Najnowsze

Najnowsze

"Bezkres ignorancji". Bronisław Komorowski o Macierewiczu

- Minister Macierewicz opowiada takie rzeczy, które już chyba przestają kogokolwiek śmieszyć, a zaczynają niepokoić. Jest czym się niepokoić. Tego rodzaju wypowiedzi obnażają bezkres ignorancji i beztroskę w wyrażaniu tak daleko idących opinii - mówił w "Faktach po Faktach" były prezydent i były szef MON Bronisław Komorowski o obecnym szefie resortu.

"Miło się pozdrawialiśmy poprzez stół". Spotkania z francuskim szefem MON nie było

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, który w środę przebywał w Brukseli na spotkaniu ministrów obrony w ramach NATO, został zapytany, czy miał okazję porozmawiać ze swoim francuskim odpowiednikiem. - Nie było okazji, żebyśmy odbyli osobną rozmowę, ale bardzo miło się pozdrawialiśmy poprzez stół, także nasze stosunki są naprawdę dobre - odpowiedział Macierewicz.

"Trwa teatr absurdu". Ambasador Izraela odwołany

Ambasador Izraela przy UNESCO został odwołany do kraju na konsultacje w proteście przeciw przyjęciu przez komisję tej organizacji kolejnej rezolucji krytykującej izraelskie działania w Jerozolimie Wschodniej, czyli palestyńskiej okupowanej części miasta.

Do Polski Rumuni i Brytyjczycy, Polacy na Łotwę. NATO wzmacnia wschodnią flankę

Amerykanie, Rumuni i Brytyjczycy będą stacjonować w Polsce w ramach wielonarodowych batalionów NATO, które mają być rozmieszczane w wschodniej flance Sojuszu w przyszłym roku. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ogłosił również, że polscy żołnierze w ramach batalionów będą stacjonować na Łotwie. Do Polski taki batalion trafi w kwietniu, z kolei w styczniu rozpocznie się rozmieszczanie w Polsce brygady z USA - powiedział z kolei szef MON Antoni Macierewicz.

Kościół a ekshumacje smoleńskie

O powstrzymanie ekshumacji apeluje ponad 200 krewnych części ofiar katastrofy smoleńskiej. Konieczność zbadania wszystkich niespopielonych ciał ofiar katastrofy ogłosiła w czerwcu Prokuratura Krajowa. W programie "Tak jest" o religijnym i etycznym podejściu do tego zagadnienia rozmawiali ks. Henryk Zieliński i prof. Jan Hartman.

Nie zarejestrowali się jako "zagraniczny agent". Ukarani grzywną

Centrum Lewady - niezależny rosyjski ośrodek badania opinii publicznej - skazane zostało na karę grzywny w wysokości 300 tys. rubli (około 4800 dolarów) za to, że odmówiło zarejestrowania się w charakterze organizacji "pełniącej funkcję zagranicznego agenta".

Sawczenko w Moskwie nie pomogła. Dwa wyroki utrzymane

Obecność Nadii Sawczenko na posiedzeniu Sądu Najwyższego w Moskwie nie pomogła dwóm obywatelom Ukrainy, Stanisławowi Kłychowi i Mykole Karpiukowi, a ich długoletnie wyroki pozbawienia wolności zostały utrzymane. Ukraińska nawigatorka Sawczenko sama została w maju ułaskawiona przez prezydenta Rosji Władimira Putina.

Zmyli jego mural w Rzymie, chcą go w Polsce. Nam zdradza, kogo namaluje

Nie chcieli go w Rzymie, bo nie wpisywał się w zabytkową zabudowę miasta. Chcą go za to w Poznaniu. Miejski radny wpadł na pomysł, aby autor murala z papieżem Franciszkiem, przeniósł zniszczone dzieło na jedną z elewacji stolicy Wielkopolski. Mauro Palotta w rozmowie z tvn24.pl przyznał, że nie lubi się powtarzać, ale już myśli nad specjalnym projektem dla poznaniaków.

Niemcy zarobili na handlu bronią jeszcze więcej niż rok temu

W pierwszym półroczu tego roku wartość eksportu niemieckiej broni była o ponad pół miliarda euro większa niż w porównywalnym okresie zeszłego roku - poinformował niemiecki rząd. Ministerstwo gospodarki zapowiadało w tej dziedzinie "restrykcyjną" politykę.

Gigantyczny plac zabaw dla małych i dużych

Belgijska firma V-Formation stworzyła największy na świecie dmuchany plac zabaw. Może on pomieścić blisko 400 osób. Jedynym problemem jest cena. Wynajęcie placu na jeden dzień kosztuje prawie 26 tys. zł.

Dwie szkoły zniszczone, dzieci wśród ofiar

Siedmioro dzieci i 15 dorosłych zginęło w środę w atakach z powietrza prowadzonych w pobliżu dwóch szkół w miejscowości Has, w prowincji Idlib, w północno-zachodniej Syrii - poinformowało w środę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Moskwa pamięta o Dubrowce

Setki ludzi przyszły pod moskiewski teatr na Dubrowce, by uczcić pamięć ofiar ataku terrorystycznego z 2002 roku. Pod gmach przyszli krewni i bliscy tych, którzy wówczas zginęli, a także ci, którym udało się przeżyć. Odczytano nazwiska ofiar.

Będą kształcić piwowarów. "To pierwsze takie studia w Europie"

Na krakowskim Uniwersytecie Rolniczym ruszyły międzynarodowe studia doktoranckie na kierunku piwowarstwa. Uczelnia chwali się, że to pierwsze takie studia w Europie. Jak mówi koordynator projektu, w Polsce cały czas rośnie zapotrzebowanie na piwa z wyższej półki, o oryginalnym smaku i aromacie.

Osierocona wiewiórka znalazła nowy dom

Jill to wiewiórka, która w 2012 roku ucierpiała podczas huraganu. Kiedy miała zaledwie tydzień, straciła swoich rodziców. Została przygarnięta przez ludzi, a jej nowy opiekun postanowił skrupulatnie dokumentować kolejne lata jej życia.

Sąd: zatrzymanie po przepychance o źle zaparkowany radiowóz prawidłowe

Szczeciński sąd odrzucił zażalenie mieszkańca Szczecina na zatrzymanie w trakcie interwencji policyjnej. Wojciech Keller twierdzi, że został zatrzymany na 30 godzin za filmowanie źle zaparkowanego radiowozu. Policja zapewnia, że mężczyzna nie nagrywał filmu, a jedynie uczestniczył w przepychance i został zatrzymany, bo nie chciał się wylegitymować i znieważył policjanta.

Jest nowy projekt ustawy o TK

Na stronach Sejmu zamieszczony został w środę projekt ustawy o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym autorstwa posłów PiS. Wraz z uzasadnieniem liczy on 49 stron.

Ewakuują cywilów. Pod ziemią sieć tuneli dżihadystów

Irackie siły specjalne ewakuowały ponad tysiąc osób ze wsi leżących w pobliżu linii frontu ofensywy irackiego wojska i sił kurdyjskich prowadzonej na opanowany przez tzw. Państwo Islamskie (IS) Mosul i okoliczne obszary - podały w środę władze Iraku.

Policjant zastrzelony. "Sprawcą jest znany nacjonalista"

Węgierska prokuratura potwierdziła, że w środę został zastrzelony policjant podczas akcji w mieście Boeny, przy granicy ze Słowacją. Do strzelaniny doszło, gdy ogień otworzył 76-letni mężczyzna, u którego policja miała przeprowadzić rewizję.