Od dwóch dni całe Stany Zjednoczone żyją zwycięską walką prezydenta USA z nikotynowym nałogiem. Co zerwanie z paleniem przez głowę najpotężniejszego państwa świata oznacza dla nas wszystkich?

O 14 w Berlinie rozpocznie się publiczne posiedzenie komisji śledczej Bundestagu. Posłowie przepytają m.in. kanclerz Angelę Merkel o okoliczności bombardowania w afgańskim Kunduzie 4 września 2009 roku.

Portugalska policja odkryła w miejscowości Rio de Mouro zwłoki kobiety, która - jak się okazało - nie żyła od 9 lat. Sąsiedzi myśleli, że ze staruszką wszystko jest w porządku. Jak powiedziała jedna z sąsiadek, jedyne co wskazywało na to, że kobieta nie żyje, była "skrzynka pocztowa pełna listów".

Fiaskiem zakończyła się pierwsza próba rozmów w strefie zdemilitaryzowanej pomiędzy Koreą Północną i Południową. Przedstawiciele Phenianu opuścili salę obrad, a potem oficjalna agencja prasowa KCNA zacytowała oświadczenie, w którym oskarża się Południe o "odmowę dialogu". Stosunki między oboma krajami są znowu bardzo napięte od czasu ataków na Południe w ostatnim roku.

Jordania może niedługo stać się miejscem gwałtownych rozruchów społecznych jak Egipt czy Tunezja. Przywódcy wpływowych plemion beduińskich ostrzegli króla Abdullaha II, że grozi mu rewolta. Królową Ranię oskarżają o korupcję i mieszanie się do rządzenia krajem.

Czescy posłowie obniżyli sobie wynagrodzenia bardziej niż planowali. Wielu nie kryło zdziwienia, gdy ich diety za styczeń okazały się niższe od oczekiwanych. Teraz skarżą się, że przechytrzył ich minister finansów Miroslav Kalousek - autor wprowadzanego w życie radykalnego planu oszczędnościowego, mającego na celu stabilizację finansów publicznych.

Amerykańscy prokuratorzy nie znaleźli żadnego dowodu na to, że założyciel portalu internetowego Wikileaks Julian Assange nakłonił analityka wywiadu wojskowego USA Bradleya Manninga do przekazania mu tajnych materiałów - pisze "The Times". Oznacza to, że Amerykanie nie będą mogli sądzić Australijczyka pod zarzutem szpiegostwa.

Pewien Rosjanin znalazł na drodze worek zawierający ponad 3,5 mln rubli (około 87 tys. euro). Ku wielkiej radości i zaskoczeniu pracowników poczty, do której należały pieniądze, mężczyzna zwrócił znalezisko.

Rosja dopiero co uzgodniła z Francją zakup okrętów typu Mistral, a już straszy nimi sąsiadów. - Mistrale planuje się wykorzystać we Flocie Pacyfiku, w tym do obrony Kuryli Południowych - podało źródło w Ministerstwie Obrony Rosji, na które powołuje się agencja ITAR/TASS.

Gabrielle Giffords, kongresmenka postrzelona w głowę ponad miesiąc temu, bardzo szybko wraca do zdrowia. Symboliczną oznaką poprawy jej stanu jest według amerykańskich mediów to, że poprosiła o tosta.

Jeden z tajwańskich generałów został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa dla Chin. To najwyższy rangą pracownik ministerstwa obrony Tajwanu zamieszany we współpracę z Pekinem od pięciu dekad. Generał Lo Hsien-che miał sprzedawać tajne informacje od siedmiu lat.

Rozpoczęły się jedne z największych targów lotniczych na świecie. Aero India 2011 skupiły wyjątkowo liczną grupę producentów nowoczesnych maszyn bojowych z całego świata. Koncerny walczą o warte około 11 miliardów dolarów zamówienie na myśliwce wielozadaniowe dla indyjskiego lotnictwa wojskowego.

- Supertankowiec Irene SL został uprowadzony w środę u wybrzeży Omanu przez uzbrojonych napastników. Na pokładzie znajdowała się 25-osobowa załoga - poinformowało ministerstwo gospodarki morskiej Grecji. Irene SL to drugi tankowiec, który został zaatakowany w tym regionie w ciągu dwóch dni.

Wybuch bomby zarejestrował operator kamery w północnym Iraku. Był to trzeci z serii wybuchów jakie w środę miały miejsce w bogatym w złoża ropy naftowej Kirkuku. W zamachach zginęło siedem osób a nawet 80 zostało rannych.

