Najnowsze

Najnowsze

Kłopotliwy spadek po PRL

Krążą o nich miejskie legendy, wywołują dreszcz u wielbicieli spiskowych teorii dziejów. Są kłopotliwym spadkiem po PRL-u. Polskie budynki, na których niegdyś ręce położyli rosyjscy dyplomacji, teraz są przedmiotem sądowych batalii. Jedna wciąż trwa i dotyczy ośmiu milionów złotych za korzystanie przez Rosjan za budynek w Warszawie. Sądy często przyznają rację polskim samorządom, ale, niestety, rosyjska ambasada jest na te wyroki głucha.

Procedury a życie dziecka

14-latek, który został skatowany w gimnazjum w Koninie, został wybudzony ze śpiączki i czuje się coraz lepiej. W szkole rozpoczęła się kontrola, która ma odpowiedzieć dlaczego do pobitego chłopca nie wezwano karetki. Podobno chodzi o procedury, wiec w pytamy jak to jest w innych szkołach.

Głód wiedzy

Doceniamy poświęcenie Przemysława Wiplera który podjął wyzwanie i przeczytał całą umowę CETA

Oparcie w cyfrach

Marzena Machałek nie dostrzega różnicy między cyframi i liczbami mimo, że jest ona dość istotna.

"Nie chcę być legalnym ćpunem. Chcę po prostu wyzdrowieć"

Jestem wkurzony, że polskie państwo naraża mnie na to, żeby traktować mnie jak przestępcę. To jest chore - powiedział w "Piaskiem po oczach" Tomasz Kalita. Były rzecznik SLD, który cierpi na złośliwego guza mózgu, mówił o swojej walce o zalegalizowanie medycznej marihuany.

Posłanka z misją

Głównie za sprawą ostrych starć z politykami PiS i emocjonalnych wystąpień sejmowych w sprawie Trybunału Konstytucyjnego z mało znanej debiutującej posłanki stała się w polityce postacią pierwszoplanową. Kamila Gasiuk-Pihowicz ambicji wodzowskich raczej nie przejawia i - jak mówi Darii Górce - jej misja jest zupełnie inna.

Prywatna skrzynka i seksskandal w tle? FBI ma nowe maile i wraca do śledztwa ws. Clinton

Dyrektor FBI James Comey poinformował w piątek, że agencja wznawia dochodzenie ws. skrzynki mailowej, którą niezgodnie z przepisami kandydatka demokratów na prezydenta USA Hillary Clinton prowadziła ze swego prywatnego serwera, będąc sekretarzem stanu. Nowe maile mające związek ze sprawą pochodzą z urządzeń zarekwirowanych jej asystentce, Humie Abedin lub jej mężowi - Anthony'emu Weinerowi - podaje "The New York Times".

Zespół uderzeniowy

Krzysztof Brejza jest jednym z nielicznych posłów PO, którzy wydają się merytorycznie przygotowani do ostrych sporów z rządzącymi i w pełni przekonani, że kurs jaki partia dziś obrała jest właściwy. I co prawda był posłem w poprzedniej kadencji, ale teraz - być może za ten entuzjazm - politycznie w partii szybko awansuje.

"Gdyby Rooneya dyskwalifikować za każde piwo, to od dawna by nie grał"

- Faworyt wyborów był jeden, Zbigniew Boniek cały czas prowadził. I to zdecydowanie - mówił w programie "Fakty po Faktach" Michał Listkiewicz. Z drugim gościem - Tomaszem Iwanem - dyskutowali o reelekcji prezesa PZPN, tajemnicach przedzjazdowej nocy, leśnych dziadkach, walce z kibolami i następstwach afery alkoholowej w reprezentacji.

Małpi parlament

Stanisław Tyszka z klubu Kukiz'15 mimo niewielkiego politycznego doświadczenia zajmuje już jedno z ważnych politycznych stanowisk i jako wicemarszałek Sejmu zrobił rzecz, która wiele o nim jako polityku mówi. Porównał posłów do małp. Jak przekonał się Jacek Tacik, przepraszać nie ma zamiaru.

