Francuska policja starła się w środę z dziesiątkami demonstrantów, protestujących przeciwko przejazdowi pociągu z radioaktywnymi odpadami do Niemiec - podała agencja Reutera.

Francuska policja zatrzymała i osadziła w areszcie mężczyznę, któremu zarzuca zabicie Polaka - podał dziennik "Le Parisien". W nocy z soboty na niedzielę trzech obywateli Polski mieszkających w Paryżu zostało napadniętych przez dwóch Francuzów, uzbrojonych w broń automatyczną.

James Murdoch, syn magnata medialnego Ruperta Murdocha, zrezygnował ze stanowiska w radach nadzorczych dwóch firm, które wydają takie brytyjskie tytuły prasowe jak "The Times", "The Sunday Times" i "The Sun".

Plan redukcji greckiego długu to "najprawdopodobniej ostatnia szansa" Grecji na pozostanie w strefie euro i odbudowę gospodarki. Aby nie cofnęła się ona o kilka dekad, potrzebny jest "heroiczny wysiłek" - ocenił w środę grecki bank centralny.

Bronisław Komorowski przygotowuje się do wizyty na Ukrainie - twierdzi PAP, powołując się na źródła w administracji Wiktora Janukowycza i polskiego prezydenta. Szczegóły wizyty mają być jeszcze ustalane. Prawdopodobnie będą dotyczyły kwestii umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE, która stanęła pod znakiem zapytania po skazaniu Julii Tymoszenko.

Kary pięciu lat kolonii karnej o zaostrzonym reżimie wraz z konfiskatą mienia zażądał prokurator dla białoruskiego obrońcy praw człowieka Alesia Bialackiego, oskarżonego o zatajenie dochodów w szczególnie wysokiej kwocie. W ostatnim słowie Bialacki powiedział, że jego proces "od początku do końca ma podtekst polityczny". Wyrok zostanie ogłoszony w czwartek o godz. 9 czasu polskiego.

Eksplozja gazu w jednym z hoteli w miejscowości Playa de Mogan na Gran Canarii - informują hiszpańskie media. Wybuchł pożar, z którym strażacy wciąż walczą. W płomieniach ucierpiało pięć osób - czterech pracowników hotelu i turysta. Czterech z poszkodowanych jest w stanie krytycznym - czytamy w "El Mundo".

Więziona od ponad trzech miesięcy była premier Ukrainy Julia Tymoszenko w związku z problemami zdrowotnymi została przebadana poza aresztem śledczym - oświadczył ukraiński minister zdrowia Ołeksandr Aniszczenko. Obrońcy i rodzina polityk twierdzą, że nikt wcześniej nie informował o zamiarze przeprowadzenia badań. Według nich przypomina to czasy stalinowskie.

"Teraz ten pół-kraj, ten niekompletny kraj, przejmie prezydencję UE. Będzie to pół-prezydencja, przewodząca żałosnej unii" - skrytykował prezydent Turcji Abdullah Gul plany przejęcia unijnej prezydencji przez Cypr w przyszłym roku. Prezydenta cytuje gazeta "Aksam".

Jak się okazuje internetowy amerykański gigant ma swoich szeregach fanów twórczości Stanisława Lema. Z okazji 60. rocznicy wydania powieści "Astronauci" Google przygotował specjalną mini-grę, która została umieszczona w miejscu tradycyjnego logo firmy - nad okienkiem wyszukiwania.

Należąca do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) stacja śledzenia lotu satelitów w australijskim Perth nawiązała kontakt z rosyjską sondą Fobos-Grunt. To pierwszy sygnał, jaki odebrano z Ziemi od chwili rozpoczęcia tej misji na Marsa 8 listopada.

Rząd Mario Montiego przedstawi niebawem korektę pakietu antykryzysowego, opracowanego przez poprzedni gabinet, aby wygospodarować dodatkowe 15 miliardów euro - podał w środę dziennik "Corriere della Sera", dzień po wizycie włoskiego premiera w Brukseli.

Przy wejściu do jednego z domów w czeskim Rychwałdzie pojawił się - jak pisze serwis idnes.cz - "bardzo kontrowersyjny napis". Polakom dobrze znany z bramy nazistowskiego obozu Auschwitz. Mieszkańców miejscowości replika "Arbeit macht frei" oburzyła.

Setki byłych pacjentek pewnego niemieckiego ginekologa zdecydowały się zeznawać przeciw niemu w sądzie. Mężczyzna miał przez lata wykorzystywać zaufanie kobiet i ukrytym aparatem fotografować je podczas badań. Policja znalazła ponad 35 tysięcy zdjęć kobiecych genitaliów na komputerze lekarza.

Chiny sprzeciwiają się jednostronnym sankcjom wobec Iranu - poinformowało chińskie MSZ w środę, kilka dni po wprowadzeniu przez część państw nowych obostrzeń skierowanych przeciwko irańskiemu sektorowi energetycznemu i finansowemu w związku z raportem MAEA.

Na 20 lat więzienia skazał sąd w Bangkoku Ampona Tangnoppakula. Tajlandczykowi zarzucono wysyłanie obrażających monarchię SMS-ów. Oskarżony nie przyznaje się do winy.

Jemeński prezydent Ali Abd Allah Salah podpisze w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie plan Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC) w sprawie przekazania władzy w Jemenie - poinformował wysłannik ONZ do Jemenu Dżamal Benomar.

Nie tylko w Polsce zatwardziali, zorganizowani i agresywni kibice są zmorą policji. W Egipcie "ultrasi" jednego z kairskich klubów przyłączyli się do wielkich demonstracji na placu Tahrir. - Dzięki naszemu doświadczeniu możemy dłużej z nimi walczyć - mówi jeden z bojówkarzy w rozmowie z France24.

Dzięki iPadowi i kamerom pewien Australijczyk wypatrzył złodziei w swoim domu, odpoczywając na Mauritiusie, oddalonym o 8 tys. kilometrów od rodzinnego miasta. Udało mu się zawiadomić policję, która zatrzymała rabusiów na gorącym uczynku.

Chwila nieuwagi podczas montowania bożonarodzeniowej choinki skończyła się widowiskową katastrofą śmigłowca. Maszyna z kilku metrów spadła na ziemię ulegając całkowitemu zniszczeniu. Pilot miał wyjątkowe szczęście i wyszedł z wypadku bez większych obrażeń.