Najnowsze

Najnowsze

"Polacy powinni usłyszeć od was jedno słowo: przepraszam"

Rząd popełnił błąd, a największy - pan wojewoda, który tak bał się swoich zwierzchników, że nie zwrócił się o pomoc na czas - wskazywał w "Ławie polityków" Adrian Zandberg z Partii Razem, odnosząc się do działań rządu po nawałnicach na Pomorzu. Wiceminister obrony Michał Dworczyk zapewniał, ze wszystkie służby funkcjonują, a wojsko zostało uruchomione natychmiast po wniosku od wojewody pomorskiego.

Omenaa Mensah o budowie szkoły w Afryce. "Marzę, by wykorzystać talenty tych dzieci"

- Ta szkoła będzie wyrównywała poziom dzieci ulicy, które niewolniczo pracują, zanim zaczną edukację z dziećmi chodzącymi normalnie do szkół. Chciałabym zaszczepić w nich to, czym być może chciałyby zająć się w życiu - podkreślała we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Omenaa Mensah, opowiadając o postępach w budowie szkoły w Temie, w Ghanie. Pieniądze zebrała jej fundacja Omenaa Foundation. Prace rozpoczęły się w kwietniu.

"Polacy powinni usłyszeć od was jedno słowo: przepraszam"

Rząd popełnił błąd, a największy - pan wojewoda, który tak bał się swoich zwierzchników, że nie zwrócił się o pomoc na czas - wskazywał w "Ławie polityków" Adrian Zandberg z Partii Razem, odnosząc się do działań rządu po nawałnicach na Pomorzu. Wiceminister obrony Michał Dworczyk zapewniał, ze wszystkie służby funkcjonują, a wojsko zostało uruchomione natychmiast po wniosku od wojewody pomorskiego.

Chrześcijanie, muzułmanie, para królewska, politycy. Msza za ofiary zamachów

W słynnej bazylice Sagrada Familia odbyła się w niedzielę msza za ofiary zamachów terrorystycznych w Barcelonie i Cambrils. W nabożeństwie wzięli udział między innymi król Hiszpanii Filip VI z małżonką Letycją, premier Mariano Rajoy i wiele innych osobistości. Według doniesień części hiszpańskich mediów komórka terrorystyczna odpowiedzialna za ataki w Barcelonie i Cambrils planowała także atak na Sagradę Familię.

Wypadek na obozie. Harcerka w poważnym stanie

14-letnia harcerka, uczestniczka obozu ZHR w miejscowości Krzywa (Lubuskie), w sobotę spadła z wysokości podczas zjazdu na linie. Trafiła do szpitala, jest w ciężkim stanie. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

Deklaracja o "rozbiciu grupy terrorystycznej" przedwczesna

Hiszpańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz katalońska policja i regionalny rząd podały sprzeczne informacje o dżihadystach, którzy dokonali zamachów w Barcelonie i Cambrils. Policja zaprzeczyła wersji resortu jakoby grupa terrorystyczna "została już rozbita".

Aresztowania po manifestacjach w Bostonie

99,9 procent aresztowanych to ludzie, którzy przybyli na wiec ze względu na swe prawicowe przekonania - ocenił komisarz William Evans z bostońskiej policji. Jak dodał, aresztowano 27 osób, które dopuściły się ataków fizycznych i słownych na funkcjonariuszy podczas wiecu prawicy na rzecz wolności słowa w parku Boston Common i wielotysięcznej kontrmanifestacji antyfaszystów, które odbyły się tam w sobotę.

Bloomberg: zięć Trumpa przyznał się do kontaktów z przyjacielem Putina

- Nie ma oligarchy, który byłby bliżej Putina - tak o Romanie Abramowiczu mówi Michaił Chodorkowski. Bloomberg podał, że zięć prezydenta USA Donalda Trumpa Jared Kushner utrzymywał bliskie kontakty z Abramowiczem, a Ivanka Trump - córka prezydenta USA i żona Kushnera - przyjaźni się z żoną oligarchy.

