Najnowsze

Najnowsze

"Hektar dla Seagala". Ziemia na Dalekim Wschodzie, o której aktor nic nie wie

Nazwisko Stevena Seagala zostało wykorzystane w kampanii dotyczącej przekazywania ziemi na Dalekim Wschodzie Rosji bez jego zgody - twierdzi rzecznik amerykańskiego gwiazdora Anar Reiband. Na stronie administracji Kraju Nadmorskiego podano, że Seagal zamierza otrzymać w tym regionie działkę. Problem w tym, że otoczenie aktora nic o tym nie wie.

Chrześcijanie i muzułmanie potępiają zamach

Anglikański biskup Manchesteru David Walker, odnosząc się do poniedziałkowego zamachu w tym mieście, powiedział, że "wina za wydarzenia ubiegłej nocy należy tylko i wyłącznie do sprawców". - Muzułmanie są jednymi z nas - podkreślił Walker. Zamach terrorystyczny potępiła organizacja zrzeszająca brytyjskich muzułmanów.

Nowy szef dolnośląskiej policji i kolejna dymisja po sprawie śmierci Igora Stachowiaka

Nowym komendantem wojewódzkim policji we Wrocławiu został nadinspektor Tomasz Trawiński. Wcześniej kierował wielkopolską policją. Jest też kolejna dymisja. Ze stanowiska odwołany został pierwszy zastępca komendanta miejskiego policji we Wrocławiu. To policjant, który był szefem komisariatu, w którym w maju ubiegłego roku zmarł Igor Stachowiak. Kilka miesięcy po śmierci 25-latka awansował na zastępcę komendanta miejskiego. Ruchy kadrowe w policji to pokłosie reportażu Wojciecha Bojanowskiego w "Superwizjerze".

Strzały nad granicą między Koreami

Armia Korei Południowej poinformowała, że na wschodzie kraju niezidentyfikowany obiekt lecący od strony Korei Północnej przekroczył strefę graniczną między państwami koreańskimi. Według agencji Yonhap w jego kierunku oddano 90 strzałów.

"Bestialski akt przemocy". Polscy politycy składają kondolencje po ataku w Manchestrze

Proszę przyjąć wyrazy głębokiego współczucia z powodu ataku terrorystycznego w Manchester Arena, wśród którego niewinnych ofiar są również dzieci - napisał we wtorek prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej skierowanej do brytyjskiej królowej Elżbiety II. Kondolencje królowej w związku z zamachem w Manchesterze złożyła także premier Beata Szydło.

Arcybiskup Gądecki prosi o modlitwę za ofiary zamachu w Manchesterze

"Proszę ludzi dobrej woli w mojej ojczyźnie o modlitwę za Zjednoczone Królestwo pogrążone w żałobie" - napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arycbiskup Stanisław Gądecki po zamachu w Manchesterze w kondolencjach przesłanych ambasadorowi Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathanowi Knottowi.

Wyczekiwana w Łodzi. Media: wróci na scenę, jak będzie emocjonalnie gotowa

Po zamachu w Manchesterze Ariana Grande tymczasowo zawiesza trasę koncertową - podaje serwis tmz.com powołując się na swoje źródła. Rzecznik artystki, w rozmowie ze Sky News, przyznał, że najbliższe koncerty w Londynie (w czwartek i piątek) najpewniej się nie odbędą. Artystka 31 maja i 1 czerwca miała wystąpić w Atlas Arenie w Łodzi. Czekamy na oficjalną decyzję.

Haneke z szansami na rekordową, trzecią Złotą Palmę

Tegoroczny 70. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes stoi na wyjątkowo wysokim poziomie. Ledwie osiągnął półmetek, a już mówi się o dwóch arcydziełach, z których oba mają szansę na główną nagrodę. Pierwszym jest "Happy End" Michaela Hanekego - dwukrotnego zdobywcę Złotej Palmy - który to film został określony przez "Guardiana" - "oszałamiającą czarną komedią o socjopatii". Drugim jest "Nelyubov" Andrieja Zwiagincewa - kolejna alegoryczna opowieść, tym razem o rodzinie, w której brak miłości prowadzi do tragedii.

