Platforma "dogadana" z Palikotem? "Kompromis się znajdzie"

- Jest dogadana na jedno głosowanie współpraca z Palikotem. Gdyby premier nie miał z tyłu głowy takiej gwarancji, to nie byłby taki nieugięty - takie rozwiązanie sporu koalicjantów ws. wieku emerytalnego wieszczył w "Kawie na ławę" Ryszard Kalisz (SLD). Z kolei poseł Ruchu Palikota Sławomir Kopyciński zdementował te informacje. Natomiast sam koalicjant w osobie Waldemara Pawlaka zapewnił, że kompromis się znajdzie.

Stig w Polsce. "Emocje takie same jak na rajdzie"

Na torze wyścigowym w Poznaniu pojawił się Stig. Wcześniej zamaskowany, teraz już z odkrytą twarzą, Ben Collins dał pokaz swoich umiejętności. - Czuję się teraz znacznie bardziej komfortowo w stroju wyścigowym, oprócz tego żyję całkiem normalnie - opowiadał w rozmowie z reporterem TVN24 słynny kierowca z Top Gear.

Bus wpadł do rowu. 5 osób rannych

Pięć osób rannych, w tym jedna kobieta, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala -to bilans wypadku, do którego doszło w niedzielę rano na obwodnicy Grodkowa (woj. opolskie). Obecnie ruch na drodze wojewódzkiej nr 401 odbywa się wahadłowo.

Szalik z figury Jezusa "skazany" na zniszczenie. Ale jest problem

Z powodu niewykrycia sprawców prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie powieszenie długiego szalika klubu zużlowego Stelemet Falubaz z Zielonej Góry na ramionach gigantycznej figury Chrystusa w Świebodzinie. Pojawił się jednak inny problem. Decyzją sądu szalik przeszedł na własność Skarbu Państwa i ma zostać zniszczony. Nie wiadomo jednak kto i jak ma to zrobić.

Luksusowa jazda Polaków. "To nie samochód, to Ferrari"

Podczas gdy w kraju rośnie bezrobocie, Polacy nie rezygnują z luksusowej jazdy ekskluzywnymi samochodami. Tylko w pierwszej połowie lutego warszawski salon Ferrari sprzedał transzę aut przeznaczoną na cały 2012 rok. W związku z tym droga włoska marka drugi rok z rzędu wyróżniła salon za najlepsze wyniki sprzedażowe na świecie.

"W ciemności" ma już jego głos

Napięcie przed oscarową galą, która zacznie się jutro w nocy polskiego czasu, rośnie. Tym bardziej, że szanse filmu "W ciemności" Agnieszki Holland są duże: film ma bardzo dobre recenzje, liczną widownię no i jeden pewny głos jednego z członków Akademii przyznającej Oscary - Janusza Kamińskiego, również nominowanego.

"Odsunięcie PO od władzy warunkiem istnienia Polski"

- Trzeba cisnąć tę władzę, bo ona sama się nie rozwiąże - apelował na spotkaniu z mieszkańcami Lublina prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Trzeba się organizować. To już po Smoleńsku następuje. Mamy ten drugi jak to nazywają obieg medialny, mamy filmy, które oglądają miliony ludzi. Trzeba to umacniać - nawoływał. Prezes PiS zapowiedział, że będzie jeździł po całej Polsce, żeby "budzić" i przekonywać do takich działań.

"Pawlak, jak nie ty, to Palikot. Jakoś to przepchniemy, potem pogadamy"

- Myślę, że to będzie tak: PSL stanie na swoich pozycjach, będzie stroszył piórka i jak zwykle pokazywał pazury, a premier Tusk przepchnie to jakoś głosami Palikota i cała koalicja będzie zadowolona - taki scenariusz wprowadzania zmian w ustawie emerytalnej przewiduje Leszek Miller. Temu stanowczo sprzeciwił się w "Faktach po Faktach" Jan Krzysztof Bielecki, który liczy na porozumienie koalicjantów.

Jest nowa lista refundacyjna. Lekarze: To jeden wielki skandal

- Znów sposób wprowadzenia listy refundacyjnej jest jednym wielkim skandalem. Wyrażam oburzenie - pacjenci, obywatele, nie dajmy się tak traktować - grzmiał w TVN24 szef Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz, odnosząc się do opublikowania w sobotę przez resort zdrowia nowej listy leków refundowanych. Ma ona obowiązywać od 1 marca. Jak zapowiedział minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, na liście znajdzie się 216 nowych pozycji, a ponad 100 leków będzie miało niższe ceny.

Kaczyński: skandaliczne uderzenie w Kościół. Tusk: Nie ma świętych krów

- Kościół w Polsce jest instytucją narodową, depozytariuszem wartości i uderzenie w Kościół jest skandaliczne i szkodzące naszemu krajowi - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński, komentując rządowe plany likwidacji Funduszu Kościelnego. - To nie jest atak na Kościół - odpowiedział premier Donald Tusk. Dodał jednak, że w sytuacji, kiedy "pewne ciężary" znoszą wszyscy obywatele, nie może być "świętych krów".

"Największym wyzwaniem jest wiek emerytalny"

- Spośród działań zapowiedzianych w expose największym wyzwaniem jest podniesienie wieku emerytalnego - powiedział w sobotę minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz podsumowując, po spotkaniu z premierem Donadem Tuskiem, 100 dni działań swojego resortu.

