MON kupuje bezzałogowce

Część ekspertów uważa, że śmierci kolejnego polskiego żołnierza można by uniknąć, gdyby kontyngent dysponował bezzałgowymi samolotami. Minister Klich poinformował w programie "24 godziny" w TVN24, że już podpisał stosowne dokumenty uruchamiające przyspieszoną procedurę zakupu maszyn. Transakcja ma zostać sfinalizowana w ciągu półtora miesiąca. Nie wszyscy są takimi optymistami.

Dziecko pod stołem, czyli być jak Kennedy

Zdjęcie syna Johna Kennedy'ego schowanego pod prezydenckim stołem obiegło w 1963 r. cały świat. Teraz znakomity chwyt marketingowy powtarza Barack Obama. Na naszym polskim podwórku jest nie gorzej, choć mniej spektakularnie. Pytanie jednak, czy Tadzio Sikorski, Kinga Gosiewska lub Marysia Hofman pomagają, czy raczej szkodzą swoim rodzicom.

"Sugerowano mi, by oskarżać przeciwników PiS"

Lobbysta Marek Dochnal wytacza ciężkie działa przeciwko polskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Najwięcej zarzuca odsuniętemu od jego sprawy prokuratorowi Adamowi Rochowi. - Sugerował mi, by obciążać przeciwników politycznych PiS - mówił w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24. Miało to zwiększyć jego szansę na szybsze wyjście z aresztu.

Lekcje na boisku, bo szkoła w remoncie

Lekcje na korytarzu, na boisku albo w sali, ale na stojąco - tak wyglądają dla licealistów z Kętrzyna pierwsze dni w szkole po powrocie z wakacji. Przyszli maturzyści nie mają gdzie się uczyć do egzaminu dojrzałości, bo w budynku trwa remont. Nie dogadały się władze szkoły i starostwa.

Policja nie chce płacić za złamany kręgosłup

Przed stołecznym sądem stanął w piątek dowódca grupy szturmowej, która przed rokiem przez pomyłkę wkroczyła do mieszkania Piotra D., powalając go na podłogę i łamiąc mu kręgosłup. Policjant tłumaczył, że pod wskazanym adresem spodziewano się zastać groźnych przestępców z tzw. grupy mokotowskiej.

Premier leci, prezydent zostaje

Prezydent Lech Kaczyński nie weźmie udziału w nadzwyczajnym szczycie UE 17 września w Brukseli. Na spotkanie pojedzie sam premier Donald Tusk. Prezydent uznał, że omawiane na szczycie sprawy leżą w kompetencji rządu, a on sam woli zostać w kraju na rocznicowych obchodach.

50 tys. zł za mobbing w Polskim Radiu

Prawie 50 tys. zł ma zapłacić Polskie Radio Małgorzacie Słomkowskiej-Liberskiej zwolnionej w lipcu 2007 r. Sąd uznał, że była ona poddawana mobbingowi i nierówno traktowana m.in. ze względu na jej członków rodziny. Kłopoty dziennikarki zaczęły się od kiedy do władz Radia przyszli Krzysztof Czabański i Jerzy Targalski.

"Pomysł PiS szkodliwy dla Polski"

Stefan Niesiołowski projekt uchwały Sejmu autorstwa PiS w sprawie 17 września 1939 roku ocenia jako "prowokacyjny" oraz "szkodliwy dla Polski. Według niego, nie ma potrzeby przyjmowania nowej uchwały w tej sprawie, skoro zaledwie przed tygodniem Sejm w uchwale uczcił pamięć wszystkich ofiar II wojny światowej. Marszałek Sejmu tymczasem szykuje swój projekt uchwały.

9 pytań o piknik policji

Dlaczego szefostwo policji bawiło się z biznesem na pikniku? Kto za to płacił? Czy wśród obecnych byli przestępcy? Czy wiedziało o tym MSWiA? Z takimi m.in. pytaniami szef BBN Aleksander Szczygło zwrócił się do szefa MSWiA, Grzegorza Schetyny. Odpowiedzi od kilku dni udziela policja, raport - zapowiada - będzie "jak najszybciej".

