Sylwester nie dla wszystkich szczęśliwy...

W wyniku wybuchu własnoręcznie konstruowanej petardy zginął 18-letni mieszkaniec Trzcianki w Wielkopolsce. Z kolei w Nowym Targu płonęła kamienica, z której ewakuowano 20 osób. Rekordową liczbę pacjentów ze złamaniami odnotowuje szpital w Zakopanem.

Zarzuty za pożar straganu z petardami

Zarzut nieumyślnego wywołania zagrożenia dla życia lub zdrowia wielu osób usłyszał w poniedziałek 41-letni sprzedawca fajerwerków z Nowego Sącza. Według śledczych to on w niedzielę doprowadził do eksplozji stoiska z petardami i racami.

Fałszywy ksiądz - prawdziwa kradzież

Na półtora roku w zawieszeniu skazał krakowski sąd 26-latka, który podszywając się pod księdza odprawił dwie msze i wygłosił homilię. Jego wybryk wyszedł na jaw, gdy policja zatrzymała go pod zarzutem kradzieży samochodu.

OSTROŻNIE Z PETARDAMI

Dziś Sylwester. Noc wielu popisów pirotechnicznych. Jak co roku policja przypomina, by podczas odpalania fajerwerków nie zapominać o bezpieczeństwie. Swój apel popiera praktycznym przykładem.

Nie taki kac groźny

Głowa boli, w gardle suszy, a nawet najcichszy dźwięk brzmi jak tortura - jednym słowem: kac. Doprowadzić się do niego nie jest trudno. Ale jak się okazuje, "zespołu dnia następnego" łatwo też uniknąć - wcale nie stroniąc od alkoholu.

Na taksówkę nie ma co liczyć

Zapotrzebowanie na taksówki jest tak ogromne, że już dzisiejszego popołudnia nie było po co dzwonić po taksówkę na wieczór. Kierowcy przyjmowali zamówienia z wyprzedzeniem 10-12 godzin, czyli do rana.

Trybunał na pomoc Rywinowi

- Nasz klient został pozbawiony jednej instancji odwoławczej - tak uzasadniają obrońcy Lwa Rywina jego skargę do TK. Biznesmen kwestionuje przepisy, które pozwoliły go skazać za płatną protekcję. Trybunał przyjął jego skargę.

Jak chronić psy w Sylwestra?

Podczas gdy dla nas Sylwester to jeden z najradośniejszych wieczorów w roku, psy i koty z pewnością wolałyby wykreślić go z kalendarza. Huk i błyski petard to dla nich duży stres. Ale podejmując odpowiednie działania możemy go zminimalizować.

PRZYSPIESZONE WYBORY WYDARZENIEM 2007 ROKU

To przedterminowe wybory parlamentarne i zmiana rządu są, według Was, najważniejszym wydarzeniem 2007 roku. Podium polityka dzieli ze sportem. Na miejscu drugim - przyznanie Polsce organizacji Euro2012, a na trzecim - awans naszych piłkarzy do Euro2008.

Dla Pomorzan - bilet metropolitalny

W 13 pomorskich miastach i gminach od 1 stycznia będzie można korzystać ze wspólnego biletu na komunikację publiczną. Zintegrowany bilet obejmuje autobusy, tramwaje, trolejbusy, a także Szybką Kolej Miejską.

Płock: Weterynarz zamknął Zakłady Mięsne

Zakłady Mięsne w Płocku zamknięte do czasu, gdy zakończy się proces dostosowania ich do wymogów Unii Europejskiej (UE) - zdecydował powiatowy lekarz weterynarii. Spółka, zatrudniająca około 360 osób, wstrzymała produkcję. Możliwe są zwolnienia grupowe.

