Hakerzy powiązani z grupą Anonymous opublikowali setki tysięcy adresów e-mailowych należących do osób subskrybujących portal Stratfor, zajmujący się analizami wywiadowczymi i wojskowymi - podała w piątek agencja Reutera.

2011 to dramatyczny rok, w którym zaczęły się nowe, różne procesy, które będą trwały długi czas. Król przyszłości puka głośno do naszej bramy - podsumował kończący się rok w "Faktach po Faktach" Szewach Weiss, b. ambasador Izraela w Polsce. Stwierdził, że nikt nie wie, jak skończą się procesy demokratyzacji na Bliskim Wschodzie, ale według niego "będzie o wiele gorzej".

600 kilogramów materiałów pirotechnicznych znaleziono w siedzibie kółka maryjnego w Neapolu. To owoc prowadzonej od kilku dni we Włoszech operacji konfiskowania nielegalnych petard i fajerwerków, sprzedawanych przed Sylwestrem.

Czeska policja bada, czy przewodniczący Komunistycznej Partia Czech i Moraw (KSČM) Vojtěch Filip złamał prawo, składając Korei Północnej kondolencje z powodu śmierci Kim Dzong Ila. Skargę w tej sprawie złożył na policji w Brnie działacz prawicowej Partii Wolnych Obywateli Franz Matejka.

Władze położonych na Oceanie Indyjskim muzułmańskich Malediwów, słynnych ze wspaniałych kurortów, nakazały zamknięcie wszystkich salonów masażu i ośrodków odnowy biologicznej, ponieważ uznano je za sprzeczne z nauką islamu.

Najpierw była smuta, potem przyszedł silny car. I zmienił kraj, przez niemal dekadę rozkradany przez oligarchów i lekceważony za granicą. Dziś Rosja to pewne siebie, czasem wręcz agresywne w świecie państwo. Demokratyczne w formie, autorytarne w treści. Ostatnie 20 lat dzieli się niemal dokładnie na pół: na Rosję jelcynowską i Rosję putinowską. Co je łączy? Dążenie do restauracji imperium, które rezultaty zaczęło jednak przynosić dopiero po 2000 r. - dzięki rzece petrodolarów, gazowej dyplomacji, bezwzględności byłych kagiebistów oraz ustępliwej polityce Zachodu.

20 przypadków zachorowań na raka stwierdzono u kobiet mających silikonowe implanty piersi firmy PIP - podały w piątek francuskie władze sanitarne. Wcześniej media podawały, że do zachorowania na raka doszło tylko u ośmiu kobiet.

Z niemal dwuletnim opóźnieniem Rosja wydzierżawiła Indiom na 10 lat atomowy okręt podwodny Nerpa. O podpisaniu oficjalnego aktu przekazania okrętu poinformował w piątek sztab generalny rosyjskiej marynarki wojennej.

Już w przyszłym roku Rosja podejmie budowę gazociągu South Stream po dnie Morza Czarnego, stanowiącego konkurencję dla popieranego przez Unię Europejską projektu gazociągu Nabucco przez terytorium Turcji - podała w piątek rosyjska agencja Interfax.

Podczas wielkich manewrów irańskiej marynarki wojennej na wodach cieśniny Ormuz i Zatoki Perskiej Teheran przetestuje w sobotę kilka rodzajów rakiet, w tym rakiety dalekiego zasięgu - podała półoficjalna irańska agencja Fars. W ostatni weekend irańska marynarka wojenna rozpoczęła 10-dniowe manewry o nazwie Velayat 90. Dziś testowano m.in. desant na plażę i umiejętności komandosów.

Polski dyplomata występujący w kompromitującym filmiku krążącym w internecie został odwołany z placówki w Mińsku i składa wyjaśnienia w Warszawie - poinformował rzecznik MSZ Marcin Bosacki. Na nagraniu widać zataczającego się pracownika wydziału politycznego ambasady RP w Mińsku Witolda Misiaka, odpowiedzialnego za bezpieczeństwo placówki. On sam tłumaczy, że podczas kolacji dosypano mu czegoś do drinka.

W miasteczku Velletri pod Rzymem kilka tygodni po gwałtownej bójce w sądzie i zdemolowaniu jego gmachu doszło dziś do następnej awantury, wywołanej przez uczestników procesu. 10 osób aresztowano.

Izraelska armia straciła 20 bardzo cennych rakiet systemu Iron Dome. Pociski spadły podczas transportu z ciężarówki i uległy uszkodzeniu. Winni mają być żołnierze, którzy źle zabezpieczyli rakiety. Wypadek zbiegł się z wynikami badań członków izraelskich sił zbrojnych, które wykazały, że szerzy się wśród nich pijaństwo i narkomania. Nie wiadomo, czy wypadek miał coś wspólnego z używkami.

Kurdyjscy separatyści wezwali wszystkich swoich rodaków mieszkających w Turcji do masowego buntu przeciw władzy. To reakcja na śmierć 35 przemytników wziętych omyłkowo za rebeliantów, których karawana została zbombardowana przez tureckie samoloty przy granicy z Irakiem.

Wasilij Starodubcew, jeden z uczestników puczu Janajewa z sierpnia 1991 roku przeciwko prezydentowi Związku Radzieckiego Michaiłowi Gorbaczowowi, zmarł w wieku 80 lat - poinformował gubernator obwodu tulskiego Władimir Gruzdiew na Twitterze.

- Udało się ugasić pożar na atomowym okręcie podwodnym Jekaterynburg - oznajmił Siergiej Szojgu, rosyjski minister ds. nadzwyczajnych. Okręt typu Delta IV stoi w doku. Pożar wybuchł najprawdopodobniej na drewnianym rusztowaniu otaczającym jednostkę. Wojsko poinformowało, że we wnętrzu jednostki byli i są marynarze, którzy badają poziom promieniowania oraz temperaturę.

Rosyjska blogerka wraz z grupą znajomych weszła na teren najważniejszego rosyjskiego zakładu badania i produkcji silników rakiet. Przez nikogo nieniepokojeni cywile przez kilka nocy spokojnie zwiedzali fabrykę o "strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa" i robili zdjęcia. Wicepremier Dmitrij Rogozin oświadczył, że "śpiący" ludzie odpowiadający za bezpieczeństwo zakładu zostaną ukarani.