Żydzi, którzy pracowali w gettach stworzonych przez niemieckich nazistów w czasie II wojny światowej, otrzymają wyższe świadczenia. Projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie przygotowała minister pracy Andrea Nahles - podał w niedzielę tygodnik "Der Spiegel".

Amerykańskie służby dyplomatyczne może nie zawsze trzymają fason, ale czasami potrafią nadrabiać przebojowością. Wydział prasowy Departamentu Stanu USA w ramach przeprosin za słowa "F*** the EU", jakie miała wypowiedzieć przedstawicielka urzędu w nieformalnej rozmowie dot. unijnej polityki w sprawie Ukrainy, opublikował na Twitterze wyznanie miłości do Wspólnoty.

Jedna ze szkół w mieście Concord w Kalifornii w ramach obchodów Miesiąca Historii Czarnych, którym tradycyjnie w USA jest luty, znalazła się w ogniu krytyki po tym, jak swoim uczniom przygotowała menu przywołujące negatywne stereotypy dotyczące Afroamerykanów za oceanem. Do jedzenia podano smażone kurczaki, arbuzy i chleb kukurydziany.

Co najmniej 15 osób zginęło, a około 130 zostało rannych w pożarze, który wybuchł w hotelu w świętym mieście islamu - Medynie w Arabii Saudyjskiej. Według telewizji państwowej wszystkie ofiary śmiertelne pożaru to Egipcjanie. W hotelu było ok. 700 pielgrzymów.

Ponowny proces obalonego w 2011 roku prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka został nagle w sobotę przerwany w związku z obawami o stan jego zdrowia. Wezwano ekipę medyczną.

Biskupi kilku krajów Europy przyznają, że ich wierni chcą Kościoła bardziej otwartego wobec osób rozwiedzionych w nowych związkach i tego, by nie były one wykluczone z sakramentu komunii - to pierwsze wyniki tzw. ankiety Franciszka rozesłanej do episkopatów.

W Bośni i Hercegowinie, gdzie przez trzy dni trwały gwałtowne protesty przeciw bezrobociu, biedzie i bezczynności władz, w sobotę panował spokój. W Bihaciu, Konjiciu i Sarajewie odbyły się kilkusetosobowe zgromadzenia, które przebiegły bez żadnych incydentów.