"Nie będzie ani lepiej, ani gorzej"

- Nie sądzę, żeby po 1 stycznia w szpitalach stało się coś szczególnego, żeby było gorzej lub lepiej, niż dotychczas - mówi w TVN24 minister zdrowia Ewa Kopacz o wejściu w życie ustawy skracającej czas pracy lekarzy do 48 godzin tygodniowo. - Dyrektorzy szpitali mają instrumenty i pieniądze - dodaje.

Jankowski: Mogę wypić z Tuskiem bruderszaft

To był zły rok dla tego kraju. Szczególnie jego końcówka. To, co się dzieje w polityce, jest nie do przyjęcia. Premier Tusk zamiast realizować obietnice, martwi się tylko o swoje. Ale dla dobra Polski mogę z nim wypić bruderszaft - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prałat Henryk Jankowski.

Rokita: Zaproszę Dodę na kawę

Nie myślałam, że będę porównywana do osoby z takim poczuciem humoru jak pani Doda, i w dodatku odważnej. To prawdziwa Polka. Chętnie zaproszę panią Dodę na kawkę - powiedziała Nelly Rokita w TVN24 odnosząc się do zarzut, że jest "Dodą polskiej polityki". O Donaldzie Tusku mówiła, że to funny boy.

W Krakowie rusza duży prywatny szpital

Pierwszy szpital komercyjny w Krakowie zaczyna pracę już w środę. Placówka im. św. Rafała zatrudnia na wyłączność kilku najlepszych lekarzy w mieście, ściąga też do pracy tych z emigracji - pisze "Gazeta Wyborcza".

Lepper uniknie zarzutów ws. zeznań?

"Życie Warszawy" pisze, że możliwe jest, iż Andrzej Lepper wywinie się z zarzutu składania fałszywych zeznań w sprawie przecieku z akcji CBA.

Wielkie pieniądze dla... posłów

Więcej o: 2500 złotych na prowadzenie biura poselskiego, 200 na wynajęcie mieszkania dla tych z poza Warszawy, 200 do pensji, 80 do diety za udział w posiedzeniach sejmu - takie podwyżki uchwalili sobie posłowie na przyszły rok.

Sześciolatki do szkoły marsz

Już w 2008 r. pierwsze sześciolatki będą mogły zacząć naukę w szkole. O ich gotowości do tego kroku zdecydują zaś sami rodzice - takie są, według "Polski", założenia rządowej reformy szkolnictwa, obniżającej wiek szkolny. Jej koniec przewidziany jest na 2012 r.

Chcemy zawodowej armii

Według sondażu przeprowadzonego przez dziennik "Polska", Polacy oczekują od rządu w 2008 roku przede wszystkim wprowadzenia zawodowej armii. Aż 80 procent ankietowanych pragnie wprowadzenia takich zmian.

Były ochroniarz Dalajlamy jest Polakiem

Dr Tenzin Jangchub przez prawie 10 lat dbał o bezpieczeństwo Dalajlamy XIV - kolejnego wcielenia Buddy i przywódcy Tybetańczyków na emigracji. Tydzień temu został Polakiem.

Warszawa: pożar w kanale ciepłowniczym

Jedna osoba zginęła, jedna trafiła do szpitala w wyniku pożaru w kanałach ciepłowniczych na warszawskim Żeraniu. Ofiarami ognia padli chroniący się w nich przed zimnem bezdomni.

Kłopotek: sprawie Nangar Khel chciano ukręcić łeb

Zdaniem Eugeniusza Kłopotka największym błędem dotyczącym ostrzelania Nangar Khel przez polskich żołnierzy był "grzech zaniechania" kierownictwa MON, które chciało sprawę uciszyć. - Próbowano to schować, ukryć, utrącić łeb całej sprawie - powiedział poseł PSL.

Pożegnanie z Kapuścińskim

Nazwisko Ryszarda Kapuścińskiego znalazło się wśród dziesięciu wybitnych, zmarłych w tym roku, postaci na liście "Pożegnania 2007", opublikowanej w niedzielę przez szwedzki dziennik "Dagens Nyheter".