Pożar fosforu w Chorzowie. Policja ostrzegła przed skażeniem

Policja ostrzegała mieszkańców, aby "zamknęli okna i nie wychodzili z domu". W sobotę wieczorem po godzinie 23 w rejonie Zakładów Azotowych w Chorzowie wybuchł pożar po tym, jak rozszczelniła się beczka z żółtym fosforem. "Związek chemiczny, który uległ spalaniu, jest silnie toksyczny" - ostrzegł w nocy magistrat Siemanowic Śląskich.

Zamachowców z Hiszpanii mogło być więcej. Wyniki badań DNA

Grupa dżihadystów, która dokonała w czwartek i piątek zamachów w Katalonii mogła być większa, niż przypuszczano - podają media w Hiszpanii, powołując się na źródła policyjne. W skład związanej z tak zwanym Państwem Islamskim komórki mogło wchodzić nawet 15 osób.

Neonaziści maszerowali w Berlinie w rocznicę śmierci Hessa

Ulicami berlińskiej dzielnicy Spandau przeszło w sobotę kilkuset neonazistów, którzy w ten sposób uczcili 30. rocznicę samobójczej śmierci w tamtejszym więzieniu Rudolfa Hessa, jednego z przywódców Trzeciej Rzeszy. Przeciwko marszowi demonstrowali antyfaszyści.

"Olbrzymie drzewa, prawda?". Mariusz Błaszczak u strażaków w Suszku

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak w sobotę spotkał się ze strażakami usuwającymi powalone drzewa z drogi, która łączy Suszek z miejscowością Białe Błota na Pomorzu. W działaniach uczestniczy ponad 40 strażaków. Miejsce, w którym pracują, znajduje się w sąsiedztwie obozu harcerskiego zniszczonego w zeszłym tygodniu przez nawałnicę.

"Ława polityków" o działaniach rządu po nawałnicach

Podsumowanie działań rządu po nawałnicach, które przed tygodniem przeszły nad Polską, konflikt na linii prezydent-szef MON, zamachy w Katalonii i nowy kandydat na sędziego Trybunału Konstytucyjnego - to główne tematy najbliższego wydania "Ławy polityków". Gośćmi Piotra Marciniaka będą: Michał Dworczyk (PiS, wiceszef MON), Cezary Tomczyk (PO), Adrian Zandberg (Razem), Stanisław Tyszka (Kukiz'15, wicemarszałek Sejmu), Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna) i Janusz Piechociński (PSL, były wicepremier i minister gospodarki). "Ława polityków" w TVN24 o 10:45.

Pociąg wykoleił się i uderzył w budynek. Są ofiary

Co najmniej 23 osoby zginęły, a 64 odniosły obrażenia w sobotę w wyniku wykolejenia się pociągu ekspresowego w stanie Uttar Pradesh na północy Indii - przekazały władze, podając nowy bilans ofiar. Przyczyny katastrofy nie są znane, trwa dochodzenie.

"Okropnie trudno mi o tym mówić, no ale już się pozbieram za chwilę"

Janusz był człowiekiem, który miał surowy osąd moralny. Był wyczulony na świństwo, na właściwe słowo, na język - wspominał w TVN24 Janusza Głowackiego publicysta Maciej Wierzyński. - Jego niezwykłość polegała na tym, że miał niesłychane poczucie ironii, tragizmu - dodał. Słynny pisarz i dramaturg Janusz Głowacki zmarł w sobotę w 79. roku życia.

Pomoc wojska przyszła za późno? Macierewicz odrzuca zarzuty

Wchodzimy do działania wtedy, kiedy władze cywilne nie dają sobie rady - stwierdził w sobotę szef MON Antoni Macierewicz, komentując udział w wojska w usuwaniu skutków nawałnic na Pomorzu. Pytany, czy wojsko nie przyszło z pomocą za późno, stwierdził, że nie ma zamiaru słuchać zarzutów opozycji i osób, które nie były na miejscu.