Najnowsze

Najnowsze

Nie tylko dżihadyści toczą wojnę z Iranem. Teheran ma wielu wrogów wewnętrznych

Tak zwane Państwo Islamskie przyznało się do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych w irańskim parlamencie i Mauzoleum Ajatollaha Chomeiniego w Teheranie, gdzie w środę zginęło 12 osób, Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej o przeprowadzenie ataku oskarża jednak swojego głównego regionalnego rywala; Arabię Saudyjską. Jednak nie tylko dżihadyści toczą wojnę z Iranem.

Komu referenda pomogą, a komu zaszkodzą?

"Chciałbym, aby Polacy w referendum w sprawie konstytucji wypowiedzieli się, co do kierunków ustrojowych, jakie widzą dla Rzeczypospolitej na następne dziesięciolecia" - oświadczył dziś prezydent Andrzej Duda. Zaproponował także datę przeprowadzenia ewentualnego referendum w sprawie przyjmowania uchodźców. Goście programu Tak Jest, prof. Magdalena Środa i dr hab. Piotr Wawrzyk, zastanawiali się nad konsekwencjami tych głosować, a także nad tym, czy planowane referenda mogą być dodatkową kampanią wyborczą dla obozu rządzącego.

Ministerstwo rozważa zniesienie moratorium na odstrzał. "Przyszedł czas, żeby zająć się łosiem"

Do Ministerstwa Środowiska w związku ze szkodami powodowanymi przez łosie spływają skargi z różnych środowisk, samorządów, organizacji, osób prywatnych, stowarzyszeń, parlamentarzystów - mówił wiceminister Andrzej Konieczny na konferencji prasowej w Białymstoku. Ministerstwo rozważa zniesienie obowiązującego od 2002 roku moratorium, na podstawie którego nie można strzelać do łosi - poinformował.

Katar odpowiada: zostaliśmy odizolowani, ponieważ jesteśmy postępowi

Katar nie jest gotowy na zmianę polityki zagranicznej w celu rozwiązania sporu z innymi arabskimi państwami Zatoki. Nigdy nie będzie (w tej sprawie) kompromisu - powiedział w czwartek reporterom Reutera minister spraw zagranicznych Kataru Shaikh Muhammd bin Abdulrahman al-Thani. Minister odniósł się w ten sposób do decyzji niektórych państw o izolacji dyplomatycznej Kataru.

Chcą powrotu hymnu "Boże, zachowaj cara!"

Grupa posłów Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimira Żyrinowskiego wniosła do Dumy projekt ustawy o powrocie hymnu "Boże, zachowaj cara!". Deputowani uzasadniają, że przerobiony tekst hymnu radzieckiego nie stał się symbolem zjednoczenia większości Rosjan.

Źródła Reutera: prezydent Donald Trump prawdopodobnie odwiedzi Polskę

Agencja Reutera, powołując się na trzy anonimowe źródła, podała, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump najprawdopodobniej zatrzyma się w Polsce w lipcu w drodze na szczyt przywódców G20 Hamburgu. Nie wiadomo, czy źródła agencji są polskie czy amerykańskie, a Biały Dom - jak relacjonuje korespondent "Faktów" TVN Marcin Wrona - na razie oficjalnie nie informuje o żadnych planach podróży prezydenta.

Kolejne tajemnicze eksperymenty robota-wahadłowca

Lotnictwo wojskowe USA zaskoczyło obserwatorów amerykańskiego programu kosmicznego. Niespodziewanie ogłoszono, że następny start tajemniczego automatycznego wahadłowca X-37B odbędzie się już w sierpniu i to przy pomocy rakiety Falcon 9 firmy SpaceX. Dotychczas to zadanie zlecano firmie ULA i jej rakiecie Atlas. Przy okazji bardzo pobieżnie ujawniono, co będzie robił w kosmosie podczas kolejnej misji.

Oskarżani o sabotowanie wejścia kraju do NATO. Stanęli przed sądem

Czarnogórska prokuratura skierowała do sądu sprawy dwóch liderów prorosyjskiej opozycji. Andrija Mandić i Milan Kneżević zostali oskarżeni o przygotowanie zamachu stanu w celu uniemożliwienia wejścia kraju do NATO. Grozi im do piętnastu lat więzienia za "utworzenie organizacji przestępczej".

Rushdie: nie da się oddzielić dżihadyzmu od islamu

Zachód powinien skończyć z głupim zaślepieniem wobec dżihadyzmu, które polega na twierdzeniu, że nie ma on nic wspólnego z islamem - powiedział brytyjski pisarz Salman Rushdie w wywiadzie opublikowanym w czwartek przez francuski tygodnik "L'Obs".

Spór o prawo łaski. Skargi do Trybunału Konstytucyjnego

Prokurator generalny zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego przepis Kodeksu postępowania karnego pozwalający wnosić kasację na niekorzyść podsądnego w przypadku zastosowania wobec niego aktu łaski przez prezydenta - dowiedziała się w czwartek PAP z nieoficjalnego źródła. Do Trybunału instytucję zagadnień prawnych kierowanych przez sądy do Sądu Najwyższego, a także Naczelnego Sądu Administracyjnego zaskarżyła w czwartek także grupa posłów PiS.

Phil Collins się poślizgnął. Koncerty odwołane

Gwiazdor muzyki pop Phil Collins odwołał koncerty na jednej z najbardziej prestiżowych scen świata - londyńskiej Royal Albert Hall. Collins upadł poprzedniej nocy w swoim pokoju hotelowym, uderzając głową w krzesło. Muzyk odniósł poważne rany w okolicach oka - donosi BBC News.

Walka o wynik wyborów w decydujących okręgach

Około stu okręgów wyborczych stanowi główny cel rywalizacji największych partii politycznych w czwartkowych wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii. Od tego, kto je zdobędzie, zależą ostateczne wyniki wyborów. Emocje wieczoru wyborczego i pierwsze sondażowe wyniki będzie można śledzić w czwartek na antenie TVN24 BiS od godziny 23.

Minister zapowiada negatywną opinię, Owsiak zaprasza na Woodstock, a zdecyduje burmistrz

Przystanek Woodstock będzie negatywnie zaopiniowany przez policję - to zapowiedź ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka, która wzbudziła spore emocje, zarówno u organizatorów imprezy, polityków, ale też mieszkańców Kostrzyna nad Odrą, gdzie gości festiwal. - Jest bezpiecznie i kulturalnie - twierdzą miejscowi, a Paweł Kukiz dodaje od siebie: "Jeśli można ochraniać przeróżne uroczystości religijne, to Woodstock też powinien być chroniony".

PO chce, by premier rozwiązała podkomisję smoleńską. MON odpowiada

Posłowie PO zażądali, by premier Beata Szydło w trybie pilnym rozwiązała rządową podkomisję do spraw katastrofy smoleńskiej. Ta podkomisja to jedna wielka parada oszustwa i dyletanctwa - ocenił Marcin Kierwiński. Apel Platformy to pokłosie środowego materiału TVN24. Posłom odpowiedziało Ministerstwo Obrony Narodowej.