„Dymisja Kamińskiego? Powinna być 2 lata temu”

Premier za późno wręcza dymisję Mariuszowi Kaminskiemu. Powinien to zrobić pierwszego dnia urzędowania. Mówię to jako obywatel, który niedługo złoży zawiadomienie na CBA – stwierdził Roman Giertych w „Faktach po Faktach”. Zdaniem Józefa Oleksego ostatnim momentem był sierpień.

Prezydent Tusk w opałach

Donald Tusk w prezydenckich sondażach wypada słabiej niż przed miesiącem. Drugie z kolei badanie wykonane przez instytut MillwardBrown SMG/KRC wskazuje, że premier wciąż jest liderem wyborczego wyścigu, ale dystans między nim, a konkurentami się zmniejsza.

Farfał nie składa broni - znów chce do TVP

Piotr Farfał nie godzi się z decyzją sądu o wykreśleniu go z Krajowego Rejestru Sądowego jako pełniącego obowiązki szefa TVP. W czwartek były prezes złożył odwołanie od tej decyzji - dowiedział się newsweek.pl. Sąd Rejonowy ma teraz siedem dni na odpowiedź. Tymczasem do spółki wracają ludzie, zwalniani wcześniej przez Farfała.

Komisja: Kamiński musi odejść. "Robi się ze mnie przestępcę"

Chcą zrobić ze mnie przestępcę. Nie mam wątpliwości, jaka będzie rekomendacja - stwierdził Mariusz Kamiński po wyjściu z posiedzenia speckomisji. Nie mylił się, wniosek premiera został zopiniowany pozytywnie, choć w głosowaniu nie wzięli udziału przedstawiciele PiS. Prezydent prześle swoją - negatywną - opinię "bez zwłoki".

"Afera jeszcze nie dociera do Polaków". PO w formie

41 procent Polaków chciało według CBOS-u głosować na początku października na Platformę Obywatelską. To dokładnie tyle samo, ile przed miesiącem. Czy afera hazardowa nie zaszkodziła zatem PO? - Na odpowiedź jest za wcześnie. Ten sondaż też jej jeszcze nie daje - komentuje wyniki badania politolog Anna Materska-Sosnowska.

Zarzuty za trzymanie psów w dołach z padliną

Zarzut znęcania się nad zwierzętami usłyszał rolnik, który ok. 20 psów trzymał w dołach z padliną i kontenerach, bez dostępu do światła i świeżej wody. Gospodarzowi ze wsi Jakobowo k. Wągrowca (woj. wielkopolskie) grozi do dwóch lat więzienia. Informację otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

Policjanci nie muszą już sprzątać odchodów

Stołeczni radni postanowili odciążyć z przykrych obowiązków warszawskich strażników miejskich, policjantów i innych funkcjonariuszy, którzy pracują z psami i końmi. Jak tylko wejdzie w życie uchwała radnych, funkcjonariusze nie będą musieli sprzątać odchodów po swoich czworonożnych partnerach.

Zapytają Kamińskiego o akcję ws. Kwaśniewskiej

CBA prowadziło czynności zmierzające do aresztowania Jolanty Kwaśniewskiej, dlatego speckomisja powinna zająć się tą sprawą - uważa Lewica. Jej przedstawiciel w speckomisji Janusz Krasoń będzie chciał zapytać o te działania szefa CBA Mariusza Kamińskiego.

Kopał pasażera na gapę. Wykopali go z pracy

Pod koniec września jeden z ochroniarzy pracujących na zlecenie warszawskiego ZTM pobił pasażera jadącego na gapę. Chłopak miał bowiem coś mruczeć pod nosem, kiedy odchodził po otrzymaniu mandatu. Wtedy ochroniarz pobiegł w jego stronę i kopnął go w plecy. Teraz sam został wykopany z pracy.

Rydzyk jest już doktorem

Ojciec Tadeusz Rydzyk obronił doktorat. Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie za przyjęciem jego pracy opowiedziało się 11 członków komisji. Nikt nie był przeciwny. Na sali nie zabrakło również miłośników redemptorysty, bo obrona była publiczna. Mimo to, nie wpuszczono na nią kamer telewizyjnych. Teraz Rydzyk może wrócić na stanowisko rektora swojej uczelni.

