Najnowsze

Najnowsze

"Sytuacja jest napięta, chodzi o emocje"

Wydawało się, że spór dotyczący ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej zmierza ku jakiemuś rozwiązaniu - ocenił Jacek Stawiski, szef redakcji Świat w TVN24 BiS, reakcję Izraela na słowa premiera Mateusza Morawieckiego, jakie padły w Monachium. Jak dodał, w tej chwili panuje "poruszenie większe niż po przyjęciu ustawy o IPN", między innymi dlatego, że "chodzi o emocje".

Sprawiła sensację na używanych nartach

Ester Ledecka jest jedną z bohaterek igrzysk. W supergigancie pojechała po złoto, choć dotychczas była bardziej znana z wyczynów na desce. Okazało się, że sukcesu nie byłoby bez nart. Nie byle jakich, bo wcześniej używała je Amerykanka Mikaela Shiffrin, która w Pjongczangu także została mistrzynią olimpijską.

Rozbił się irański samolot pasażerski. 66 osób nie żyje

66 osób zginęło w katastrofie pasażerskiego samolotu turbośmigłowego ATR 72 irańskich linii Aseman Airlines, który rozbił się w niedzielę rano w górzystym rejonie nieopodalmiasta Semirom, na południowym zachodzie kraju - poinformował rzecznik linii Mohammad Tabatabai.

Stoją w długich kolejkach, aby pożegnać zmarłego księcia

Członkowie rodziny królewskiej oraz tysiące Duńczyków oddają hołd zmarłemu księciu Henrikowi, mężowi królowej Danii Małgorzaty II. Trumnę z jego ciałem wystawiono na widok publiczny w jednej z katedr w Kopenhadze. Prywatną uroczystość pogrzebową zaplanowano na przyszły tydzień.

Nowa ambasador USA w Polsce mianowana

Prezydent Donald Trump nominował Georgette Mosbacher, businesswoman, działaczkę społeczną i polityczną związaną z Republikanami na stanowisko ambasadora USA w Polsce. Jeśli Senat zatwierdzi jej nominację, Mosbacher będzie w Warszawie pierwszą kobietą na tym stanowisku.

Miał ukrywać przypadki molestowania. Zwolniono dyrektora z firmy Weinsteina

Hollywoodzki producent David Glasser, jeden z najważniejszych postaci w Weinstein Company, został wyrzucony z firmy. Powodem jest ukrywanie przypadków molestowania seksualnego przez twórcę przedsiębiorstwa - Harveya Weinsteina. Przeciwko Weinsteinowi i firmie zarzuty przedstawiła prokuratura z Nowego Jorku.

Internauci pomogli schwytać zamachowców z Katalonii

Identyfikacja terrorystów, którzy w sierpniu ubiegłego roku dokonali zamachów w Katalonii, możliwa była dzięki współpracy internautów. Policja otrzymała od nich 600 informacji, które usprawniły śledztwo - ogłosił hiszpański resort spraw wewnętrznych.

Pożar w fabryce oleju na północy Francji

Dwie osoby zginęły w pożarze fabryki oleju w mieście Dieppe na północy Francji. Co najmniej siedem innych osób zostało rannych. Firma, która produkowała surowy olej do dalszego przetworzenia, zatrudniała 40 osób. Przyczyny tragicznego w skutkach pożaru nie są jeszcze znane.

Premier Izraela: wypowiedź Morawieckiego oburzająca

Premier Izraela Benjamin Netanjahu za "oburzającą" uznał sobotnią wypowiedź Mateusza Morawieckiego. Polski premier, zapytany o zbrodnie popełnione podczas II wojny, stwierdził, że wśród "sprawców" byli także Żydzi. Na słowa szefa izraelskiego rządu odpowiedziała w specjalnym oświadczeniu Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Profesor Bogdan Góralczyk i Jacek Najder

Kim Dzong Un chce wyjść z dokuczliwych sankcji, ale swoich programów (wojskowych) nie powstrzyma - tak prof. Bogdan Góralczyk z Uniwersytetu Warszawskiego ocenia napiętą sytuację na Półwyspie Koreańskim. Gość "Horyzontu" w TVN24 podkreślił coraz większe zaangażowanie Chin w kryzys wokół północnokoreańskiego programu atomowego. Natomiast Jacek Najder, były wiceminister spraw zagranicznych, wskazał, że wyprzedzające uderzenie na Pjongjang byłoby "druzgocące i katastrofalne". Program poprowadził Maciej Wierzyński.

