Najnowsze

Najnowsze

"Coś nas boli, boimy się". Maciej Stuhr w weekend w TVN24

- Nie zaobserwowałem, żeby ktoś klepał większą biedę, bo teraz jest PiS. Nie z tego powodu my chodzimy czasami na marsze KOD-u. Nie ma to nic wspólnego z naszymi interesami i naszą kieszenią (....). Coś nas boli, boimy się, że nasz kraj jest w złych rękach, że się coś dzieje źle w naszym kraju - powiedział aktor. Rozmowa Andrzeja Morozowskiego z Maciejem Stuhrem w weekend w TVN24.

Ma kierować Trybunałem Konstytucyjnym, nie chcieli jej w sądzie

Błędy w orzekaniu, nieobecności, przeterminowanie uzasadnień - "Gazeta Wyborcza" ujawniła opinię sędziów sprzed lat o sędzi Julii Przyłębskiej, która ma kierować Trybunałem Konstytucyjnym. Mimo tej opinii dostała wtedy nominację na sędziego sądu okręgowego.

Wydrukował serce swojemu synkowi, teraz Oktawii. Pomaga, bo chce i umie

"Człowiek z sercem na dłoni" - dosłownie. Pan Wojtek stworzył drugi już model serca 3D. Chce pomóc 10-letniej Oktawii - i jej kardiologom w przygotowaniach do operacji. Wcześniej takie serce wydrukował dla syna, który czeka na zabieg. Jak mówi elblążanin, szukając sposobu na ratowanie dziecka, znalazł sposób na pomaganie lekarzom.

15 lat to za mało. Sąd po kasacji złożonej przez ministra sprawiedliwości zaostrzył wyrok

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zdecydował, że Tomasz P., który w grudniu 2012 roku w siedzibie jednej z legnickich firm uderzył siekierą w głowę swoją byłą partnerkę w więzieniu spędzi 25 lat. Sprawa wróciła na wokandę po uwzględnieniu kasacji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Złożył ją, bo uznał, że wyrok był za niski. To była pierwsza taka sprawa. Wyrok jest prawomocny.

Pożegnanie prof. Andrzeja Rzeplińskiego

W piątek w Trybunale Konstytucyjnym zorganizowano pożegnanie prof. Andrzeja Rzeplińskiego. W spotkaniu z ustępującym prezesem TK wzięli udział m.in. jego poprzednicy - Jerzy Stępień, prof. Marek Safjan i prof. Andrzej Zoll - czy pierwsza prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf.

Rój łodzi-dronów pilnował portu. "Dramatyczny postęp"

Na wodach Zatoki Chesapeake u wybrzeży USA przez kilka dni pływał rój niewielkich łodzi bez ludzi na pokładzie. Tak US Navy testowała nowe technologie, które mają w przyszłości zaowocować całymi zespołami współpracujących ze sobą i samodzielnie wykonujących zadanie małych okrętów. - Zademonstrowaliśmy dramatyczny postęp w możliwościach autonomicznego działania - stwierdził jeden z zarządzających próbą marynarzy.

Jest ich dziewięcioro. Faworyt jest jeden

Dziewięcioro kandydatów zgłosiło zamiar udziału w prezydenckich prawyborach Partii Socjalistycznej we Francji, które odbędą się w styczniu 2017 roku. Za faworyta uznawany jest były premier Manuel Valls. Wśród kandydatów jest tylko jedna kobieta. W czwartek upłynął termin zgłaszania kandydatur, które, po zatwierdzeniu, zostaną oficjalnie ogłoszone w sobotę.

Zwolnienia w Teatrze Polskim. Za "prowadzenie polityki niezgodnej z przepisami"

Zaostrza się konflikt w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Wybrany kilka miesięcy temu dyrektor Cezary Morawski podkreśla, że dąży do kompromisu, ale nie otrzymał "szansy na szansę". 11 pracowników instytucji ma być zwolnionych z pracy, bo "prowadzą politykę niezgodną z przepisami". - To nie jest sytuacja dialogowa. Chcemy kompromisu, ale nie zawartego pod ścianą - mówią przedstawiciele aktorów.

