Najnowsze

Najnowsze

Wyprosili ją z autobusu, więc wybrała spacer środkiem jezdni

Jedna z pasażerek komunikacji miejskiej w Toronto szła przed autobusem, ponieważ nie mogła nim pojechać. Jak ustalili lokalni dziennikarze, wcześniej, razem z grupą około stu osób czekała na przystanku na opóźniony przez korki pojazd. Po około 30 minutach przyjechały dwa, ale były tak przepełnione, że ich kierowcy mieli problem z domknięciem drzwi. Wyprosili więc część pasażerów. Ostentacyjny marsz kobiety środkiem jezdni trwał około 5 minut.

Schetyna żąda dymisji gabinetu Szydło. Rzeczniczka PiS: obronimy rząd

Rząd PiS jest odpowiedzialny za przyzwolenie dla mowy nienawiści podczas Marszu Niepodległości. Jeśli Beata Szydło nie poda rządu do dymisji, PO razem z Nowoczesną i PSL, zgłosi w przyszłym tygodniu wniosek o konstruktywne wotum nieufności - powiedział w czwartek lider PO Grzegorz Schetyna. - Oczywiście obronimy rząd pani premier Beaty Szydło i odrzucimy wniosek, który chcą złożyć - odpowiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Reuters: Opozycja i wojsko przygotowywali się od roku. Mugabe nie zamierza oddać władzy

Po zamachu stanu w Zimbabwe prezydent Robert Mugabe domaga się pozostania na stanowisku i odrzuca mediacje katolickiego księdza, których celem jest doprowadzenie do pokojowego oddania władzy - pisze w czwartek Reuters, powołując się na źródło rządowe. Agencja dodaje - za źródłami wywiadowczymi - że przeciwnicy Mugabego od roku przygotowywali wizję rządów po jego obaleniu.

"W rezolucji nie ma nic o sankcjach". Europosłanka PO tłumaczy się z głosowania

Uważałam, że głosując w jakikolwiek inny sposób, de facto nie neguję tak do końca tych wszystkich rzeczy, które były w rezolucji. Ja je wszystkie popieram - wyjaśniała europosłanka PO Julia Pitera. Jako jedna z sześciorga eurodeputowanych tej partii głosowała za przyjęciem rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski. Wiceszef PO Tomasz Siemoniak zapowiedział przeprowadzenie rozmowy dotyczącej "konsekwencji" wobec polityków Platformy za poparcie rezolucji.

Co czwarty turecki dyplomata zawieszony

Ministerstwo spraw zagranicznych Turcji zawiesiło w obowiązkach jedną czwartą wszystkich swoich dyplomatów z powodu podejrzeń, że mogą być powiązani z udaremnionym zamachem stanu z lipca 2016 roku - poinformował w czwartek szef resortu Mevlut Cavusoglu.

Pekin: delegacja do Korei Północnej to podtrzymanie tradycji

Chińskie MSZ zdementowało pogłoski, jakoby podróż wysłannika prezydenta Xi Jinpinga do Korei Północnej miała związek z naciskami przywódcy USA Donalda Trumpa, który domagał się od Pekinu zwiększenia presji na reżim – podał w czwartek dziennik "Renmin Ribao".

Angelina Jolie chce lecieć do Rohindżów

Aktorka Angelina Jolie potępiła przemoc seksualną, która dotyka muzułmańską mniejszość Rohindża w Birmie. Trwająca tam operacja wojskowa zmusiła tysiące Rohindżów do ucieczki do położonego obok Bangladeszu.

Głosowali za rezolucją. Siemoniak: będzie rozmowa o konsekwencjach dla europosłów

- Platforma się wstrzymała od głosu, a kilku europosłów głosowało inaczej, mimo wyraźnego stanowiska frakcji. Będziemy rozmawiali o konsekwencjach na posiedzeniu zarządu pewnie w przyszłym tygodniu - powiedział wiceszef Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak. Odniósł się w ten sposób do głosowania nad rezolucją Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski.

"Minister miał prawo". Resort odpowiada na odwołanie dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego

Minister środowiska Jan Szyszko odwołał w środę dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego. Olimpia Pabian potwierdziła w rozmowie z TVN24, że dostała z ministerstwa "jednozdaniowe pismo" z decyzją o zwolnieniu. Jak twierdzi, bez żadnego uzasadnienia. Biuro prasowe resortu, w krótkim komunikacie przesłanym portalowi tvn24.pl poinformowało jedynie, że "Minister Środowiska miał w pełni prawo na mocy ustawy do odwołania dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego".

Mafia rozbita. Skarb Państwa stracił przez nią dziesiątki milionów

Dwanaście osób podejrzanych o nielegalne wprowadzanie do obrotu oleju napędowego zatrzymali policjanci podczas skoordynowanej akcji na terenie trzech województw. Siedmiu podejrzanych trafiło do aresztu. Straty Skarbu Państwa wynikające z działalności tej mafii paliwowej szacowane są na blisko 25 milionów złotych.

Bagdad: decyzja Kurdów to krok ku anulowaniu referendum

Kurdyjski Rząd Regionalny (KRG) zapewnił w środę w oświadczeniu, że respektuje decyzję Irackiego Najwyższego Sądu Federalnego o niekonstytucyjności secesji jakiejkolwiek części Iraku. Zdaniem rzecznika irackiego rządu to krok ku "anulowaniu referendum".

Policja cieszy się z nagrody dla Bojanowskiego? "Wniosków jest mnóstwo"

- Oczywiście, należą się gratulacje - odparł rzecznik komendy głównej młodszy inspektor Mariusz Ciarka, pytany we "Wstajesz i wiesz", czy policja cieszy się z nagrody dla Wojciecha Bojanowskiego. Reporter TVN został laureatem Nagrody Radia ZET imienia Andrzeja Woyciechowskiego za reportaż "Śmierć w komisariacie" opowiadający o głośnej sprawie Igora Stachowiaka, który zmarł po interwencji wrocławskich funkcjonariuszy. - Wniosków jest mnóstwo. Analizujemy każdy przypadek związany z interwencją policyjną, gdzie nastąpiła śmierć. Następnie takie przypadki przesyłamy do szkoły policyjnej w Słupsku. Tę szkołę wybraliśmy jako wiodącą, która ma takie przypadki analizować i wprowadzać do codziennych szkoleń policjantów - zapewnił w TVN24 rzecznik Komendy Głównej Policji.

Dwa wybory, dwa dramaty kobiet. "Urodziłam. Szymon zmarł po półtorej godziny"

Za kilka tygodni w Sejmie ma rozpocząć się debata w sprawie projektu zaostrzającego przepisy aborcyjne. W projekcie znajduje się przepis zakazujący przerywania ciąży, gdy płód jest nieuleczalnie, ciężko chory. O tym, jak decyzja o aborcji jest trudnym - ale jednak - wyborem, przypominają historie dwóch kobiet w materiale magazynu "Czarno na białym".