Żyje z połową mózgu

Przez trzy lata życie małej Cameron Mott i jej rodziców było koszmarem. Dziewięcioletnia obecnie dziewczynka miała bardzo silne drgawki, które zagrażały jej życiu. Lekarze znaleźli sposób jak pokonać chorobę: wycięli jej połowę mózgu. Po kilku latach od operacji mała Cameron miewa się świetnie.

Spadł samolot NATO. 4 zabitych

W Afganistanie w prowincji Zabol rozbił się samolot NATO - poinformowała agencja Reutera. W katastrofie zginęli trzej amerykańscy żołnierze i jeden cywil. Talibowie twierdzą, że maszyna została przez nich zestrzelona.

Rozdzielili syjamskie bliźniaki

Operacja rozdzielenia syjamskich bliźniąt w Wielkiej Brytanii zakończyła się sukcesem. Lekarze o życie i zdrowie dzieci walczyli przez 14 godzin.

Solaria od  lat 18

Korzystanie z łóżek do opalania w Anglii i Walii będzie dozwolone od 18. roku życia - postanowiła w czwartek Izba Lordów. Decyzja ta spowodowana jest wysokim ryzykiem wystąpienia raka skóry szczególnie u młodych osób.

"Nie zostało nic do zabrania"

Spośród tysiąca rannych w starciach w Biszkeku, po których opozycja przejęła władzę, dla pięciuset znaleziono miejsce w kilku największych szpitalach stolicy Kirgistanu. Radio nadaje apele o krew, brakuje też opatrunków. Liczbę zabitych ocenia się na 75 osób. Miasto jest plądrowane, nowy rząd nakazał strzelać do rabusiów.

Złamana noga żony księcia Karola

Camilla, żona brytyjskiego następcy tronu księcia Karola, złamała nogę na wycieczce w Szkocji - podały w czwartek służby prasowe rodziny królewskiej. 62-letnia księżna Kornwalii spacerowała w środę po wzgórzach i tam poślizgnęła się.

Przestali szukać górników

Akcja ratunkowa w kopalni węgla w Zachodniej Wirginii przerwana. Stężenie gazów pod ziemią jest tak duże, że w każdej chwili może dojść do wybuchu. Ratownicy wciąż mają jednak nadzieję na odnalezienie żywych 4 górników.

"Jeszcze z  tobą nie skończyłem"

Rośnie napięcie pomiędzy białymi i czarnymi w RPA po zabójstwie przywódcy południowoafrykańskiej skrajnej prawicy Eugene Terre'Blanche'a. W ostatnich dniach przed kamerami starli się przedstawiciele jednej i drugiej strony. Politycy rządzącego Afrykańskiego Kongresu Narodowego (ANC) zaapelowali o ostudzenie nienawistnych wystąpień.

Kosmici są wśród nas

W przekonaniu 20 proc. dorosłych na Ziemi żyją upozorowani na ludzi przybysze z kosmosu. Takie wnioski płyną z sondażu przeprowadzonego przez ośrodek Ipsos na próbie 23 tys. osób z 22 krajów.

Sikhowie przeciw ministrowi

Ulice Nowego Jorku zapełniły się Sikhami, którzy protestowali przeciwko wizycie w USA indyjskiego ministra Kamala Nath. Członkowie hinduskiej religijnej wspólnoty oskarżają go o masowe mordy w Indiach w 1984 roku.

Zgasła TV "czerwonych koszul"

Rząd Tajlandii na mocy dekretu o stanie wyjątkowym wyłączył w czwartek kontrolowaną przez opozycję stację telewizyjną, a sąd wydał nakazy aresztowania siedmiu liderów opozycji, która chce obalić gabinet Abhisita Vejjajivy.

Francja oddaje hołd ofiarom katyńskim

Francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oddało w czwartek hołd ofiarom zbrodni katyńskiej. Wyraziło też zadowolenie, że premierzy Polski i Rosji wspólnie obchodzili 70. rocznicę tych tragicznych wydarzeń.

Izrael odwołał udział w szczycie nuklearnym

Premier Izraela Benjamin Netanjahu odwołał w czwartek swój udział w przyszłotygodniowej konferencji na temat bezpieczeństwa nuklearnego w Waszyngtonie. Ma to związek z obawami, że Egipt i Turcja poruszą na niej kwestię domniemanego arsenału atomowego Izraela.

Zawisł nad przepaścią płonąc

Ciężarówka najpierw zawisła nad przepaścią, a potem stanęła w płomieniach. Do dramatycznego wypadku doszło na autostradzie w Teksasie. Nikt nie ucierpiał.