"Chiny są bardzo niezadowolone" ze spotkania dalajlamy

MSZ Chin wyraziło w piątek niezadowolenie z niedawnego spotkania duchowego przywódcy Tybetańczyków Dalajlamy XIV z prezydentem Indii Pranabem Mukherjee. Resort wyraził nadzieję, że władze Indii dostrzegą w dalajlamie separatystę.

#DzieńBezPolityków w polskich mediach

W piątek redakcje wielu ogólnopolskich mediów solidarnie protestują przeciwko planom ograniczenia praw dziennikarzy w parlamencie. W ramach akcji dzienniki, tygodniki, stacje telewizyjne i radiowe oraz portale internetowe nie pokazują polityków i przypominają, jakie skutki mogą mieć planowane zmiany.

Pierwsze takie testy. Chiński lotniskowiec strzelał

Po raz pierwszy przeprowadzono próby lotniskowca Liaoning przy użyciu ostrej amunicji - podały chińskie media państwowe. Okręt już od czterech lat jest w służbie, ale najwyraźniej do teraz przeprowadzano mniej wymagające próby. Ćwiczenia przy pomocy ostrej amunicji wpisują się w chwilowy wzrost napięcia w relacjach z Tajwanem.

Wyrok dla elektryka Picassa utrzymany

Sąd apelacyjny w Aix-en-Provence podtrzymał wyrok dwóch lat więzienia w zawieszeniu dla byłego elektryka Pabla Picassa i jego żony oskarżonych o to, że nieuczciwie weszli w posiadanie ponad 270 prac artysty, które przez 40 lat przechowywali w garażu.

Biełsat z obciętą dotacją? "To jakiś żart. W dodatku okrutny"

Niezależna białoruskojęzyczna telewizja Biełsat nadająca z Polski może stracić w najbliższym roku dwie trzecie dotacji z MSZ. Szefowa TV Biełsat Agnieszka Romaszewska mówi, że oznacza to de facto likwidację telewizji. Jak poinformowała rzeczniczka MSZ, Joanna Wajda, żadne decyzje jeszcze nie zapadły w ministerstwie spraw zagranicznych.

Media: rosyjscy hakerzy przejęli skrzynki najważniejszych wojskowych USA

Nie tylko serwery poczty elektronicznej Partii Demokratycznej i Republikańskiej miały paść ofiarą rosyjskich hakerów. Według telewizji CBS atakowi uległ też system obsługujący najważniejszych wojskowych USA - Kolegium Sztabów Połączonych. Jedynym ratunkiem było jego całkowite wyłączenie.

Poroszenko o deklaracji unijnych przywódców: wymuszony i niezbędny krok

Unijna deklaracja, która ma umożliwić Holandii ratyfikowanie umowy stowarzyszeniowej UE z Ukrainą, była wymuszonym, lecz niezbędnym krokiem dla uratowania tego dokumentu – stwierdził prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Deklaracja została przyjęta przez unijnych przywódców na czwartkowym szczycie w Brukseli.

"Pije mleko i interesuje się resztą towarzystwa ze stada". Mała żyrafa z Opola

Samiczka przyszła na świat na początku grudnia. Jest dziewiątym żyrafiątkiem, jakie urodziło się w opolskim ogrodzie zoologicznym. - Czuje się rewelacyjnie. Jest w dobrej kondycji, często pije mleko, interesuje się otoczeniem i resztą towarzystwa ze stada - relacjonuje Mariusz Włodarczyk z zoo w Opolu. I przyznaje, że początkowo opiekunowie martwili się o stan zwierzęcia. Wszystko dlatego, że maluch nie oddychał. Po pół godziny i interwencji pracowników zoo mała żyrafa stanęła na nogi i została połączona ze swoją mamą. Teraz w zoo szukają dla niej imienia. Ma zaczynać się na literę "I".