Najnowsze

Najnowsze

"Jestem sędzią, który ma 41 lat. Zostałem powołany przez Lecha Kaczyńskiego"

Stawką tak naprawdę nie są sądy. Stawką jest wolność, bo sądy mają obowiązek stać na straży wolności - podkreślił w czasie spotkania na temat projektu ustawy PiS o Sądzie Najwyższym Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". - Jestem sędzią, który ma 41 lat. Zostałem powołany na urząd sędziego przez pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jakoś nie znajduję w sobie pokładów komunizmu - mówił.

Kierowca ciężarówki atakuje. "Po jakiego grzyba gościu z osobówki prowokował?". Czy takie sytuacje to "standardzik"?

- Zaatakowany na drodze kierowca powinien próbować odjechać. Zrobić wszystko, żeby uniknąć pobicia. Nie robi tego. Ktoś to widzi, nagrywa. Na drodze jest dużo samochodów. Nie wierzę, że nie znalazłoby się kilka osób, które mogłyby rozdzielić tych kierowców. Powinniśmy wszyscy dążyć do złagodzenia takich sytuacji - policjant z drogówki komentuje wideo z agresji na drodze.

Miały być dwie osoby, było sześć. Kto i dlaczego leżał w tym grobie?

- Włos się jeży. Człowiek niby wie, kto jest w grobie bliskich. A tu takie rzeczy - mówi pani Jadwiga, którą spotykamy na cmentarzu w Głogowcu pod Kutnem (woj. łódzkie). Dwa groby od pomnika jej męża jest grób, w którym podczas remontu znaleziono szczątki sześciu osób. Problem w tym, że powinno być ich tylko dwoje.

"Wskaż wandala, dostaniesz 500 złotych"

Wskaż wandala, który zniszczył autobus, a dostaniesz 500 zł” – zachęca Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Firma ma już dość "ciągłego bazgrania, plamienia, zrywania komunikatów oraz przyklejania nalepek".

Zwycięstwo "przybocznych" prezesa. Wybraliście najciekawsze wideo tygodnia

Zdecydowana akcja "przybocznych" Jarosława Kaczyńskiego zdobyła 49 procent głosów i zwyciężyła w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl. Na drugim miejscu z 17 procentami głosów znalazł się słoń, który zmobilizował marynarkę wojenną Sri Lanki. Trzecie miejsce zajęła deklaracja Toma Hanksa (15 procent głosów).

Rzeczniczka PiS o spotkaniu w Sejmie: samowolka i demolka opozycji

To nie wysłuchanie publiczne, to jest samowolka i demolka opozycji. Wysłuchanie jest wtedy, kiedy wyrazi na nie zgodę Sejm albo komisja - tak rzeczniczka PiS Beata Mazurek skomentowała w rozmowie z dziennikarzami poniedziałkowe spotkanie ekspertów na temat projektu ustawy Prawa i Sprawiedliwości o Sądzie Najwyższym.

Na ulicy biły się dwie kobiety, nikt nie reagował

Brutalna bójka w centrum Kalisza (woj. wielkopolskie). Dwie młode kobiety, w biały dzień, okładały się po twarzach, kopały i szarpały za włosy. Przez dłuższy czas nikt z przechodniów nie zareagował. Bijatykę przerwała dopiero policja.

Plan of the Polish tour of Duke and Duchess of Cambridge

Prince William and Kate Middleton from the United Kingdom will visit Warsaw and Gdańsk. Their visit will not be political; it is meant to be a gesture of friendship and a tribute to the common history. They will come with their children and will stay at the Belweder Palace.

"Wróg jest na zewnątrz, my jesteśmy razem"

- Jesteśmy wspólnie zdeterminowani do tego, by obronić demokratyczną Polskę i na końcu odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy - mówił po spotkaniu przedstawicieli klubów i kół opozycyjnych Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej. Dodał przy tym, że wierzy, iż kolejnym krokiem będzie wspólny front wyborczy po to, żeby "rozliczyć PiS z tego, co robi dzisiaj z polską demokracją".

Rzepliński: To jest projekt, który gwałci konstytucję. Proszę, wycofajcie go

W Sejmie odbyła się dyskusja o nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Brali w niej udział między innymi: były I prezes Sądu Najwyższego profesor Adam Strzembosz, były prezes Trybunału Konstytucyjnego profesor Andrzej Rzepliński, obecna I prezes Sądu Najwyższego profesor Małgorzata Gersdorf i przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa Dariusz Zawistowski.

"Gdzieś tam w pamięci odbicie jakieś było"

W tym tygodniu Tomasz Sianecki wywołał do odpowiedzi ówczesnego posła Prawa i Sprawiedliwości, a dziś także posła, ale już z Platformy Obywatelskiej. Swoją pamięć o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach lipca 2007 roku sprawdzał Antoni Mężydło.

Polska Kronika Faktowa 16.07.2017

Czystki w rządzie, zdrowy rozsądek Samoobrony, spowiedź o. Tadeusza Rydzyka oraz kibice Legii Warszawa znów w formie. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 16.07.2017

Jak co tydzień dwaj posiadacze pamięci absolutnej cofają się w czasie i przypominają często już zapomniane wydarzenia sprzed 10 lat. W tym odcinku wspominają przede wszystkim koniec rządowego epizodu Andrzeja Leppera z aferą gruntową w tle.

Trzy lata po zestrzeleniu boeinga. "Proces sprawców może odbyć się zaocznie"

Minister spraw zagranicznych Australii Julie Bishop powiedziała w niedzielę, że sprawcy zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego Boeing 777 mogą zostać osądzeni zaocznie. W katastrofie lotu Malaysia Airlines 17, do której doszło 17 lipca 2014 roku w Donbasie, zginęło 298 osób, w tym 38 Australijczyków. Najwięcej, bo aż 193 ofiary, pochodziły z Holandii. Samolot leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur.

Kurdowie: Zdecydowanie Bagdadi żyje. Nie zginął

Na 99 procent przywódca tak zwanego Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Bagdadi żyje - oświadczył Lahur Talabany, wysoki rangą przedstawiciel władz irackiego Kurdystanu odpowiedzialny za walkę z terroryzmem. Według niego szef IS przebywa w rejonie na południe od Ar-Rakki, nazywanej stolicą IS w Syrii.

Rosyjski Buk, 298 zabitych. Dzień, w którym terroryści zestrzelili pasażerski samolot

W poniedziałek mija trzecia rocznica zestrzelenia nad obwodem donieckim na wschodzie Ukrainy samolotu malezyjskich linii lotniczych. W katastrofie zginęło 298 osób, w większości obywateli Holandii. Według ustaleń międzynarodowej grupy śledczych z Holandii, Australii, Belgii, Malezji i Ukrainy, samolot został zestrzelony nad kontrolowanym przez separatystów Donbasem pochodzącym z Rosji pociskiem rakietowym Buk.