Najnowsze

Najnowsze

Skarb Andrychowa wrócił na swoje miejsce

Zabytkowy samolot LIM-2 wrócił na swoje miejsce w centrum Andrychowa (woj. małopolskie). Maszyna jest jednym z najlepiej zachowanych samolotów-pomników w Polsce. Ma też znaczenie sentymentalne dla mieszkańców miasta, którzy od pokoleń umawiają się przy nim m.in na randki.

Klubowe koszulki na juwenaliach niemile widziane. "Dbamy o bezpieczeństwo"

Koszulka Śląska Wrocław czy innego klubu sportowego na czas juwenaliów organizowanych przez Politechnikę Wrocławską musi trafić do szafy. Podobnie jak te z oznaczeniami partii politycznych czy firm ochroniarskich. Studenci w takich strojach nie wejdą na imprezy. Dlaczego? - Chodzi o bezpieczeństwo imprezy - tłumaczą organizatorzy.

Adwokaci Sawczenko: Rosjanie nie dopuścili do niej matki

Rosyjskie władze więzienne nie zezwoliły matce ukraińskiej nawigatorki Nadii Sawczenko na widzenie z córką, która w środę obchodzi 35. urodziny – poinformowali w sieciach społecznościowych adwokaci wojskowej. Skazana na 22 lata kolonii karnej Sawczenko znajduje się obecnie w więzieniu w Nowoczerkasku w obwodzie rostowskim na południu Rosji.

"Marsz słoni" z przesłaniem dla Kima

Gdy w stolicy Korei Północnej kończył się zjazd Partii Pracy i reżim starał się prężyć muskuły rzucając tradycyjne wojownicze groźby, niecałe sto kilometrów od granicy reżimu Amerykanie zorganizowali swój pokaz siły. W bazie lotniczej Osan zorganizowali kolejny "Marsz słoni", ćwicząc szybkie wysłanie w powietrze liczącej 43 samoloty formacji z podwieszonym prawdziwym uzbrojeniem.

"Świeczka" poleci lepiej niż "Bigos"? Rakietą z Gdyni chcą podbić kosmos

Konstruktorzy z Gdyni pod koniec ubiegłego roku zasłynęli nieudanym eksperymentem z odpaleniem rakiety o nazwie "Bigos", która spadła do ogródka w Mrzezinie wywołując przy tym alarm i akcję służb ratunkowych. Ich kolejne dzieło "Candle-2" jest na tyle zaawansowanym projektem, że zainteresowała się nim Europejska Agencja Kosmiczna.

"Zaginięcie Ewy Tylman nie daje nam spokoju". Sonogram obejrzał amerykański ekspert

Grupa Specjalna Płetwonurków RP, która na jednym z sonogramów dopatrzyła się zarysu ludzkich zwłok, poprosiła o pomoc międzynarodowego eksperta. - Zarejestrowanie tego obrazu traktujemy w kategoriach cudu. Pokazaliśmy go przedstawicielowi producenta sonaru, który zajmuje się szkoleniem z obsługi sprzętu tej firmy. On także stwierdził, że jego zdaniem jest to ciało człowieka - mówi Maciej Rokus. W najbliższych dniach płetwonurkowie ponownie będą przeczesywać Wartę.

Turcja chwali się sukcesami w walce z IS

Turecka armia zabiła w Syrii i Iraku 3 tys. bojowników dżihadystycznego Państwa Islamskiego (IS) - poinformował w środę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Dodał, że żadne inne państwo nie walczy z IS tak skutecznie jak Turcja.

Minister miał "strzelić" majtkami dziennikarki. Zaprzeczał, teraz przeprasza

Francuski minister finansów Michel Sapin przyznał, że w 2015 roku zachował się "niewłaściwie" wobec dziennikarki. Wydał takie oświadczenie dwa dni po tym, jak kobieta ujawniła w książce incydent o podtekście seksualnym z udziałem polityka. Wersja Sapina różni się jednak od tej przedstawionej przez dziennikarkę.

