Bułgarski minister rolnictwa Mirosław Najdenow poinformował w sobotę, że z krajowej sieci handlowej wycofano 86 kg lazanii z wołowiną, która może zawierać domieszkę koniny.

W cieniu prawdziwych nieszczęść po "bombardowaniu" meteorytami jest miejsce na oszustwa? Jak informuje agencja RIA Novosti, powołując się na źródła w organach ścigania, kilkukrotnie odnotowano przypadki celowego wybijania okien w domach przez mieszkańców. Celem miało być wyłudzenie odszkodowań. Gubernator obwodu Czelabińskiego zdementował te informacje

Nakaz aresztowania Niccolo Machiavellego, autora słynnego "Księcia", został odnaleziony we florenckich archiwach. Właśnie ten 500-letni pożółkły dokument doprowadził do uwięzienia Machiavellego i do powstania jego dzieła, fundamentalnego dla myśli politycznej.

Światowe mocarstwa zamierzają zaoferować Iranowi złagodzenie sankcji w dziedzinie handlu złotem, jeśli podejmie kroki na rzecz zamknięcia swego nowego zakładu wzbogacania uranu - podał w piątek Reuters, powołując się na przedstawicieli władz państw zachodnich.

Władze USA stanowczo ostrzegły przywódców Albanii, by w kampanii przed czerwcowymi wyborami parlamentarnymi unikali podsycania nastrojów nacjonalistycznych, gdyż ryzykują w ten sposób destabilizację całego regionu - poinformowały w piątek albańskie media.

Rzeczniczka Departamentu Stanu USA Victoria Nuland wezwała Koreę Płn., by powstrzymała się od "dalszych prowokacyjnych działań mogących oznaczać pogwałcenie jej zobowiązań międzynarodowych", czyli rezolucji RB ONZ zabraniających forsowania zbrojeń nuklearnych.

W proteście przeciwko redukcjom zatrudnienia kilkuset dziennikarzy brytyjskiego publicznego nadawcy BBC zrzeszonych w związku zawodowym NUJ przystąpiło w piątek do strajku włoskiego, którego kulminacją będzie nieobecność w pracy w poniedziałek.

Władze Wenezueli opublikowały w piątek pierwsze zdjęcia prezydenta Hugo Chaveza od grudniowej operacji usunięcia nowotworu. Fotografie przedstawiają uśmiechniętego szefa państwa, który leży w łóżku i czyta kubańską gazetę. Obok są jego dwie córki.

Asteroida o średnicy 45 metrów znajduje się tuż obok naszej planety. To jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w erze nowoczesnej astronomii. Śledź relację w tvn24.pl.

Korea Płn. poinformowała Chiny, że jest gotowa przeprowadzić w tym roku kolejną próbę nuklearną - podała w piątek agencja Reuters, powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą.