Jeszcze przez rok jazda po nowych odcinkach A1, A2 i A4 będzie darmowa. To dlatego, że stacje paliwowe wciąż negocjują z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad warunki swojej obecności na trasach. Jednak tam, gdzie już pobiera się opłaty, zapłacić będzie trzeba więcej. Przejazd 150-kilometrowym odcinkiem z Konina do Nowego Tomyśla zdrożeje z 42 do 45 złotych.

- Dziwię się ludziom, którzy by chcieli jakieś inicjatywy prawicowe tworzyć, bo tam jest półka przeładowana - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Andrzej Olechowski. W ten sposób odniósł się do prasowych informacji, że Radosław Sikorski, Roman Giertych i Michał Kamiński mają wspólny polityczny plan.

O kolejne pół roku - do końca czerwca 2013 r. - przedłużono śledztwo, w którym gdańska prokuratura bada niewyjaśnione dotąd okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Nie wiadomo, czy w tym czasie uda się zakończyć postępowanie.

69 proc. badanych w grudniu źle ocenia pracę rządu, chwali ją 23 proc. Premiera Donalda Tuska krytykuje 60 proc. respondentów, przeciwną opinię ma 29 proc. - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska.

Cisza i skupienie, połączone z modlitwą zamiast hucznej, alkoholowej imprezy to alternatywny sposób spędzenia sylwestra, który proponują krakowskie klasztory.

"Wielka Krokiew - wielki kant" - wykonawcy pawilonu pod Wielką Krokwią protestują na ulicach Zakopanego. Przy stacji benzynowej w Ustupie na drogi ruszyły ciężarówki z transparentami nawołującymi do wypłaty zaległych wynagrodzeń za budowę pawilonu.

Trzech mężczyzn zostało oskarżonych o porwanie dla okupu żony gdańskiego biznesmena. Kobieta została uwolniona po wpłaceniu 527 tys. euro. Porywaczy zatrzymano po dwóch-trzech miesiącach, wcześniej próbowali oni "wrobić" w przestępstwo niewinne osoby.

W czwartek przed godz. 15 w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Dojnowskiej w Białymstoku doszło do wybuchu gazu. W kuchni wybuchł pożar, który odciął 36-letniej kobiecie i jej 11-letniemu dziecku drogę ucieczki. Matka zdecydowała się wyskoczyć z okna z drugiego piętra.