Do 112 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożaru, który wybuchł na fermie drobiu w prowincji Cilin w północno-wschodnich Chinach - podała agencja Xinhua. Wcześniej informowano o 61 zabitych. Na terenie zakładu mogło przebywać około 350 ludzi.

Cztery osoby zginęły w całych Czechach w wyniku powodzi, brzmią oficjalne dane służb. Portal idnes.cz opisuje dramat małżeństwa z Trzebienicach w środkowych Czechach. Dom, w którym przebywali zawalił się, gdy porwała go fala. Pierwsze z gruzów wyciągnięto ciało żony. Zwłoki męża odnaleziono po kilku godzinach.

Polska nie popiera i nie musi popierać wszystkiego, co Izrael robi, by zapewnić swe bezpieczeństwo - mówił w Waszyngtonie podczas konferencji Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego (AJC) minister spraw zagranicznych RP Radosław Sikorski. Jak zaznaczył, "nie popieramy budowy izraelskich osiedli na palestyńskich terytoriach. Jednakże całkowicie odrzucamy islamski ekstremizm."

Pragnienie niezwykłych przeżyć i zastrzyku adrenaliny popycha ludzi do niecodziennych czynów. Skok Felixa Baumgartnera z niemal 40 kilometrów jest obecnie granicą ludzkich możliwości, ale kilka firm pracuje już nad jej przesunięciem. Tworzą skafander, który da ludziom możliwość skoku z orbity i przeżycia swobodnego lotu z prędkością wielu tysięcy kilometrów na godzinę.

Hiszpanie zatrzymali na Morzu Śródziemny kuter rybacki, na pokładzie którego ukryto łącznie ponad 17 ton haszyszu. Aresztowano wszystkich 14 członków egipskiej załogi.

Irańskie ministerstwo bezpieczeństwa wewnętrznego i służb specjalnych poinformowało, że udało się rozbić "siatkę sabotażowo-terrorystyczną". Grupa miała mieć powiązania między innymi z izraelskim Mossadem i Wielką Brytanią.

Syryjska wojna domowa coraz silniej przelewa się przez granicę z Libanem. Na terytorium tego drugiego państwa doszło do intensywnej bitwy pomiędzy syryjskimi rebeliantami a bojówkarzami libańskiego Hezbollahu, który wspiera syryjską dyktaturę.

Płonące barykady, starcia z policją, masowe aresztowania i dewastacje. Turcja przeżyła kolejną niespokojną noc antyrządowych protestów. To, co zaczęło się od demonstracji przeciw wycince kilkunastu drzew, przerodziło się w niewidziany od lat wybuch protestów przeciw władzy, która w opinii wielu Turków za bardzo ingeruje w życie obywateli, narzucając im religijne zasady.

Władze Arabii Saudyjskiej poinformowały o śmierci trzech kolejnych osób zarażonych nowym szczepem koronawirusa podobnego do wirusa wywołującego zespół ostrej niewydolności oddechowej, SARS. W sumie w królestwie zmarły już 24 osoby zarażone nowym szczepem.

Helikopter wiozący irańskiego prezydenta Mahmouda Ahmadineżada musiał w niedzielę awaryjnie lądować w górzystym regionie na północ od Teheranu - poinformowała administracja prezydenta na stronie internetowej.

Głośny mural Banksy'ego "Slave Labour", przedstawiający chłopca pracującego na maszynie do szycia, ponownie trafił na aukcję. Sprawa ciągnie się od pół roku, gdy praca została wyrwana z muru w Londynie i krótko potem trafiła na aukcję w Miami. Jednak po protestach Brytyjczyków wycofano ją ze sprzedaży. Teraz znowu żądają jej zwrotu, twierdząc, że to prezent artysty dla lokalnej społeczności i należy do nich.

30-letni mężczyzna przyznał przed sądem, że dzień po brutalnym zamordowaniu przez islamistów żołnierza Lee Rigby'ego w londyńskiej dzielnicy Woolwich groził śmiercią wnukowi Elżbiety II, księciu Harry'emu. Mężczyznę może czekać nawet 10 lat więzienia.