Zarząd chorzowskiego Ruchu ze "smutkiem i ubolewaniem" przyjął informację o bójce z udziałem kibiców tego klubu, do jakiej doszło w niedzielę na plaży w Gdyni i zdecydowanie "odciął się od aktów agresji i przemocy".

W poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Katowicach zamknięto przewód sądowy w kończącym się procesie Katarzyny W. 2 września wygłoszone zostaną mowy końcowe obrońcy i oskarżycieli. Wkrótce potem sąd wyda wyrok. Prokuratura zarzuca Katarzynie W. zabójstwo półrocznej córki Magdy w styczniu 2012 r.

Polscy onkolodzy ogłosili sensacyjne wyniki swoich prac. Bardzo skuteczne w leczeniu raka piersi okazuje się wycięcie jajników i jajowodów. Po głośnej amputacji piersi przez słynną aktorkę Angelinę Jolie wraca temat leczenia i profilaktyki, a badania lekarzy ze Szczecina mogą się okazać przełomowe.

W poniedziałek komisja wyborcza Platformy Obywatelskiej zakończy zbieranie głosów w wyborach szefa partii. Kandydatów jest dwóch - obecny przewodniczący Donald Tusk oraz skonfliktowany z nim Jarosław Gowin, były minister sprawiedliwości.

W Skwierzynie (woj. lubuskie) odbywał się w ten weekend III Piknik Militarny M.A.S.H. Na poligonie wojskowym pojawiło się mnóstwo wojskowych pojazdów i sprzętu, który można było nie tylko zobaczyć, lecz także przejechać się nim. Nie zabrakło też pasjonatów, którzy zafundowali widzom pełną wybuchów wojenną rekonstrukcję.

Mówią, że ufają, że w egipskich kurortach jest spokojnie. Niektórzy kontaktowali się ze znajomymi, którzy są na miejscu i zapewniali ich o bezpieczeństwie. Inni przyznają wprost, że nie mogli zmienić rezerwacji lub nie chcieli stracić wpłaconych pieniędzy. Polacy wciąż decydują się na realizację urlopu w Egipcie, choć Ministerstwo Spraw Zagranicznych w oficjalnym komunikacie odradza wyjazdy do tego kraju.

- Dolny Śląsk to chyba najciekawszy region Europy - mówią ci, którzy na zamek Książ zaprosili w niedzielę miłośników historii. I pokazali swoją, sensacyjną wersję tajemnic okolicy. - Niemcy w popłochu opuszczali zamek, a Amerykanie, Polacy i Rosjanie forsowali, krzycząc "Do boju!" I zwyciężając - relacjonuje reporter TVN24.

W lecie krakowskie sceny zapadają w drzemkę. Za to w Teatrze Zależnym przez dwa tygodnie będzie dziać się całkiem sporo. Trwa STeN - Letni Festiwal Teatrów Nieinstytucjonalnych.