Olewnik: nikt nie pomógł, nikt nie poniósł kary

Zakończyło się blisko czterogodzinne przesłuchanie Włodzimierza Olewnika przed sejmową komisją śledczą. - Jestem pewien, że ktoś zlecił porwanie syna i chronił przez cztery lata porywaczy i zabójców - powiedział ojciec porwanego Krzysztofa. Na ówczesnych władzach nie zostawił suchej nitki. Ale podziękował dziennikarzom za nagłośnienie całej sprawy.

Pożerała książki, ochroniarza też chciała

Płoccy policjanci zatrzymali 21-letnią miłośniczkę literatury. Na kradzieży książek w jednym z hipermarketów przyłapał ją pracownik ochrony. W obronie swojego łupu rzuciła się na niego... z zębami.

"Rusztowanie Putina, to stryczek dla Polski"

- Uroczystości na Westerplatte odegrały istotną rolę w polityce międzynarodowej, ale chyba nie taką, jakiej oczekiwał polski rząd - ocenił na konferencji "Rocznice w polskiej polityce pamięci" prezydent Lech Kaczyński. - Tam usłyszeliśmy, że nowa, Wielka Europa wymaga rusztowania. To jest typ rusztowania, na którym dla Polski to co najwyżej stryczek może być - dodał.

To jednak nie jabłka, ale alkohol. Poseł już oskarżony

O kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oskarżyła małopolskiego posła PiS Marka Łatasa prokuratura. Oskarżony przyznał się do winy. Jednak podczas zatrzymania tłumaczył, że to nie alkohol, ale zjedzone jabłka i cukrzyca spowodowały taki efekt.

Potrójny układ w TVP? "Ktoś źle wstał z łóżka"

Oficjalnie i nieoficjalnie politycy PO zaprzeczają, jakoby mieli rozmawiać z Lewicą o nowym podziale władzy w telewizji publicznej. - Takich rozmów nie ma i nie będzie. Na najbliższym posiedzeniu będzie głosowane weto do ustawy medialnej - zapewnił Zbigniew Chlebowski. Bez głosów Lewicy weto nie zostanie odrzucone.

"Policja powinna się bawić we własnym gronie"

– Kontekst tej sprawy jest zły. Uważam, że policja jeżeli świętuje, to powinna to robić we własnym gronie, a nie z zapraszanymi biznesmenami – mówił w wywiadzie dla TVN24 szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Wicepremier domaga się szczegółowego raportu na temat lipcowego pikniku policjantów z biznesmenami. W piątek rozmawiał ponownie o tej sprawie z komendantem głównym policji Andrzejem Matejukiem.

Olewnik: błędy były celowe

- Zgłaszałem się do wielu polityków i nikt mnie nie wysłuchał. Jest cała plejada ludzi, do których mam pretensje – mówił w TVN24 Włodzimierz Olewnik. Ojciec porwanego biznesmena staje w piątek przed komisją śledczą. Chce zapytać posłów, co zrobili w sprawie wykrycia sprawców śmierci jego syna.

"B. neofaszysta Farfał" na antenie TVP

Nie tego spodziewały się władze TVP, gdy zleciły autorski przegląd prasy dziennikarzowi TOK FM. - Szkoda, że prezesem TVP jest były neofaszysta - zaczął Grzegorz Chlasta, wywołując konsternację na wizji i w reżyserce.

6-latki wylądowały na korytarzu

Chaos, trzaskające drzwi, co chwilę ktoś przechodzi. W takich warunkach, na korytarzu szkolnym, uczy się jedna z grup sześciolatków w szkole na warszawskim Bródnie. Dla dzieci nie ma miejsca w klasach – bo szkoła nie zdążyła zakończyć remontu – pisze „Super Express”.

Kilkuset policjantów w akcji. 27 fałszerzy za kratami

Nalot policji na międzynarodową szajkę fałszerzy banknotów. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin w całej Polsce zatrzymano 27 osób. – Antyterroryści sprawdzili wiele adresów, to akcja na olbrzymią, europejską skalę – mówił na antenie TVN24 rzecznik KGP Mariusz Sokołowski.

