Najnowsze

Najnowsze

- Wiarygodność byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka "całkowicie legła w gruzach" - oznajmił szef klubu PiS Marek Kuchciński w związku z materiałami ujawnionymi przez prokuraturę.

Strażacy i ratownicy rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, który zaginął na jeziorze Łabap koło Węgorzewa. Jest to najprawdopodobniej ostatnia z poszukiwanych ofiar białego szkwału, który przeszedł nad mazurskimi jeziorami 21 sierpnia.

"Gruby", "duży facet", "największy płatnik", "Rysiek z Gdyni" - tak podsłuchiwani nazywali Ryszarda Krauzego. Z rozmów nagranych przez prokuraturę wynika, że ostrzegali się wzajemnie o działaniach CBA, a ponadto Kornatowski nakłaniał Netzla do składania fałszywych zeznań. Nagrań jest dziewięć.

Starał się od co najmniej roku, co wieczór psując elegancką fasadę hotelu Marriott jarmarcznym napisem. Wszystko, żeby tylko przyciągnąć klientów. No i się udało – teraz pewnie od klientów opędzić się nie może. Bar Panorama na 40. piętrze.

Korea Południowa zapłaciła talibom ponad 20 mln dolarów okupu za uwolnienie 19 zakładników. Pieniądze te będą wydane m.in. na broń - powiedział agencji Reutera jeden z przywódców talibów.

„Absolutnie kluczowe” jest wyjaśnienie "niejasnej" roli prezydenta - tak lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk komentuje ujawnienie przez warszawską prokuraturę podsłuchów rozmów, obciążających Janusza Kaczmarka, Konrada Kornatowskiego i Jaromira Netzla.

- Jest jedna wielka bojaźń, kierowcy mówią, że wychodzą ci dyrektorzy od Ziobry przestraszeni - jak to wszystko kiedyś wyjdzie na jaw, to my się będziemy w piekle palić - miał powiedzieć Janusz Kaczmarek w rozmowie z dziennikarzami Sylwestrem Latkowskim i Piotrem Pytlakowskim - donosi "Gazeta Wyborcza".

"1 września 1939 r. to był dzień chwały i wielkości narodu" - powiedział premier Jarosław Kaczyński podczas obchodów rocznicy agresji nazistowskich Niemiec na Polskę.

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zapowiedział mediację z rebeliantami z organizacji Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii (FARC). Organizacja przetrzymuje zakładników, których chce wymienić na uwięzionych towarzyszy.

W związku ze zbliżającym się tropikalnym sztormem Henriette władze meksykańskie ogłosiły stan wzmożonej gotowości na wybrzeżu Pacyfiku w pasie sięgającym od miasta Manzanillo w stanie Colima do Cabo Corrientes na południu.

Według tygodnika "Newsweeek", Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza, czy Janusz Kaczmarek mógł być korumpowany przez jednego z najbogatszych biznesmenów w Polsce Ryszarda Krauze, bo zamierza udowodnić, że były szef MSW za pieniądze Krauzego wybudował sobie dom.

Biznesmen Ryszard Krauze, któremu prokuratura stawia zarzuty, przez najbliższe dwa tygodnie nie wróci do Polski. Będzie pływał na jachcie po Morzu Śródziemnym i przyglądał się rozwojowi sytuacji w kraju - ustalił "Dziennik".

Z sondażu przeprowadzonego przez GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej" wynika, że ponad połowa respondentów uważa, że w Polsce zagrożona jest demokracja. Odmiennego zdania jest 35 proc. - wynika z tego badania opinii publicznej.

Jeśli zapisujesz się do niepaństwowej szkoły wyższej, możesz dostać gratis nawet komputer, zestaw książek, rabat na obozie integracyjnym. I nie są to wszystkie granty, jakie taki student może dostać - pisze "Życie Warszawy".

Pewien mieszkaniec Łodzi, kiedy wszedł do domu po pracy i nie zastał swego 13-letniego syna, spodziewał się najgorszego. Mężczyzna znalazł pożegnalny list chłopca... Z niego zrozpaczony ojciec dowiedział się, że jego syn pojechał rowerem do ukochanej aż do Wrocławia.