Jak "Nerwowy" trafił za kraty

Zaczynał od paserki i cinkciarstwa, skończył na handlu narkotykami. Przez 30 lat działalności w branży nigdy nie był zatrzymany przez policję. Andrzeja G. "Nerwowego" zatrzymało w jego domu-twierdzy CBŚ, a w akcji uczestniczyli reporterzy "Uwagi" TVN. Zobacz autentyczne nagrania z zatrzymania przestępcy o 19.50 w TVN.

J. Kaczyński: Winien jest Tusk, "trzęsący się" premier

- Donald Tusk, będąc w kręgu podejrzenia, chce twierdzić, że ma jakieś podstawy, by odwołać człowieka, który go w ten krąg podejrzenia postawił - tak Jarosław Kaczyński komentował wszczęcie przez premiera procedury odwoławczej wobec szefa CBA. W opinii prezesa PiS, sejmowe wystąpienie Tuska ws. afery hazardowej było "rozpaczliwą obroną trzęsącego się premiera".

Pitera o aferze: a co ja mogłam?

Donald Tusk i minister do walki z korupcją Julia Pitera umówili się na "poważną rozmowę". Mają uzgodnić kształt "systemu politycznego ostrzegania w sprawach, w których zachodzi podejrzenie korupcji". Minister Julia Pitera mówi TVN24, że w sprawie afery hazardowej właściwie nic nie mogła zrobić.

"Nie pozwolimy na powrót do władzy ludzi nienawiści"

Lata wstydu i hańby. Nie można zamknąć oczu nad tym, jak pracowano nad ustawą hazardową - mówił w Sejmie premier deklarując jednocześnie, że afera hazardowa zostanie wyjaśniona. - Ona, jak w soczewce pokazuje bolączki Polski: zagrożenie lobbingiem, niski standard polityków, nadużywanie służ specjalnych do polityki - przekonywał Donald Tusk. Ale to nie wszystko, co chce zrobić PO: - Nie pozwolimy na powrót do władzy ludzi nienawiści - obiecywał szef rządu.

"PiS proponuje pokój w zamian za prawdę"

- PO wypowiedziała nam wojnę, ale my proponujemy pokój. W zamian chcemy tylko prawdę – mówiła w Sejmie posłanka PiS Beata Kempa. Natomiast Ludwik Dorn stwierdził, że nie wierzy w wojnę o prawdę. - Na wojnie każdy środek do osiągnięcia celu jest uprawniony. Nie wierzę w dotarcie do prawdy poprzez tworzenie podstępów i złudzeń - powiedział Dorn.

Podsłuchy odtajnione, ale ich nie zobaczymy

Minister Andrzej Czuma obiecywał, że jak tylko otrzyma materiały ze śledztwa CBA ws. afery hazardowej, to je ujawni. Tymczasem, gdy CBA odsłuchy w postaci 13 płyt CD odtajniło, ich publikacji przeciwstawił się prokurator krajowy Edward Zalewski, podwładny Czumy.

"Panie premierze, odzyskamy zaufanie"

Panie premierze, odzyskamy społeczne zaufanie - zadeklarował w Sejmie minister Michał Boni, przedstawiając w imieniu rządu informacje o pracach nad ustawą o grach losowych, od której zaczęła się afera hazardowa. I podkreślił: - W tej sprawie trzeba wszystko wyjaśnić, rzetelnie, spokojnie, z pokorą wobec faktów. Dogłębnie, aż do bólu.

W Kamińskiego PO uderzy Bondarykiem

Nie ustaje batalia o szefa CBA. Po tym, jak Kancelaria Prezydenta poinformowała o prawdopodobnym odesłaniu wniosku premiera o opinię ws. odwołania Mariusza Kamińskiego, PO ma nowy pomysł jak usunąć go ze stanowiska. Chodzi o odebranie Kamińskiemu przez ABW certyfikatu dostępu do informacji niejawnych. W takim przypadku premier miałby obowiązek go odwołać - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

19-latek zmarł na sali sportowej

Tragiczny wypadek na sali gimnastycznej przy ul. Akademickiej 5 w Warszawie. 19-letni student zmarł w czasie gry w siatkówkę. Chłopak źle się poczuł podczas rozgrzewki. Wezwano pogotowie, jednak reanimacja nie powiodła się.

"Zamieniam warunki komfortowe na plac bitewny"

Sławomir Nowak rusza na wojnę z PiS-em. - Zamieniam ciepłe i komfortowe warunki w Kancelarii Premiera na sejmowy plac bitewny – powiedział w „Poranku TVN24” Nowak. - Wytoczono ciężkie działa przeciwko PO, ale prawda zwycięży – dodał stanowczo polityk.