Faziego uratowali z płonącej stodoły. Teraz zbierają na jego leczenie

Fazi niemal spłonął żywcem, ma poparzone łapy, pyszczek, nozdrza i okolice oczu. Pies ucierpiał w pożarze budynku gospodarczego, w płomieniach zginął jego psi kompan. Teraz czworonoga czeka kilka miesięcy kosztownego leczenia. Na czas leczenia opiekę nad Fazim przejęła Ekostraż, później wróci do swoich właścicieli.

Pijana wychowawczyni potrąciła dwie osoby i pojechała do pracy. "Zawieszona"

Dyrekcja ośrodka szkolno-wychowawczego w Elblągu wyciąga konsekwencje wobec swojej pracownicy. Pijana wychowawczyni potrąciła dwóch mężczyzn na przejściu dla pieszych, a kilka godzin później pojawiła się w pracy. Na razie 38-latka została zawieszona w pełnieniu obowiązków. O sprawie poinformowano też komisję dyscyplinarną przy wojewodzie warmińsko-mazurskim.

Wyrok śmierci na islamskim fundamentaliście wykonany

W Bangladeszu wykonano wyrok śmierci na przywódcy największej partii fundamentalistów islamskich, Dżamaat-i-Islami. Motiur Rahman Nizami został skazany na karę śmierci za zbrodnie wojenne popełnione w czasie wojny o niepodległość Bangladeszu w 1971 roku.

Demontują automatyczne bramki na A4. Korzystało z nich za mało kierowców

Trwają prace przy demontażu automatycznych bramek poboru opłat w Mysłowicach. Wkrótce znikną też z Balic. Choć funkcjonowały tylko pół roku, zarządca autostrady uznał, że z tego udogodnienia korzysta za mało kierowców, a przy pozostałych bramkach tworzą się kolejki. – Zwłaszcza teraz, przed wakacjami i ŚDM nie możemy pozwolić na to, by jedna bramka była nieużywana, a reszta zatłoczona.

"Lepszy Tusk w Brukseli niż…". #PisząoPolsce, byłym premierze i Nocnych Wilkach

Tego, co łączy szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska i rząd w jego ojczyźnie, nie można nazwać sympatią - stwierdza niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung", który zastanawia się, czy Polak ma szansę na reelekcję. Z kolei amerykański "New York Times" swój artykuł poświęca klubowi motocyklowemu Nocne Wilki i wyjaśnia, dlaczego jego przedstawiciele nie zostali wpuszczeni do Polski.

Bójka spadochroniarzy z "dużą grupą Afrykanów"

Trzynastu amerykańskich żołnierzy zostało aresztowanych a kilku trafiło do szpitala, po dużej bójce w klubie nocnym w pobliżu włoskiej miejscowości Vicenza. Wojskowi z stacjonującej tam jednostki powietrznodesantowej starli się z „dużą grupą Afrykanów”.

Wielkie nazwiska, wielki blichtr. Rusza Cannes, mocne jak nigdy

Takim zestawem nazwisk festiwal w Cannes dawno już nie mógł się pochwalić. O Złotą Palmę ubiegać się będą z nowymi filmami takie tuzy kina jak Pedro Almodovar, Jim Jarmusch, trzykrotni zdobywcy Złotej Palmy bracia Dardenne, Xavier Dolan czy weteran imprezy Ken Loach. Poza konkursem znów zaskoczy Steven Spielberg z baśnią fantasy, a jeszcze dziś na otwarcie Woody Allen z "Cafe Society".

"Notarialnie potwierdzony koniec kultury witania uchodźców"

Rząd Niemiec zapowiedział, że utrzyma i wzmocni kontrolę granicy z Austrią do czasu, aż granice zewnętrzne Unii Europejskiej staną się szczelne. Premier Bawarii Horst Seehofer uznał to za zwycięstwo nad kanclerz Angelą Merkel i zwrot w polityce migracyjnej.