"Kicz, cyrk, fałsz"

"Kicz w polskiej polityce bije rekordy obecności. Trzech najważniejszych polityków w państwie jedzie do Łodzi na skutek tego, że szalony człowiek, który chciał zabić kogoś ważnego, zabił pracowników biura PIS-u, bo nie mógł zabić nikogo ważniejszego!" - pisze na swoim blogu Janusz Palikot. Gest Bronisława Komorowskiego, Donalda Tuska i Grzegorza Schetyny, bo o nich mowa, nazywa "cyrkiem".

Niesiołowski chroniony przez wpis na forum

Bezpośrednim powodem przyznania Stefanowi Niesiołowskiemu ochrony BOR był wpis, który pojawił się na jednym z forów internetowych tuż przed jego wizytą w Krośnie Odrzańskim - ustalił portal tvn24.pl. Autor komentarza napisał, że przyjazd polityków PO do miasta będzie dobrą "okazją by wszystkich się pozbyć". - Podczas wizyty funkcjonariusze nie odstępowali wicemarszałka na krok - mówi tvn24.pl lubuski poseł PO Marek Cebula. Niesiołowski na temat wpisu rozmawiać nie chce.

Zaatakował ojca nożem

Kolejna rodzinna awantura omal nie zakończyła się dramatem. 21-letni mieszkaniec zaatakował nożem swojego ojca, bo ten wyrzucił do kosza narkotyki. Furiat trafił w ręce policji.

Ziobro na konwencji już z funkcjonariuszami BOR

Zbigniew Ziobro zmienia zdanie i przyjmuje ochronę BOR. W tej sprawie rozmawiał wczoraj z szefem Biura gen. Marianem Janickim. - Generał Janicki kategorycznie stwierdził, że ma wiedzę, z której wynika, iż zagrożenie jest bardzo realne – powiedział tvn24.pl Ziobro. Później na krakowskiej konwencji PiS pojawił się już z ochroną.

"Mój brat chciałby, by o Polsce mówiono: poważne państwo"

Jarosław Kaczyński chce szybkiego rozwoju Polski, by Polakom żyło się lepiej i bezpieczniej. - I jednocześnie, żeby Polska więcej znaczyła - mówił prezes PiS na konwencji w Gorzowie Wielkopolskim. Cytował też słowa swojego brata z ostatniego wywiadu zmarłego prezydenta. - Chciał, by o Polsce mówiono: poważne państwo - powiedział Kaczyński.

Premier dziękuje za "kawał dobrej roboty"

- Międzynarodowy dzień transplantacji jest chyba dobrym momentem, by powiedzieć, że kawał dobrej roboty zrobiliście - mówił premier Donald Tusk dziękując lekarzom, dawcom i biorcom narządów. Dodał jednak, że przed Polską jest jeszcze mnóstwo pracy. - Konieczna jest większa akceptacja i zrozumienie, czym jest transplantacja - zaznaczył szef rządu.

Wiernych mniej, ale "ilość przechodzi w jakość"

Wiernych w Kościele katolickim jest coraz mniej, mówi ksiądz, który obserwuje wielkie liczenie wiernych podczas dzisiejszych mszy. Zaznacza jednak, że "ilość wiernych przechodzi w jakość", a kryzys wiary powinien być wyzwaniem dla Kościoła.

Girzyński: Jaki prezydent, takie przeprosiny

- Bronisław Komorowski kiedyś powiedział: jaka wizyta, taki zamach. To ja teraz powiem: jaki prezydent, takie przeprosiny - tak Zbigniew Girzyński podsumował słowa prezydenta, który m.in. w rozmowie z TVN mówił w czwartek: - Zróbmy eksperyment: ja bardzo serdecznie przepraszam. Poseł PiS namawiał też w programie "Kawa na ławę" do podpisania deklaracji łódzkiej, co jego sejmowi koledzy skwitowali śmiechem. - Dla mnie to deklaracja hipokryzji, nie do standardów w polskiej polityce - powiedział Adam Szejnfeld.

W wyborach do samorządów PO traci

Gdyby wybory samorządowe odbyły się w październiku, to PO mogłyby liczyć na 35 proc. głosów, PiS na 25,4 proc., SLD na 16,4 proc., a PSL na 8,5 proc. - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badania Opinii "Homo Homini" dla Polskiego Radia.

Pałys "przegrał z chorobą alkoholową"

- Poseł Pałys przegrał z chorobą. Bo to jest choroba alkoholowa - ujawnił w programie "Kawa na ławę" poseł PSL Eugeniusz Kłopotek. Jego niedysponowanego kolegę, Andrzeja Pałysa, nagrała w piątek kamera "Faktów TVN". Po tym wydarzeniu parlamentarzysta został zawieszony w prawach członka partii.

Karambol i gigantyczny korek w stolicy

Jedna osoba zginęła w karambolu pięciu aut na warszawskiej ulicy Czecha w stronę Wesołej. Policjanci zamknęli ulicę w obu kierunkach. Samochody są zawracane.

Pawlak jedzie do Moskwy

Waldemar Pawlak jedzie do Moskwy. Minister gospodarki oficjalnie będzie uczestniczył w Międzynarodowym Tygodniu Energetycznym, ale wiadomo, że będzie też rozmawiać o polsko-rosyjskim kontrakcie gazowym z najważniejszymi urzędnikami i biznesmenami z tej branży. Ma się spotkać min. z ministrem energetyki Siergiejem Szmatko - informuje korespondent Faktów TVN Andrzej Zaucha.

