Najnowsze

Najnowsze

"Chciałem odnaleźć prawdziwe elementy tej opowieści. Nie znalazłem żadnego"

- Tam dosłownie nie mogłem znaleźć ani jednego punktu, który był prawdziwy - ocenił w TVN24 profesor Paweł Artymowicz, astrofizyk i wykładowca Uniwersytetu w Toronto, który badał katastrofę samolotu Tu-154M w Smoleńsku z 2010 roku. Skomentował w ten sposób środową prezentację raportu technicznego podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza.

Węgierska opozycja chce ponownego przeliczenia głosów

Węgierskie partie opozycyjne zwróciły się do Narodowego Biura Wyborczego o ponowne przeliczenie głosów oddanych w niedzielnych wyborach parlamentarnych w związku z podejrzeniem masowego oszustwa – pisze w środę prasa węgierska.

Łagodniejszy wyrok dla wrocławskiego bombera

Na 15 lat więzienia wrocławski Sąd Apelacyjny skazał w środę byłego studenta chemii Pawła R. oskarżonego o podłożenie ładunku wybuchowego w autobusie komunikacji miejskiej. To obniżenie kary względem wyroku sądu I instancji, w której mężczyzna skazany został na 20 lat więzienia.

"Tak się nie bada wypadków lotniczych". Komentarze po raporcie podkomisji Macierewicza

Nie uzyskaliśmy żadnych informacji na temat badań, dowodów, wyliczeń. Wszystko to, co zrobiła podkomisja, opiera się na oglądaniu zdjęć - tak poseł PO Marcin Kierwiński ocenił techniczny raport podkomisji smoleńskiej. Z kolei Maciej Lasek, były szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych podkreślił, że ustalenia podkomisji nie wnoszą nic nowego. - Dalej nie są pewni, ile było wybuchów, jaki był to materiał wybuchowy i w jakich miejscach - zaznaczył Lasek. - Tak się nie bada wypadków lotniczych - dodał.

Macierewicz: na temat zamachu się nie wypowiadałem

Antoni Macierewicz przedstawił w środę raport techniczny podkomisji badającej katastrofę smoleńską. Z podsumowującej ten dokument prezentacji filmowej ma wynikać, że na katastrofę Tu-154M złożył się szereg świadomych działań: w obszarze remontu samolotu, przygotowania wizyty w Katyniu, a także świadome i fałszywe sprowadzenie samolotu do lądowania przez rosyjskich kontrolerów oraz awarie i eksplozje. Szef podkomisji smoleńskiej podkreślał też, że "nie wypowiadał się na temat zamachu".

Czaputowicz ogłosił, że Polska przyjęła 2700 migrantów

"Przyjęliśmy 2700 migrantów przysłanych przez Europę Zachodnią" - obwieścił polski minister spraw zagranicznych w wywiadzie dla francuskiego "Le Figaro". "Wypowiedź nie dotyczyła mechanizmu przymusowej relokacji" - tak po sześciu dniach tłumaczy słowa swego szefa MSZ.

Psie kupy w oku kamery. I mandaty dla "właścicieli-cwaniaków"

Kupa na trawniku - mandat w portfeliku! - pod takim hasłem kaliscy strażnicy miejscy walczą z właścicielami psów, którzy nie sprzątają po swoich pupilach. Skończyła się cierpliwość i pouczenia. W ruch poszły kamery monitoringu, rowery i bloczki mandatowe. By było czysto.

Rzeczniczka Białego Domu: Trump uważa, że może zwolnić Muellera

Prezydent Donald Trump uważa, że "ma władzę", by zwolnić specjalnego prokuratora Roberta Muellera - stwierdziła na konferencji prasowej rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders. Mueller prowadzi śledztwo dotyczące ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA i kontaktów otoczenia Trumpa z przedstawicielami Kremla.

On ma 22-lata, ona 13. Prokuratura bada ich "relację". Zarzuty już są

13-latka opowiedziała koleżankom o swojej "relacji" z 22-latkiem. Sprawą zainteresowała się prokuratura z Pleszewa (woj. wielkopolskie). Śledczy przesłuchali mężczyznę i zarzucili mu "przestępstwo o charakterze seksualnym". 22-latek nie przyznaje się do winy. Na razie trafił do aresztu. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

Anders: Mam 67 lat. Nie będę leciała klasą turystyczną

Jak można być pełnomocnikiem premiera do spraw dialogu międzynarodowego, siedząc przy biurku? - pytała Anna Maria Anders, komentując przeszło półmilionowe koszty jej podróży służbowych do Stanów Zjednoczonych. Senator PiS odniosła się również do zarzutów, jakoby latała za publiczne pieniądze w celach prywatnych.