"Bumar z nim pracował pomimo jego przeszłości". Polska firma zbrojeniowa i "francuski oszust"

Pierre Konrad D. to polsko-francuski biznesmen, który zrobił błyskawiczną karierę w największej państwowej firmie zbrojeniowej w Polsce. Nie przeszkodziły mu w tym podejrzenia o powiązania z francuską i rosyjską mafią. Jego wspólnik to były polski wiceminister obrony, który go przedstawiał innym wpływowym postaciom. Dziś D. jest podejrzewany o pranie brudnych pieniędzy, oszustwa podatkowe i - przede wszystkim - nielegalny handel bronią. Reportaż dziennikarzy: "Superwizjera" - Endy'ego Gęsiny-Torresa i "Newsweeka" - Wojciecha Cieśli.

"Władek musiał się spodziewać, że po niego przyjdą"

Obowiązkiem Władysława Frasyniuka jako ojca było uchronienie dziecka przed widokiem swojego zatrzymania i zgłoszenie się do prokuratury - oceniła w "Faktach po Faktach" Aleksandra Jakubowska, rzeczniczka rządów Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza. Nie zgodziła się z nią Małgorzata Niezabitowska, rzeczniczka gabinetu Tadeusza Mazowieckiego. Gośćmi drugiej części programu byli: były minister sportu Adam Korol i komentator sportowy Andrzej Person.

Poroszenko: powinniśmy zjednoczyć się wokół ważnych spraw

Powinniśmy odsunąć kwestie delikatne, które nas dzielą, i zjednoczyć się wokół ważnych dla Ukrainy spraw - powiedział w sobotę dziennikarzom prezydent Ukrainy Petro Poroszenko po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim. Służby prasowe Poroszenki w komunikacie podkreśliły, że zaapelował do Polski o powstrzymanie się od działań, które mogą zagrozić polsko-ukraińskiemu dialogowi historycznemu.

"Władek musiał się spodziewać, że po niego przyjdą"

Obowiązkiem Władysława Frasyniuka jako ojca było uchronienie dziecka przed widokiem swojego zatrzymania i zgłoszenie się do prokuratury - oceniła w "Faktach po Faktach" Aleksandra Jakubowska, rzeczniczka rządów Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza. Nie zgodziła się z nią Małgorzata Niezabitowska, rzeczniczka gabinetu Tadeusza Mazowieckiego.

"To nie jest film o polskości, ale o emigracji"

Zrobiłam "Pomiędzy słowami", ponieważ nie mogłam znaleźć takich filmów o imigracji, które pokazywały by kogoś, komu się udało, kto się zintegrował, zbudował sobie to życie - mówi reżyserka Urszula Antoniak. Film, przyjęty entuzjastycznie na kilku prestiżowych festiwalach, trafił do polskich kin.

Ministrowie dostali premie. "Wszyscy w Polsce zarabiają za mało"

W "Babilonie" w TVN24 BiS dyskusja o wysokich nagrodach przyznanych ministrom i wiceministrom. Lena Kolarska-Bobińska (Platforma Obywatelska) przekonywała, że rząd koalicji PO-PSL nie przyznawał premii swoim ministrom. - Ależ przyznawał - zaoponowała Mirosława Stachowiak-Różecka z PiS. Z kolei Ewa Kierzkowska (PSL) potwierdziła, że pracowała w Kancelarii Premiera i ani "ani złotóweczki nigdy nie dostała". A Anna Błaszczyk (Kukiz'15) stwierdziła, że "wszyscy wiedzą, że 10, 20 tysięcy (złotych) to nie są duże pieniądze, patrząc na Europę". Dodała, że w Wielkiej Brytanii taką pensję ma osoba pracująca na zmywaku.

Do hymnu. Żyła gra dla Stocha

Choć złoty medal olimpijski Kamil Stoch odbierze dopiero w niedzielę, to już dziś może posłuchać na swoją cześć "Mazurka Dąbrowskiego". Nietypowy prezent sprawił mu Piotr Żyła.

Górale w Pjongczangu: kibicowaliśmy dobrze, bo jest złoto

Specjalny wysłannik TVN24 Paweł Łukasik w Pjongczangu spotkał grupę górali z Mszany Dolnej, którzy przyjechali do Korei Południowej kibicować polskim skoczkom. - Górale są twardzi, nie zmieniają poglądów i kibicują "orłom białym" - powiedział jeden z polskich kibiców. - Kibicowaliśmy dobrze, bo jest złoto - powiedział inny.

Stoch: z łatwością znajduję słowa podziękowania

- Po drugiej próbie wiedziałem, że oddałem dwa najlepsze skoki, jakie dziś mogłem, ale nie byłem pewien, czy to wystarczy - stwierdził na gorąco, po wywalczeniu trzeciego olimpijskiego złota, Kamil Stoch. Polak podkreślił też, że przed konkursem nie czuł wielkiej presji.