Lekarze grożą protestem i kierują wniosek do TK

- Jeżeli nie zmieni się postępowanie nie tylko ministerstwa zdrowia ale i NFZ, to grozi nam powrót protestu pieczątkowego, ale to będzie znacznie mocniejszy powrót - zapowiedział Maciej Hamankiewicz, szef Naczelnej Rady Lekarskiej. Uczestnicy XI Nadzwyczajnego Zjazdu Lekarzy podjęli w sobotę decyzję o wystąpieniu do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie konstytucyjności przepisów rozporządzenia dotyczących karania lekarzy za wystawienie recept osobom nieuprawnionym.

57-latek spłonął w samochodzie

57-letni mieszkaniec Wróblika Szlacheckiego spłonął w swoim samochodzie, w drodze do mechanika. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie nadmierne nagrzanie układu wydechowego.

Szef MSW: Policja gotowa na Euro 2012

- Zakończyliśmy fazę przygotowań do zarządzania i zabezpieczenia Euro 2012. Przeszliśmy do fazy zarządzania, powstała docelowa struktura zarządzania tym turniejem - poinformował szef MSW Jacek Cichocki na sobotniej konferencji prasowej, podsumowującej 100 dni rządu. Jak zapewnił, policja jest przygotowana do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

"Spółdzielnie" pogodziły się i buntują przeciw Tuskowi

Donald Tusk zażądał od członków małopolskiej Platformy Obywatelskiej odwołania wicemarszałka województwa Witolda Latuska - informuje "Wprost". Działacze nie chcą się jednak na to zgodzić. Co więcej, w Małopolsce porozumiały się dwie dotychczas wrogie frakcje partii - Cezarego Grabarczyka i Grzegorza Schetyny.

"Polityków się nie lubi, nie cierpi. Przyzwyczailiśmy się"

- Na rynku krajowym mieliśmy kilka zdarzeń, które budowały trudną atmosferę wokół rządu – niektóre z nich to wpadki, tąpnięcia ministrów, a czasem moje - przyznał premier Donald Tusk, podsumowując sto dni rządu. Wśród największych wpadek premier wyliczył skutki nowelizacji ustawy refundacyjnej, początkową akceptację umowy ACTA oraz opóźnienia inwestycyjne, m.in. Stadionu Narodowego. - Za niezręczność urzędników głowy obcinać nie będę - zapowiedział Tusk.

Kaczyński ocenia rząd: Za Tuska jak za Gomułki

Rządy Tuska doprowadziły do bezprecedensowej kampanii przeciwko wartościom, które zawsze stały na straży polskości, pozwalały Narodowi przetrwać w najtrudniejszych czasach - napisał Jarosław Kaczyński w liście na 100 dni rządu PO-PSL do członków Prawa i Sprawiedliwości. Jak podkreślił, "ataki na Kościół, biskupów i wiarę zwykłych ludzi przypominają najgorsze czasy PRL, z okresu Władysława Gomułki".

Areszt dla strażników więziennych podejrzanych o gwałt

Dwaj strażnicy pracujący w zakładzie karnym w Chełmie (Lubelskie) usłyszeli zarzuty zgwałcenia koleżanki z pracy - funkcjonariuszki służby więziennej tego zakładu. Trzeci strażnik jest natomiast podejrzany o molestowanie tej kobiety - poinformowała lubelska prokuratura. Decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

Ministrowie na dywaniku u premiera

Po godz. 13.30 rozpoczęło się spotkanie Donalda Tuska z minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbarą Kudrycką. To ostatnie z zaplanowanych na sobotę spotkań premiera z ministrami, podsumowujących pierwsze 100 dni rządu. Premier zapowiedział, że dziś odniesie się do tego, co uważa za porażki i niepowodzenia swojego gabinetu.

Przebił się przez ścianę, by ukraść mięso

21-letni mieszkaniec Rudej Huty zadał sobie trud przebicia się przez ścianę sklepu, aby ukraść 25 kilogramów mięsa. Łup ukrył w zamrażarce w mieszkaniu swojej dziewczyny. Grozi mu za to maksymalnie 10 lat więzienia.

Wieje na Śnieżce i nad morzem. Mocno

Sobota upłynie pod znakiem wiatru. Na Śnieżce jego prędkość przekroczy 100 km/h, jednak większość Polaków będzie się zmagać z porywami rzędu 60-90 km/h. Zachowajcie czujność - tak silne porywy mogą okazać się bardzo niebezpieczne.

Płot wokół Narodowego zostaje

Urzędnicy przekonują, że płot wokół Stadionu Narodowego jest niezgodny z projektem planu miejscowego. Ale nawet uchwalenie dokumentu nie zmusi NCS do rozbiórki ogrodzenia. To, czy wejdziemy na błonia, zależeć będzie od kaprysu ochrony.

Pościg i strzały za złodziejem ciężarówki

Policyjnym pościgiem z użyciem broni zakończyła się kradzież samochodu ciężarowego ze stacji benzynowej w Brzeszczach koło Oświęcimia. Złodzieja udało się zatrzymać po kilkunastu kilometrach. O szczegółach pościgu, który miał miejsce w piątek po godzinie 19,, informuje portal Fakty_Oswiecim.

Policyjna wojna o włosy

Jeden z policjantów chce nosić dłuższe, ale przełożeni mówią jasno: w mundurze ma być krótko i schludnie. Strażacy co prawda też noszą mundur, ale oni mogą sobie pozwolić na wąsy, a nawet brody i bokobrody, choć z rozsądkiem.

Powrót do Monachium - 40 lat po zamachu

Choć od zamachu na igrzyskach w Monachium za kilka miesięcy minie 40 lat, będą to pierwsze takie wyznania w historii. Izraelscy sportowcy, którzy przeżyli atak terrorystów staną przed kamerą i opowiedzą, co przeżyli.