Najnowsze

Najnowsze

"Padła taka propozycja. Pytanie, czy chcę pomóc państwu polskiemu"

Cele i wnioski tam zawarte zostały zrealizowane - oświadczył w "Faktach po Faktach" w TVN24 pułkownik Mirosław Grochowski, były wiceszef Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Odniósł się do słów Antoniego Macierewicza, który w środę stwierdził, że raport komisji Jerzego Millera został anulowany. Grochowski ujawnił, że proponowano mu wcześniej, aby przyznał, że raport jest fałszywy. - Padła taka propozycja - zaznaczył.

Koniec z "jazdą na zderzaku"?

Będzie kara za jazdę zderzak w zderzak? Szykują się zmiany w przepisach. Wszystko po wzroście liczby wypadków na trasach szybkiego ruchu. Sprawą zajęła się Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Chce przygotować nowe zasady walki z kierowcami, którzy nie zachowują odpowiedniej odległości za jadącym przed nimi autem.

Rekord zachorowań na grypę

To był jeden z trudniejszych okresów grypowych. Polska zanotowała rekordową liczbę chorych na grypę - ponad cztery miliony osób, 39 zmarło. Ministerstwo zdrowia już myśli, jak w następnym roku nie powtórzyć niechlubnego rekordu i ma plan na szczepionki.

Senator chce uniemożliwić usunięcie specjalnego prokuratora

Szef senackiej komisji sprawiedliwości, republikanin Chuck Grassley uruchomi głosowanie nad ustawą, która ograniczy możliwość zwolnienia prokuratora specjalnego Roberta Muellera przez prezydenta USA Donalda Trumpa - podaje we wtorek dziennik "The Hill".

Referendum konstytucyjne?

Debata o referendum konstytucyjnym. Referendum chce prezydent. O zmianach w konstytucji Andrzej Duda mówi od dawna. Konstytucjonaliści do pomysłu nie są przekonani, bo nie tak powinno zmieniać się ustawę zasadniczą. Po co pytać ludzi, skoro nie ma projektu?

Nagrody w rządzie. Brejza kieruje sprawę do prokuratury

Nie było podstawy prawnej na wypłacanie sobie nagród - twierdzi poseł Krzysztof Brejza i zapowiada skierowanie sprawy do prokuratury. Sprawa przyznania nagród ministrom nie cichnie, nawet po zapowiedzi ich oddania. Jest głośno, bo na jaw wychodzą kolejne informację, jak te, że nagrody otrzymali też ministrowie z kancelarii obecnego premiera. Cichną za to wypowiedzi polityków PiS, którzy twierdzą, że w tej sprawie powiedzieli już wszystko.

Sprawdzili się w biznesie

Oto spółka Solvere założona przez dwójkę PR-owców najpierw premier Szydło, a teraz premiera Morawieckiego. Na niecały rok zostawili państwową posadę, a na konto ich prywatnej firmy popłynęły w tym czasie wielotysięczne przelewy. Przelewy od Polskiej Fundacji Narodowej za słynną, choć niesławą kampanię billboardową o sądach oraz od Prawa i Sprawiedliwości, choć za co - tego już nie wiadomo. Wiadomo, że były to pieniądze z subwencji wyborczej, czyli z kieszeni podatników.

"Były okrzyki z obu stron barykady: wygraliśmy. Myśmy niczego nie wygrali"

10 kwietnia Polska straciła bardzo wiele i każdego dnia tracimy coraz więcej na tych podziałach - tak Barbara Nowacka, córka zmarłej w katastrofie smoleńskiej byłej wicepremier Izabeli Jarugi-Nowackiej, skomentowała ósmą rocznicę tragedii z 2010 roku. Gość "Kropki nad i" dodała, że pomnik poświęcony ofiarom katastrofy na placu Piłsudskiego w Warszawie jest wymuszony i został postawiony w tajemnicy. Również gościem programu był Maciej Komorowski, syn zmarłego w katastrofie smoleńskiej wiceministra spraw zagranicznych Stanisława Jerzego Komorowskiego.

"Były okrzyki z obu stron barykady: wygraliśmy. Myśmy niczego nie wygrali"

10 kwietnia Polska straciła bardzo wiele i każdego dnia tracimy coraz więcej na tych podziałach - tak Barbara Nowacka, córka zmarłej w katastrofie smoleńskiej byłej wicepremier Izabeli Jarugi-Nowackiej, skomentowała ósmą rocznicę tragedii z 2010 roku. Gość "Kropki nad i" oceniła, że pomnik poświęcony ofiarom katastrofy na placu Piłsudskiego w Warszawie jest wymuszony i został postawiony w tajemnicy. Gościem programu był również Maciej Komorowski, syn zmarłego w katastrofie smoleńskiej wiceministra spraw zagranicznych Stanisława Jerzego Komorowskiego.

"Padła taka propozycja. Pytanie, czy chcę pomóc państwu polskiemu"

- Cele i wnioski tam zawarte zostały zrealizowane - oświadczył w "Faktach po Faktach" w TVN24 pułkownik Mirosław Grochowski, były wiceszef Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Odniósł się do słów Antoniego Macierewicza, który w środę stwierdził, że raport komisji Jerzego Millera został anulowany. Grochowski ujawnił, że proponowano mu wcześniej, aby przyznał, że raport jest fałszywy. - Padła taka propozycja - zaznaczył.

