Prokuratura okręgowa w Białymstoku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi B. Oskarżony przez wiele lat gwałcił swoją córkę. Ma z nią dwoje dzieci.

Funkcjonariusze zażądali od warszawskiego szpitala dokumentów dotyczących wartych kilka milionów złotych przetargów, które nadzorowała była wicedyrektor Wiesława Sawicka. Wygrała je firma używająca tego samego numeru telefonu, co spółka żony ministra rolnictwa z PSL - pisze "Rzeczpospolita".

Prezydent chciałby zostać patronem porozumienia premiera Donalda Tuska i szefa największej partii opozycyjnej Jarosława Kaczyńskiego. - Jeśli ono zostanie zbudowane, to na pewno prezydent się z tego ucieszy - zapewnia w rozmowie z "Dziennikiem" szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki. Pierwszy krok możliwy będzie już w środę - po południu odbędzie się spotkanie premiera z szefem PiS.

Premier - wbrew publicznym zapewnieniom - ma jednak zastrzeżenia do szefa MSZ i ministra sprawiedliwości ws. zabitego Polaka w Pakistanie. Podczas poniedziałkowej tajnej narady Donald Tusk wyraził niezadowolenie z Radosława Sikorskiego i wpadł w furię z powodu słów Andrzeja Czumy - pisze "Dziennik".

Ratownicy karkonoskiego GOPR-u odnaleźli grupę turystów, która z powodu mgły i zamieci śnieżnej zabłądziła w okolicach Małego Szyszaka. Skuteczna akcja ratunkowa była możliwa dzięki utrzymywanemu kontaktowi telefonicznemu z zaginionymi oraz odpowiedniemu przygotowaniu turystów. - Całe szczęście, że byli przygotowani kondycyjnie i mieli odpowiednią odzież - mówili po zakończeniu akcji poszukiwawczej ratownicy GOPR.

Zapowiadają się wielkie emocje w Sejmie. Sprawa zamordowanego w Pakistanie polskiego inżyniera prawdopodobnie zdominuje rozpoczynające się w środę posiedzenie. Punktem kulminacyjnym będzie przedstawiona w piątek informacja szefa MSZ Radosława Sikorskiego na temat zadań polskiej polityki zagranicznej w 2009 roku. Już w środę posłowie rozpatrzą projekt uchwały powołującej komisję śledczą w sprawie śmierci Krzysztofa Olewnika.

Nie ujdzie na sucho Waldemarowi Pawlakowi skrytykowanie propozycji działań antykryzysowych przedstawionych przez ministra finansów. Jacek Rostowski zażądał od premiera Donalda Tuska zdyscyplinowanie szefa resortu gospodarki – pisze „Nasz Dziennik”.

Choć Ewa Kopacz obiecywała, że skutki oszczędności w ministerstwie zdrowia nie dotkną pacjentów, "Dziennik" donosi, że stanie się inaczej. Dosłownie najboleśniej odczują to najmłodsi - Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie płacił szpitalom za znieczulanie dzieci do zabiegów diagnostycznych, np. gastroskopii.

Odpowiedzialnych za śmierć Polaka Talibów trzeba „dopaść i zabić” – Janusz Palikot w „Magazynie 24 godziny” podtrzymywał wyjątkowo kontrowersyjną nawet jak na niego opinię. - Pan to robi z rozmysłem, by wywołać wokół siebie szum - ocenił zachowanie Palikota Mirosław Orzechowski. - Rzygać mi się chce, jak słucham tych insynuacji - odpowiedział poseł PO.

Pakistański mułła będzie negocjował wydanie ciała zamordowanego inżyniera. - Szah Abdul Aziz zaoferował pomoc w tej sprawie. Oferta została przyjęta - poinformował rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. Pakistańskie media nazywają Aziza "kluczową osobą w rozmowach z talibami". Teraz ma pojechać pod pakistańską granicę na prośbę polskiego ambasadora - donosi "Dziennik".

Andrzej Czuma to człowiek „absolutnie kryształowy”, a oskarża go „małpiarnia z Chicago” – komentując artykuł w „Polityce” Stefan Niesiołowski nie przebierał w słowach. Podobnie jak Zbigniew Girzyński: - Proces pana degrengolady słownej postępuje – stwierdził w „Magazynie 24 godziny”.

Zdumiewająco szybka kariera w służbie zdrowia, błyskawiczna zmiana posad i... pięć zarzutów prokuratorskich. Kim jest Mirella Mac i czy potwierdzą się zarzuty, że to "Nikodem Dyzma w spódnicy"?

- Spłaciłem wszystkie długi, innych nie ma - zapewnia w TVN24 Andrzej Czuma i zapowiada, że złoży wniosek do sądu w sprawie publikacji "Polityki". Tygodnik twierdzi, że minister sprawiedliwości ma kłopoty z amerykańskim prawem i niewykluczone, że w Polsce będzie go ścigał amerykański windykator. W całej sprawie wypowiedział się również premier Donald Tusk, który poinformował, że - według amerykańskich instytucji - minister Czuma nie ma żadnych długów.

- Byliśmy skazani na współpracę ze służbami pakistańskimi – przekonywał w „Kropce nad i” Grzegorz Schetyna, szef MSWiA. Wicepremier zasugerował, że strona pakistańska odradzała rządowi działanie na własną rękę zmierzające do uwolnienia porwanego Polaka. Schetyna ujawnił również, że rząd nie chciał "epatować finansami" i dlatego wcześniej nie ufundował nagrody, która pomogłaby odnaleźć miejsce uwięzienia Piotra S.