Szybkie tempo prac nad nowelizacjami PiS. Karczewski: chcemy zakończyć spór

Sejm ma w środę zająć się projektami nowelizacji ustaw o Trybunale Konstytucyjnym, Sądzie Najwyższym i ustroju sądów powszechnych, w piątek mają one trafić do Senatu. - Chcemy szybko zakończyć spór pomiędzy polskim rządem a Komisją Europejską - stwierdził w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski, pytany o tempo prac parlamentarnych.

Trump: Szykuj się, Rosjo. Pociski nadciągają

Prezydent Donald Trump napisał w środę na Twitterze, że Rosja powinna przygotować się na wystrzelenie przez USA pocisków w kierunku Syrii. Dodał, że władze w Moskwie nie powinny współpracować z reżimem, który zabija swoich ludzi przy pomocy broni chemicznej. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, że prorządowe siły w Syrii ewakuują główne lotniska i bazy lotnicze.

Czy Facebook pozostanie bezpłatny? Zuckerberg: zawsze będzie darmowa wersja

Podczas przesłuchania w amerykańskim Senacie, Mark Zuckerberg został zapytany, czy Facebook pozostanie bezpłatnym serwisem. Odpowiedział: "Zawsze będzie taka wersja Facebooka, która jest darmowa". Wcześniej szefowa operacyjna portalu, Sheryl Sandberg, mówiła, że za ewentualne niewykorzystywanie danych w celach reklamowych, użytkownicy Facebooka powinni zapłacić.

"Minister obiecuje, ale pieniędzy nie ma". Samorządowcy o podwyżkach dla nauczycieli

- Minister obiecała nauczycielom podwyżki, ale nie zapewniła na nie środków - mówią samorządowcy z Łodzi, którzy żądają podwyższenia subwencji oświatowych. Pieniędzy ma też brakować innym samorządom. - Z wyliczeń Związku Miast Polskich wynika, że w skali kraju brakuje 600 milionów na pokrycie ministerialnych obietnic - mówi wiceprezydent Łodzi, Tomasz Trela.

Ewa Kurek miała dostać nagrodę Karskiego. Konsulat odwołał galę

Konsulat w Nowym Jorku odwołał galę wręczenia nagrody imienia Jana Karskiego - podała "Rzeczpospolita". Jedną z nagrodzonych osób miała być dr Ewa Kurek, która pisała między innymi, że "Żydzi delektowali się autonomiami i izolacją gett". Przeciwna przyznaniu nagrody historyczce była wykonawczyni testamentu Jana Karskiego, Kaja Mirecka Ploss.

"PiS użył sztuczki na granicy prawa"

Teren państwowych obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej był ogrodzony barierkami, a PiS decydował, kto może za nie wejść. Wejściówek nie dostał nikt, kto "nie dał rękojmi zachowania godności" - napisał we wtorek portal OKO.press, opisując odbywające się tego dnia uroczystości w Warszawie.

"Projekt mylnie nazywany reformą". Zmiany w ustawach o sądownictwie w Sejmie

Kluby Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, PSL-UED wniosły w środę w Sejmie o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektów nowelizacji ustaw o ustroju sądów powszechny i o Sądzie Najwyższym autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Zmiany mają na celu "udoskonalenie jakości polskiego sądownictwa" - zapewnia z kolei Prawo i Sprawiedliwość.

"Gdziekolwiek spojrzę, widzę niebezpieczne ryzyko konfliktu"

Wspólna żałoba po katastrofie pod Smoleńskiem szybko przeszła w bolesny i szczególnie wstrętny spór, który podzielił mój naród - powiedział Donald Tusk na uniwersytecie w Dublinie. Do ósmej rocznicy katastrofy nawiązał, mówiąc o "niebezpiecznym ryzyku konfliktów", które widzi w Europie, "gdziekolwiek spojrzy".