Prasa: Tusk przystąpił do ataku. Czeka nas wojna polsko-polska

Zdecydowany przywódca, bojownik, bezwzględny szeryf, który kończy z polityką miłości i prowadzi partię na wojnę z PiS - w taki sposób prasa komentuje decyzję Donalda Tuska o siedmiu dymisjach w rządzie. Podkreślając, że kampania prezydencka premiera właśnie wystartowała i czeka nas nowa wielka wojna polsko-polska.

Walka na szczycie: To Schetyna zażądał głowy Nowaka

Kariera Sławomira Nowaka, szefa gabinetu politycznego premiera, skończyła się na wyraźne żądanie wicepremiera Grzegorza Schetyny. Nowak zapłacił dymisją za nielojalność wobec wicepremiera, dokonując przecieku do mediów informacji o pozbawieniu go stanowiska - pisze dziennik "Polska".

Kto zastąpi odwołanych?

Polityczna burza poważnie zamieszała w rządowych szeregach. Po dymisjach ministrów trwają spekulacje, kto ich zastąpi. Najczęściej wymieniani kandydaci to: Jerzy Miller jako szef MSWiA, Krzysztof Kwiatkowski jako minister sprawiedliwości i Paweł Wojtunik - jako szef CBA.

Dzień dymisji od kuchni

Polityczna nawałnica zmian spowodowała poważne zawirowania także na sejmowych korytarzach. Wokół najważniejszych polityków gromadził się tłum dziennikarzy, a oni ostrożnie przebierali w słowach.

BBN sprawdzi nasze misje

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego chce dokładnie przyjrzeć się zagranicznym misjom, w których uczestniczą polscy wojskowi - informuje "Rzeczpospolita". Pod lupą ma znaleźć się zakończona już interwencja w Iraku, operacja w Afganistanie i misje, w których Polska uczestniczy pod auspicjami ONZ.

Decyzje premiera zgodne z oczekiwaniami

Czy Schetyna ma odejść, a Czuma zachować stanowisko, co zrobić z Drzewieckim? Od początku afery hazardowej zadawaliśmy Wam na naszej stronie pytania o przyszłość rządu i jego członków. Okazuje się, że typowane odpowiedzi pokryły się z rzeczywistością.

"Jestem niewinny, a Kapica nie miał pełnej wiedzy"

- Jestem przypadkowym przechodniem wciągniętym w wir zdarzeń, z którymi nie miałem nic wspólnego - mówi tvn24.pl zdymisjonowany Adam Szejnfeld. Przekonuje, że jest niewinny, nie rozmawiał o ustawie hazardowej z żadnymi biznesmenami, a "niefortunne" wypowiedzi Jacka Kapicy wynikają z jego "małego stażu w Ministerstwie Finansów".

"Dymisja potrzebna, ale 2 lata temu"

Były premier Leszek Miller popiera decyzję Donalda Tuska o wszczęciu procedur odwoławczych szefa CBA. Przyznaje przy tym, że premier powinien pozbyć się Kamińskiego już dwa lata temu. - Nie brakowało wówczas gęsi, które ostrzegały, że człowiek ten nie nadaje się na to stanowisko - tłumaczył Miller.

"Zbycho ma zostać szefem CBA?"

Zapowiedź dymisji Mariusza Kamińskiego rozpala polityków ze wszystkich stron. W programie "24 godziny" TVN24 Joachim Brudziński (PiS) powtarzał za swoim klubowym kolegą Zbigniewem Girzyńskim: - Kto teraz ma zostać szefem CBA, Zbycho? Sebastian Karpiniuk odpowiadał, że "takie połajanki są nie na miejscu". A Ryszard Kalisz powiedział tylko, że chyba powinien siedzieć pomiędzy oba politykami.

Komorowski: wojna jest faktem

Polityk, a nie dobry glina. Tak opisał w "Kropce nad i" Mariusza Kamińskiego marszałek sejmu Bronisław Komorowski. Jego zdaniem szef CBA, zamiast doprowadzić śledztwo ws. ustawy hazardowej do końca, mógł chcieć przeprowadzić polityczną prowokację. Komorowski bronił premiera: - Wojna jest faktem. Wytoczone zostały najcięższe działa ze strony naszych przeciwników politycznych. Chcemy się bronić.