Najnowsze

Najnowsze

Zamieszana w aferę reprywatyzacyjną. Dymisja w Ministerstwie Sprawiedliwości

Urzędniczka Ministerstwa Sprawiedliwości Marzena Kruk, która jest zamieszana w aferę reprywatyzacyjną, podała się do dymisji. W poniedziałek orzeczenie w jej sprawie wyda komisja dyscyplinarna, która zajmowała się jej oświadczeniami majątkowymi - poinformował rzecznik ministerstwa Sebastian Kaleta. Kruk jest współwłaścicielką działki przy Chmielnej 70. Jak informowała "Gazeta Wyborcza", otrzymała ponad 38 mln złotych w ramach odszkodowań reprywatyzacyjnych.

Obcinał włosy kobietom w tramwaju, błyskawiczny wyrok dla "Fryzjera"

Wchodził do tramwaju, siadał za kobietami z długi włosami, wyciągał nożyczki i ciął. Łup chował w plecaku, potem dodawał do kolekcji. Za słabość do kobiecych pukli 28-latek będzie musiał zapłacić 5 tys. złotych - to grzywna i nawiązki dla poszkodowanych kobiet. Wyrok zapadł pierwszego dnia procesu.

Katastrofa kolejowa w Hiszpanii. Zabici i ranni

Do czterech zabitych i 49 rannych wzrósł bilans ofiar piątkowego wykolejenia się portugalskiego pociągu pasażerskiego na północnym zachodzie Hiszpanii, w miejscowości O Porrino - podały koleje RENFE. Wśród ofiar jest maszynista. Pociągiem jechało ok. 70 osób.

Autobus miejski uderzył w słup, są ranni

Na poznańskim rondzie Kaponiera autobus wjechał w słup. Trzech pasażerów zostało rannych, przewieziono ich do szpitala. Tramwaje i autobusy kierowane były objazdami, a wjazd w ul. Św. Marcin był niemożliwy. Zmiany w ruchu trwały kilka godzin.

Rosja i USA "zaniepokojone" próbą atomową Pjongjangu

Moskwa jest poważnie zaniepokojona przeprowadzeniem przez Koreę Północną kolejnej próby z bronią atomową - powiedział w piątek w Genewie szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow przed rozpoczęciem spotkania ze swym amerykańskim odpowiednikiem Johnem Kerrym.

Przegląd prasy: Walka o zastępcę Gronkiewicz-Waltz. Kulisy zarządu PO

Pod naciskiem szefa PO Grzegorza Schetyny prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz zgodziła się na dymisje dwóch wiceprezydentów. Sama chciała znaleźć kandydata na swojego zastępcę i postawiła na Witolda Pahla - pisze "Rzeczpospolita". Tę kandydaturę podsunął jej Schetyna - twierdzi z kolei "Gazeta Wyborcza".

Naddniestrze szykuje się do integracji z Rosją. Lider separatystów podpisał dekret

Prezydent nieuznawanego Naddniestrza Jewgienij Szewczuk podpisał dekret w sprawie przygotowań do integracji z Rosją. Dokument dotyczy "realizacji wyników referendum z 2006 r., gdzie 97 proc. mieszkańców regionu poparło jego niepodległość z późniejszym przyłączeniem do Federacji Rosyjskiej. Władze w Kiszyniowie nie uznają dekretu, podpisanego przez samozwańcze elity w Tyraspolu.

Zabrał z rzeki kilkusetletnią łódź. Twierdzi, że chciał ją zabezpieczyć

"Nie była zabezpieczona, nie było tam też tablic informujących do kogo należy, a miejsce było zaniedbane i zaśmiecone" - powiedział policjantom mężczyzna, który musi wytłumaczyć, dlaczego zabrał kilkusetletnią dłubankę z Małej Panwi. - Wygląda na to, że nie miał złych zamiarów - przyznają funkcjonariusze. Wcześniej strażacy i urzędnicy, którzy łodzi szukali mówili o tym, że została skradziona, a ktoś przeciął pasy, którymi była przywiązana.

"Powstaniec warszawski" na osiedlowym skwerze budzi emocje

Rzeźba przedstawiająca powstańca warszawskiego stanęła na jednym z osiedli w Legnicy (woj. dolnośląskie). Decyzję o ekspozycji podjęły władze spółdzielni mieszkaniowej. - Dochodzą do nas głosy krytyki i oburzenia. Ze sztuką się nie dyskutuje, ale rzeźba prawdopodobnie zostanie zdemontowana - mówi przedstawiciel spółdzielni.

Ruszył proces Anglików. "Próbowali okraść muzeum Auschwitz"

Ruszył proces dwóch 17-letnich obywateli Wielkiej Brytanii, oskarżonych o próbę kradzieży na terenie dawnego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Młodzi mężczyźni nie przyznają się do winy, twierdzą, że nie wiedzieli o zakazie podnoszenia czegokolwiek z ziemi.

Szczeniak utknął w rurze na cmentarzu

Osoby, które były na cmentarzu usłyszały skomlenie zwierzęcia dochodzące z rury kanalizacyjnej. Na pomoc wezwali strażaków, a ci uratowali uwięzionego szczeniaka. Bez pomocy ludzi nie miał szans na przeżycie.

