W roku 2011 - roku polskiej prezydencji - negocjacje Turcji z Unią Europejską nabiorą przyspieszenia, obiecał premier Donald Tusk. W obecności tureckiego premiera Recepa Tayyipa Erdogana podtrzymał poparcie Warszawy dla unijnych aspiracji Ankary.

23-letni obywatel Niemiec miał wyjątkowego pecha. Młodemu mężczyźnie, w czasie jazdy próbnej kabrioletem, wiatr wywiał z auta kopertę pełną pieniądzy. 23 tys. euro fruwało po autostradzie w okolicach Hanoweru.

Ciężki sprzęt i ciężkie przestępstwo - polscy złodzieje nielegalnie wywieźli ze Słowacji wypożyczone tam koparkę i walec. Nie wiedzieli jednak, że sprzęt ma nadajnik i cały czas monitorowany jest przez współpracujące ze sobą służby graniczne i policję z obu krajów.

Okrzyki po angielsku ''tak, jak kochamy Jana Pawła II, Benedykcie ciebie też kochamy" powitały papieża w Nazarecie. Podczas mszy św. w tym mieście Benedykt XVI nawoływał do jedności chrześcijan i muzułmanów.

Pracownicy firm naftowych pracujących w Nigerii mają czas do soboty, żeby wynieść się z tego kraju. Później Rebelianci z Ruchu na Rzecz Wyzwolenia Delty Nigru (MEND) nie będą mieli litości.

Co najmniej 400 osób zawdzięcza życie przytomności umysłu rosyjskiego kontrolera lotów z Moskwy. Gdyby nie on, nad Rosją zderzyłyby się dwa samoloty pasażerskie - Tu-154 i Boeinga-767.

Policyjny pościg ulicami miasteczka El Monte w Kalifornii zakończył się w brutalny sposób. Kamery telewizyjne zarejestrowały funkcjonariusza kopiącego w twarz leżącego już uciekiniera.

Wystarczyły ułamki sekund i brak opieki rodzicielskiej, by doszło do tragedii. Dwulatek przebywający na terenie wesołego miasteczka w północnym Londynie wtargnął na tory nadjeżdżającej kolejki. Operator maszyny nie zdołał wyhamować. Dziecko zmarło w wyniku odniesionych obrażeń w drodze do szpitala.

Latynoamerykańskie machismo nie umiera. Peruwiańska policja oznajmiła właśnie, że będzie zwalniać funkcjonariuszy homoseksualistów. Dla dobra wizerunku.

161 osób na północy Chin trafiło do szpitala, prawdopodobnie z powodu skażenia wywołanego przez przedsiębiorstwa chemiczne. U setek innych wystąpiły dolegliwości.

Ten scenariusz powtarza się od kilku tygodni - w walkach między wojskiem Sri Lanki a tamilskimi rebeliantami giną cywile, a świat reaguje oburzeniem, które nic nie zmienia.

Gdy Radosław Sikorski nie został sekretarzem generalnym NATO, rząd zarzucił prezydentowi, że nie bardzo się starał na szczycie Sojuszu, by kandydaturę Polaka na to stanowisko przeforsować. A jeśli już tego nie potrafił, to powinien bardziej gorliwie blokować kandydaturę Duńczyka Andersa Fogha Rasmussena na to stanowisko, tak by więcej ugrać dla Polski. Wzorem do naśladowania miała tu być postawa Turcji, która niemal do końca blokowała Duńczyka i dzięki temu od państw Sojuszu ugrała kilka posad w NATO.

Proces dwóch amerykańskich dziennikarek, zatrzymanych w połowie marca przez Północnych Koreańczyków w rejonie granicy chińskiej, rozpocznie się 4 czerwca - powiadomiła oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA.

Nie wiadomo, jakie zarzuty na niej ciążą, ale pewne jest, że stanie przed sądem. Przywódczyni birmańskiej opozycji Aung San Suu Kyi, laureatka nagrody Nobla osadzona w areszcie domowym, odpowie za to, że do jej rezydencji przedostał się obywatel USA.

To już siódmy dzień pielgrzymki papieża po Ziemi Świętej. W czwartek czeka go m.in. przewodnictwo mszy w Nazarecie i spotkanie z prezydentem Izraela Benjaminem Netanjahu. Co usłyszy od Netanjahu Benedykt XVI, który opowiedział się wprost za powstaniem niepodległego państwa palestyńskiego?

Odchudzić miasto i pomóc Ziemi - to nowe hasło przyświecające belgijskiemu miastu Ghent. Jako pierwsze na świecie postanowiło ono wprowadzić obowiązkowy jeden dzień bez mięsa w tygodniu. Jako pierwsi jaroszami mają zostać urzędnicy publiczni i politycy.

Świat nie zobaczy zdjęć z brutalnych przesłuchań podejrzanych o terroryzm w Iraku i Afganistanie? Chociaż sąd nakazał upublicznienie fotografii, prezydent Barack Obama jest przeciwny publikacji zdjęć. Według niego, spowoduje ona zagrożenie bezpieczeństwa USA i narastanie antyamerykańskich nastrojów.

Co najmniej 26 osób zginęło w katastrofie autobusu w Peru. Pojazd spadł z niebezpiecznej górskiej drogi w stumetrową przepaść. Ranni, uwięzieni we wraku autokaru, czekali na pomoc medyczną ponad cztery godziny.