"Kiedyś się nie śniło, dziś to rutyna"

- Kiedyś nawet nam się to nie śniło, dziś jest rutyną – tak prof. Piotr Kaliciński podsumował zmiany w transplantologii. Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie obchodzi Dzień Transplantacji, a promować ideę przeszczepów będzie premier i minister zdrowia.

"Nie zrealizujemy postulatów, rozwiążę partię"

- Jeśli po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych - zakładając, że Ruch Poparcia dostanie się parlamentu i utworzy koalicję rządzącą - nie uda się zrealizować większości z 15 postulatów, partia zostanie rozwiązana - zapowiedział Janusz Palikot podczas spotkania w Kielcach. Jak podkreśla polityk, jego ugrupowanie "Nie powstaje po to, by istnieć na zawsze".

Samorządowy start PiS w Warszawie

Prawo i Sprawiedliwość inauguruje kampanię wyborczą w stolicy. W niedzielę w Warszawie odbędzie się konwencja partii, której udział weźmie m.in. Czesław Bielecki - kandydat partii na prezydenta miasta.

Bond i rycerz walczą o głosy

Gdy każdy głos jest na wagę złota, politycy chwytają się wszystkich sposobów, by zdobyć poparcie wyborców. Internet pełen jest kolejnych spotów kandydatów, które nieraz przyprawiają o atak śmiechu.

Związkowcy chcą odwołania Kopacz

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy żąda odwołania minister zdrowia Ewy Kopacz. Zdaniem OZZL, minister odpowiada za "chaotyczną i niespójną" politykę zdrowotną.

PiS nawołuje do koalicji z PO. W Siedlcach

Rusza kampania wyborcza PiS przed listopadowymi wyborami samorządowymi. W Szczecinie odbyła się konwencja z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, który skrytykował obecny rząd i wyraził nadzieję, że nie przetrwa dłużej niż rok. Kolejne konwencje miały miejsce w Opolu, Olszytnie i Siedlacach. Na wszystkich zaprezentowano kandydatów PiS w nadchodzących wyborach.

"Jarosław Kaczyński wdeptał mnie w błoto"

- Nie ma takiej ofiary, której nie warto złożyć, by się spotkać z Putinem - za te słowa prezydenckiego doradcy prof. Tomasza Nałęcza wypowiedziane w radiowej audycji szef PiS Jarosław Kaczyński chce jego dymisji i od tego uzależnia przyjęcia zaproszenia Bronisława Komorowskiego. - To słowa wyrwane z kontekstu i insynuacja. Jarosław Kaczyński wdeptał mnie w błoto - mówił w TVN24 Nałęcz i wyjaśnił o co mu chodziło.

Groził, że zastrzeli Kurskiego

- Zabiję Kurskiego, niezależnie od tego, co się stało w Łodzi. Nienawidzę PiS - usłyszał w słuchawce, według portalu rp.pl, zaskoczony oficer dyżurny wrocławskiej policji. Jak informuje policja, agresywny mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 i groził śmiercią politykowi PiS. Policjantom udał się szybko namierzyć tajemniczego rozmówcę i 54-letni mieszkaniec Wrocławia został zatrzymany.

Kamień węgielny pod "sprawę bosko-ludzką"

W sobotę wmurowano kamień węgielny pod świątynię w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" wznoszonym w krakowskich Łagiewnikach. Kamień ze szklaną kapsułą zawierającą ziemię z grobu papieża został umieszczony w ścianie kościoła, który będzie mu dedykowany i w którym w przyszłości mają się znaleźć jego relikwie. - Nie chcemy budować kościoła ani centrum tylko dla ludzi. Ani nie mamy zamiaru mówić, że tu chodzi tylko o Boga. To miejsce i to dzieło winno być sprawą bosko-ludzką - mówił podczas uroczystości kard. Stanisław Dziwisz.

Córka Wassermanna chce ekshumacji

W najbliższych dniach Małgorzata Wassermann, córka posła PiS Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, zamierza wysłać do Prokuratury Wojskowej wniosek o ekshumację ciała ojca. Mówi, że zdecydowała się na ten krok, bo do tej pory nie otrzymała wyników sekcji zwłok ojca i nie jest wciąż znana bezpośrednia przyczyna jego śmierci.

Prezydent spotkał się z KRRiT

Prezydent kontynuuje spotkania mające doprowadzić do obniżenia poziomu agresji w życiu politycznym. Dzisiaj Bronisław Komorowski spotkał się z przedstawicielami KRRiT i organizacji medialnych. Skutkiem rozmów jest zapowiedź podjęcia "pewnego rodzaju monitoring programów" przez KRRiT.

"Nie mówmy o kiczu pojednania"

Polityka i życie publiczne składa się także z gestów i trzeba potrafić je wykonywać - powiedział marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, komentując to, że w sobotę wraz z prezydentem i premierem złożył kwiaty pod łódzką siedzibą PiS, gdzie został zastrzelony asystent europosła. Przestrzegł jednak przed kiczem pojednania.

Tomek w lepszym stanie

Stan 6-letniego Tomka po drugim przeszczepie wątroby ustabilizował się. Poprawiła się czynność przeszczepionego narządu, ustało też krwawienie. Chłopiec wczoraj przeszedł drugą transplantację wątroby. Po operacji był w ciężkim stanie. Teraz lekarze mają nadzieję, że będzie już tylko lepiej.