Najnowsze

Najnowsze

Muzeum Powstania Warszawskiego czeka na autorów i adresatów listów, które zakupiło w Duesseldorfie. Ich wykaz można znaleźć w tvn24.pl i na stronach muzeum. Reporter TVN24 odwiedził we wtorek adresy, które widnieją na kopertach poczty powstańczej. Adresatów nie znalazł.

Oficerowie kontrwywiadu wojskowego w Afganistanie zostali ocenieni przez dowódcę polskiego kontyngentu wojskowego gen. Marka Tomaszyckiego. Po powrocie do kraju jesienią 2007 r. dostali najgorsze noty: dwójki - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

58-letni bezrobotny z Hanoweru popełnił samobójstwo - zagłodził się na myśliwskiej ambonie. Całą tragedię opisał w prowadzonym przez siebie dzienniku, który znalazła policja.

W Olsztynie huczy od plotek. W urzędzie już wszyscy wiedzą, które kobiety oskarżyły Czesława Małkowskiego, prezydenta Olsztyna, o gwałt i molestowanie. Stało się tak po decyzji prokuratorów z Białegostoku - pisze "Rzeczpospolita". Gazeta określa tę decyzję śledczych mianem skandalicznej.

Dwie osoby zginęły w wypadku, do jakiego doszło na krajowej "piątce" łączącej Wrocław z Poznaniem. Opel Astra czołowo zderzył się samochodem ciężarowym.

Spadkobierczyni praw autorskich zabrania publikacji dzieł ks. Jana Twardowskiego. To ogromna strata dla literatury - alarmują autorzy listu, który podpisało 95 osób, w tym wielu profesorów-polonistów z największych polskich uczelni.

Latem w Świnoujściu będzie się można ostrzyc za 2 wyspiarze, za 4 wyspiarze zjeść dobry obiad. Kurort we współpracy z Mennicą Polską wyemituje na sezon letni własną walutę. Ma ona pomóc w turystycznej promocji miasta - pisze "Kurier Szczeciński".

Wtorek, 12 luty 21:00Sprawa żołnierzy z Nagar Kel jest niezwykle bolesna i wymaga jak najszybszego wyjaśnienia. Tak o decyzji sądu przedłużającej areszt na kolejne 3 miesiące dla żołnierzy, którzy ostrzelali afgańską wioskę wypowiedział się wicepremier, Minister Spraw Wewnętrznych i Administarcji Grzegorz Schetyna w Magazynie 24 Godziny

Przestraszonemu podróżą psu aplikujemy aviomarin, potłuczonemu kotu - ibuprom. Ludzkie leki coraz częściej trafiają do zwierzęcej apteczki. "Metro", powołując się na weterynarzy alarmuje, że skutki ich stosowania mogą być dla czworonogów tragiczne.

Finansowana ze środków niemieckich i unijnych książka, zawierająca materiały pomocnicze do nauki historii, używa zwrotu "wypędzenia" na określenie przesiedleń ludności niemieckiej w obszaru Polski po 1945 roku - pisze "Nasz Dziennik".

Krakowska Akademia Rolnicza będzie od marca pierwszym w Polsce Uniwersytetem Rolniczym. Do zmiany nazwy przygotowuje się również Akademia Pedagogiczna - zapowiada "Dziennik Polski".

Już wkrótce na południowych zboczach wzgórz pod Krakowem, Tarnowem i Nowym Sączem mogą rozkrzewić się bujne plantacje winorośli, a wyśmienite wina rodem z Małopolski trafią na stoły koneserów w Polsce i całej Europie. Jedna butelka będzie kosztować 20-30 zł. - zapowiada "Gazeta Krakowska".

W marcu, po dwóch latach przerwy, zostaną zwaloryzowane świadczenia ponad 9,8 mln osób - zapowiada "Gazeta Prawna".

Policyjni pirotechnicy znaleźli granat w przesyłce na jednej z wrocławskich sortowni poczty. Z powodu zagrożenia wybuchem straż pożarna wcześniej ewakuowała ok. 60 pracowników. Nie wiadomo, kto wysłał granat i do kogo był zaadresowany.

Jako sześciolatek trafił do krakowskiego szpitala na badania. Lekarze stwierdzili zanikanie mięśni i niewydolność płuc - chorobę nieuleczalną. Od tego czasu Mietek żyje myślą o powrocie do domu. Ma 16 lat. Lekarze mówią - "może za rok".

Na jednym z mieleckich osiedli trwa spór między mieszkającymi tam Romami i Polakami. Problem pojawił się po tym, jak zamaskowani mężczyźni pobili dwóch młodych Romów.

- Będę Pierwszą Damą do końca kadencji mojego męża, a jego żoną do śmierci. Dobrze wiem, że życie może przynieść niespodzianki, ale tego pragnę - zapewniła w wywiadzie dla francuskiego "L'Express" nowa najważniejsza kobieta Francji Carla Bruni.

- Żołnierze działali pod wpływem stresu bojowego. Żaden sędzia nie był na operacji wojskowej, kiedy działa się w wielkim stresie - mówił gen. Mieczysław Bieniek, gość "Magazynu 24 Godziny". Także szef MSWiA Grzegorz Schetyna nie jest przekonany argumentami sądu, który przedłużył areszt dla siedmiu polskich żołnierzy.

- To hańba systemu sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej, że najlepszych żołnierzy traktuje się w ten sposób - powiedział w sądzie dziennikarzom Władysław B., ojciec jednego z oficerów. Cała siódemka żołnierzy oskarżonych o ostrzelanie afgańskiej wioski zostaje w areszcie na kolejne trzy miesiące.