Co to za prywatyzacja, gdy kupuje inny skarb państwa

- Warto prywatyzować, ale roztropnie i zwracając uwagę na perły w koronie. Czy reszta Europy to idioci? - pytał retorycznie Władysław Stasiak w TVN24. Przeciwko "wyprzedaży" sektora energetycznego wypowiedział się wcześniej prezydent.

Napieralski: SLD obroni weto prezydenta

- Sojusz podjął decyzję: zagłosuje za podtrzymaniem weta prezydenta do ustawy medialnej – zapowiedział szef SLD Grzegorz Napieralski w „Sygnałach Dnia”. Z kolei o nowych próbach podziału władzy w mediach publicznych  przez nowopowstały „trójkąt” PO, SLD i PiS donosi „Gazeta Wyborcza”.

„Na uszach staniemy, reelekcja będzie”

- Na uszach staniemy i po raz drugi prezydentem będzie Lech Kaczyński – deklaruje Joachim Brudziński (PiS). Jeśli sprawdzi się ostatni sondaż SMG/KRC dla „Faktów” (43 proc. dla Donalda Tuska, 14 proc. dla obecnego prezydenta), to rzeczywiście radykalne środki mogą być konieczne.

Prywatyzacja? To prezydencka kampania Tuska

- Prywatyzacja musi mieć cel strategiczny, a nie jest nim na pewno zapewnienie spokojnej kampanii prezydenckiej Donalda Tuska - stwierdził prezydencki minister Paweł Wypych. Pomysł sprzedaży polskiej energetyki skrytykował wcześniej sam Lech Kaczyński.

Sikorski powalczy o ostatnich jeńców wojennych

Ledwo premier Rosji Władimir Putin złożył nieśmiałą deklarację, ze dopuści Polaków "na zasadzie wzajemności" do historycznych akt, a już polskie MSZ chce iść za ciosem i powalczyć o zrabowane nam przez ZSRR działa sztuki, często nazywane "ostatnimi jeńcami wojennymi".

Pałac w ogniu. Podpalenie?

Pożar zabytkowego pałacu w Gułtowach w Wielkopolsce. Ogień wybuchł około godz. 22 w czwartek, a gasiło go 13 zastępów straży pożarnej. Przyczyny pożaru mają ocenić biegli w piątek, straż nie chce na razie szacować też strat. Pierwszy sygnał o pożarze dotarł do nas na Kontakt TVN24.

"Kwaśniewski mówi o Jezusie jak o koledze od kieliszka"

Aleksander Kwaśniewski mówi o Synu Bożym, jakby to był jego kolega od kieliszka - komentuje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski żart byłego prezydenta o wizycie Jezusa w IPN, który ten wygłosił w radiu Zet. - Są księża, którzy nie mają poczucia humoru - kwituje drugi gość programu "24 Godziny" Jerzy Wenderlich (SLD).

Schetyna chce natychmiastowego raportu ws. pikniku

- Stan polskiej policji nie jest dobry - tak PiS, ustami rzecznika, podsumowuje burzę, jaka przetacza się nad Komendą Stołeczną Policji. "Polityka" ujawniła, że na policyjnym pikniku bawił się jeden z chińskich biznesmenów, który prowadzi interesy w Polsce. PO zapowiada, że sprawę wyjaśni, a szef MSWiA Grzegorz Schetyna chce "pilnego raportu".

Aleksander Gudzowaty obrażony na Monikę Olejnik

- Nieładnie pani ze mną rozmawia. Zapewniam panią, że więcej do pani nie przyjdę, żeby mnie nawet Putin przeprosił - powiedział Monice Olejnik w "Kropce nad i" Aleksander Gudzowaty. Za co miałby przepraszać Gudzowatego rosyjski premier? Za słowa, które wypowiedział podczas ostatniej wizyty w Gdańsku.

Sondaż: dobrze, że zaproszono Putina

Dwie trzecie Polaków cieszy się, że na obchody rocznicy początku II wojny światowej zaproszono Władimira Putina – wynika z sondażu Miliard Brown SMG/KRC dla „Faktów”. - Dzięki temu Lech Kaczyński mógł przemówić do milionów Rosjan, trzeba wyjść poza polski grajdół - komentował w "Faktach po Faktach" Aleksander Smolar.