"Czuje się pan bezpiecznie w Polsce?" List do Błaszczaka ws. jego eskorty

"Ze zdumieniem przyjąłem do wiadomości fakt, iż Pan Minister w trakcie swojego pobytu w Szczecinie podróżował w kolumnie samochodów liczącej aż 8 pojazdów" - napisał poseł PO Sławomir Nitras w piśmie do szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka i poprosił o wyjaśnienia. Wcześniej zamieścił na Facebooku zdjęcie kolumny opatrzone komentarzem: "ma rozmach nasza władza".

Miliony monet na drodze. Wypadły z rozbitej ciężarówki

W stanie Delaware na drogę wysypało się z ciężarówki osiemnaście ton miedzianych blaszek do produkcji jednocentówek. Kierowca wiozący ładunek do mennicy w Filadelfii stracił kontrolę nad ciężarówką i uderzył w barierę na krawędzi drogi. Z przewróconej przyczepy wysypało się około ośmiu milionów blaszek do produkcji jednocentówek. Kierowca został lekko ranny - trafił do szpitala. Sprzątanie monet i rozładowania korka na tej głównej drodze w regionie trwało aż trzynaście godzin.

Dymisje na szczycie władzy w Warszawie

Wiceprezydenci stolicy Jacek Wojciechowicz i Jarosław Jóźwiak stracili stanowiska. Jacek Wojciechowicz argumentacji nie kupuje - nie ma sobie nic do zarzucenia i zwolnienie nazywa podłością.

Radny PiS zarzuca zoo realizację strategii Putina. Chodzi o lamparty

Radny Prawa i Sprawiedliwości na tropie spisku. Michał Grześ złożył interpelację do prezydenta Poznania, w której dowodzi, że poznański ogród zoologiczny realizuje strategię prezydenta Rosji Władimira Putina. Radny najwyraźniej monitoruje ogród zoologiczny, bo siedem lat temu miał podejrzenia, że słoń jest gejem. Materiał "Polski i świata".

"Dobra zmiana" w kinie historycznym. Konkurs ministra trwa

Jest już dwieście prac, a konkurs jeszcze nie zamknięty. Tylu scenarzystów staje do walki o 50 tys. złotych za scenariusz do filmu historycznego o Polsce. Konkurs ogłosił minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński i zaprosił do niego głównie osoby dotychczas niezwiązane ze światem filmu. Już wiadomo też, że nie będą w nim brali udziału tacy reżyserzy jak Andrzej Wajda czy Jerzy Hofman.

"To pierwszy w historii cyberatak, by przejąć władzę w innym państwie"

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy mogą być zagrożone na taką skalę - hakerzy przeprowadzają kolejne ataki cybernetyczne, FBI wysyła ostrzeżenia, a trop prowadzi do Rosji. - Te wybory są pierwszymi w USA, które tak bardzo polegają na technikach komputerowych, że można je zhakować - przyznaje amerykanista dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Potężne wstrząsy w Korei, alarm w Azji. "Najsilniejsza próba atomowa w historii"

Korea Północna przeprowadziła w piątek piątą już próbę jądrową - poinformowały władze w Seulu i Tokio po tym, jak agencje meteorologiczne odnotowały wstrząsy w rejonie północnokoreańskiego ośrodka prób jądrowych. Przedstawiciele armii Korei Południowej nie mają wątpliwości: to najsilniejsza w historii reżimu z Północy próba jądrowa. Pjongjang już ją potwierdził.

Księża po służbie wojskowej zostaną podporucznikami?

Wszyscy duchowni, którzy odbyli służbę wojskową w Ludowym Wojsku Polskim, mogą wkrótce zostać awansowani na pierwszy stopień oficerski - dowiedział się portal tvn24.pl. Ministerstwo Obrony Narodowej oficjalnie potwierdza, że pracuje nad takim projektem.

Boją się podatków, nie zamachów. "Niemcy zawsze popadały w skrajność"

W Bawarii na początku wakacji doszło do serii krwawych ataków ze strony młodych imigrantów. Poruszenie było duże i wydawało się, że to zmieni podejście Niemców do polityki "otwartych drzwi" kanclerz Angeli Merkel. Ale nic takiego się nie stało. Niemcy wciąż patrzą na uchodźców jak na inwestycję i jeśli się czegoś obawiają to nie zamachów, a podwyżki podatków. Materiał "Czarno na białym".

Jedyna granica, która zatrzymała migrantów. "Węgry nie chcą zmian"

To jedyna skutecznie postawiona granica na drodze migrantów. Mija rok od kiedy Węgrzy zdecydowali o budowie fizycznego ogrodzenia na granicy z Serbią. Wówczas był to najchętniej uczęszczany szlak prowadzący do Niemiec. Był, bo teraz płotu strzegą wojskowi z noktowizorami, a Węgrzy przez cały czas dostawiają kolejne zasieki. Granica jest praktycznie nie do pokonania. Materiał "Faktów z zagranicy" w TVN24 BiS.