"Nie chcę być legalnym ćpunem. Chcę po prostu wyzdrowieć"

Jestem wkurzony, że polskie państwo naraża mnie na to, żeby traktować mnie jak przestępcę. To jest chore - powiedział w "Piaskiem po oczach" Tomasz Kalita. Były rzecznik SLD, który cierpi na złośliwego guza mózgu, mówił o swojej walce o zalegalizowanie medycznej marihuany.

"Taka oto piękna nowość. Włochy zawetują każdy budżet"

Premier Matteo Renzi zarzucił w piątek szefowi rządu Węgier Viktorowi Orbanowi, że przedstawia błędną sytuację Włoch, mówiąc o ich kłopotach. Renzi ponownie zagroził zawetowaniem budżetu UE wobec krajów odmawiających przyjmowania uchodźców.

Czy zmiana czasu ma sens?

Już w najbliższy weekend - z soboty na niedzielę - przestawimy wskazówki zegara o godzinę do tyłu. Zwolennicy tego rozwiązania mówią, ze to spora oszczędność energii, która dla nas oznacza także większą ilość światła słonecznego. Przeciwnicy łączą zmianę czasu ze wzrostem zawałów serca i depresji. Kto ma rację? O tym dyskutowali goście programu Tak jest.

Z "dżungli" do Paryża? Setki namiotów na ulicach stolicy

W ciągu ostatniego tygodnia liczba migrantów śpiących na ulicach Paryża wzrosła o co najmniej jedną trzecią - szacują lokalne władze. Przynajmniej część z nich mogła przenieść się do francuskiej stolicy po likwidacji obozowiska w Calais - pisze w piątek Reuters. Potwierdzają to władze miasta i inni migranci.

Sondaż: zwycięstwo Trumpa pogorszy stosunki USA z Niemcami

Około 80 proc. Niemców uważa, że stosunki ich państwa ze Stanami Zjednoczonymi pogorszą się, jeśli republikanin Donald Trump wygra 8 listopada wybory prezydenckie w USA - głoszą wyniki sondażu Politbarometer, opublikowane w piątek przez telewizję publiczną ZDF.

Śledczy: myśliwy trafił sarnę, pocisk poleciał dalej i zabił rowerzystę na drodze

Balistycy przyznają, że nigdy takiej sprawy nie badali. A to głównie ich opinia ma potwierdzić niemal nieprawdopodobną wersję. Śledczy przyjmują, że znaleziony na drodze z raną postrzałową głowy rowerzysta zginął od pocisku wystrzelonego przez myśliwego. Ten stał ponad 300 metrów dalej. Strzelił do sarny. Pocisk przeszył zwierzę, przeleciał przez las, nad polem i trafił mężczyznę na drodze.

Holandia: możemy wycofać się z umowy z Ukrainą

Holenderski premier Mark Rutte powiedział w piątek, że jego rząd może w poniedziałek złożyć projekt ustawy wycofującej poparcie umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina. Holendrzy w kwietniu w referendum zdecydowanie wypowiedzieli się przeciw jej ratyfikowaniu.

Premier: program "Za życiem" staje się faktem

Państwo musi pomagać, państwo musi wspierać i stać po stronie tych wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują - powiedziała premier Beata Szydło. Szefowa rządu zapowiedziała, że pierwszy projekt ustawy dotyczący programu wsparcia dla kobiet w tzw. trudnej ciąży w przyszłym tygodniu trafi pod obrady Rady Ministrów.

Sprzedali najdroższą działkę w Łodzi

Za działkę o powierzchni 20 tysięcy metrów kwadratowych na terenie Nowego Centrum Łodzi nowy właściciel zapłaci 85,2 mln złotych. To największa w historii Łodzi transakcja sprzedaży ziemi.