"Nowy" prezydent Azerbejdżanu ciągle ten sam

Ilham Alijew wygrał środowe przedterminowe wybory prezydenckie w Azerbejdżanie, zdobywając ponad 85 proc. głosów - wynika z exit polls. Będzie to jego czwarta kadencja na tym stanowisku.

May: użycie broni chemicznej nie może pozostać bezkarne

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May oświadczyła, że wszystko wskazuje na to, że reżim prezydenta Syrii Baszara al-Asada jest odpowiedzialny za atak chemiczny na ludność cywilną. Dodała, że użycie broni chemicznej nie może pozostać bezkarne.

Tournée przeprosin i obietnic. Szef Facebooka przed Kongresem

Ponad 5 godzin przesłuchania we wtorek, kolejna tura niełatwych pytań w środę. Prezes Facebooka, Mark Zuckerberg, tłumaczy się przed amerykańskimi senatorami, którzy chcą dowiedzieć się, jak portal społecznościowy zapewnia bezpieczeństwo danych dwóm miliardom użytkowników na całym świecie. Przesłuchanie jest jawne, transmitowane na żywo przez wiele amerykańskich mediów. Także na... Facebooku.

"Staniemy u boku rządu Syrii przeciw jakiejkolwiek zagranicznej agresji"

Główny doradca przywódcy Iranu Ali Akbar Welajati oświadczył, że w razie "zagranicznej agresji" na Syrię Teheran stanie u boku Damaszku. Wiceprzewodniczący komisji obrony izby wyższej rosyjskiego parlamentu ostrzegł zaś, że Rosja użyje swych okrętów na Morzu Śródziemnym, by chronić "zasoby rosyjskie" w Syrii. Szef Pentagonu tymczasem oznajmił, że USA oraz ich sojusznicy "nadal oceniają dane wywiadu" dotyczące ataku chemicznego we Wschodniej Gucie.

Polacy i Żydzi: więcej kontaktów to mniej uprzedzeń

Mniejszości w Polsce po prostu są. Nie od teraz, tylko od dawna, patrząc na naród żydowski - podkreślał rabin Szalom Dow Ber Stambler, komentując sytuację mniejszości narodowych w Polsce. Gość "Tak jest" w TVN24 podkreślił, że w ostatnim czasie obserwuje lawinowy wzrost antysemickich komentarzy, zwłaszcza w internecie.

Timmermans o wizycie w Warszawie. "Rekomendacje pokazują, co musi być zrobione"

Rekomendacje Komisji Europejskiej pokazują, co musi być zrobione w Polsce, aby nie było dłużej systemowego zagrożenia dla praworządności w tym kraju - oświadczył w środę w Brukseli wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans na posiedzeniu komisarzy unijnych. Wyraził też nadzieję na znaczący krok w rozmowach z Polską w najbliższym czasie.

Obchody rocznicowe bez polskich władz w Smoleńsku

W trakcie uroczystości rocznicowych w Warszawie - na placu Piłsudskiego - odsłonięto pomnik ku pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. W obchodach wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz Rzeczpospolitej - rezydent, marszałkowie Sejmu i Senatu, premier i ministrowie. Jednocześnie w Smoleńsku podczas uroczystości w 8. rocznicę katastrofy prezydenckiego samolotu zabrakło ważnych polityków. Rząd reprezentował jedynie Ambasador RP w Rosji. Ta skromna reprezentacja złożyła również kwiaty w Katyniu na grobach zamordowanych przez NKWD polskich oficerów. O absencji władz w miejscu, gdzie 8 lat temu doszło do jednej z największych tragedii w powojennej Polsce, rozmawiali w programie Tak jest Bartosz Arłukowicz i Sylwester Chruszcz.

Putin: sytuacja na świecie staje się coraz bardziej chaotyczna

Prezydent Rosji Władimir Putin ocenił w środę, przyjmując listy uwierzytelniające od ambasadorów obcych państw, że sytuacja na świecie "staje się coraz bardziej chaotyczna". Wyraził nadzieję, że "zwycięży zdrowy rozsądek" i ład światowy stanie się stabilniejszy. Natomiast rzecznik Kremla zapytany o wpis Donalda Trumpa na Twitterze odnośnie możliwości wystrzelenia pocisków w stronę Syrii - oświadczył, iż Rosja nie bierze udziału w "twitterowej dyplomacji".

Zbigniew Łapiński spoczął na Cmentarzu Powązkowskim

Kompozytor i pianista Zbigniew Łapiński został pochowany w środę na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. "Jego dorobek będzie źródłem inspiracji dla kolejnych pokoleń twórców piosenki poetyckiej" - napisał minister kultury Piotr Gliński w liście odczytanym podczas uroczystości pogrzebowych.

"Agresywne manewry" Rosjan w pobliżu francuskiej fregaty

W weekend na Morzu Śródziemnym doszło do "agresywnych" manewrów dwóch rosyjskich samolotów wojskowych w pobliżu francuskiej fregaty Akwitania - informuje na stronie internetowej francuski tygodnik "Le Point". Miały one "zastraszyć Francję i jej prezydenta" - czytamy.