Uwolnienie zakładnika załatwia się nie przez noty dyplomatyczne, ale kontakty z ludźmi, z którymi po uścisku dłoni liczy się własne palce – uważa były szef Agencji Wywiadu Zbigniew Siemiątkowski. Jego zdaniem, państwa Zachodu mają mało instrumentów do walki z fanatykami.

P.o. prezesa TVP znów przegrał proces z „Gazetą Wyborczą”. Sąd Apelacyjny uznał, że dziennik miał prawo nazwać Piotra Farfała „byłym neonazistą”, który do tego „chyba nie do końca odciął się od swych poglądów". Wyrok jest prawomocny.

MSZ zapłaci milion złotych za informacje, które pozwolą na postawienie porywaczy polskiego inżyniera przed wymiarem sprawiedliwości – ogłosił Radosław Sikorski. Razem z premierem przekonywał, że władze zrobiły wszystko, by uwolnić Polaka. Teraz o pomoc prosimy Amerykanów.

Na internetowych portalach motoryzacyjnych kierowcy coraz częściej umieszczają ogłoszenia, w których proponują, w zależności od potrzeb, kupno lub sprzedaż punktów karnych. Cena każdego z nich waha się od 100 do 300 złotych.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie umorzyła śledztwo w sprawie przestępstw, do których miało dojść w klasztorze w Kazimierzu Dolnym (Lubelskie). To tam przebywały zbuntowane betanki. Jest kilka powodów umorzenia śledztwa. Między innymi śmierć przełożonej byłych betanek, a także to, że "cztery byłe siostry powiedziały, że nie czuły się nigdy pokrzywdzone".

Syn ministra kultury, Stanisław Z. może mieć powody do zadowolenia. Wrocławski sąd rejonowy będzie musiał ponownie przeprowadzić jego proces. Z. jest oskarżony o wprowadzenie do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych.

Resort nauki chce nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym. Ma ona uderzyć w tzw. nepotyzm bezpośredni, czyli zatrudnianie członków rodziny przez pracowników uczelni, co jest obecnie nagminne. Ustawa ma w zasadniczy sposób zmienić politykę kadrową szkół wyższych.

Główni oskarżeni w sprawie linczu we Włodowie rozważają powołanie nowego świadka - Marlenę B. - żonę głównego oskarżonego. Jej zeznania mogą rzucić zupełnie nowe światło na sprawę - na początku stycznia kobieta zasugerowała, że to jej ojciec zabił Józefa C..

Młodzieńców spacerujących nocą ulicami Braniewa (woj. warmińsko-mazurskie) roznosiła energia. Najpierw przeszkadzał im kosz na śmieci, później znak drogowy, a na końcu słup ogłoszeniowy. Ich ekscesy nie spodobały się policjantom, obserwującym ulicę za pośrednictwem kamer monitoringu.

SLD ujawnił tajny dokument PiS, który analizuje "patologie i zaniedbania" związanych z SLD osób kierujących instytucjami publicznymi w Gnieźnie. - To czarna lista PiSu - grzmiał Łukasz Naczas (SLD). - Sojusz rozpaczliwie próbuje zaistnieć - odgryzł się Jacek Kurski (PiS).

Kilkaset osób okupuje budynek dyrekcji Zakładu Zespołów Mechanicznych w Stalowej Woli. Nie dostali wypłaty za styczeń, ich firma ogłosiła upadłość. Płoną opony. Pracownicy zastanawiają się, czy nie zostać na terenie zakładu przez całą noc.

Najpierw wycięto zdrowe drzewa, bo nie pasowały do projektu nowego parku. Teraz gęsto sadzą krzewy - a tego już za wiele dla mieszkańców dzielnicy Czuby w Lublinie. - Przecież tam się będą gromadzili różni pijaczkowie zaczepiający przechodniów - argumentuje w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" członek zarządu dzielnicy. Protest mieszkańców poparła miejscowa policja.

Chwilę grozy przeżyli turyści w Tatrach, gdy schodząca lawina przykryła ich śniegiem. Na szczęście udało im się wydostać o własnych siłach. TOPR apeluje do wszystkich turystów o zachowanie szczególnej ostrożności - w górach panują bardzo trudne warunki.

Miała być superkampania na Walentynki - plakaty na przystankach autobusowych w największych polskich miastach - zamiast tego są tysiące oszukanych internautów. "Milka" poprosiła o zgłaszanie jak najbardziej oryginalnych życzeń walentynkowych i głosowanie internautów, które hasło najbardziej im się podoba. Kiedy w głosowaniu zaczęło wygrywać hasło: "Bóg kocha Ciebie" - organizator usunął je z konkursu z powodu... obrazy uczuć religijnych.

Poproś sąsiada, żeby przypilnował ci domu, gdy wyjeżdżasz – radzi policja. Gospodarz z Zachodzka (woj. wielkopolskie) skorzystał z tej rady i stracił gołębnik oraz 12 drzew olchowych.

- Śledztwo w sprawie zabójstwa Polaka uprowadzonego w Pakistanie zostanie przeniesione z IV Wydziału Prokuratury Krajowej w Krakowie do X Wydziału Prokuratury Krajowej w Warszawie - poinformował w rozmowie z tvn24.pl minister sprawiedliwości Andrzej Czuma. Powód? Waga sprawy, jej międzynarodowe znaczenie i konieczność stałej współpracy ze służbami specjalnymi - wyjaśnił.