Stokłosa aresztowany na trzy miesiące

Henryk Stokłosa aresztowany na 3 miesiące. Wystąpiła o to do sądu warszawska prokuratura. Były senator jest podejrzany o skorumpowanie sędziego i urzędników skarbowych. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Prezydent za Schengen dziękuje poprzedniemu rządowi

- Gigantyczna praca wykonana przez poprzedni rząd spowodowała, że Polska spełniła wszystkie niełatwe kryteria strefy Schengen. Chciałbym serdecznie podziękować poprzedniemu rządowi za pracę wykonaną w tym zakresie - tak mówił w telewizyjnym orędziu prezydent Lech Kaczyński.

Kalisz: będę beznamiętnym profesjonalistą

- Celem moich działań jest pełne wyjaśnienie okoliczności śmierci Barbary Blidy, nie windowanie notowań LiD. Będę beznamiętnym profesjonalistą – deklarował w „Bohaterze tygodnia” w TVN24 Ryszard Kalisz, kandydat na szefa sejmowej komisji śledczej.

Girzyński: Tusk chce odsunąć Piterę

- Donald Tusk chciałby odizolować Julię Piterę od partii. To dlatego mówi, że byłaby idealnym szefem CBA. Premier wie, że musiałaby się wtedy zrzec mandatu - mówił w "Magazynie 24 godziny" poseł PiS Zbigniew Giżyński. Małgorzata Kidawa-Błońska z PO odpowiadała: - To jakaś bzdura.

Ćwiąkalski: przesłuchanie płka Schweitzera we właściwym czasie

- Zdania nie zmieniłem: zarzuty wobec polskich żołnierzy na tym etapie postępowania są uzasadnione – powiedział w „Magazynie 24 godziny” Zbigniew Ćwiąkalski. Minister sprawiedliwości dodał, że amerykański pułkownik będzie przesłuchiwany, gdy prokuratura uzna to za stosowne.

2 miliony łapówki dla architektów

2 miliony złotych - to łapówka jakiej mieli zażądać dwaj wrocławscy architekci za przekształcenie działki budowlanej na mieszkaniową. Wrocławski sąd aresztował ich po wzięciu pierwszej raty - 200 tys. złotych.

Pościg po napadzie na bank

Policja rozpoczęła obławę na sprawców napadu na placówkę bankową w Śremie (Wielkopolskie). Napastnicy sterroryzowali dwie pracownice i zabrali pieniądze. Uciekli żółtym fordem escortem.

Jesteśmy w Europie bez granic

Cieszą się przewoźnicy, turyści i mieszkańcy przygranicznych miejscowości w zachodniej Polsce, martwią - imigranci ze Wschodu i osoby ich zatrudniające. Od Tallina do Lizbony bez żadnej kontroli granicznej - od dziś tak będzie wyglądała podróż Polaków po zjednoczonej Europie. Paszportu nie musimy pokazywać w 24 krajach.

Maksymiuk z zarzutami, Samoobrona zaniepokojona

Zatajanie informacji o majątku przed wierzycielami oraz złożenie fałszywego oświadczenia podatkowego zarzucają Januszowi Maksymiukowi wrocławscy śledczy. Prokuratura nie wystąpiła o areszt. - Samoobrona jest zaniepokojona tymi zarzutami - poinformował rzecznik partii Mateusz Piskorski.

Kryże stracił posadę

Andrzej Kryże został odwołany z pracy w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości i wraca do prokuratury krajowej – dowiedział się RMF FM. Nieoficjalnie może chodzić o fakt, że delegowany do Instytutu Kryże mógł doradzać PiS w kwestiach prawnych.

Prezydencka wpadka na granicy

Ile państw liczy strefa Schengen? Podczas uroczystości wejścia do strefy na granicy z Litwą prezydent Lech Kaczyński stwierdził, że należy do niej 27 państw. To pomyłka.

Dyskretne gumożucie

Szklane oko kamery widzi wiele. Na przykład premiera Donalda Tuska przyłapała na żuciu gumy podczas oficjalnej uroczystości z okazji wejścia Polski do strefy Schengen. Wypluł ją tuż przed podaniem ręki jakiemuś urzędnikowi, ale co z nią zrobił? Nie wiadomo.

Ziobro: Platforma gra śmiercią mojego ojca

Zbigniew Ziobro jest oburzony treścią wniosku PO o powołanie komisji śledczej, która ma wyjaśnić ewentualne naciski na służby specjalne. Jego zdaniem, jednym z wątków do zbadania będą okoliczności śmierci jego ojca. - To zwykła polityczna gra - denerwował się były minister.

Oskarżony Wachowski

Były szef gabinetu prezydenta Lecha Wałęsy stanie przed sądem. Prokuratura oskarżyła Mieczysława Wachowskiego m.in. o usiłowanie wyłudzenia dwóch milionów złotych od biznesmena irackiego pochodzenia w zamian za pomoc w zwolnieniu go z aresztu.

Tragiczny pożar w Radomsku

38-letnia kobieta zginęła w pożarze kamienicy w Radomsku (łódzkie). Jej ośmioletni syn trafił do szpitala na oddział intensywnej opieki medycznej. Do szpitala trafił też jeden z mieszkańców płonącego domu.