- Podczas protestu w środkowej części Egiptu wybuchły starcia, w których zginęły trzy osoby. Setki zostały ranne - podała agencja AFP. Rozgniewany tłum podpalił siedem budynków rządowych. W Kairze, Aleksandrii i Suezie nadal protestują tysiące przeciwników prezydenta Hosniego Mubaraka.

Wykonujący tajną misję nad Jemenem amerykański samolot bezzałogowy z nieznanych przyczyn rozbił się. Wrak MQ-1 Predatora zabezpieczyła lokalna policja, ale w krótkim czasie zdobyła go Al-Kaida. Części nowoczesnej maszyny w rękach terrorystów mogą przysporzyć Amerykanom problemów.

- Chcę dzisiaj umrzeć. Kazali mi iść i ratować kraj. Myślałem, że w ten sposób uratuję ludzi. Ja nie mam nic przeciwko protestującym - mówi jedna z egipskich gwiazd i zalewa się łzami na nagraniu zamieszczonym na YouTube. Łkający piosenkarz Tamer Hosny przeprasza w ten sposób, że nie wsparł Egipcjan protestujących przeciw prezydentowi Hosniemu Mubarakowi.

Ukrainka w stroju topless, ale za to z napisem "Viva Egypt" ("Niech żyje Egipt") na nagich piersiach, protestowała przed ambasadą tego kraju w Kijowie. Młoda blondynka w ten sposób chciała skłonić Hosniego Mubaraka do natychmiastowej dymisji.

Pakistański rząd podał się w środę do dymisji. Wszystko po to, by premier Yusuf Raza Gilani mógł powołać nowy gabinet o zmniejszonym liczebnie składzie. To ma z kolei przyczynić się do redukcji wydatków publicznych.

To nie były tylko szumne zapowiedzi. Mediolańscy prokuratorzy złożyli wniosek o natychmiastowe postawienie przed sądem premiera Włoch Silvio Berlusconiego. Chodzi o nadużycie władzy w związku z głośną sprawą prostytucji nieletnich, w którą ma być zamieszany polityk. Na reakcję Berlusconiego nie trzeba było długo czekać. - To hańba i ohyda - oświadczył włoski premier.

Południowosudański minister został zastrzelony w środę w Dżubie - poinformował rzecznik armii. Do tego zabójstwa doszło dwa dni po tym, jak ogłoszono oficjalne wyniki styczniowego referendum w sprawie niepodległości południa Sudanu.

Francuski prezydent Nicolas Sarkozy zwrócił się z apelem do swoich ministrów, by od teraz "uprzywilejowali Francję" jako miejsce swoich wakacji. Podwładni powinni poza tym przedstawić premierowi do zatwierdzenia ich zaproszenia zagraniczne. Skąd takie pomysły? Nad Sekwaną trwa dyskusja na temat tunezyjskich wakacji szefowej francuskiej dyplomacji Michele Alliot-Marie.

Niewielki samolot rozbił się w środę na przedmieściach Sydney w Australii. Maszyna spadła na drogę do góry kołami i zniszczyła linie energetyczne. Tysiące domów zostało bez prądu.

Kto wie, czy nie okaże się to największym sukcesem kadencji Baracka Obamy. Jak poinformowała jego żona Michelle, amerykańskiemu prezydentowi udało się rzucić palenie.

Wielki pożar w fabryce chemikaliów w Mont Belvieu niedaleko Houston - płomienie i dym wzbiły się wysoko w górę. Nieznany jest los jednego z pracowników.

Czterech demonstrantów zostało lekko rannych po zamieszkach z policją, do których doszło podczas protestów przeciw budowie nowego składowiska odpadów. W Grecji istnieje poważny problem z nielegalnymi wysypiskami śmieci. Wszystkie miały zostać zlikwidowane do końca ubiegłego roku.

Trzy osoby zginęły, a dziesięcioro dzieci zostało rannych w wyniku wypadk w stanie Mississippi w Stanach Zjednoczonych. Autobus szkolny zderzył się czołowo na moście z ciężarówką.

M.in. brat i siostra zamachowca z moskiewskiego lotniska Domodiedowo znaleźli się w rękach rosyjskich służb bezpieczeństwa. Jak informował przewodniczący komisji do spraw bezpieczeństwa rosyjskiej Dumy Państwowej Władimir Wasiljew, zatrzymani są podejrzani o współudział w zorganizowaniu zamachu bombowego.