Po przewrocie nowy rząd dziękuje Rosji

Pierwsze pokłosie dla międzynarodowej polityki po przewrocie w Kirgistanie? Podziękowania dla rządu Rosji, który już zaakceptował nowy gabinet w Biszkeku i cień rzucony na kirgisko-amerykańskie stosunki. Jeden z członków nowego rządu nie wykluczył bowiem, że okres wynajmu kluczowej dla operacji NATO w Afganistanie bazy lotniczej USA w Manas pod Biszkekiem może być skrócony.

Jak wygląda "litewski mściciel"? Hiszpanie mają pięć pomysłów

Hiszpańska policja opublikowała pięć wizerunków 37-letniego Litwina Drasiusa Kedysa. Mają one pomóc odnaleźć mężczyznę, który ukrywa się od października 2009 roku. Wtedy zabił dwie osoby, w tym sędziego, który miał molestować jego córeczkę. Zdaniem policji mężczyzna może mieszkać w nadmorskim mieście w prowincji Alicante, na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii.

Kamorra straciła 700 mln euro

Co najmniej 700 milionów euro stracił w wyniku konfiskaty najpotężniejszy klan kamorry - Casalesi. O największej konfiskacie poinformował w czwartek sam premier - Silvio Berlusconi.

Litwa bez polskich nazwisk. Kaczyński zdziwiony

Litewski Sejm odrzucił rządowy projekt ustawy o pisowni nazwisk, który zezwalał m.in. na zapis w paszporcie litewskim nazwiska polskiego w formie oryginalnej. Prezydent Polski Lech Kaczyński, który przebywa na Litwie, decyzją posłów jest zaskoczony.

"Chcę do domu. Ta wojna nie jest tego warta"

Afgańscy talibowie opublikowali nagranie porwanego amerykańskiego żołnierza Bowe'a Bergdahla. Mężczyzna prosi o uwolnienie i dodaje: - Ta wojna nie jest warta utraty życia, ani po stronie afgańskiej, ani amerykańskiej. Nie jest warta tej liczby istnień, które zmarnowaliśmy. To już trzecie nagranie uprowadzonego w czerwcu 23-latka.

Dwuwładza w Biszkeku

Liderka kirgiskiej opozycji Roza Otunbajewa ogłosiła, że przejmuje prezydenckie i rządowe obowiązki w Biszkeku. - Jego biznes tutaj już się skończył - powiedziała o prezydencie Kurmanbeku Bakijewie. Ten opuścił stolicę, ale zapowiada, że nie ustąpi ze stanowiska. Za kryzys w kraju oskarża opozycję.

Ludzie pod gruzami, płacz

Liczba ofiar osunięć ziemi spowodowanych ulewami, które w ostatnich dniach nawiedzają Brazylię, wzrosła do 200. Ratownicy przeszukujący gruzowiska prognozują, że może ona gwałtownie wzrosnąć.

Chcieli wysadzić się w powietrze

Afgańska policja aresztowała w czwartek w Kabulu pięciu niedoszłych zamachowców-samobójców. To największa grupa, jaką udało się kiedykolwiek zatrzymać w stolicy.

Samolot na słońce poleciał

Samolot zasilany energią słoneczną? To już nie science-fiction, ale rzeczywistość. W Szwajcarii powstała pierwsza maszyna, która do lotu nie potrzebuje paliwa. Energię pozyskuje z 12 tysięcy zainstalowanych na skrzydłach paneli słonecznych. Może latać w dzień i w nocy.

"Historyczny gest Putina" kontra "mały przełom"

Mało które media w Europie pominęły obchody zbrodni katyńskiej z udziałem polskiego premiera Donalda Tuska i jego rosyjskiego odpowiednika Władimira Putina. O "historycznym geście Putina" piszą Włosi, Niemcy zaznaczają, że "to był dobry dzień dla Europy", a brytyjski "Financial Times" podkreśla, że obecność rosyjskiego szefa rządu w Katyniu to gest "słuszny sam w sobie".

Rekordowa szarańcza atakuje

Największa od ponad 30 lat migracja szarańczy w Australii. Plaga owadów nawiedziła stan Queensland. Insekty sieją spustoszenie.

Pierwsze wybory po wojnie

Na Sri Lance odbywają się w czwartek wybory parlamentarne, pierwsze po trwającej ćwierć wieku wojnie przeciw tamilskim rebeliantom. Bezpieczeństwa pilnuje blisko 80 tys. policjantów i żołnierzy.