Wiceprezydenci Łodzi uniewinnieni

Wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski i były wiceprezydent miasta Karol Chądzyński uwolnieni od zarzutu przywłaszczenia 10 tys. zł - zdecydował Sąd Rejonowy w Łodzi. Wyrok ws. dwóch bliskich współpracowników Jerzego Kropiwnickiego nie jest prawomocny.

Licealiści wyłudzili w internecie 70 tys. zł

Chcieli zarobić szybkie pieniądze - mogą zarobić nawet po osiem lat więzienia. Dwóch nastolatków założyło fałszywą stronę wyglądającą, jak strona znanego polskiego banku. Wysłali e-maile do jego klientów i przez kilka dni wyłudzili 70 tysięcy złotych.

Pitera nie chce być szefową CBA

- Absolutnie nie widzę się w tej funkcji - tak Julia Pitera skomentowała słowa premiera Donalda Tuska, który w wywiadzie dla "Super Expressu" oświadczył, że chciałby, by to właśnie ona zastąpiła Mariusza Kamińskiego na stanowisku szefa CBA. Informację tę minister określiła, jako "dość zaskakującą".

Suski: komisja ds. szukania haków na PiS

PiS obawia się o obiektywizm i rzetelność pracy członków komisji ds. nacisków na służby. - To ma być komisja śledcza ds. szukania haków na Prawo i Sprawiedliwość - powiedział Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości. Natomiast według Platformy, to będzie "komisja ds. restauracji prawa i sprawiedliwości w najjaśniejszej Rzeczpospolitej".

ABW: kontrola w CBA doraźna

Jedynym celem kontroli CBA realizowanej przez ABW jest zbadanie "stanu zabezpieczenia dokumentów klauzulowanych" - informuje ABW. "Dziennik" napisał w piątek - informując o kontroli ABW w CBA - że "szykuje się wojna między służbami specjalnymi".

Nowy szef CBŚ po Scotland Yardzie

Dotychczasowy szef Biura Kryminalnego KGP Paweł Wojtunik został nowym szefem Centralnego Biura Śledczego. Nowy dyrektor w przeszłości był już zastępcą szefa CBŚ. Przez kilka miesięcy pracował też w Scotland Yardzie.

Putra: nie wierzę w Piterę

- Nie wierzę w profesjonalizm Julii Pitery, bo często używa wielu ogólników - powiedział w TVN24 Krzysztof Putra (PiS) pytany o ewentualną kandydaturę Pitery na szefa CBA. Jak dodał, nie ma zaufania do ekipy Donalda Tuska. Jego zdaniem, po 21 października nastąpiło "pewne poluzowanie" m.in. w stosowaniu prawa.

Prezydent: Dopełniło się! Premier: To tryumf wolności!

W Porajowie Donald Tusk, Angela Merkel i Mirek Topolanek otworzyli granice Polski, Czech i Niemiec. Na polsko-litewskim przejściu granicznym w Budzisku zaś, symboliczne podnieśli, równie symboliczne szlabany prezydenci Polski Lech Kaczyński i Litwy Valdas Adamkus.

Pocztowcy nie chcą sprzedawać Bubla

Do urzędów pocztowych trafił drugi numer miesięcznika "Tajemnice Świata. Dziwny jest ten świat", wydawanego przez znanego z antysemickich poglądów Leszka Bubla. Listonosze protestują, bo nie chcą go dystrybuować. Tymczasem Bubel ma już kolejną wydawniczą inicjatywę.

Komisja do spraw absurdalnych

Nadzwyczajna komisja "Przyjazne Państwo" do spraw związanych z ograniczeniem biurokracji ukonstytuuje się 9 stycznia - poinformował Janusz Palikot (PO) w Sygnałach Dnia. Nowa komisja zajmie się m.in. tropieniem niejasnych, nieskutecznych, zbędnych i absurdalnych przepisów.

Stowarzyszenie buntowników z PiS?

Kazimierz Ujazdowski ma być, według "Dziennika" inicjatorem nowego stowarzyszenia. Organizacja miałaby zrzeszać byłych posłów PiS: Pawła Zalewskiego, Jerzego Polaczka, Piotra Krzywickiego i Jarosława Sellina. Według gazety trwają też rozmowy z Kazimierzem Marcinkiewiczem.

Wielkie świętowanie po otwarciu granic

Polska już w Schengen. O północy tysiące Polaków świętowało na likwidowanych przejściach granicznych z Niemcami, Litwą i Czechami. W Porajowie, w miejscu, gdzie zbiegają się granice tych trzech państw wejście do strefy Schengen mają uczcić premier Tusk z Angelą Merkel i Mirkiem Topolankiem.

Obciachy roku

Czym żyła Polska i z czego się śmiała w 2007 roku? TNS OBOP na zlecenie "Dziennika" zapytał Polaków, co w ostatnich 365 dniach uznają za największy obciach. I znów okazało się, że całą pulę zgarnął ojciec Rydzyk...

RPO chce referendum ws. Traktatu Lizbońskiego

Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski będzie domagał się ogłoszenia referendum w sprawie ratyfikacji Traktatu Reformującego UE. W piątek ma w tej sprawie wysłać list do premiera Donalda Tuska - dowiedziała się "Rzeczpospolita"