopoczącymi gwieździstymi sztandarami. Waszyngton wyraźnie zdwoił wysiłki w walce z tzw. Państwem Islamskim. W irackim Mosulu Irakijczycy twierdzą, że kilka tajemniczych "dużych pojazdów" amerykańskich całkowicie sparaliżowało do tej pory bardzo aktywne drony dżihadystów.