Sikorski o tarczy antyrakietowej

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski podkreślił, że negocjacje "w tak delikatnej kwestii (jak tarcza) nie mogą toczyć się przy otwartej kurtynie". Dodał, że jeżeli sukces zostanie osiągnięty, to i USA i Polska o tym zakomunikują.

Nowa książka Grossa też wzbudzi kontrowersje

"Równie wstrząsająca i kontrowersyjna, jak książka o zbrodni w Jedwabnem" - tak o mającym się ukazać w styczniu polskim wydaniu kolejnej książki Jana Tomasza Grossa "Strach" mówi dr Dariusz Stola, historyk z Polskiej Akademii Nauk.

Piskorski: kontrola bezprawna, składam doniesienie

Według europosła Pawła Piskorskiego procedura kontroli jego majątku i PIT-ów z 17 lat "fundamentalnie narusza prawo". Polityk poinformował też, że składa do prokuratury doniesienie o przestępstwie złamania tajemnicy skarbowej.

Kupcy grożą powrotem na koronę Stadionu X-lecia

Wciąż nie wybrano miejsca, gdzie mogliby się przenieść kupcy handlujący na Stadionie X-lecia. Są zdesperowani i - jak zapowiedzieli - nie wykluczają powrotu na koronę stadionu, jeżeli szybko nie zapadnie decyzja w sprawie przeniesienia handlu przy ul. Radzymińskiej.

PiS krytykuje prokuraturę, chce wyjaśnień od PO

Klub PiS krytykuje działania prokuratury i chce wyjaśnień od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego w związku ze sprawami Krauzego i tzw. "grupy trzymającej władzę". - Opinia publiczna ma prawo wiedzieć, co się dzieje w najważniejszych sprawach - mówił dla TVN24 Zbigniew Wassermann.

"Bo w święta gazety się nie ukazują"

Prokuratura poinformowała o przesłuchaniu Ryszarda Krauzego dopiero po tygodniu, bo nie chciała dyskryminować niektórych mediów. Takie wyjaśnienie usłyszał od prokuratorów minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

PO: Ws. mediów PiS sprzymierzy się nawet z diabłem

PiS zawłaszczyło media i nie chcąc tego stracić, gotowe się sprzymierzyć w tej sprawie "z każdym, nawet z diabłem" - tak Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO) skomentowała informację, że LiD ma rzekomo wesprzeć PiS w walce o zachowanie wpływów w mediach publicznych. Politycy PiS i LiD zaprzeczają tym doniesieniom.

Siedziba PiS bez śledztwa

Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie siedziby PiS, bo postępowanie karne co do tych samych czynów i tych samych osób prawomocnie umorzyła Prokuratura Rejonowa Warszawa–Śródmieście w kwietniu 2006 r. O nieprawidłowościach przy przejmowaniu w latach '90 kilku budynków, w tym obecnej siedziby PIS, doniosła prokuraturze prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Szpital ma zapłacić 200 tys. za odmowę badań

- Sąd uznał, że rodzice mają prawo decydować o zdrowiu i przyszłości swojego dziecka - mówi w TVN24 Barbara Wojnarowska z Łomży. Małżeństwu Wojnarowskich sąd przyznał blisko 200 tys. zł odszkodowania z odsetkami. Wytoczyli oni szpitalowi proces za odmowę badań prenatalnych.

Staną szpitale po nowym roku?

Czy w styczniu dojdzie do paraliżu szpitali? Nawet związkowcy nie są zgodni w ocenie sytuacji. Co będzie, gdy zaczną obowiązywać nowe przepisy, ograniczające czas pracy medyków? Oni sami zapowiadają, że zgodzą się pracować dłużej, ale za większą płacę. Dyrektorzy szpitali są niechętni.

25 lat za zabójstwo świadka

25 i 15 lat więzienia - to kary jakie sąd w Suwałkach wymierzył Przemysławowi Rusanowskiemu i Kamilowi Laudzie za zabójstwo nastolatka - głównego świadka w sprawie narkotykowej przeciwko jednemu ze skazanych.

Polska wysyła do Afganistanu więcej żołnierzy

Polski kontyngent wojskowy w Afganistanie zostanie wzmocniony - zapowiada szef MON Bogdan Klich. Na przełomie kwietnia i maja 2008 r. do Afganistanu ma trafić około 400 dodatkowych żołnierzy. To reakcja Polski na sytuację w Pakistanie. Teraz stacjonuje tam 1,2 tys. polskich wojskowych.

Grupa trzymająca władzę do umorzenia

Prokurator nie odkrył, kto w lipcu 2002 r. wysłał Lwa Rywina z łapówką do Adama Michnika. Śledztwo poszukujące "grupy trzymającej władzę" zostanie umorzone.

