Zdaniem Bartosza Arłukowicza, stanowisko doradcy w kancelarii prezydenta dla Tomasza Nałęcza, jest rewanżem za poparcie Bronisława Komorowskiego w czasie kampanii wyborczej. - Jest to spłacanie długów (...) niewiele znaczącymi funkcjami - powiedział polityk lewicy w TVN24. Julia Pitera z PO z twierdzeniem tym zgodzić się nie chciała i tłumaczyła, że na scenie politycznej nie ma wielu polityków takich jak Nałęcz.

Na tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej, którą w niedzielę w warszawskiej Katedrze Polowej odsłonił prezydent Bronisław Komorowski, jest błąd. Pomyłka wystąpiła w nazwisku Izabeli Jarugi-Nowackiej.

Ksiądz Roman J., podejrzany o molestowanie seksualne trzech dziewczynek oraz doprowadzenie jednej z nich do obcowania płciowego, po wpłaceniu 20 tys. zł poręczenia majątkowego opuścił areszt. Ksiądz nie przyznał się do obcowania płciowego, jedynie do molestowania małoletnich.

Łódzkie lotnisko wznowiło pracę. - Saperzy wywieźli już bombę lotniczą z czasów II wojny światowej, którą w poniedziałek przed południem znaleziono w trakcie prac budowlanych na terenie nowego terminala - poinformowała rzeczniczka portu Katarzyna Dobrowolska.

Do prokuratury wpłynęło kilkanaście zawiadomień o przestępstwie w sprawie krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Dwa z nich złożył Janusz Palikot. Większość doniesień umorzono lub odmówiono wszczęcia śledztwa.

34 osoby, w tym czterej członkowie kierownictwa kopalni, odpowiedzą za naruszenie przepisów i uchybienia, które - według nadzoru górniczego - miały związek z ubiegłoroczną katastrofą w kopalni "Wujek-Śląsk". 18 września 2009 r. w wybuchu metanu zginęło tam 20 górników, a ponad 30 zostało rannych.

We wtorek gen. Krzysztof Parulski leci do Moskwy. Naczelny Prokurator Wojskowy ma m.in. odebrać 11 tomów akt śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej, a także rozmawiać nt. przekazywaniu Polsce kolejnych dokumentów. Płk Jerzy Artymiak z NPW oświadczył, że materiały, o które Rosja zwróciła się do naszego kraju, nie są jeszcze gotowe.

Śledztwo w sprawie producenta filmowego Lwa R. i innych osób, podejrzanych m.in. o korupcję i fałszowanie dokumentacji medycznej nie zakończy się w sierpniu. Podejrzani złożyli swoje wnioski dowodowe, więc śledztwo ma zostać przedłużone o kolejne trzy miesiące - dowiedziała się w poniedziałek Polska Agencja Prasowa w łódzkiej prokuraturze apelacyjnej.

Płk Piotr Patalong objął w południe stanowisko Dowódcy Wojsk Specjalnych. W ceremonii w siedzibie DWS w Krakowie uczestniczył m.in. szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Mieczysław Cieniuch.

Na gazie i na holu. Policjanci włocławskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę, który holował pojazd kierowany przez... drugiego pijanego mężczyznę. Ten ostatni dodatkowo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Brak odpowiedzialności to najłagodniejsze określenie zachowania mężczyzny, który najpierw wypił butelkę wódki, a później uczył pływać swoich synów. Na szczęście plażowicze na czas wezwali policję.

Prokuratura za granicą poszukuje biegłego do sprawy poznańskiego seksuologa, prof. Lechosława Gapika, bo krajowi specjaliści odmówili sporządzenia opinii. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie rzekomego molestowania pacjentek przez seksuologa.

Śmiertelne pobicie na plaży we Władysławowie. 27-letni mieszkaniec Pucka zmarł po tym, jak został pobity przez nieznanych jeszcze sprawców. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja i prokuratura.

To nie jest dobry rok dla ptaków - przynajmniej na Podkarpaciu. Jak zaobserwowali tamtejsi ornitolodzy, gniazda opuściło znacznie mniej niż zwykle młodych bocianów, pliszek czy szpaków.

Śpiesz się powoli i na pewno nie pod wpływem alkoholu - takie motto powinna wziąć sobie do serca pewna poznanianka, która na przejeździe kolejowym sama podniosła sobie szlaban i wjechała wprost pod pociąg Intercity. Okazało się, że była pijana.

Rekordowy weekend pod względem liczby pijanych kierowców na polskich drogach. Policjanci od piątku zatrzymali ponad 2000 nietrzeźwych za kółkiem. Weekend był tragiczny także pod względem wypadków. Przez ubiegłe trzy dni wydarzyło się ich aż 381.

Stanęły pociągi na linii Gdańsk-Warszawa. Wszystko po tym, gdy w Tczewie samochód-wywrotka na przejeździe kolejowym zerwał trakcję elektryczną. Pojazd stanął w płomieniach, na szczęście kierowcy nic się nie stało. Uszkodzenie nastąpiło na ważnej linii kolejowej, łączącej Trójmiasto z Warszawą i dalej prowadzącej na południe kraju.

Andrzej Gwiazda już bezpieczny w rękach ratowników GOPR. Rano dawny lider Solidarności wezwał pomoc, bo towarzysząca mu osoba miała kłopoty z kontynuowaniem wycieczki w Beskidzie Niskim.

- O katastrofie smoleńskiej nie wolno zapomnieć i to jest obowiązkiem każdego Polaka, ale wybory samorządowe to kwestia rozwiązywania problemów, którymi żyją Polacy - uważa wiceprezes PiS Beata Szydło. Zapowiada, że PiS nie będzie atakować PO, ale skupi się na merytorycznych rozwiązaniach dla samorządów.