Najnowsze

Najnowsze

Zarzuty dla zamachowca z Luwru

29-letniemu Abdallahowi el-Hamahmy, który 3 lutego zaatakował żołnierzy pilnujących bezpieczeństwa przed Luwrem w centrum Paryża, postawiono w piątek zarzut usiłowania zabójstwa w ramach działalności terrorystycznej - poinformowały źródła sądowe.

Echa Panama Papers. Kolejne aresztowania w aferze korupcyjnej

Rozpoczęte w Brazylii w marcu 2014 r. dochodzenia dotyczące wielkich afer korupcyjnych wokół Petrobrasu doprowadziły do aresztowania w Panamie właścicieli panamskiej kancelarii adwokackiej Mossack Fonseca związanej ze słynnym w ub. roku skandalem Panama Papers.

Premier w szpitalu w Warszawie. MSWiA: jej kierowca zachował się prawidłowo

Do wypadku z udziałem kolumny rządowej przewożącej premier Beatę Szydło doszło w piątek wczesnym wieczorem w Oświęcimiu. Szefowa rządu najpierw trafiła do miejscowego szpitala, skąd następnie została przetransportowana śmigłowcem LPR do Warszawy. Jej stan jest stabilny, a życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Oprócz Szydło poszkodowanych zostało dwóch funkcjonariuszy BOR. Komunikat w sprawie wydało MSWiA.

Polko: mam nadzieję, że tym razem nauczymy się na błędach

- Nie można mówić, że nic poważnego się nie stało, kiedy wypadkowi ulega premier rządu - mówił w "Piaskiem po oczach" były dowódca GROM Roman Polko. - Od Biura Ochrony Rządu wymagamy, żeby sięgało wyobraźnią dalej i zawsze przewidywało najczarniejsze scenariusze - podkreślił.

"Zobaczył w lusterku same 'koguty', ale nie słyszał sygnału"

Reporter TVN24 Jerzy Korczyński rozmawiał ze świadkami piątkowego wypadku premier Beaty Szydło w Oświęcimiu. Jedną z tych osób był krewny kierowcy fiata, który zderzył się z rządowym samochodem. - On zobaczył w lusterku same "koguty", ale nie słyszał sygnału dźwiękowego - relacjonował naszemu reporterowi. Tymczasem, zgodnie z przepisami, rządowa kolumna powinna posługiwać się zarówno sygnałami świetlnymi, jak i dźwiękowymi jednocześnie.

Policja: zdarzenie w Oświęcimiu wypadkiem, nie kolizją

Ze względu na obrażenia, jakich doznali funkcjonariusze BOR w wypadku limuzyny premier Beaty Szydło, zdarzenie to prawdopodobnie będzie kwalifikowane jako wypadek drogowy, a nie kolizja - powiedział w TVN24 rzecznik Komendanta Głównego Policji mł. insp. Mariusz Ciarka.

"To dopiero rok, a już tyle stłuczek i kolizji"

- Może to być nieszczęśliwy zbieg okoliczności, ale służby są przygotowane na to, żeby do takich sytuacji nie dochodziło - mówiła w "Faktach po Faktach" Małgorzata Kidawa-Błońska na temat kolizji z udziałem kolumny przewożącej Beatę Szydło. - Wożą najważniejsze osoby w państwie, tu powinno działać wszystko. Wydaje mi się, że to jest poważny kryzys tych służb - stwierdziła wicemarszałek Sejmu. W drugiej części specjalnego wydania programu gośćmi byli Adam Szłapka (Nowoczesna) i Łukasz Schreiber (PiS).

Dlaczego śmigłowiec musiał lądować w Kielcach? Wyjaśnia LPR

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) z premier Beatą Szydło na pokładzie odleciał w piątek wieczorem z Oświęcimia do Warszawy. Szefowa rządu zostanie poddana badaniom w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów. - Wykonujemy operację w nocy, więc tutaj przepisy są dużo bardziej restrykcyjne - wyjaśniał Robert Gałązowski z LPR, tłumacząc powody międzylądowania w Kielcach. Na nagraniu widać moment przeniesienia premier na specjalnych noszach z karetki do śmigłowca LPR.

Pięćset plus w jednym papierku

Do obiegu trafia właśnie najcenniejszy polski banknot - pięćset złotych z wizerunkiem Jana III Sobieskiego. Po co nam taki wysoki nominał i jak jest zabezpieczony?

Niespełnione obietnice

Weźcie sprawy we własne ręce i idźcie do sądów - mówi Jarosław Kaczyński do frankowiczów. To odpowiedź na pytanie dotyczące zobowiązania obietnic wyborczych PiS, Andrzeja Dudy i Beaty Szydło. Opozycja grzmi, że Prawo i Sprawiedliwość oszukało Polaków.

Były oficer GROM: co jeszcze musi się wydarzyć, żeby ktoś poszedł po rozum do głowy

To nie może być przypadek. Na pewno daje to do myślenia, jeśli w okresie kilkunastu tygodni dzieją się takie rzeczy z najważniejszymi osobami w państwie. Dobrze, że to nie jest "czarna seria", że to zdarzenie nie skończyło się tragicznie, ale powinniśmy wyciągać wnioski - mówił na antenie TVN24 ppłk Andrzej Kruczyński. Były oficer jednostki specjalnej GROM pytał, co jeszcze musi się wydarzyć, żeby "ktoś poszedł po rozum do głowy i po prostu przestrzegał wytycznych".

Pilna narada z BOR. Błaszczak chciał wyjaśnień

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak zwołał w piątek wieczorem pilną naradę z kierownictwem BOR. Do spotkania doszło po wypadku rządowej kolumny w Oświęcimiu, która transportowała premier Beatę Szydło. W nocy MSWiA wydało komunikat ws. wypadku.

Bez kary za wsparcie Czarnego Protestu

Za nami pierwsze z przesłuchań przed komisją. Chodzi o nauczycielki z Zabrza, które przyszły do pracy ubrane na czarno, zrobiły sobie wspólne zdjęcie i wrzuciły je do internetu. Ato nie spodobało się kuratorium. Opozycja mówi o skandalu i szykanowaniu ludzi za poglądy polityczne. Pierwsza z nauczycielek, które stanęły przed komisją dyscyplinarną za poparcie Czarnego Protestu - usłyszała, że nie zostanie ukarana.

Polko: mam nadzieję, że tym razem nauczymy się na błędach

- Nie można mówić, że nic poważnego się nie stało, kiedy wypadkowi ulega premier rządu - mówił w "Piaskiem po oczach" były dowódca GROM Roman Polko. - Od Biura Ochrony Rządu wymagamy, żeby sięgało wyobraźnią dalej i zawsze przewidywało najczarniejsze scenariusze - podkreślił.

Prokuratura i ABW badają sprawę wypadku premier Szydło

Prokuratura zbada okoliczności wypadku limuzyny z premier Beatą Szydło w Oświęcimiu - poinformowała w piątek wieczorem rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Także ABW rozpoczęła działania - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Kaczyński: Premier poważnie poszkodowana. Jesteśmy z Tobą, Beata

- Doszło do wypadku samochodowego, w którym poważnie poszkodowana została pani premier, a także funkcjonariusze BOR - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas przemówienia w Warszawie w miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. - Jesteśmy w tej chwili razem z panią premier - zaznaczył, dodając: "jesteśmy przekonani, że po krótkim pobycie w szpitalu będziesz znowu z nami, będziesz na czele rządu".

Szef MSZ Słowenii "nie jest nastawiony entuzjastycznie do sankcji" wobec Rosji

Szef MSZ Słowenii Karl Erjavec powiedział w Moskwie, że nie odnosi się entuzjastycznie do nałożonych przez Unię Europejską sankcji, i wyraził przekonanie, że rozwiązywanie kryzysów międzynarodowych nie jest możliwe drogą restrykcji gospodarczych. Jego zdaniem trudne kwestie można rozwiązywać tylko poprzez dialog.

Orban spodziewa się "pięciu ciosów"

O konieczności odparcia przez Węgry pięciu ciosów w 2017 roku powiedział premier Viktor Orban w przemówieniu podsumowującym miniony rok. Według niego będą one dotyczyć m.in. kompetencji państw narodowych w UE.

"To dopiero rok, a już tyle stłuczek i kolizji"

- Może to być nieszczęśliwy zbieg okoliczności, ale służby są przygotowane na to, żeby do takich sytuacji nie dochodziło - mówiła w "Faktach po Faktach" Małgorzata Kidawa-Błońska na temat kolizji z udziałem kolumny przewożącej Beatę Szydło. - Wożą najważniejsze osoby w państwie, tu powinno działać wszystko. Wydaje mi się, że to jest poważny kryzys tych służb - stwierdziła wicemarszałek Sejmu.

Luftwaffe sprawdza, jak doszło do awarii

Niemieckie siły powietrzne rozpoczęły szczegółowe sprawdzanie Airbusa A400M, w którym doszło do awarii podczas wizyty minister obrony Niemiec Ursuli von der Leyen na Litwie.

"Wyraz mocnej przyjaźni niemiecko-amerykańskiej"

Niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen oświadczyła, że wezwanie USA, by partnerzy w NATO zwiększyli finansowanie Sojuszu, uważa za "słuszne żądanie". Niemka w piątek spotkała się w Waszyngtonie z szefem Pentagonu Jamesem Mattisem.