Renata Beger z zarzutami

Zarzut płacenia za podpisy na listach poparcia dla kandydatów Samoobrony w wyborach parlamentarnych usłyszała była posłanka Samoobrony Renata Beger. Grozi jej 10 tysięcy złotych grzywny.

"Żeby finansować in vitro trzeba zmienić polskie prawo"

- Żeby wydawać publiczne pieniądze na zapłodnienie in vitro potrzebne jest w Polsce prawo, którego póki co nie ma - oceniła w TOK FM minister zdrowia Ewa Kopacz. Nie zadeklarowała jednoznacznie, czy in vitro będzie refundowane.

Tusk: Raju nie będzie

- Mamy precyzyjny plan reformy służby zdrowia. Nie zrobimy w tej kwestii raju na ziemi, ale poprawimy przede wszystkim sytuację pacjenta. Problemem rządu są bowiem problemy pacjentów a nie lekarzy - powiedział premier Donald Tusk w TVN24.

LiD i PiS podzielą się mediami publicznymi?

- Przygotujemy własny projekt ustawy reformującej media publiczne - zapowiada sekretarz generalny SLD Grzegorz Napieralski. Tymczasem "Dziennik" donosi, że lewica i PiS porozumiały się w sprawie zablokowania planów PO dotyczących mediów i chcą między siebie podzielić wpływy w TVP i Polskim Radiu

Dziś wyrok za odmowę badań prenatalnych

Wyrok w głośnym procesie o odszkodowanie za odmowę wykonania badań prenatalnych ogłosi dzisiaj łomżyński sąd. Małżeństwo, których dziecko urodziło się z poważną chorobą genetyczną, pozwało o odszkodowanie szpital i lekarza tej placówki.

Nowe Gwiazdy dla polskich żołnierzy

Od 1 stycznia 2008 roku polscy żołnierze uczestniczący w zagranicznych misjach będą mogli otrzymać dwa nowe odznaczenia - Gwiazdę Afganistanu i Gwiazdę Iraku.

Rodzina i dzieci najważniejsze

- W życiu Polaków praca staje się mniej istotną wartością. Za to bardziej niż jeszcze kilka lat temu cenimy sobie czas wolny. Najważniejsze są niezmiennie rodzina i dzieci - pisze "Rzeczpospolita" w nawiązaniu do przeprowadzonych sondaży.

Ziobro: Krauze to ekskluzywny klient prokuratury

- Brak informacji o przesłuchaniu Ryszarda Krauzego świadczy o nowych standardach wprowadzonych przez prokuraturę, którą kieruje prokurator generalny Zbigniew Ćwiąkalski - komentuje w "Dzienniku" opóźnienie w ujawnieniu informacji o przesłuchaniu Krauzego Zbigniew Ziobro.

Tragedia na drodze w Puszczy Mariańskiej

Trzy młode osoby nie żyją, a dwie zostały ranne. To bilans tragicznego wypadku, do którego doszło w Puszczy Mariańskiej pod Żyrardowem. W kolizji brały udział cztery samochody.

Jerzy Kawalerowicz nie żyje

W czwartek w Warszawie zmarł Jerzy Kawalerowicz, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów filmowych, twórca ekranizacji "Faraona" i "Quo vadis". Miał 85 lat.

"Uporamy się z trupem w szafie"

- Poprzedni rząd zostawił nam przepisy o czasie pracy lekarzy, jak trupa w szafie, ale my się z nim uporamy - powiedziała w Magazynie 24 Godziny minister zdrowia Ewa Kopacz. Uspokajała, że po 1 stycznia "nie będzie w Polsce placówki w której zabraknie lekarzy".

"Nie jestem turystą. Jestem motocyklistą"

Prawdziwy obieżyświat dzisiejszych czasów: podróże dla Krzysztofa Krukowicza stały się sposobem na życie. O świecie widziany z motocyklowego siodełka opowiadał w programie "Prosto z Polski".

Piskorski zataił 100 tysięcy złotych?

Pomiędzy zadeklarowanym a rzeczywistym stanem majątkowym europosła Pawła Piskorskiego kontrolerzy skarbowi wykryli różnicę wysokości ponad 100 tys. zł - twierdzi tygodnik "Newsweek". Byłemu prezydentowi Warszawy grozi w tej sytuacji 75 tysięcy złotych karnego podatku.

Min.Kopacz: podpisujemy umowy z lekarzami

W dziewięciu województwach na sto procent, a w pozostałych siedmiu na 95 procent podpisano już umowy dotyczące pracy lekarzy na dyżurach po 1 stycznia 2008 r. - poinformowała minister zdrowia Ewa Kopacz w telewizji publicznej.

Napad na kantor w Lublinie

Policja szuka sprawców napadu na kantor wymiany walut w Lublinie. Trzej zamaskowani mężczyźni zrabowali około 40 tysięcy złotych.