Sama zaczynała jako ośmiolatka. Teraz dzieci i młodzież przyszły zobaczyć swoją idolkę

Brytyjska policja poinformowała, że wśród ofiar zamachu, do którego doszło w poniedziałkowy wieczór na koncercie Ariany Grande w Manchesterze, są dzieci. Informacja niestety nie jest zaskoczeniem, gdyż główną publicznością piosenkarki są kilkuletnie i kilkunastoletnie dziewczęta. Ariana Grande zaczynała swoją karierę jako ośmioletnia dziewczynka i przez lata była gwiazdą telewizji dziecięcej i młodzieżowej.

Manchester Arena. 21 tysięcy miejsc, jedna z największych hal w Unii Europejskiej

Manchester Arena to jedna z największych krytych hal widowiskowych w Unii Europejskiej - może pomieścić około 21 tysięcy osób. W poniedziałek wieczorem wszystkie bilety na koncert amerykańskiej gwiazdy pop Ariany Grande zostały wyprzedane. W wieczornej eksplozji, do której doszło kilka minut po zakończeniu występu artystki, zginęły co najmniej 22 osoby, a 59 trafiło do szpitala.

"Proszę, pomóżcie mi". Po eksplozji szukają ratunku w mediach społecznościowych

"Proszę wszystkich, udostępnijcie to. Moja mała siostra Emma była na koncercie Ari dziś wieczorem w Manchesterze, jej telefon nie odpowiada, proszę mi pomóc" - brzmi jedna z wiadomości. W mediach społecznościowych pojawiły się setki podobnych dramatycznych apeli rodziców i przyjaciół osób, które były na koncercie Ariany Grande w Manchesterze. Jak poinformowała policja, jak dotąd potwierdzono śmierć 22 osób, a 59 osób zostało rannych. Na antenie TVN24 i TVN24 BiS trwa wydanie specjalne.

"Jeśli chcecie, obalajcie mnie"

Prezydent Brazylii Michel Temer oświadczył w poniedziałek, że mimo wysuniętych przeciwko niemu przez Sąd Najwyższy oskarżeń o korupcję i utrudnianie działania wymiaru sprawiedliwości nie ustąpi ze stanowiska. - Byłoby to przyznaniem się do winy - powiedział.

Budka: Zieliński dawno powinien odejść

Całkowitą odpowiedzialność za to, co dzieje się od 18 miesięcy w polskiej policji ponosi Mariusz Błaszczak i wiceminister Jarosław Zieliński - powiedział w "Jeden na jeden" poseł PO i były minister sprawiedliwości Borys Budka. Odniósł się do wciąż niewyjaśnionej sprawy zmarłego w komisariacie we Wrocławiu Igora Stachowiaka.

Politycy zawieszają kampanię wyborczą

Po poniedziałkowej eksplozji w Manchesterze - w której zginęło 19 osób, a policja zidentyfikowała jako zamach - Partia Konserwatywna i Partia Pracy postanowiły zawiesić do odwołania swoje kampanie przed zaplanowanymi na 8 czerwca wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii.

Budka: Zieliński dawno powinien odejść

Całkowitą odpowiedzialność za to, co dzieje się od 18 miesięcy w polskiej policji ponosi Mariusz Błaszczak i wiceminister Jarosław Zieliński - powiedział w "Jeden na jeden" poseł PO i były minister sprawiedliwości Borys Budka. Odniósł się do wciąż niewyjaśnionej sprawy zmarłego w komisariacie we Wrocławiu Igora Stachowiaka.

Nagrywanie tak, publikowanie - nie zawsze. Co wolno świadkom interwencji

Świadkowie zatrzymania na wrocławskim rynku Igora Stachowiaka sami stali się ofiarą funkcjonariuszy - zostali zatrzymani, jeden z nich usłyszał nawet zarzuty. Tymczasem nagrywanie policjantów nie jest zabronione, a w sytuacji działania w interesie publicznym wolno takie nagrania również publikować. Materiał magazynu "Polska i Świat" TVN24.